Методична робота
ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС 4 ічня 2023

Детальніше
Мобільний виставковий проєкт «Сучасне військо крізь призму минулого»

Міністерство освіти і науки України інформує, що Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України підготовлено мобільний виставковий проєкт «Сучасне військо крізь призму минулого», що складається з двох тематичних блоків: перший присвячений українській мілітарній історії ХХ століття, другий – підрозділам Збройних Сил України, що наслідують історичні традиції українського війська.
Концептуальним наративом виставки є історичне відтворення героїчної боротьби Українського народу за утвердження суверенітету власної держави, ідеалів свободи, соборності, успадкованих, зокрема, від княжої доби, українських козаків, Українських Січових Стрільців, армій Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, загонів Карпатської Січі, Української повстанської армії, відродження їх військових традицій у сучасних Збройних Силах України та висвітлення славетних сторінок сучасної історії бойових з’єднань і частин Збройних Сил України, що носять почесні найменування, які пов’язані з національною військовою історією, визначними військовими постатями минулого та Героями сучасності.
Головна мета виставки – показати нерозривний зв’язок поколінь борців за незалежність України, як сучасності так і славетного минулого.
Утвердження поваги до Збройних Сил України, піднесення їх престижу є важливим аспектом формування й розвитку у студентської та учнівської молоді ціннісних орієнтирів, національно-патріотичної самосвідомості і почуття відданості Українській державі.
З детальною інформацією про діяльність Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України (історія українського війська, сучасного війська Української держави) та його проєкти можна ознайомитися на сторінці Центру у мережі Facebook: https://www.facebook.com/AFUmilhistory
Детальніше
ПАМ’ЯТКА для учнів та батьків на період зимових свят/зимових канікул в умовах воєнного стану

УЧЕНЬ! Передбачай–уникай–дій!!!
-
Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащені світловідбивачами.
-
В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти недалеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Повертайся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек. Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ далеко відходити від своїх домівок.
-
Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.
-
Контролюйте своє життя «онлайн»!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте «у друзі» лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах «де прилетіло», «куди прилетіло», розміщення та локації військових.
-
ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг – це насилля, яке карається Законом України!
-
Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!
-
Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1 м), не використовуй несправні та не суши на них речі!
-
Будь обережний з електроприладами. Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
-
Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну ілюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу – це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.
Детальніше
Про схвалення Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та затвердження операційного плану заходів на 2022 -2024 роки з її реалізації (розпорядження КМУ від 20.12.2022 №1163-р, м. Київ)

Стратегія впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року визначає базові принципи, цільові групи, стратегічні цілі та завдання щодо реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти.
Реалізація Стратегії спрямована насамперед на такі цільові групи: здобувачки і здобувачі освіти – вихованки/вихованці, учениці/учні, студентки/студенти, курсантки/курсанти, слухачки/слухачі, стажистки/стажисти, аспірантки/аспіранти (адʼюнктки/ад’юнкти) та інші особи, які здобувають освіту за будь-яким видом та формою її здобуття; управлінський, педагогічний та науково-педагогічний персонал у сфері освіти, який забезпечує ефективність та якість її функціонування, від чиїх уявлень, поглядів, ідеалів, оцінок та переконань значною мірою залежить світогляд майбутніх поколінь; батьки та законні представники здобувачок і здобувачів освіти, які здійснюють виховання дітей та молоді, формують їх уявлення про світ та є взірцем поведінки; персонал органів управління освітою, який приймає управлінські та кадрові рішення, визначає умови для роботи закладів освіти, зокрема реалізує державну політику щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти.
Детальніше
ПРЕВЕНТИВНИЙ ЗАХІД «БЛЕКАУТ В УКРАЇНІ: ПРАВИЛА ВИЖИВАННЯ» У ХФКС

Країна-агресор росія продовжує обстрілювати об’єкти критичної інфраструктури України і вимушені відключення електрики вже стали для українців повсякденністю. У будь-який момент все може стати ще гірше, у тому числі, не виключений сценарій, за якого станеться повний блекаут.
За умови повного відключення від електроенергії потрібно оволодіти хоча б мінімальними навичками виживання у таких умовах ще до того, як усе почнеться.
Повністю або частково заблокованими можуть бути постачання електроенергії, води, газу, тепла, робота телефонного, мобільного зв’язку, Інтернету, банкоматів та банківських терміналів, магазинів та аптек.
Детальніше
КОНФЕРЕНЦІЯ «ФОРМУВАННЯ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»

