тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

Методична робота

МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ «УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ» ТА ІІ ЕТАП НАЦІОНАЛЬНОГО ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ «УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ» ТА ІІ ЕТАП НАЦІОНАЛЬНОГО ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
У рамках ІІ Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, світове товариство реалізує низку заходів, спрямованих на скорочення кількості смертей та травм у результаті дорожньо-транспортних пригод на 50% до 2030 р..
Традиційно з 1 по 30 вересня у Харківському фаховому коледжі спорту та в інших закладах освіти України проходив місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі». А з 13 по 19 листопада 2023 р. в Україні проводиться ІІ етап національного Тижня безпеки дорожнього руху.
У рамках цих ініціатив у коледжі проходила низка заходів: фоточелендж, тематичні діалоги, інтерактиви, створювались фото- та відеороботи тощо.
Ці ініціативи покликані популяризувати дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах серед молоді та дорослих.

Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки

Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки
Щорічно у жовтні в Європі та США під час «кібермісяця», до відзначення якого минулого року приєдналась Україна, відповідні агенції різних країн реалізують інформаційно-просвітницькі кампанії щодо необхідності дотримуватися правил кібергігієни та інвестицій у кіберзахист на різних рівнях.
31 жовтня 2023 р. Інститут спеціального звʼязку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України проведуть всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки для учнів та студентів закладів освіти України.
Мета уроку – пояснити виклики, які стоять перед українцями, на прикладі кібератак з боку росії та сформувати компетенції кібергігієни.
Під час уроку будуть висвітлені такі питання:
– як атакують хакери, зокрема і російські, та яким чином можуть використати молодь для досягнення своїх цілей;
– к захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз;
– чому кібергігієна – важлива;
– як користуватися інтернетом безпечно тощо.
Дата й час проведення: 31 жовтня 2023 р., 13:00.
Тривалість уроку: 1 година.
Перегляд буде доступний на YouTube-каналі Держспецзв’язку за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCIZRZt90fMKxEKeSgY4LB9Q та на YouTube-каналі громадської ініціативи Медіацентр Україна-Укрінформ за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCLocFngfmsWdDFkm4j7gpGQ.

Навчання з мінної безпеки у Харківському фаховому коледжі спорту

26 жовтня 2023 р. колектив Харківського фахового коледжу спорту долучився до сесії з мінної безпеки, яка була організована за сприяння Європейського Союзу Міжнародною організацією з інформування населення по мінній безпеці DRC EORE (DANISH REFUGEE COUNCIL) та проходила в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom».
Основними змістовними модулями навчання були:
  • міни;
  • вибухонебезпечні залишки війни;
  • запали та підривники;
  • саморобні вибухові пристрої та міні-пастки;
  • типи травмування при вибухах;
  • типові локації, де можуть бути вибухонебезпечні предмети;
  • алгоритм безпечної поведінки;
  • правила поводження при виявленні мін або боєприпасів.
Також присутніх було ознайомлено зі Стопміна (https://stopmina.dk) – освітнім проєктом, створеним Датською Радою зі справ біженців, спрямованим на підвищення обізнаності дітей і дорослих на сході України о ризиках вибухонебезпечних предметів.

«Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України» (V Міжвузівська науково-практична конференція)

«Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України» (V Міжвузівська науково-практична конференція)
5 жовтня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у роботі V Міжвузівської науково-практичної конференції «Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України», яка проходила в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom» на базі Харківського державного професійно-педагогічного фахового коледжу імені В.І. Вернадського.
Робота конференції відбувалася за 4 змістовними напрямками:
Напрямок 1. Історія виникнення свята та його традиції.
Напрямок 2. Волонтерський рух – незламний дух нашого суспільства.
Напрямок 3. Студентство та викладачі на захисті наших кордонів.
Напрямок 4. Робота соціально-психологічної служби у військовий час.
У рамках роботи другого напрямку Наталія Валеріївна виступила із тезами доповіді на тему «Волонтерська діяльність на шляху формування громадянської соціалізації учнівської молоді (з досвіду роботи ХФКС)» та ознайомила учасників конференції з досвідом діяльності співробітників Харківського фахового коледжу спорту, які стали на захист інтересів нашої держави, на небезпечний, але такий життєво важливий шлях волонтерської діяльності, стали новими героями для кожного з нас, віддаючи свої знання, досвід, час у лавах ЗСУ, Територіальної оборони, волонтерстві (стор. 29-32).

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 27.10.2023

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 27.10.2023

27 жовтня 2023 р. в online-форматі з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулося планове засідання методичного обʼєднання виховної частини ХФКС.

