тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Інформаційна сторінка

Методична робота

Освітня година "Медіаграмотность та інформаційна гігієна"

Освітня година "Медіаграмотность та інформаційна гігієна"
13 травня у ХФКС практичний психолог Людмила ШЕВЧЕНКО провела для здобувачів освіти годину психолога з теми: "Медіаграмотность та інформаційна гігієна"
Головна мета заходу – познайомити учасників з такими поняттями як: інформаційна гігієна, пропаганда та фейки.
Допомогти зрозуміти їм, як ЗМІ, за допомогою неправдивої інформації, здійснюють вплив на кожного з нас.
Звернути увагу на соціальні мережі, які за останні роки перетворилися на потужний канал інформації та інструмент впливу.

Міжнародний день протидії булінгу

Міжнародний день протидії булінгу
ООН визнала залякування та цькування, які буквально охопили школи в усьому світі, епідемією, та у 2012 році оголосила 4 травня Міжнародним днем протидії булінгу.
За даними ЮНІСЕФ, близько 70% дітей у всьому світі страждають від цькування з боку однолітків. Водночас Україна посідає 4 місце серед європейських країн із найвищим рівнем булінгу. 19 січня 2019 року в Україні набув чинності закон №2657-VIII щодо протидії булінгу, який передбачає запровадження штрафів та притягнення винних до адміністративної відповідальності.
04.05.2023р. У Харківському фаховому коледжі спорту практичним психологом закладу Людмилою ШЕВЧЕНКО було проведено годину психолога з нагоди цього дня.
Мета:
Ознайомитись з поняттям “Булінг” та причинами його виникнення.
Навчитись відрізняти булінг від сварки.
Вивчити алгоритм дій, якщо ти став жертвою булінгу.

Профілактичний захід «Номофобія: вплив мобільного телефону на психіку»

Профілактичний захід «Номофобія: вплив мобільного телефону на психіку»
03.05.2023р. у ХФКС під керівництвом практичного психолога закладу Людмили ШЕВЧЕНКО відбувся просвітницько – профілактичний захід «Номофобія: вплив мобільного телефону на психіку».
Мета:
· Сформувати уявлення про користь і шкоду надмірного захоплення мобільними телефонами;
· Розвити уміння правильно користуватися даним приладом;
· Виховати у здобувачів освіти почуття відповідальності за своє здоров'я.

Онлайн-курс «Знати як допомогти»

Онлайн-курс «Знати як допомогти»
20.04.2023р. практичний психолог ХФКС Людмила ШЕВЧЕНКО взяла участь у Програмі підвищення кваліфікації допомогою онлайн-курсу «Знати як допомогти» та здобула відповідний сертифікат.
Курс розроблено проєкт психологічної підтримки «Орден Фенікса» на базі ГО Small Heart with Art, ГО Mental Balance Space та студією онлайн-освіти EdEra. За підтримки БО OneUkraine, «Право на освіту», в партнерстві з МОЗ та в межах ініціативи першої леді зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Мета: Навчитись психологічній допомозі дітям та дорослим, які пережили травматичні події внаслідок війни.
Зміст онлайн-курсу:
1. Психотравма. Розуміння, етіологія та нейрофізіологія.
2. Війна і ПТСР: що потрібно знати
3. Комплексний ПТСР. Дитяча травма. Травма прив'язаності.
4. Особливості роботи з дітьми. Ускладнені реакції та кризові стани дітей: що
робити
5. Діти в лікарні: психологічна підтримка в умовах стаціонару
6. Перша психологічна допомога: що це та які її правила. Особливості у дітей.
7. Кризова телефонна консультація: коли немає іншого варіанту
8. Самодопомога у кризовій ситуації: що і як робити
9. Підтримка близьких людей: як розпізнати стан та правильно комунікувати.
10. Травмотерапія: науково - обґрунтовані психотерапевтичні методи допомоги.

