Методична робота
«ФОТОГРАФІЯ – ТВОРЧЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЖИТТЯ»
Життя кожної людини – це творчість, бо сама людина впливає на те, що в ньому відбувається. Все, за чим ми спостерігаємо у житті, сприймається нами через наші «фотокамери» – наші очі. І це – інтерпретація нашого мозку. Люди навчаються все своє життя, вивчають світ, яким він є. І фотографія допомагає нам у цьому, тому що вона дозволяє порівняти свій інтерпретований погляд на світ з, хай навіть умовним, відбитком дійсності без інтерпретації. Фотографія – це дуже гарний інструмент для досліджень, надзвичайно творча наука. Хоча насправді будь-яка наука – творча, але люди, які у ній працюють, більшою мірою схильні називати себе вченими, дослідниками, натомість художню творчість дещо від себе відокремлюють. Фотографія – дійсно вимірювальний інструмент, а її природа – у документальній достовірності. Коли люди винайшли фотографію, вони одразу відчули її магію. Адже на відбитку можна було побачити саме те, що ще секунду тому перебувало перед об’єктивом. Хороша фотографія підштовхує до роздумів. Особливо цікавими є фотографії, до яких хочеться повертатися. Фотографія ініціює те, що є в людині. Так, якщо людина дивиться на фотографію, що передає обставини, аналогічні ситуаціям, в які вона потрапляла, її знов охоплюють особисті емоції. Те, що людині здається лише фотографією, насправді ініціює відчуття, які вона вже переживала в житті. Найбільша ейфорія від споглядання виникає, якщо фотографія піднімає якийсь новий пласт того, що нам вже знайомо. Якщо ж це зовсім нова інформація, щось, чого ви ніколи раніше не відчували, тоді фотографія є скоріше дослідженням.
Детальніше
«ДОБРОЧЕСНІСТЬ І СПРАВЕДЛИВІСТЬ – ДОРОЖЧІ ЗА ЗОЛОТО»
Чи трапляються ситуації, коли вам складно бути чесним? Хто, на вашу думку, несе відповідальність за те, аби ви поводилися чесно? Цікаві і неоднозначні питання. Так іноді трапляються ситуації, коли ми вчиняємо всупереч своїм цінностям. Наприклад, коли це загрожує нашому життю, або коли можуть постраждати інші. Але ми повинні пам’ятати, що будь-які результати, здобуті нечесним шляхом – це не шлях до успіху, а саме бути чесним є запорукою успіху.
Детальніше
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК З МЕДІАГРАМОТНОСТІ
Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики спільно з Міністерством освіти і науки оголосили проведення 17 та 18 лютого 2022 р. в усіх закладах загальної середньої освіти України першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності. Ця ініціатива стала частиною невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента та постановою Уряду до Дня Єднання від 14.02.2022. У часи відкритого доступу до інформації медіаграмотність – не тільки навичка орієнтації в медіапросторі. Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення.
Детальніше
«АНТИБУЛІНГ. СПЕРШУ ПОДУМАЙ, ПОТІМ СКАЖИ!»
Кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти вас самих, ви могли бути свідком, або самі ставали тими, хто ображає. Ми всі памʼятаємо ті неприємні відчуття, що нас обурювали.
Нам подобається, коли нас люблять, поводяться з нами чемно, звертаються до нас на ім’я, особливо на лагідне. Саме від кожного з нас залежить, чого у світі стане більше – добра чи зла, як ми поводитемося з іншими – добре чи погано.
Виховання нетерпимого ставлення до будь-яких проявів насильницької поведінки серед усіх учасників освітнього процесу – це край важлива місія коледжу на шляху створення безпечного освітнього середовища.
Детальніше
«АФГАНІСТАН ТО БІЛЬ І СМУТОК, ЧИЄСЬ ОБІРВАНЕ ЖИТТЯ» (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав)
Детальніше
«16 лютого 2022 року – ДЕНЬ ЄДНАННЯ» #UAразом
16 лютого 2022 р. на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського №53/2022 від 14.02.2022 р. «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» спортивна громада Харківського фахового коледжу долучилася до урочистого першого відзначення Дня єднання.
Детальніше
«ВИХОВУЄМО АКАДЕМІЧНУ ДОБРОЧЕСНІСТЬ У ШКОЛІ»
Бути чесним означає бути відкритим, довіряти та бути достойним довіри. Коли люди чесні, можна бути впевненим, що вони не обмануть, не вкрадуть та не шахраюватимуть. Коли навколо усі чесні, то ти впевнений, що речі є саме такими, якими здаються.
Бути доброчесним означає відстоювати те, у що віриш, що є правильним, що є найвищою цінністю. Це означає бути чесним та щирим з іншими та з собою. Ти є доброчесною людиною, коли твої слова відповідають твоїм вчинкам.