Під час зустрічі були обговорені наступні питання:

  1. Організація та провадження виховної роботи у ХФКС у І семестрі 2023-2024 н.р..
  2. Соціальний паспорт класів: стан наповнення банку даних дітей пільгових категорій.
  3. Підсумки місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» та підготовки до ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху 2023.
  4. Онлайн-курс з цифрової педагогіки «Цифровий учитель».
  5. Реалізація роботи щодо підтримки психічного (ментального) здоров’я учасників освітнього процесу у ХФКС (доповідь практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО).
  6. Підготовка до атестації: планування індивідуальної освітньої траєкторії педагога (за матеріалами КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»).
  7. Різне.

Заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА ознайомила присутніх із технологією формування індивідуальної освітньої траєкторії педагога, рекомендаціями проректора з навчальної роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», к.пед.н. Людмили Лузан. Нагадала основні положення нормативно-правового забезпечення процедур підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників.

На засідання була запрошена практичний психолог коледжу Людмила ШЕВЧЕНКО, яка цікаво та змістовно розповіла про техніки підтримки ментального здоровʼя. Спільно була виконана практична вправа для саморегуляції «Метелик».

Для розвитку ключових цифрової і комунікаційної компетентностей зворотній звʼязок та інтерактивна спільна робота колективу з різним контентом проходила з використанням віртуальної дошки Padlet.


Радіодиктант національної єдності 2023

Радіодиктант національної єдності 2023
У День української писемності та мови, який цьогоріч відзначається 27 жовтня, колектив Харківського фахового коледжу спорту вже традиційно долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. До акції приєднувалися і дорослі, і діти, цілими родинами. Писали на робочому місці, вдома і, навіть, у дорозі та під час перерв на тренуванні.
Всеукраїнський радіодиктант був започаткований ще у 2000 р. командою Українського Радіо і з того часу став найбільшим україномовним флешмобом.
Головна мета події, і це суттєво, – не перевірити грамотність учасників, а обʼєднати українців і знавців української мови по всьому світу.
Цьогорічний текст називається «Дороги України». Його авторкою стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина КАЛИТКО. Читає текст актор, театральний режисер і виконавець ролі у фільмі «Довбуш» – Олексій ГНАТКОВСЬКИЙ.
Диктант звучав об 11:00 в етері «Українського радіо», Радіо Культура та телеканалу Суспільне Культура. Трансляції також доступні на ютуб-каналі «Українського радіо» і на фейсбук-сторінках Суспільного.
Адреса, на яку можна надіслати свій текст на перевірку, поштою або на е-mail:
  • Україна 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26 (️важливо, щоб гриф дати був не пізніше 29.10);
  • rd@suspilne.media (відсканована або фотокопія приймається до 11.00 30.11.2023);
Текст диктанту для перевірки «Суспільне» оприлюднить у понеділок 30 жовтня об 11:00 – на сайті Українського радіо та Суспільного Культура.
Українська – для українців!
Слава Україні!
Дякуємо ЗСУ!

Виставка «Азовсталь: нові сенси» у Національному музею історії України

Виставка «Азовсталь: нові сенси» у Національному музею історії України
24 лютого 2023 р., у річницю широкої війни, в історичному музеї відкрилась Виставка «Азовсталь: нові сенси» про один із найпотужніших символів героїзму та незламності російсько-української війни.
Понад два місяці, перебуваючи у повному оточенні, українські бійці чинили опір російським окупантам. Останньою фортецею українського опору став металургійний завод «Азовсталь».
Виставку допомогла створити громадська організація родин загиблих захисників України «Серце назовні». Голова організації Віра Литвиненко, мама загиблого бійця «Азову» Владислава Литвиненка, розповідає: «На світлинах, представлених на виставці – 183 життя. 183 нездійснених мрії. Це – мотивовані хлопці та дівчата, які поклали свої життя, щоб жили ми. Мета нашого, мого подальшого життя – вшановувати їхню пам’ять. Ми маємо нести пам’ять про цих героїчних людей, які в житті були звичайними хлопцями й дівчатами, звичайними чоловіками й жінками. В екстраумовах вони показали себе справжніми героями. Їхньою кров’ю написаний літопис Маріуполя, України, «Азовсталі».
Частина виставкового проєкту розповідає історію підприємства від часу заснування до сьогодення.
Ідея проєкту – показати історії 12 захисників, які уособлюють нові сенси.
Відвідати виставку можна за адресою: м. Київ, вулиця Володимирська, 2 (4-й поверх).
Рекомендуємо відвідати експозицію з метою вивчення правдивої історії війни, розвінчання міфів російської пропаганди, вивчення суті українського спротиву на прикладі надзвичайного героїчного подвигу і самопожертви Героїв полку «Азов».