Детальніше
«10 ТОЧНИХ ФАКТІВ ПРО НАРКОТИКИ»

День української хустки 2022

Детальніше
МІЖНАРОДНА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Національна конференція з освіти і місцевого самоврядування «Освіта – це комунікація» (V edycja Ogólnopolskiej Konferencji Oświaty i Samorządu Edukacja to Komunikacja)

На сучасному етапі розвитку суспільства швидкими темпами поглиблюються та прискорюються загальносвітові соціально-економічні, політичні, соціокультурні процеси, які визначають розвиток людства у його життєдіяльності. Глобальні суспільні зрушення мають систематичний, надшвидкий, незворотний характер. Вони зумовлені науково-технічним прогресом, швидкою інформатизацією та комп’ютеризацією, демократизацією суспільного життя у більшості країн світу. Найбільш відповідальною в цих умовах є роль освіти. Саме освіта має безпосередній та найбільший вплив на особистість і суспільство.
Детальніше
Підвищення кваліфікації педпрацівників з питань формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки

Детальніше
День Гідності та Свободи у ХФКС
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ – 2022

Дорогі земляки! Щиросердно вітаємо з Днем Гідності та Свободи України! Сьогодні ми вшановуємо всіх українських воїнів, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
Вони, захисники, сьогодні виборюють наше право на світле майбутнє! Віддаючи життя за Свободу, Гідність та Незалежність, вони боронять економічно та духовно багату, вільну, демократичну державу, якою, безсумнівно, пишатимуться наші нащадки.
Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у ваших домівках і не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави!
Слава Україні! Слава її Героям!
Детальніше
МІННА БЕЗПЕКА: ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
ЗАХОДИ ЩОДО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА

18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Сексуальне насильство над дітьми – прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється. Поширені різні форми сексуального насильства, кожна з яких є воєнним злочином: зґвалтування, погрози зґвалтування, каліцтво статевих органів, примусова проституція, примус дивитися на сексуальну наругу, сексуальне рабство, примусова вагітність, примусовий аборт, примусове оголення тощо.
Звичні механізми отримання допомоги під час війни недоступні. Наприклад, на територіях, де тривають активні бойові дії чи які перебувають в окупації, люди зазвичай фізично не можуть звернутися в лікарню, поліцію, прокуратуру, до правозахисника чи психолога. Ускладнює проблему й те, що в українському суспільстві тема сексуального насильства була і лишається табуйованою. Навіть у мирні часи постраждалі рідко повідомляють про випадки сексуального насильства і рідко звертаються за допомогою. Стигматизація, осуд, недовіра, страх, відсутність підтримки – часто стримують від повідомлення про злочин.
Детальніше
УСТАНОВЧА НАРАДА ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС

28 жовтня 2022 р. в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom» відбулася установча нарада виховної частини ХФКС.
Під час наради були обговорені наступні питання:
1. Підсумки роботи за вересень-жовтень 2022-2023 н.р..
2. Методичні рекомендації щодо проходження атестації педагогічних працівників, які підлягають черговій процедурі у 2022 та 2023 календарному році.
3. Контроль за дотриманням режимних моментів під час навчальних занять у синхронному та асинхронному режимі учнями ХФКС.
4. Визначення соціальних статусів дітей і сімей відповідно чинного законодавства України.
5. Педагогічна підтримка в умовах війни, що триває: калібруємо формулу (національний та індивідуальний вимір).
6. Різне.Заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА наголосила, що в умовах воєнного стану край важливо підтримувати звʼязок з усіма учасниками освітнього процесу для того, щоб жодна дитина не залишилися поза освітнього процесу. Підкреслила роль вихователя як помічника та асистента учня на шляху залучення до навчальної діяльності в онлайн-режимі. Додала, що індивідуальний підхід у кожному конкретному випадку дозволить коригувати освітню траєкторію здобувачів освіти для досягнення оптимального результату.
Детальніше
Онлайн-урок з мінної безпеки за участі пса Патрона, Дмитра Монатіка та рятувальника Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС)
ВИХОВУЮЧИ – НАВЧАЄМО, НАВЧАЮЧИ – ВИХОВУЄМО: НЕТРАДИЦІЙНИЙ УРОК ІНФОРМАТИКИ У ХФКС ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