«Better Learning Programme: підходи та інструменти освітян для підтримки дітей, які постраждали від психологічного стресу»

«Better Learning Programme: підходи та інструменти освітян для підтримки дітей, які постраждали від психологічного стресу»
На виконання розпорядження Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти з метою реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, 20.04.2023р. Практичний психолог ХФКС Людмила ШЕВЧЕНКО взяла участь у вебінарі за участю провідних психологів Норвезької ради у справах біженців «Better Learning Programme: підходи та інструменти освітян для підтримки дітей, які постраждали від психологічного стресу» з професором Джоном-Гекон Шульцем, Камілою Лоді та Крістіаном де Лука.
На вебінарі були розглянуті такі питання:
1. Поняття «травматичний досвід».
2. Як розпізнати психологічну проблему?
3. Вплив війни на психічне здоров’я дітей.
4. Спілкування з дітьми, які проживають травматичний досвід.
5. Як допомогти дітям, які проживають травматичний досвід?
6. Рекомендації психологам і педагогічним працівникам.
7. Як підтримати дитину та надати ресурс під час війни.

“Токсична особистість: хто вона та що з нею робити?”

“Токсична особистість: хто вона та що з нею робити?”
19.04.2023р. У ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО для здобувачів освіти закладу було проведено годину психолога на тему: “Токсична особистість: хто вона та що з нею робити?”
Мета заходу:
Ознайомити здобувачів освіти з поняттям “Токсична людина”.
Вміти виявляти ознаки токсичних соціальних відносин.
Навчитись “Зберігати себе в контакті” з такою людиною.
Основні тези заходу:
Токсичні особистості - це категорія людей, які живуть в негативі та створюють відповідну атмосферу навколо себе.

Вебінар «Травматичний досвід і ПТСР: інструментарій для психотерапевта»

Вебінар «Травматичний досвід і ПТСР: інструментарій для психотерапевта»
17/04/2023 практичний психолог Харківського фахового коледжу спорту Людмила ШЕВЧЕНКО взяла участь у вебінарі «Травматичний досвід і ПТСР: інструментарій для психотерапевта»! із забезпеченням трансляції на відеохостингу Youtube. Організаторами заходу виступили наукові діячі та співробітники кафедри клінічної психології Факультету наук про здоров’я «Українського Католицького Університету», м.Львів.
Мета заходу:
познайомитись з кількома науковими підходами до понять травм та травматичного досвіду;
визначити перелік поведінкових реакцій, фізичних та когнітивних змін, стійких реакцій, що асоціюються з травматичним досвідом;
дізнатися про нейробіологічні механізми, пов’язані з травмами;
отримати теоретичні знання щодо діагностики та диференційної діагностики психологічних розладів, пов'язаних з травмами;
розширити теоретичні знання щодо наукової доказовості поширених моделей та напрямків роботи з травматичним досвідом у психологічній та психотерапевтичній практиці;
сформувати перелік психологічних інструментів, що застосовуються при роботі з особами, які пережили травматичний досвід;
дізнатися про їх особливості та обмеження, практику застосування.

Румінація

Румінація
04.04.2023р. у ХФКС під керівництвом практичного психолога закладу ШЕВЧЕНКО Людмили, для здобувачів освіти було проведено тематичне заняття години психолога на тему: РУМІНАЦІЯ
Мета заходу: ознайомити здобувачів освіти з новим терміном у психології особистості, визначити патологічні думки та висловлювання, навчити зупиняти руйнівні механізми мислення.

Просвітницько – профілактична година профілактики суїцидальної поведінки серед підлітків «Життя людини – найвища цінність!»

Просвітницько – профілактична година профілактики суїцидальної поведінки серед підлітків «Життя людини – найвища цінність!»

20.03.2023р. у Харківському фаховому коледжі спорту під керівництвом практичного психолога ШЕВЧЕНКО Людмили серед здобувачів освіти закладу була проведена просвітницько – профілактична година психолога на тему профілактики суїцидальної поведінки серед підлітків «Життя людини – найвища цінність!».

Мета заходу: переконати здобувачів освіти в тому, що життя має найбільшу цінність. Спонукати підлітків до обміну думками про вибори рішень, впевнити в тому, що кожна ситуація має вихід. Виховати толерантність, почуття співпереживання та взаємодопомоги до інших.

Якщо ви помітили, що ваші близькі або знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневіру, відчувають за щось провину, неодмінно поговоріть із ними.