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ 2023

Онлайн-тренінг від Google «Безпека дітей в Інтернеті: інструменти та поради для вчителів», організований (у співпраці з Міністерством освіти і науки України)

Онлайн-тренінг від Google «Безпека дітей в Інтернеті: інструменти та поради для вчителів», організований (у співпраці з Міністерством освіти і науки України)
10 жовтня 2023 р. співробітники виховної частини ХФКС взяли участь в онлайн-тренінгу «Безпека дітей в Інтернеті: інструменти та поради для вчителів», який проходив у межах співпраці Google та Міністерства освіти і науки України.
Захід складався з 4 блоків:
– ризики цифрового освітнього середовища;
– огляд складових програми «Безпека дітей в Інтернеті»;
– конструювання уроку з використанням можливостей програми;
– запитання та відповіді.
Тренеркою виступила Вікторія ЛЕЩЕНКО – сертифікована тренерка Google for Education, експертка Українського центру оцінювання якості освіти, директорка онлайн-школи Vixon School.
Тренінг спрямований на покращення навичок безпечного поводження учнів в Інтернеті.
Під час тренінгу учасники:
● дізналися, з якими викликами діти стикаються онлайн;
● розглянули особливості складових програми Google «Безпека дітей в Інтернеті»;
● дізналися, як інтегрувати інструменти програми у навчальний процес;
● отримали практичні поради від сертифікованого тренера Google for Education;
● взяли участь в інтерактивній вправі, аби одразу втілити знання на практиці.
Крім того, під час заходу було докладно розглянуто компоненти програми «Безпека дітей в Інтернеті» від Google, зокрема: посібник із безпеки дітей в Інтернеті; посібник із медіаграмотності для підлітків та онлайн-гра Interland.

Практичний семінар «Цифрова компетентність педагога. Атестація педагогічних працівників за новим положенням МОН»

Практичний семінар «Цифрова компетентність педагога. Атестація педагогічних працівників за новим положенням МОН»
5 жовтня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА і методистка виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА у рамках підвищення кваліфікації взяли участь у роботі практичного семінару «Цифрова компетентність педагога. Атестація педагогічних працівників за новим положенням МОН» (субʼєкт підвищення кваліфікації ГО «НППУ» – платформа для проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників).
Під час конференції розглядалася низка питань щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників та роботи у ЄАС (Єдиній Атестаційній Системі) для керівників/адміністраторів закладів освіти та педагогічних працівників» (режим доступу: https://eas.nppu.org/). Спікер заходу – Олександр Дячук, керівник проєкту «Єдина Атестаційна Система».

Тренінг «Мобінг у школі від А до Я» (szkolenie na temat mobbingu w szkole «Mobbing w szkole od A do Z»)

Тренінг «Мобінг у школі від А до Я» (szkolenie na temat mobbingu w szkole «Mobbing w szkole od A do Z»)
З метою підвищення кваліфікації та здобуття досвіду щодо формування безпечного освітнього середовища заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у тренінгу «Мобінг у школі від А до Я» (szkolenie na temat mobbingu w szkole «Mobbing w szkole od A do Z»), організованому на Educado (https://educado.pl) – польській платформі онлайн-навчання для професіоналів, що очолюється фаховими експертами, практиками та інструкторами у галузі.
Експертом-спікером заходу виступив Міхал Ковальський (Michał Kowalski, radca prawny, specjalista prawa oświatowego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych) – юрисконсульт, фахівець з освітнього права, трудового права та соціального забезпечення.
Під час тренінгу було розглянуто широке коло питань, серед яких:
  • Що таке мобінг у школі?
  • Хто відповідальний за мобінг у школі?
  • Що таке заяви про цькування в школі?
  • Мобінг у школі та термін давності?
  • Судовий процес щодо шкільного мобінгу – які докази використовувати?

V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії»

V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії»

20 вересня 2023 р. відбувся V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії», до участі у роботі якого долучилася заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА.

Головним організатором заходу виступив Національний центр «Мала академія наук України». Співорганізатори заходу: Національна академія наук України, Національна академія педагогічних наук (НАПН) України, а також 24 стратегічні партнери Національного центру «Мала академія наук України» – наукові установи, заклади освіти і громадські організації.

Форум проводився відповідно до Програми спільної діяльності НАН України та НАПН України на 2023-2025 роки та зібрав понад 1000 науковців і освітян з усіх регіонів України та зарубіжжя, зокрема Бразилії, Словаччини, Китаю, Ізраїлю, США.

Головна мета, що об’єднала всіх учасників Форуму, – зробити українську освіту більш ефективною і в умовах війни не лише зберегти її, а й намагатись інноваційно рухатись вперед, застосовувати кращі освітні практики.

Робота Форуму проходила за наступними змістовними лініями:

  • цифровізація освіти на засадах STEM в умовах євроінтеграції;
  • наукова освіта, активи інноваційного розвитку освіти: технології, методики, ресурси;
  • позашкільна освіта в умовах воєнного стану;
  • освітні парадигми штучного інтелекту та інформаційно-цифрові середовища закладів освіти;
  • розвиток проєктної діяльності в контексті євроінтеграційних вимог впровадження інновацій у різних екосистемах;
  • softskills як сучасний інструмент можливостей та розвитку кваліфікованого фахівця у повоєнній відбудові України;
  • неперервний професійний розвиток дорослих: українські реалії, зарубіжний досвід;
  • підготовки кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України;
  • управління адаптивними процесами в освіті в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення та багато ін..