Сучасні вимоги та виклики до роботи вчителя мають розширювати викладацьку роль не тільки у сутності інформації, але й і у формі її передачі учню. Виходячи із задач сучасної школи, провідним принципом вдосконалення методичної системи навчання є гуманізація освіти, особистісна орієнтація навчання, тобто урахування специфіки змісту предмету, який викладається, та актуального стану оточення усіх учасників освітнього процесу. Сучасні освітні технології розглядають процес навчання на рівні безпосередньої дії на учнів, бо навчання нерозривно пов’язано з практикою, з буденним життям людини.
Так, наприклад, сучасне мистецтво може стати потужним дидактичним інструментом при вивченні такої технічної дисципліни як інформатика.
Детальніше
ІІІ МІЖНАРОДНИЙ УРОК ДОБРОТИ У ХФКС

Детальніше
КОНКУРС МАЛЮНКУ ДО ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ У ХФКС

День Гідності та Свободи – свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Свято встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь обʼєктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» (згідно з указом Президента України). Харківський фаховий коледж спорту ініціює проведення конкурсу малюнку до Дня Гідності та Свободи, які сьогодні є актуальними як ніколи.
ПРЕВЕНТИВНИЙ ЗАХІД «ПОРЯДОК ДІЙ ПРИ РАДІАЦІЙНІЙ НЕБЕЗПЕЦІ» У ХФКС

Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя, життя учнів, співробітників, рідних і близьких? Чи не розгубитеся ви у разі надзвичайної ситуації? І у суспільстві, і у закладах освіти, і навколо них трапляються надзвичайні ситуації. Саме від знань, умінь та навичок учасників освітнього процесу залежить їхнє життя та здоров’я, а також тих людей, які у цей час знаходяться поруч.
Детальніше
ІНДИВІДУАЛЬНЕ МЕТОДИЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ЩОДО ПИТАНЬ АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Детальніше
ПРЕВЕНТИВНИЙ ЗАХІД «МІННА БЕЗПЕКА ДЛЯ УЧНІВСТВА ПІД ЧАС ВІЙНИ ТА ВОЄННИХ ДІЙ» У ХФКС

Детальніше
МІЖНАРОДНА ПЕДАГОГІЧНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ. ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ОСВІТНЬОЇ КАТАСТРОФИ»

30 серпня 2022 р. заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА та вихователь Ольга ГОРБЕНКО взяли участь у Міжнародній педагогічній онлайн-конференції «Навчання під час війни. Як не допустити освітньої катастрофи», у межах якої було презентовано проєкт «Навчання без меж» для всіх, хто бажає навчати й навчатися незалежно від обставин. Організаторами заходу виступили видавництво «Ранок» за сприяння ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Трансляція проходила на відеохостингу YouTube.
Детальніше
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК З НАГОДИ ДНЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ «РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!»

Детальніше
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК «ПОВЕРТАЮСЯ ДО НАВЧАННЯ»

1 вересня 2022 р. у прямому ефірі інформаційного спільного телемарафону відбувся Всеукраїнський урок «Повертаюся до навчання» за участю Першої леді України Олени Зеленської, Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, а також Тіни Кароль, Євгена Клопотенка, Тараса Тополі та Олександра Педана. Провели урок популярні ведучі – Неля Шовкопляс та Руслан Сенічкін. Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти в партнерстві з Гете-Інститутом Федеративної Республіки Німеччини. Метою ініціативи є мотивування учнів повернутися до навчання.
Детальніше
ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС 26.08.2022

Детальніше
Підвищення кваліфікації педпрацівників з питань протидії торгівлі людьми

Детальніше
Онлайн-навчання «Насилля у школі – причини, діагностика, дії» (szkolenie online «Przemoc w szkole – przyczyny, diagnozowanie, działanie»)

З метою ознайомлення з європейськими педагогічними практиками, технологіями виховної роботи, відповідно рекомендацій МОН України щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 навчальному році заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у тренінгу «Насилля у школі – причини, діагностика, дії», який проходив на Educado (https://educado.pl) – польській платформі онлайн-навчання для професіоналів, що очолюється фаховими експертами, практиками та інструкторами у галузі.
Детальніше