В Україні працюють локальні гарячі лінії допомоги, які допомагають людям справлятися з емоційними проблемами. Список опубліковано на сайті українського МОЗ.

Телефон екстреної психологічної допомоги при кризових центрах медико-психологічної допомоги: +38 0687703770, +38 0996321818, +38 0936093003;

“Лінія допомоги”: (067) 975 76 76, (066) 975 76 76, (093) 975 76 76;

“Ла Страда-Україна”: 0 800 500335 або 386 (з мобільного);

Лінія психологічної допомоги для учасників АТО та членів їхніх сімей: 0 800 505 085.

22 лютого – Міжнародний день підтримки жертв злочинів

22 лютого – Міжнародний день підтримки жертв злочинів
9 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки та захисту жертв злочинів та зловживання владою. Вказана Декларація серед основних напрямів сприяння жертвам злочинів передбачає впровадження міжнародних стандартів доступу потерпілих до системи правосуддя та державної підтримки, кримінально-правову реституцію, надання необхідної матеріальної, медичної, психологічної та соціальної допомоги потерпілим з урядових, добровільних, громадських та місцевих каналів тощо.

Семінар «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби»

Семінар «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби»
На виконання розпорядження Департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, з метою реалізації Національної програми психічного здоров’я, психосоціальної підтримки та за ініціативи першої леді України Олени Зеленської в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти Міністерство освіти і науки України та Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», 21.02.2023 р. практичний психолог ХФКС Людмила ШЕВЧЕНКО, взяла участь у семінарі «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби».
Порядок денний:
1. Принципи організації психосоціальної підтримки та психологічної допомоги у сфері освіти України.
2. Актуальні проблеми функціонування психологічної служби у сфері освіти та шляхи їх вирішення.
3. Підсумкова частина.

День спонтанного прояву доброти

День спонтанного прояву доброти
Щороку 17 лютого у всьому світові відзначають День спонтанного прояву доброти. Метою цього дня є заохочення людей до прояву доброти до інших та світу загалом. Спонтанний прояв доброти означає робити щось для іншої людини від щирого серця, без очікувань та особистої вигоди. Цьогоріч педагогічний колектив та здобувачі освіти ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО долучилися до святкування. Здобувачам освіти було запропоновано власноруч створити листівку-побажання та подарувати другові або близькій людині, або пересічному перехожому для створення гарного настрою, спрямування думок у позитивне русло. Психологи пов’язують ці емоції з певними хімічними реакціями у мозку, що відповідають за викид гормону окситоцину. Зазвичай його називають «гормоном любові». Окситоцин надає людині почуття благоговіння, щирої радості та безмежної вдячності. Під час години психолога «Добро починається з тебе!», здобувачі освіти дізналися, що доброю справою можна вважати будь-який прояв любові, турботи, милосердя та розуміння, а доброта – це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен. День спонтанного прояву доброти дав змогу зрозуміти, наскільки наші елементарні дії, вчинки важливі для інших людей: дякувати, посміхатись, подавати руку, говорити приємні слова, просити вибачення і таким чином зробити звичайний день – ДНЕМ ЛАНЦЮГОВОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ.

“Разом для найкращого Інтернету”

“Разом для найкращого Інтернету”

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

З нагоди цієї дати в ХФКС практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО, 07.02.2023р. для здобувачів закладу,  дистанційно проведено тематичну годину спілкування «Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей у мережі».

Година спілкування на тему: «Гендерна рівність».

Година спілкування на тему: «Гендерна рівність».
02.02.2023р. у ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО для здобувачів освіти закладу було проведено Годину спілкування на тему: «Гендерна рівність».
Мета заходу: сприяти активізації інтересу до гендерної тематики, формуванню правильного розуміння сутності моральних норм та настанов у сфері взаємин статей та потреби керуватися ними в усіх видах діяльності.
Привернути увагу здобувачів освіти до того, що як до чоловіка, так і до жінки потрібно ставитися з однаковою повагою, а розподіл обов’язків між ними щодо праці та виховання дітей та іншого є умовними та рівними.

ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ: МІФИ, ФАКТИ ТА ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА

ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ: МІФИ, ФАКТИ ТА ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА

Підвищення кваліфікації педпрацівників ХФКС «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни»

Підвищення кваліфікації педпрацівників ХФКС «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни»
Для педагогів, психологів, асистентів учителів, батьків, адміністрації закладів освіти, представників громадського сектору було створено безплатний онлайн-курс із порадами провідних експертів ГС «Освіторія» у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra, МОН України та за підтримки дитячого фонду ЮНІСЕФ – «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни».

Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day)

Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day)
Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day) відзначається щорічно 9 грудня за ініціативою Організації Об’єднаних Націй.
Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке, в тій чи іншій мірі, зачіпає всі країни. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні устої. Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких — вимагання хабарів.
Україна – частина міжнародної спільноти, де прозорість і доброчесність давно є стандартами у суспільстві. У жовтні 2014 року Верховна Рада України ухвалила низку законів щодо боротьби з корупцією, зокрема, Закон України «Про Національне антикорупційне бюро», а також низки урядових антикорупційних законів, які заклали основи антикорупційної політики й законодавства, виходячи з нової суспільно-правової парадигми.
9 грудня 2022р. у ХФКС практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО було проведено просвітницький захід, до Міжнародного дня боротьби з корупцією, з метою надання здобувачам освіти основ знань щодо причин, видів, проявів, наслідків корупції як негативного соціально-правового явища, формування вмінь й навичок протидії корупції, забезпечення умов для розвитку правосвідомості здобувачів освіти, формування елементів їхньої правової культури, антикорупційних моделей поведінки, власного ставлення до ролі держави, суспільства й громадян у протидії корупції, виховання нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно-небезпечного явища.

6 грудня – день вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

6 грудня – день вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
В Україні триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою і проводиться з 25 листопада по 10 грудня. 6 грудня – день вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі. Саме після трагічних подій цього дня, чоловіки Канади в 1991 році започаткували Білу Стрічку як символ активізму проти насильства над жінками та дітьми.
В цей день в 1989 році в передостанній день занять перед різдвяними канікулами сталася стрілянина і масове вбивство у Політехнічній школі Монреаля.
6 грудня 2022 року у ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО було проведено захід « Ні гендерному насиллю!»
Мета проведення:
 • Розкрити поняття насильства в учнівському середовищі, як першого кроку до проявів гендерного насилля в майбутньому;
 • Розвити навички ефективного спілкування, конструктивної взаємодії з однолітками;
 • Вчасно виявити та вчасно запобігти насиллю серед підлітків, та вчасно вжити заходи, щодо його усунення.

Міжнародний день волонтерів

Міжнародний день волонтерів

Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році.

В 2011 році відзначається десята річниця Міжнародного року волонтерів 2001 року. 5 грудня 2011 року в сотні країн на чотирьох континентах був представлений перший звіт про розвиток волонтерства у світі.

Міжнародний день волонтерів на сьогодні відзначається в усьому світі з тисячами волонтерів, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив.

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю 2022

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю 2022

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Просвітницький захід «Людина - не товар»

Просвітницький захід «Людина - не товар»

2 грудня 2022 року, в рамках Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, у ХФФКС практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО було проведено  просвітницький захід «Людина  - не товар».

Захід проведений з метою:

 • формування уявлень про торгівлю людьми; 
 • розвитку навичок безпечної поведінки;
 • для підвищення правових знань здобувачів освіти.
 • профілактики небезпечних ілюзій розбагатіти на заробітках за кордоном;
 • попередження про особливу небезпеку, що чекає на дівчат і жінок, які виїжджають за кордон на роботу чи за шлюбним оголошенням;
 • для підвищення рівня правових знань здобувачів освіти.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом 2022

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом 2022

Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятого у 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Мета проведення цього Дня – закликати об’єднати зусилля людей з усього світу для підвищення інформованості про проблему ВІЛ/СНІДу та демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією, а також як день пам’яті жертв цього захворювання. Тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 2021 року: «Ліквідувати нерівність. Покінчити зі СНІДом. Припинити пандемію». ВООЗ і партнери роблять особливий наголос на тому, щоб ніхто не залишився поза увагою, вказуючи на посилення дисбалансу щодо доступу до основних послуг з ВІЛ. ВООЗ закликає світових лідерів та громадян 1 грудня 2021 р. закликати до боротьби з нерівністю та охоплення основними послугами з ВІЛ тих, хто їх не отримує.