Під час заходу було проведено наукові панелі, які висвітлили активи інноваційного розвитку освіти, цифровізацію освіти на засадах STEM в умовах євроінтеграції, інформаційно-цифрові середовища закладів освіти тощо.

Також у межах Форуму було проведено круглий стіл «Перспективні освітні моделі спеціалізованої освіти наукового спрямування».

УРОК ІНФОРМАТИКИ У ХФКС ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ 2023

УРОК ІНФОРМАТИКИ У ХФКС ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ 2023
Згідно з Концепцією НУШ, виховання у закладах освіти має здійснюватися під час навчання, а не тільки під час окремих виховних годин. Зокрема, у формулі НУШ закладений наскрізний процес виховання, який формує цінності. Освітній процес сукупно і системно охоплює навчання, виховання і розвиток здобувачів освіти. Отже, виховний процес є невіддільним складником усього освітнього процесу й орієнтується на загальнолюдські цінності.
Нещодавно у нашій державі відзначався День Захисників і Захисниць України. Тому педагоги ХФКС звернули увагу дітей до питань патріотизму, національної самосвідомості та самоідентифікації під час навчальних занять.
Так, з метою актуалізації та узагальнення раніше здобутих знань учнів з інформатики, розширення та збагачення знань за темами «Опрацювання мультимедійних об’єктів», «Формати аудіо- та відеофайлів», «Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа», «Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду», «Розв’язування компетентнісних задач», а також виховування в учнів цікавості до пізнання творчих здобутків сучасного українського мистецтва, формування в учнів почуття гордості за свою Батьківщину Україну учителями інформатики Марією МАСЛОВОЮ, Наталією МОШЕНСЬКОЮ та Ольгою ГОРБЕНКО вже традиційно для вихованців 8-х класів коледжу був проведений інтеграційний урок інформатики у формі гри-змагання «Пісенна душа українська».
В ігровому форматі учні мали можливість перевірити свою обізнаність із сучасним українським музичним мистецтвом, позмагатися, на практиці ознайомитися із технічними деталями опрацювання мультимедійних об’єктів.
У ХФКС навчаємо і виховуємо майбутнє покоління патріотів – гідних громадян України!

«Атестація педагогічних працівників 3.0»

«Атестація педагогічних працівників 3.0»
1 вересня 2023 р. набуло чинності нове Положення про атестацію педагогічних працівників. Тому наразі важливою є системна підготовка до процедури атестації у розрізі нових вимог законодавства.
Харківською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України було проведено серію семінарів з питань організації та проведення атестації педагогічних працівників у 2023/2024 навчальному році. До даних семінарів запрошувалися голови територіальних організацій профспілки та первинних профспілкових організацій закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, та керівники закладів, управлінь (відділів) освіти й спеціалісти, відповідальні за атестацію педагогічних працівників.
Разом з тим, з метою розкриття особливостей практичного застосування нового Положення для більшого загалу педагогічних працівників, Центром культури, науки та мистецтва «Харківський будинок вчених» та Громадською організацією «Надихай» було організовано вебінар «Атестація педагогічних працівників 3.0» за участі консультанта соціально-економічного захисту Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Олени Пилипенко. До роботи вебінару долучилася також заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА.
Із записом вебінару можна ознайомитися за посиланням: https://youtu.be/uMQqvufEIeA

Онлайн-зустріч з представниками управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки

Онлайн-зустріч з представниками управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки
Навчання основам інформаційної безпеки та формування навичок медіаграмотності є актуальною і важливою складовою роботи педагогічного працівника у сучасній школі, а також чинником створення безпечного освітнього середовища. Адже онлайн-простір настільки підступний, що іноді навіть дорослим складно убезпечити себе від ризиків і загроз.
Так, з метою запобігання та попередження вчиненню правопорушень в освітньому середовищі та створення безпечних умов навчання та викладання, зокрема в умовах військової агресії проти України, згідно з Концепцією безпеки закладів освіти (розпорядження Кабінету міністрів України від 7 квітня 2023 р. №301-р.), співробітники виховної частини ХФКС взяли участь в онлайн-зустрічі з представниками управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки на тему «Інтернет шахрайство та актуальні питання до поліцейського», організованою НМЦ ВФПО та відділом зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області.

