тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Інформаційна сторінка

Методична робота

Міжнародний день боротьби за скасування рабства 2023

Міжнародний день боротьби за скасування рабства 2023
2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. У цей день 1949 року на 4-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року. За даними ООН в світі налічувалося понад 40 мільйонів осіб, які є жертвами сучасних форм рабства, при цьому 71 відсоток з них – жінки та дівчата.
Сьогодні рабство набуває таких сучасних форм, як поневолення через походження, примусова праця, дитяча праця, побутове рабство, примусові шлюби, боргова кабала, торгівля людьми з метою експлуатації, включаючи сексуальну експлуатацію, примусове вербування дітей для участі у збройному конфлікті.
2 грудня 2023р. у ХФКС під керівництвом практичного психолога коледжу Людмили ШЕВЧЕНКО за допомогою сервісу зв’язку Google Meet у Всесвітній день боротьби з рабством відбувся захід - година психолога на тему: «Сучасне рабство».
Мета:
  • Ознайомити здобувачів освіти з протиправними явищами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, як соціальним явищем;
  • Сприяти формуванню особистості, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу;
  • Навчати учнів використовувати знання по праву в різних життєвих ситуаціях;
  • Виховувати активну позицію щодо можливостей захисту своїх прав;
  • Розвивати навички безпечної поведінки.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» 2023

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» 2023
25 листопада в ХФКС стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Вона проводиться щорічно в Україні, адже у світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Саме тому важливо збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у суспільстві, нагадати людям про те, що насильству немає виправдання, а також створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.
17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, але відзначатися він почав ще з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.
У всьому світі, представниці жіночої статі стають жертвами ґвалтувань та зазнають побутового насилля. Більше того, справжні масштаби та істинна природа цього явища нерідко приховані. Задля підвищення інформованості суспільства щодо питання насилля, уряди країн та міжнародні організації започаткували щорічну акцію «16 днів проти насильства». Символом проти будь-яких форм насильства над жінками стала біла стрічка. Вона символізує намір ніколи не залишатися байдужими до цієї проблеми. Цивілізований світ має викорінити це ганебне і небезпечне явище.
Наприкінці вересня ООН оприлюднили звіт у якому зафіксовано понад сотні випадків сексуального насильства із початку бойових дій.
Важливо кожному і кожній усвідомити — про проблему не треба мовчати! Жертвам насилля варто звертатися за допомогою до поліції та інших компетентних органів. Кривдник має понести покарання.
Скажіть насильству СТОП!!
25 листопада 2023 р. у Харківському фаховому коледжі спорту під керівництвом практичного психолога закладу Людмили ШЕВЧЕНКО за допомогою сервісу зв’язку Google Meet відбувся захід «Скажи насильству над жінками СТОП!».
Мета:
привернути увагу здобувачів освіти до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з жінками.
збільшити розуміння та обізнаність про форми насильства над жінками;
популяризувати серед освітнього середовища цінності ненасильства та взаємної поваги.

Міжнародний день толерантності 2023

Міжнародний день толерантності 2023
16 листопада Україна відзначає Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Цього ж дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
З цієї нагоди, 16.11.2023р. у ХФКС під керівництвом практичного психолога закладу Людмили ШЕВЧЕНКО для здобувачів освіти за допомогою платформи Google Meet відбувся просвітницько – профілактичний захід : «Толерантність врятує світ!»
Мета: показати значущість толерантності під час взаємодії з іншими, закріпити знання учасників про компоненти толерантності, зрозуміти й поважати один одного, удосконалювати вміння толерантного спілкування.

Тренінг: «Як підтримати колег, що втратили рідних на війні. Як підтримати дітей, які втратили одного з батьків чи сиблінга»

Тренінг: «Як підтримати колег, що втратили рідних на війні. Як підтримати дітей, які втратили одного з батьків чи сиблінга»
На виконання розпорядження Департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, Закладів післядипломної педагогічної роботи, згідно з рекомендаційним листом Міністерства освіти і науки України від 04.10.2023 № 6/141-23, 2 листопада 2023 р. практичний психолог Харківського фахового коледжу спорту Людмила ШЕВЧЕНКО взяла участь у тренінгу: «Як підтримати колег, що втратили рідних на війні. Як підтримати дітей, які втратили одного з батьків чи сиблінга», заснованого громадською організацією «Дівчата» за сприянням Міністерства освіти і науки України для практичних психологів і педагогічних працівників закладів освіти для підвищення їх резистентності та розширення компетенцій у надані психосоціальної підтримки здобувачам освіти та їхнім родинам.