«16 днів проти насильства»

«16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка має на меті підвищити проінформованість суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН та висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства.

В рамках акції, 25 листопада 2022 року у ХФКС практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО була проведена конференція за участі педагогічних працівників «Взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству у закладі освіти».Метою заходу було:

 • ознайомлення з нормативно – правовою базою (закони, постанови, листи, накази), які стосуються виявлення та протидії насильства стосовно дитини;
 • визначення видів насильства, їх ознаки;
 • обговорення повноважень органів управління освітою, навчальних закладів та установ системи освіти у сфері запобігання та протидії  насильству;
 • вивчення спеціальних заходів щодо протидії насильству, порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії  насильству щодо дітей.

Старт Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Старт Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

З 1991 р. у більш ніж 100 країнах світу проходить Всесвітня кампанія «16 днів проти насильства», що була ініційована Всесвітнім інститутом жіночого лідерства. Україна приєдналася до всесвітньої акції у 2000 р. Відтоді кожного року по всіх містах України проходять різноманітні заходи, під час яких лунає «СТОП НАСИЛЬСТВУ!». 

За традицією 25 листопада у ХФКС відбувся старт Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». 

Мета акції – привернення уваги учнів, вчителів, батьків до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення.

Практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО було проведено виховний захід, присвячений Міжнародному дню боротьби з насильством щодо жінок.

Освітній курс “Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе”

Освітній курс “Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе”

Відповідно до рекомендацій Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України щодо міжнародної акції «16 днів проти насильства», на виконання статті 26 Закону України «Про освіту», та з метою підвищення кваліфікації практичних психологів з питань прав та свобод, формувань у здобувачів освіти життєвих навичок та моделей конструктивної поведінки, практичний психолог ХФКС Людмила Шевченко, прийняла участь в Освітньому курсі “Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе”, програмі факультативу “Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе” та програмі гуртка “Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації” (Комплект освітніх програм “Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації, та здобула Сертифікат, який підтверджує проходження курсу.

Конференція присвячена Європейському дню захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильств

Конференція присвячена Європейському дню захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильств

Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється. З кожною звісткою про звільнені території, на жаль, стає відомо про нові випадки сексуального насильства російських окупантів над українками та українцями. Під час війни поширені різні форми сексуального насильства, кожна з яких є воєнним злочином: зґвалтування, погрози зґвалтування, каліцтво статевих органів, примусова проституція, примус дивитися на сексуальну наругу, сексуальне рабство, примусова вагітність, примусовий аборт, примусове оголення тощо.

Ускладнює проблему й те, що в українському суспільстві тема сексуального насильства була і лишається табуйованою. Навіть в мирні часи постраждалі рідко повідомляють про випадки сексуального насильства і рідко звертаються за допомогою. Стигматизація, осуд, недовіра, страх, відсутність підтримки – часто стримують від повідомлення про злочин. 


Захід присвячений Європейському дню захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Захід присвячений Європейському дню захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства
На виконання розпорядження Департаменту освіти і науки Харківської області,  Київської міської військових адміністрацій Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти, Міністерства освіти і науки України, 18 листопада 2022 р. у Харківському фаховому коледжі спорта практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО було проведено захід, присвячений Європейському дню захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

Міжнародний День толерантності

Міжнародний День толерантності

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності, та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей в Харківському фаховому коледжі спорту 16 листопада пройшов просвітницько – виховний захід «Толерантність врятує світ». 

Метою заходубуло формування в учнів поваги до інших людей, їхніх думок, підвищення настрою учасників навчально-виховного процесу, створення ситуації успіху для невпевнених учнів та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей.

 Практичним психологом  Людмилою ШЕВЧЕНКО  було проведено заняття «Вчимося бути толерантним», мета якого сформувати в підлітків чітке уявлення про толерантність, стимулювати уяву учнів у пошуках власного розуміння толерантності, розвивати навички спілкування з іншими людьми,  взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості.


Цінуй своє життя, воно прекрасне!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"