Тренінг «Хейт у школі – як протистояти словесному насильству» (szkolenie dotyczące zjawiska hejtu w szkole «Hejt w szkole – jak przeciwdziałać przemocy werbalnej»)

Тренінг «Хейт у школі – як протистояти словесному насильству» (szkolenie dotyczące zjawiska hejtu w szkole «Hejt w szkole – jak przeciwdziałać przemocy werbalnej»)

Всі ми в якийсь момент свого життя стикалися з критикою. Вона – одна із тих речей, що переслідує нас ще з дитинства. Критика буває різною: конструктивною, тобто такою, що має мету виправити щось або ж такою, що ніяк не допомагає. Іноді це навіть не критика, а хейт. Хейтять зазвичай без жодних вагомих підстав, просто намагаючись самоствердитися, відчути себе важливими.

У критики є певні характеристики, за якими її впізнають:

  • по-перше, вона має бути корисна і актуальна. Так, з критики можна дістати багато корисного, адже це ніби подивитися на ситуацію з іншого боку;
  • по-друге, критика має дбати про інтереси.

Для того, аби навчитися справлятися з критикою, варто розуміти наступне: чому критикують, чи це справді критика, а не хейт, чи дає вона зворотний звʼязок, коли хочуть допомогти, запропонувавши варіант вирішення конкретної проблема, як відрізнити критику від хейту чи самоствердження та правильно реагувати.


Цикл зустрічей управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки

Цикл зустрічей управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки
З метою запобігання та попередження вчиненню правопорушень в освітньому середовищі та створення безпечних умов навчання та викладання, зокрема в умовах військової агресії проти України, згідно з Концепцією безпеки закладів освіти (розпорядження Кабінету міністрів України від 7 квітня 2023 р. №301-р.) Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти та відділ зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції розпочинає цикл зустрічей зі студентськими та педагогічними колективами.
26 вересня відбудуться зустрічі:
о – 13.00 для студентських колективів «Інтернет шахрайство та кібербезпека в інтернеті» за посиланням http://surl.li/lhpey;
реєстрація студентів ̶ до 25 вересня в Google-формі: http://surl.li/lhpdw;
о – 14.00 – для педагогічних колективів «Інтернет шахрайство та актуальні питання до поліцейського» за посиланням http://surl.li/lhphp;
реєстрація педагогів ̶ до 25 вересня в Google-формі: http://surl.li/lhplb.

Навчання триває: використання ігрових технологій на уроці інформатики у ХФКС

Навчання триває: використання ігрових технологій на уроці інформатики у ХФКС
Вимогливе і швидкозмінне сьогодення детермінує вплив рівня освіти на особистісний розвиток дитини. І важливим чинником впливу на результативність навчання є запровадження педагогічних технологій, які ґрунтуються на нових сучасних методологічних засадах, розвивають практичні компетентності здобувачів освіти.
Процес інформатизації суспільства стає все більш динамічним. Дистанційний формат навчання потребує використання адаптованих цікавих підходів до організації освітньої діяльності.
Ігрові технології є складовою частиною педагогічних технологій, яка дозволяє зробити цікавою і захоплюючою не тільки роботу учнів на творчо-пошуковому рівні, але і буденні кроки по вивченню навчальних предметів. Зацікавленість і доступність подачі матеріалу значно підвищують можливість учня у вивченні дисциплін. Щоб зрозуміти «як це зроблено», він готовий опрацювати не тільки ігровий матеріал, але й значно складніші та серйозніші розділи теорії.
Так, у Харківському фаховому коледжі спорту вчителем інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ для учнів 8-х класів було організовано навчання з використанням ігрових елементів. Завдання на розвиток логічного мислення стануть у нагоді для розуміння сутності інформаційних процесів під час вивчення інформатики.
Сучасний навчальний формат занять допоможе краще запам’ятати навчальний матеріал та перевірити засвоєння здобутих знань на практиці.

Підвищення кваліфікації педпрацівників з питань надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу

Підвищення кваліфікації педпрацівників з питань надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу

На виконання Постанови Верховної Ради України щодо внесення змін до статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» у розрізі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а саме надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, заступницею директора з виховної роботи Наталією МОШЕНСЬКОЮ та методистом виховної частини Наталією АНДРІЄВСЬКОЮ було організовано підвищення кваліфікації вихователів – проходження сертифікованого електронного курсу «Курс з психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів «Розумію» (ресурс доступу: https://osvitoria.university/courses/rozumiju/).

Експертне коло курсу «Розумію» – це провідні світові професіонали та найкращі українські вчителі й психологи. Для учасників курсу передбачені практичні зустрічі з експертами, на яких можна обмінюватись досвідом, отримувати зворотній зв’язок та поглиблено обговорювати питання та кейси, що виникають під час застосування запропонованих на курсі інструментів та методик.

Мета курсу – забезпечити українське вчительство знаннями про психолого-педагогічний супровід учнівства та таким шляхом забезпечити соціально-емоційну стабільність українських дітей.