Тренінг «Реагування на самопошкоджуючу поведінку та суїцидальні наміри дітей»

Тренінг «Реагування на самопошкоджуючу поведінку та суїцидальні наміри дітей»
На виконання розпорядження Департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, Закладів післядипломної педагогічної роботи, згідно з рекомендаційним листом Міністерства освіти і науки України від 04.10.2023 № 6/141-23, 24 жовтня 2023 р. практичний психолог Харківського фахового коледжу спорту взяла участь у тренінгу «Реагування на самопошкоджуючу поведінку та суїцидальні наміри дітей», заснованого громадською організацією «Дівчата» за сприянням Міністерства освіти і науки України для практичних психологів і педагогічних працівників закладів освіти для підвищення їх резильєнтності та розширення компетенцій у надані психосоціальної підтримки здобувачам освіти та їхнім родинам.

Зміцнення потенціалу практичних психологів закладів освіти

Зміцнення потенціалу практичних психологів закладів освіти
У межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки під керівництвом першої леді України, за впровадженням Міністерства освіти і науки України та за підтримки ЮНЕСКО та Уряду Японії, 25 жовтня 2023 р. Практичний психолог Харківського фахового коледжу спорту Людмила ШЕВЧЕНКО взяла участь у навчальному курсі “Зміцнення потенціалу практичних психологів закладів освіти”, який має на меті посилити потенціал практичних психологів, які працюють у системі освіти України, з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах збройного конфлікту, надати змогу практичним психологам закладів освіти опановувати нові навички, ділитися досвідом, використовувати у своїй роботі інструменти та матеріали, передбачені міжнародними стандартами та здобула відповідний сертифікат підвищення кваліфікації.

День психічного здоров’я або ментального здоров’я 2023

День психічного здоров’я або ментального здоров’я 2023

День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.

За ініціативи першої леді  Олени Зеленської в Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, в якій вагомого значення набуває забезпечення якісного освітнього процесу та створення психологічно комфортного освітнього простору.

З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем ментального здоров’я та задля забезпечення психологічної стійкості здобувачів освіти 10 жовтня 2023р у ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО було проведено Всеукраїнський урок з ментального здоров'я “Ти як?”.

Мета уроку:

  • розповісти учням про те, що таке ментальне здоров’я, та як вони можуть піклуватися про нього;
  • навчити учнів розпізнавати свої емоції та пояснити, що робити, якщо вони не можуть впоратися з ними;
  • навчити учнів деяких вправ та практик, щоб допомогти впоратись зі страхом, тривогою, опанувати злість, заспокоїтися, почуватися впевненіше;

Результати уроку:

  • в учнів є розуміння того, що таке ментальне здоров’я, та як його можна підтримувати;
  • учні знають та користуються техніками та вправами, презентованими на уроці;
  • учні знають, до кого звернутися, якщо вони не справляються зі своїми почуттями.

Міжнародний день Ненасильства

Міжнародний день Ненасильства
02 жовтня 2023 р. з нагоди святкування Міжнародного дня Не насильства, у ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО була проведена просвітницько – виховна година «Світ проти насилля!».
Мета:
· ознайомити здобувачів освіти із Міжнародним днем не насилля, його історією та традиціями;
· сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для дитини чи інших членів родини;
· вивчити права дітей, обговорити питання, як захиститися від будь-якого насильства;
· виховувати вміння запобігати жорстокому поводженню з людьми.