Для того щоб змінити ставлення нашого суспільства до негативних соціальних явищ (корупції, хабарництва, плагіату, порушення авторського права тощо), потрібно виховати нове покоління. А починати треба зі школи, а можливо, ще раніше.
Детальніше
«АМУРНІ СПРАВИ»
Детальніше
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОГО ВПЛИВУ УЧИТЕЛІВ ЗІ СПОРТУ НА СПОРТСМЕНІВ» (на виконання Плану заходів з реалізації національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ)
14 лютого 2022 р. соціальний педагог ХФКС Дарія КРАВЧЕНКО за участі практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО провели для вчителів зі спорту та методистів спортивних відділень семінар-практикум на тему «Індивідуалізація педагогічного впливу учителів зі спорту на спортсменів». Метою заходу було вироблення практичних рекомендацій щодо створення безпечного навчально-тренувального процесу, впровадження комплексного підходу у сфері попередження та протидії проявам булінгу (цькування). Під час семінару-практикуму обговорювалися питання узагальнення педагогічного досвіду викладацького складу, розуміння місця і можливостей учителя зі спорту в системі протидії всім видам насильницької поведінки, аспекти психологічного впливу педагога на спортсменів, конструктивні форми комунікації між ними.
За результатами роботи семінару-практикуму соціально-психологічною службою коледжу були розроблені та надані рекомендації учителям зі спорту «Типові недоліки діяльності спортсмена – шляхи психолого-педагогічного впливу».
Детальніше
НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗА НАПРЯМОМ КОМУНІКАЦІЙНОЇ, ЕМОЦІЙНО-ЕТИЧНОЇКОМПЕТЕНТНОСТІ «НЕНАСИЛЬНИЦЬКА ПОВЕДІНКА, НЕНАСИЛЬНИЦЬКЕ РОЗВʼЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ» (на виконання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року)
Детальніше
МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «ТРАНСФОРМАЦІЇ В ОСВІТІ: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ»
Детальніше
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОНЛАЙН-ФЛЕШМОБ ДО ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ (у рамках співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України)
8 лютого 2022 р. адміністрація та педагогічний колектив Харківського фахового коледжу спорту взяли участь у Всеукраїнському онлайн-флешмобі до Дня безпечного Інтернету, який проводився у рамках співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України. У рамках заходу реєструвався рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education.
Детальніше
ВЕБІНАР «ПРАКТИКА ПРОФІЛАКТИКИ ТА ПОДОЛАННЯ БУЛІНГУ: ІЗРАЇЛЬСЬКИЙ ДОСВІД» (на виконання комплексної регіональної Програми забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності на території Харківської області на 2020-2022 роки)
Детальніше
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «ПРОТИДІЯ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) У ЗАКЛАДІ ОСВІТИ» (на виконання комплексної регіональної Програми забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності на території Харківської області на 2020-2022 роки)
Детальніше
КРУГЛИЙ СТІЛ «ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСВІТИ: СТАН, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ»
Детальніше
«ГЕРОЇ КРУТ – ДЛЯ НАЩАДКІВ ВЗІРЕЦЬ!» (вшанування пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року)
Світова історія знає багато жертв в ім’я ідей, але аналогічної Крутам не було. 29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. У цей день юнаки – гімназисти і молоді студенти – у нерівному бою віддали своє життя, але відстояли честь України.
Детальніше
ХФКС: ОБ’ЄДНАЛИСЯ ДОВКОЛА ІСТОРІЙ ПРО ГІДНІСТЬ! (Global Dignity Day)
Детальніше
ХХІ МІЖНАРОДНА УЧНІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ «РІЗДВЯНІ ЧИТАННЯ» (КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКИХ ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА «НАРТЕКС»)
Детальніше
ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ПОСТУПИЛА ІНФОРМАЦІЯ ПРО МІНУВАННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ. ІНСТРУКЦІЇ ТА ПРАВИЛА ЕВАКУАЦІЇ
У разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації дії працівників закладу освіти мають бути спрямовані на створення безпеки людей, в першу чергу дітей, їх евакуацію та рятування.
У випадку настання надзвичайної ситуації у закладах та установах з цілодобовим перебуванням дітей необхідно керуватися Порядком спільних дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж в організаціях, установах і закладах з цілодобовим перебуванням людей, затвердженим наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.07.2012 №1061/468/587/865, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.08.2012 №1396/21708.
«Нова українська школа» наголошує: не варто до повідомлень про мінування закладу освіти ставитися легковажно! Навіть найменша ймовірність того, що на території освітнього закладу може бути вибухонебезпечний предмет, несе велику загрозу життю на здоров’ю учнів.