Під час курсу обговорюються питання: як навчати дітей під час війни; які підходи ефективні у комунікації педагога; як регулювати свій емоційний стан, а окремий блок присвячено основам арт-терапії.

«Сертифікація в системі базової освіти: готуємо вчительський колектив» (вебінар від журналу «Заступник директора школи»)

«Сертифікація в системі базової освіти: готуємо вчительський колектив» (вебінар від журналу «Заступник директора школи»)
13 вересня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь в онлайн-вебінарі від журналу «Заступник директора школи» на тему «Сертифікація в системі базової освіти: готуємо вчительський колектив». Спікером заходу виступила Неля Величко, директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України.
Під час вебінару були розглянути наступні питання:
● Становлення та нормативно-правове забезпечення процедури сертифікації педагогічних працівників.
● Реалізація другого етапу сертифікації: самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності.
● Особливості третього етапу сертифікації: вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
● Можливості та перспективи для сертифікованих вчителів.
Під час вебінару було також висвітлено питання: права та обовʼязки учасника сертифікації, складові процедури сертифікації, порядок реєстрації на сертифікацію, особливості незалежного тестування вчителів, особливості роботи в інформаційно-аналітичній системі EvaluEd, субʼєктне забезпечення сертифікації, вивчення практичного досвіду учасника сертифікації, підготовка учасника сертифікації до проведення вивчення практичного досвіду роботи з використанням цифрових технологій, додаткові можливості професійної самореалізації сертифікованих учителів та ін..

Зустріч батьків 7-А класу з педагогічним колективом ХФКС

Зустріч батьків 7-А класу з педагогічним колективом ХФКС
6 вересня 2023 р. в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom» відбулася ознайомчо-інформативна зустріч батьківської спільноти наймолодших вихованців коледжу, наших 7-класників, із педагогічним колективом закладу, організована класним керівником Тетяною МИРОШНИЧЕНКО за участі заступниці директора з виховної роботи Наталії МОШЕНСЬКОЇ.
У дружній обстановці класний керівник познайомила присутніх із вчителями, які забезпечують навчальний процес у класі.
Наталія Валеріївна розповіла батькам про організаційні особливості провадження дистанційного навчання у закладі, систему роботи інформаційно-комунікаційної автоматизованої системи, призначеної для закладів освіти, учнів та їх батьків, а також для органів управління освіти «Єдина школа», окреслила вимоги до учнів стосовно навчального предмета інформатика. Також зосередила увагу на важливості формування у підростаючого покоління цифрової грамотності.
Учителька історії, кандидат історичних наук, доцент, завідувачка кафедри соціально-гуманітарної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Тетяна КИТИЧЕНКО розповіла про особливості викладання курсів «Історія України» та «Всесвітня історія», зазначила вимоги щодо тривалості навчальних занять, зосередила увагу батьків на правилах поведінки дітей під час онлайн-уроків.
Учителька зарубіжної літератури Тамара ВАСЮКОВА надала рекомендації батькам щодо роботи дітей над художніми творами, які вивчатимуться, порадила, як можна опановувати великий за обсягом матеріал для читання.
Учителька фізики Юлія КАРПЕНКО надала інформацію щодо вимог для опанування навчальним предметом фізика.
Також на зустрічі була присутня вихователька класу Маргарита НОНКА, яка розповіла про особливості реалізації виховної роботи у закладі під час дистанційного навчання.
Педагоги коледжу спільно зауважили, що вони завжди відкриті для зворотного звʼязку із батьками, до спілкування, діалогу з метою максимально оптимізувати освітній процес для наших вихованців.

V Міжвузівська науково-практична конференція «Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України»

V Міжвузівська науково-практична конференція «Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України»
Харківський державний професійно-педагогічний фаховий коледж імені В.І. Вернадського запрошує взяти участь у конференції, присвяченій захисникам та захисницям України, яка відбудеться 5 жовтня 2023 р. о 10:00 в онлайн-форматі.
Конференція проводиться з метою консолідації діяльності наукових та педагогічних працівників, представників державних установ, педагогів-практиків, бібліотекарів, студентів, учнів, які займаються науково-дослідницькою, педагогічною та пошуковою діяльністю, що спрямована на формування патріотизму, національної гідності та любові до незалежної та суверенної держави.
Робочі мови конференції – українська, англійська.
Форми участі: дистанційна (доповідь, її електрона версія та презентація) і заочна (лише електрона версія доповіді).
Умови участі: для участі в конференції необхідно не пізніше 22 вересня 2023 р. надіслати на адресу оргкомітету (ananetta12@ukr.net) виключно електронною поштою заявку на участь за наведеною формою та тези.
Напрямки роботи конференції:
1. Історія виникнення свята та його традиції.
2. Волонтерський рух – незламний дух нашого суспільства.
3. Студентство та викладачі на захисті наших кордонів.
4. Робота соціально-психологічної служби у військовий час.
Організаційний внесок не передбачено.