Всесвітній день боротьби з прокрастинацією 2023

Всесвітній день боротьби з прокрастинацією 2023
Сьогодні, 6 вересня, відзначається Всесвітній день боротьби з прокрастинацією. З цього приводу, у ХФКС практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО було організовано просвітницький захід “Скажімо Прокрастинації ні !”.
На заході були розглянуті поняття:
Що таке “Прокрастинація?”
Причини виникнення цього явища.
Методи боротьби з Прокрастинацією.
Як це явище виглядає на практиці?
Прокрастинація – це схильність до постійного відкладання навіть важливих і термінових справ, що призводить до життєвих проблем і болючих психологічних ефектів. Прокрастинатори — люди, схильні відтерміновувати виконання завдань, перекладати відповідальність на інших, працювати хаотично, без плану, або лише під натхненням. Тому вони є неефективними членами у команді.

Освітня година "Медіаграмотность та інформаційна гігієна"

Освітня година "Медіаграмотность та інформаційна гігієна"
13 травня у ХФКС практичний психолог Людмила ШЕВЧЕНКО провела для здобувачів освіти годину психолога з теми: "Медіаграмотность та інформаційна гігієна"
Головна мета заходу – познайомити учасників з такими поняттями як: інформаційна гігієна, пропаганда та фейки.
Допомогти зрозуміти їм, як ЗМІ, за допомогою неправдивої інформації, здійснюють вплив на кожного з нас.
Звернути увагу на соціальні мережі, які за останні роки перетворилися на потужний канал інформації та інструмент впливу.

Міжнародний день протидії булінгу

Міжнародний день протидії булінгу
ООН визнала залякування та цькування, які буквально охопили школи в усьому світі, епідемією, та у 2012 році оголосила 4 травня Міжнародним днем протидії булінгу.
За даними ЮНІСЕФ, близько 70% дітей у всьому світі страждають від цькування з боку однолітків. Водночас Україна посідає 4 місце серед європейських країн із найвищим рівнем булінгу. 19 січня 2019 року в Україні набув чинності закон №2657-VIII щодо протидії булінгу, який передбачає запровадження штрафів та притягнення винних до адміністративної відповідальності.
04.05.2023р. У Харківському фаховому коледжі спорту практичним психологом закладу Людмилою ШЕВЧЕНКО було проведено годину психолога з нагоди цього дня.
Мета:
Ознайомитись з поняттям “Булінг” та причинами його виникнення.
Навчитись відрізняти булінг від сварки.
Вивчити алгоритм дій, якщо ти став жертвою булінгу.

Профілактичний захід «Номофобія: вплив мобільного телефону на психіку»

Профілактичний захід «Номофобія: вплив мобільного телефону на психіку»
03.05.2023р. у ХФКС під керівництвом практичного психолога закладу Людмили ШЕВЧЕНКО відбувся просвітницько – профілактичний захід «Номофобія: вплив мобільного телефону на психіку».
Мета:
· Сформувати уявлення про користь і шкоду надмірного захоплення мобільними телефонами;
· Розвити уміння правильно користуватися даним приладом;
· Виховати у здобувачів освіти почуття відповідальності за своє здоров'я.

Онлайн-курс «Знати як допомогти»

Онлайн-курс «Знати як допомогти»
20.04.2023р. практичний психолог ХФКС Людмила ШЕВЧЕНКО взяла участь у Програмі підвищення кваліфікації допомогою онлайн-курсу «Знати як допомогти» та здобула відповідний сертифікат.
Курс розроблено проєкт психологічної підтримки «Орден Фенікса» на базі ГО Small Heart with Art, ГО Mental Balance Space та студією онлайн-освіти EdEra. За підтримки БО OneUkraine, «Право на освіту», в партнерстві з МОЗ та в межах ініціативи першої леді зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Мета: Навчитись психологічній допомозі дітям та дорослим, які пережили травматичні події внаслідок війни.
Зміст онлайн-курсу:
1. Психотравма. Розуміння, етіологія та нейрофізіологія.
2. Війна і ПТСР: що потрібно знати
3. Комплексний ПТСР. Дитяча травма. Травма прив'язаності.
4. Особливості роботи з дітьми. Ускладнені реакції та кризові стани дітей: що
робити
5. Діти в лікарні: психологічна підтримка в умовах стаціонару
6. Перша психологічна допомога: що це та які її правила. Особливості у дітей.
7. Кризова телефонна консультація: коли немає іншого варіанту
8. Самодопомога у кризовій ситуації: що і як робити
9. Підтримка близьких людей: як розпізнати стан та правильно комунікувати.
10. Травмотерапія: науково - обґрунтовані психотерапевтичні методи допомоги.