Детальніше
Онлайн семінар-презентація «ТВОРЧИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПЕДАГОГІЧНИХ ТА СТУДЕНТСЬКИХ КОЛЕКТИВІВ»
20 січня 2022 р. заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА, методист виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА, педагог-організатор і вихователі коледжу взяли участь в онлайн семінарі-презентації «Творчий потенціал педагогічних та студентських колективів» (за підсумками проведеної виставки-конкурсу «Ми у творчості знаходимо себе»), який транслювався через прямий ефір відеохостингу YouTube. Організатор – Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» (м.Київ).
У заході брали участь активні представники студентського самоврядування, заступники директорів з виховної роботи, куратори, вихователі гуртожитків, керівники гуртків, бібліотекари, завідувачі музеями (музейними кімнатами) закладів фахової передвищої освіти України. Свій досвід учасникам заходу презентували творчі, креативні, патріотичні, успішні, дієві переможці виставки-конкурсу в 2021 р..
Детальніше
«НОВИЙ РІК ВЖЕ НА ПОРОЗІ: РІК ДОБРА І РІК ЗРОСТАННЯ, ТОЖ ПРИЙМАЙТЕ ВСІ ВІТАННЯ
Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая. На нього чекає не тільки малеча, а й дорослі, адже, окрім подарунків, він приносить у кожну оселю надію, радість і любов.
Святкова передноворічна атмосфера панує наразі і у Харківському фаховому коледжі спорту. Святий Миколай, Дід Мороз разом зі Снігуронькою вітали дітей та дорослих з довгоочікуваними новорічними святами – Днем Святого Миколая, Новим Роком і Різдвом Христовим. Солодкі подарунки-сюрпризи отримали щасливчики-переможці святкової лотереї. Яскравим вийшов і фотофлешмоб «Новорічний калейдоскоп».
Шановна освітянська родино! Дорогі діти! Сердечно бажаємо вам здоров’я, добра, радості та великої духовної благодаті! Нехай щедрий Святий принесе мир, щастя, злагоду вашим родинам та благополуччя рідній Україні!
Давайте разом примножувати і дарувати душевне тепло, берегти його від життєвого холоду, плекати в серцях найкращі людські чесноти! І нехай Святий Миколай благословляє нас на добрі справи заради майбутнього!
Детальніше
Правила безпеки в зимовий період
«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА. Зустріч в ветеранами АТО/ООС – випускниками ХФКС» - частина 4
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства, жорстокого поводження та захисту прав у всіх сферах життєдіяльності людини.
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 р., міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».
Детальніше
«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА. ТОЛЕРАНТНІСТЬ: ТИ І Я» - частина 3
Усі люди мають недоліки, свої особливості – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості. Толерантність … Не всім може бути знайоме це слово. Але сенс, який воно несе, дуже важливий для існування і розвитку людського суспільства.
Поняття «толерантність» є синонімом слова «терпимість», саме так воно звучить латинською мовою. Толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сімʼї, колективі та суспільстві. Адже соціальні взаємовідносини постійно змінюються, породжуючи то гармонію, то однобічну перевагу, а то й зіткнення безпосередніх інтересів. У різних людей – різні погляди на життя, працю, кохання тощо.
Детальніше
«16 днів проти насильства»: Міжнародний день людей з інвалідністю (International Day of Persons with Disabilities; Journеe internationale des personnes handicapеes; Dіa Internacional de los Impedidos) - частина 2
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Україна приєднується до міжнародної спільноти заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про усі форми насильства, створити у кожному регіоні світу простір, вільний від насильства.
Детальніше
«16 днів проти насильства»: Міжнародний день людей з інвалідністю (International Day of Persons with Disabilities; Journеe internationale des personnes handicapеes; Dіa Internacional de los Impedidos)- частина 1
Щороку на початку грудня у Міжнародний день людей з інвалідністю ми разом з усією світовою спільнотою ще раз переосмислюємо все, що зроблено на підтримку цих людей, і консолідуємо наші зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство.
Детальніше
«ВОЛОНТЕР ЗВУЧИТЬ ГОРДО» (до Міжнародного дня волонтерів)
Детальніше
«ВІЛ/СНІД: ЩЕ РАЗ І ВІДВЕРТО»
Детальніше
Всеукраїнська онлайн-вікторина Euroquiz-2021
Представництво Європейського Союзу в Україні в рамках проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» проводить всеукраїнську щорічну онлайн-Євровікторину для школярів та студентів, які прагнуть більше дізнатися про ЄС та відносини з Україною. Ціль проєкту полягає у сприянні розширенню світогляду молоді, формуванню їх громадянської позиції, європейської ідентичності, мотивації досягати високих результатів у навчанні. Участь у заході передбачає поглиблення знань юного покоління щодо зафіксованого у Конституції України стратегічного курсу нашої держави на євроінтеграцію, життя в країнах ЄС, європейської культури, історії, освіти, молодіжної політики.
Детальніше