Стратегічні сесії «Українські студії в славістиці: візуалізація» у вересні 2023

Стратегічні сесії «Українські студії в славістиці: візуалізація» у вересні 2023

Офіс підтримки вченого здійснює діяльність, що спрямована на створення умов та можливостей для реалізації інтелектуального потенціалу громадян України у сфері науки та інновацій, організовує заходи та розробляє механізми впровадження ініціатив та проєктів, що спрямовані на популяризацію України на міжнародному рівні.

Команда Офісу у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Державним підприємством «Український державний центр міжнародної освіти» та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту організовує цикл стратегічних сесій «Українські студії в славістиці: візуалізація».

Напрями роботи стратегічної сесії у вересні 2023:
14.09.2023 р. (09.00 год. – 11.00 год.) – Проблеми ідентичності культурної спадщини України.
28.09.2023 р. (18.00 год. – 20.00 год.) – Представлення українських студій у світі.

Заходи проводитимуться у змішаному форматі: слухачі та учасники дискусій – онлайн, спікери – офлайн/онлайн.

Мета заходів – переосмислення місця і ролі українських студій в сучасній славістиці, розуміння значення бренду та іміджу України у світовому просторі.

Посилання на стратегічні сесії отримають всі зареєстровані учасники.

Реєстрація онлайн учасників, слухачів здійснюється:
на захід 14.09.2023 – до 13.09.2023р. до 18.00: http://surl.li/fknym 
на захід 28.09.2023 – до 27.09.2023р. до 18.00: http://surl.li/fknym 

З додаткових питань: координатор Офісу підтримки вченого – Олена Поліщук, тел. +380977228854.

Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ.

Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ.
Інструкція з безпечної реєстрації та використання найбільш поширених онлайн-платформ
Враховуючи досвід попередніх років, отриманий, зокрема, під час пандемії коронавірусу Covid-19, а також в умовах воєнного стану, із метою створення безпечного освітнього середовища, велика кількість закладів освіти України організовує навчальний процес дистанційно за допомогою онлайн платформ, зокрема Zoom, Google Meet, Mіcrosoft Teams та інших.
Недотримання типових правил безпечного використання онлайн-платформ може призводити до несанкціонованого втручання в освітній процес як зловмисників, так і членів підконтрольних країні-агресору хакерських угрупувань, що в свою чергу унеможливлює отримання якісних знань учнями, студентами та слухачами закладів освіти, зриває процес навчання та унеможливлює використання онлайн-платформ на повну потужність.
З метою якісної та безпечної організації освітнього процесу в дистанційній формі фахівцями Департаменту кіберполіції Національної поліції України 6 вересня 2023 р. о 14.00 буде проведено вебінар для освітян із безпечного використання онлайн-платформ в освітньому процесі. Трансляція відбудеться на Facebook-сторінці Міністерства освіти і науки України  https://www.facebook.com/UAMON
Фахівці Департаменту кіберполіції готові реагувати на інциденти, пов’язані з несанкціонованим втручанням у інформаційно-комунікаційні системи та мережі закладів освіти. Для цього необхідно звернутися за телефоном «гарячої лінії» 0 800 505 170, або заповнити електронну форму на офіційному вебсайті Департаменту: https://cyberpolice.gov.ua за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua
 

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС: ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС: ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

31 серпня 2023 р. в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom» відбулася інструктивно-методична нарада виховної частини ХФКС.

Під час наради були обговорені наступні питання:

  1. Нормативно-правові документи щодо організованого початку нового навчального року 2023-2024.
  2. Організація виховної роботи у закладі освіти у 2023-2024 н.р. в умовах воєнного стану.
  3. Обговорення форм і методів роботи щодо реалізації плану виховної роботи ХФКС на 2023-2024 н.р..
  4. Методичні рекомендації до проведення 01.09.2023 першого уроку.
  5. Ознайомлення з методичними рекомендаціями «Безпечне освітнє середовище: Надання індивідуальної підтримки учням з особливими освітніми потребами під час підготовки до реагування на надзвичайні ситуації», розробленими Державною установою «Український інститут розвитку освіти».
  6. Різне.

Всеукраїнський семінар-практикум «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна»

Всеукраїнський семінар-практикум «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна»

29 серпня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи ХФКС та співробітники виховної частини коледжу взяли участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна», який проходив з використанням комунікаційної технології «Zoom» та одночасною трансляцією на відеохостингу YouTube.