«Better Learning Programme: підходи та інструменти освітян для підтримки дітей, які постраждали від психологічного стресу»

«Better Learning Programme: підходи та інструменти освітян для підтримки дітей, які постраждали від психологічного стресу»
На виконання розпорядження Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти з метою реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, 20.04.2023р. Практичний психолог ХФКС Людмила ШЕВЧЕНКО взяла участь у вебінарі за участю провідних психологів Норвезької ради у справах біженців «Better Learning Programme: підходи та інструменти освітян для підтримки дітей, які постраждали від психологічного стресу» з професором Джоном-Гекон Шульцем, Камілою Лоді та Крістіаном де Лука.
На вебінарі були розглянуті такі питання:
1. Поняття «травматичний досвід».
2. Як розпізнати психологічну проблему?
3. Вплив війни на психічне здоров’я дітей.
4. Спілкування з дітьми, які проживають травматичний досвід.
5. Як допомогти дітям, які проживають травматичний досвід?
6. Рекомендації психологам і педагогічним працівникам.
7. Як підтримати дитину та надати ресурс під час війни.

“Токсична особистість: хто вона та що з нею робити?”

“Токсична особистість: хто вона та що з нею робити?”
19.04.2023р. У ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО для здобувачів освіти закладу було проведено годину психолога на тему: “Токсична особистість: хто вона та що з нею робити?”
Мета заходу:
Ознайомити здобувачів освіти з поняттям “Токсична людина”.
Вміти виявляти ознаки токсичних соціальних відносин.
Навчитись “Зберігати себе в контакті” з такою людиною.
Основні тези заходу:
Токсичні особистості - це категорія людей, які живуть в негативі та створюють відповідну атмосферу навколо себе.

Вебінар «Травматичний досвід і ПТСР: інструментарій для психотерапевта»

Вебінар «Травматичний досвід і ПТСР: інструментарій для психотерапевта»
17/04/2023 практичний психолог Харківського фахового коледжу спорту Людмила ШЕВЧЕНКО взяла участь у вебінарі «Травматичний досвід і ПТСР: інструментарій для психотерапевта»! із забезпеченням трансляції на відеохостингу Youtube. Організаторами заходу виступили наукові діячі та співробітники кафедри клінічної психології Факультету наук про здоров’я «Українського Католицького Університету», м.Львів.
Мета заходу:
познайомитись з кількома науковими підходами до понять травм та травматичного досвіду;
визначити перелік поведінкових реакцій, фізичних та когнітивних змін, стійких реакцій, що асоціюються з травматичним досвідом;
дізнатися про нейробіологічні механізми, пов’язані з травмами;
отримати теоретичні знання щодо діагностики та диференційної діагностики психологічних розладів, пов'язаних з травмами;
розширити теоретичні знання щодо наукової доказовості поширених моделей та напрямків роботи з травматичним досвідом у психологічній та психотерапевтичній практиці;
сформувати перелік психологічних інструментів, що застосовуються при роботі з особами, які пережили травматичний досвід;
дізнатися про їх особливості та обмеження, практику застосування.

Румінація

Румінація
04.04.2023р. у ХФКС під керівництвом практичного психолога закладу ШЕВЧЕНКО Людмили, для здобувачів освіти було проведено тематичне заняття години психолога на тему: РУМІНАЦІЯ
Мета заходу: ознайомити здобувачів освіти з новим терміном у психології особистості, визначити патологічні думки та висловлювання, навчити зупиняти руйнівні механізми мислення.

Просвітницько – профілактична година профілактики суїцидальної поведінки серед підлітків «Життя людини – найвища цінність!»

Просвітницько – профілактична година профілактики суїцидальної поведінки серед підлітків «Життя людини – найвища цінність!»

20.03.2023р. у Харківському фаховому коледжі спорту під керівництвом практичного психолога ШЕВЧЕНКО Людмили серед здобувачів освіти закладу була проведена просвітницько – профілактична година психолога на тему профілактики суїцидальної поведінки серед підлітків «Життя людини – найвища цінність!».

Мета заходу: переконати здобувачів освіти в тому, що життя має найбільшу цінність. Спонукати підлітків до обміну думками про вибори рішень, впевнити в тому, що кожна ситуація має вихід. Виховати толерантність, почуття співпереживання та взаємодопомоги до інших.

Якщо ви помітили, що ваші близькі або знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневіру, відчувають за щось провину, неодмінно поговоріть із ними.

В Україні працюють локальні гарячі лінії допомоги, які допомагають людям справлятися з емоційними проблемами. Список опубліковано на сайті українського МОЗ.

Телефон екстреної психологічної допомоги при кризових центрах медико-психологічної допомоги: +38 0687703770, +38 0996321818, +38 0936093003;

“Лінія допомоги”: (067) 975 76 76, (066) 975 76 76, (093) 975 76 76;

“Ла Страда-Україна”: 0 800 500335 або 386 (з мобільного);

Лінія психологічної допомоги для учасників АТО та членів їхніх сімей: 0 800 505 085.

22 лютого – Міжнародний день підтримки жертв злочинів

22 лютого – Міжнародний день підтримки жертв злочинів
9 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки та захисту жертв злочинів та зловживання владою. Вказана Декларація серед основних напрямів сприяння жертвам злочинів передбачає впровадження міжнародних стандартів доступу потерпілих до системи правосуддя та державної підтримки, кримінально-правову реституцію, надання необхідної матеріальної, медичної, психологічної та соціальної допомоги потерпілим з урядових, добровільних, громадських та місцевих каналів тощо.

Семінар «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби»

Семінар «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби»
На виконання розпорядження Департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, з метою реалізації Національної програми психічного здоров’я, психосоціальної підтримки та за ініціативи першої леді України Олени Зеленської в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти Міністерство освіти і науки України та Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», 21.02.2023 р. практичний психолог ХФКС Людмила ШЕВЧЕНКО, взяла участь у семінарі «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби».
Порядок денний:
1. Принципи організації психосоціальної підтримки та психологічної допомоги у сфері освіти України.
2. Актуальні проблеми функціонування психологічної служби у сфері освіти та шляхи їх вирішення.
3. Підсумкова частина.

День спонтанного прояву доброти

День спонтанного прояву доброти
Щороку 17 лютого у всьому світові відзначають День спонтанного прояву доброти. Метою цього дня є заохочення людей до прояву доброти до інших та світу загалом. Спонтанний прояв доброти означає робити щось для іншої людини від щирого серця, без очікувань та особистої вигоди. Цьогоріч педагогічний колектив та здобувачі освіти ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО долучилися до святкування. Здобувачам освіти було запропоновано власноруч створити листівку-побажання та подарувати другові або близькій людині, або пересічному перехожому для створення гарного настрою, спрямування думок у позитивне русло. Психологи пов’язують ці емоції з певними хімічними реакціями у мозку, що відповідають за викид гормону окситоцину. Зазвичай його називають «гормоном любові». Окситоцин надає людині почуття благоговіння, щирої радості та безмежної вдячності. Під час години психолога «Добро починається з тебе!», здобувачі освіти дізналися, що доброю справою можна вважати будь-який прояв любові, турботи, милосердя та розуміння, а доброта – це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен. День спонтанного прояву доброти дав змогу зрозуміти, наскільки наші елементарні дії, вчинки важливі для інших людей: дякувати, посміхатись, подавати руку, говорити приємні слова, просити вибачення і таким чином зробити звичайний день – ДНЕМ ЛАНЦЮГОВОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ.

“Разом для найкращого Інтернету”

“Разом для найкращого Інтернету”

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

З нагоди цієї дати в ХФКС практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО, 07.02.2023р. для здобувачів закладу,  дистанційно проведено тематичну годину спілкування «Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей у мережі».

Година спілкування на тему: «Гендерна рівність».