Організаторами заходу виступили: ГО Українська федерація «Спорт заради розвитку» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Робота семінару проходила за наступними напрямками:

  • етапи навчання та реєстрація вчителів у Всеукраїнському проєкті «Єдина Україна»;
  • проведення фестивалів «Назустріч Успіху», які будуть відбуватись у вересні – жовтні у 14 областях України
  • презентація нових варіативних модулів «Цікава фізкультура» для 5-6 класів та «Спорт заради розвитку» для 7-9 класів ЗЗСО;
  • презентація нового інвентаря та інтерактивних тренінгових вправ для надання психологічної підтримки та допомоги дітям;
  • анонсування Національного проєкту «Цікава Фізкультура – 2.0 Перезавантаження»;
  • анонсування розіграшу комплекту інвентаря «Цікава фізкультура» для всіх зареєстрованих закладів освіти тощо.

«БЕЗБАРʼЄРНІСТЬ – ЦЕ СТИЛЬ ЖИТТЯ»

«БЕЗБАРʼЄРНІСТЬ – ЦЕ СТИЛЬ ЖИТТЯ»
Кожна людина заслуговує на повну свободу, можливості й самовираження. Відсутність барʼєрів у соціопросторі є інвестицією у розвиток суспільства.
Можна сказати, що все наше життя – це біг із перешкодами, які потрібно долати, але проблема у тому, що перешкоди мають бути доступними для подолання. У сучасному світі, на жаль, це неможливо, тому набагато легше було б просто прибрати ці перешкоди.
Що таке безбар’єрність?
Це поняття стосується абсолютно всіх напрямів життя – економічного, побутового, соціального, освітнього, творчого, медичного, інформаційного, архітектурного, культурного, спортивного тощо та означає відсутність обмежень для кожного і кожної.
Безбарʼєрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, в якому буде комфортно всім.

Конгрес Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego)

Конгрес Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego)

23-24 серпня 2023 р. з метою ознайомлення з європейським досвідом державної політики у сфері розвитку системи освіти, впровадження інновацій у роботу закладів освіти, щорічної підготовки до початку нового навчального року заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у Конгресі Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego), який проходив на польському освітньому порталі – вебресурсі, що охоплює питання у сфері освітнього права, Статуту вчителя та інші питання у сфері управління освітою та забезпечує функціональність онлайн-консультацій з експертами через онлайн-клініку (режим доступу: https://www.portaloswiatowy.pl).

Конгрес Освітнього порталу – це зустріч та обговорення питань освітнього законодавства, методик, які використовуються у щоденній роботі вчителів і директорів навчальних закладів у режимі онлайн і наживо вітчизняними і світовими експертами та фахівцями у галузі освіти, правового забезпечення функціонування закладів освіти, адресований адміністрації, педагогічним працівникам, а також фахівцям, які відповідають за якість освіти на регіональних рівнях тощо.

Святкуємо День гривні разом з Національним банком України!

Святкуємо День гривні разом з Національним банком України!

Департамент комунікацій Національного банку України інформує, що з 4 до 29 вересня учнів шкіл, студентів, учителів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією гривні, запрошено долучитися до заходів з нагоди святкування Дня гривні.

Цього року підготовлено захоплюючу програму, яка включатиме як онлайн заходи, так і зустрічі в Києві на цікавих екскурсіях.

Протягом 4 тижнів на вас чекатимуть:

  • вебінари;
  • майстер-класи;
  • віртуальні екскурсії;
  • офлайн екскурсії в Києві.

Програма передбачає заходи для учнів початкової, середньої та старшої школи, студентів, педагогів та людей старшого віку.

Святкова програма розпочнеться з онлайн зустрічей із науковцями та дослідниками, які розкриють різні питання грошового обігу України.

Орієнтовний перелік тем вебінарів, які запропоновано відвідати:

  • Україніка в світовій нумізматиці та боністиці
  • Прикраси з монет та дукачі в українському традиційному костюмі
  • Образ Кобзаря в художній медалі
  • Мандруємо Києвом ХІІ століття разом з археологом
  • Родові герби Наримунтовичів в монетному карбуванні міста Белз та інші.

Для того, щоб відвідати захід необхідно перейти за посиланням на програму та клікнути на назву заходу: https://tinyurl.com/34vww4ba 

Також зареєструватися на захід можна, скориставшись календарем на сайті Центру фінансових знань «ТАЛАН»: https://talan.bank.gov.ua 

Додаткова інформація розміщена на сайті «Талан» у розділі Заходи https://talan.bank.gov.ua 

Участь безкоштовна.

Телеграм канал «ТАЛАН» https://t.me/talan_nbu 

Фейсбук сторінка «ТАЛАН» https://www.facebook.com/talan.nbu 

Сайт «ТАЛАН» https://talan.bank.gov.ua 

Сторінка Financial Literacy Ukraine у Facebook:

https://www.facebook.com/finlitukraine 

Сторінка Музею грошей у Facebook:

https://www.facebook.com/museumofmoney.nbu.gov.ua 

Сторінка Музею грошей в Instagram:

https://www.instagram.com/nbu_money_museum 


Аптечка психологічної самодопомоги

Аптечка психологічної самодопомоги

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"