Година спілкування на тему: «Гендерна рівність».
02.02.2023р. у ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО для здобувачів освіти закладу було проведено Годину спілкування на тему: «Гендерна рівність».
Мета заходу: сприяти активізації інтересу до гендерної тематики, формуванню правильного розуміння сутності моральних норм та настанов у сфері взаємин статей та потреби керуватися ними в усіх видах діяльності.
Привернути увагу здобувачів освіти до того, що як до чоловіка, так і до жінки потрібно ставитися з однаковою повагою, а розподіл обов’язків між ними щодо праці та виховання дітей та іншого є умовними та рівними.

ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ: МІФИ, ФАКТИ ТА ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА

ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ: МІФИ, ФАКТИ ТА ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА

Підвищення кваліфікації педпрацівників ХФКС «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни»

Підвищення кваліфікації педпрацівників ХФКС «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни»
Для педагогів, психологів, асистентів учителів, батьків, адміністрації закладів освіти, представників громадського сектору було створено безплатний онлайн-курс із порадами провідних експертів ГС «Освіторія» у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra, МОН України та за підтримки дитячого фонду ЮНІСЕФ – «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни».

Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day)

Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day)
Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day) відзначається щорічно 9 грудня за ініціативою Організації Об’єднаних Націй.
Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке, в тій чи іншій мірі, зачіпає всі країни. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні устої. Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких — вимагання хабарів.
Україна – частина міжнародної спільноти, де прозорість і доброчесність давно є стандартами у суспільстві. У жовтні 2014 року Верховна Рада України ухвалила низку законів щодо боротьби з корупцією, зокрема, Закон України «Про Національне антикорупційне бюро», а також низки урядових антикорупційних законів, які заклали основи антикорупційної політики й законодавства, виходячи з нової суспільно-правової парадигми.
9 грудня 2022р. у ХФКС практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО було проведено просвітницький захід, до Міжнародного дня боротьби з корупцією, з метою надання здобувачам освіти основ знань щодо причин, видів, проявів, наслідків корупції як негативного соціально-правового явища, формування вмінь й навичок протидії корупції, забезпечення умов для розвитку правосвідомості здобувачів освіти, формування елементів їхньої правової культури, антикорупційних моделей поведінки, власного ставлення до ролі держави, суспільства й громадян у протидії корупції, виховання нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно-небезпечного явища.

6 грудня – день вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

6 грудня – день вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
В Україні триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою і проводиться з 25 листопада по 10 грудня. 6 грудня – день вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі. Саме після трагічних подій цього дня, чоловіки Канади в 1991 році започаткували Білу Стрічку як символ активізму проти насильства над жінками та дітьми.
В цей день в 1989 році в передостанній день занять перед різдвяними канікулами сталася стрілянина і масове вбивство у Політехнічній школі Монреаля.
6 грудня 2022 року у ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО було проведено захід « Ні гендерному насиллю!»
Мета проведення:
  • Розкрити поняття насильства в учнівському середовищі, як першого кроку до проявів гендерного насилля в майбутньому;
  • Розвити навички ефективного спілкування, конструктивної взаємодії з однолітками;
  • Вчасно виявити та вчасно запобігти насиллю серед підлітків, та вчасно вжити заходи, щодо його усунення.

Міжнародний день волонтерів

Міжнародний день волонтерів

Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році.

В 2011 році відзначається десята річниця Міжнародного року волонтерів 2001 року. 5 грудня 2011 року в сотні країн на чотирьох континентах був представлений перший звіт про розвиток волонтерства у світі.

Міжнародний день волонтерів на сьогодні відзначається в усьому світі з тисячами волонтерів, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив.

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю 2022

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю 2022

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Просвітницький захід «Людина - не товар»

Просвітницький захід «Людина  - не товар»

2 грудня 2022 року, в рамках Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, у ХФФКС практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО було проведено  просвітницький захід «Людина  - не товар».

Захід проведений з метою:

  • формування уявлень про торгівлю людьми; 
  • розвитку навичок безпечної поведінки;
  • для підвищення правових знань здобувачів освіти.
  • профілактики небезпечних ілюзій розбагатіти на заробітках за кордоном;
  • попередження про особливу небезпеку, що чекає на дівчат і жінок, які виїжджають за кордон на роботу чи за шлюбним оголошенням;
  • для підвищення рівня правових знань здобувачів освіти.

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"