Методична робота
А ПРО НАС ПИШУТЬ …
Популяризація спорту є запорукою здорової української нації. Пропаганда спорту, здорового способу життя, а також рухової активності, яка є необхідним компонентом для навчання дітей і молоді, створює важливий потенціал України майбутнього.
Педагогічний колектив ХФКС розуміє важливість інформаційно-розʼяснювальної та превентивної роботи і тому активно висвітлює найважливіші та найцікавіші події закладу як offline, так і у віртуальному середовищі.
Детальніше
29 ВЕРЕСНЯ – НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК ПАМ’ЯТІ (до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру)
29 вересня 2021 року в усіх українських закладах загальної середньої освіти пройшов Національний урок, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Захід проводився спільними зусиллями Міністерства освіти і науки України та Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» з метою формування історичної правди про події Голокосту.
Національний урок пам’яті покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Також урок має на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.
Детальніше
«НАЙМАСШТАБНІШЕ ПРИБИРАННЯ ПЛАНЕТИ» (акція до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day»)
Детальніше
Методична локація «Особливості організації виховного процесу в закладах загальної середньої освіти: виклики та завдання»
14 вересня 2021 р. відповідно по плану роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» заступник директора з виховної роботи Мошенська Н.В. та методист виховної роботи Андрієвська Н.Г. долучилися до участі на відеохостингу YouTube у методичній локації «Особливості організації виховного процесу в закладах загальної середньої освіти: виклики та завдання», організованої Центром громадянського виховання спільно з кафедрою виховання й розвитку особистості для керівників ТМО класних керівників та консультантів ЦПРПП за напрямом виховна робота.
Детальніше
Обласна нарада-семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти
Детальніше
1 вересня 2021 у ХФКС
Друже! Ти так довго чекав цього дня, і от нарешті він настав! Перше вересня … Охайно складені зошити, олівці та ручки зручно притислись одне до одного у пеналі, а в боковій кишені – парасолька, так, про всяк випадок. Чекай! 1 вересня – День Знань – завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.
Детальніше
Організація виховної роботи в закладах фахової передвищої освіти в умовах адаптивного карантину
Детальніше
Освітня конференція «Uni-Biz Bridge 7»
Детальніше
НАЗУСТРІЧ 30-й річниці НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (заходи до 30-річчя незалежності України)
Здавна українці боронили свої свободи та права, повсякчас стикаючись із зовнішнім опором та внутрішніми незгодами. У боротьбі народилася i загартувалася єдина нація сміливих та щирих людей, що живе у прекрасній країні.
30 років тому нездійснена мрія багатьох поколінь українців втілилася в життя: ми стали вільною та незалежною Україною!
Детальніше
ЗНАЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ВИХОВАННІ ДІТЕЙ
Важко переоцінити значення рідної мови у вихованні дітей. Адже мова є не тільки засобом спілкування, а й носієм інформації, засобом набуття знань, є скарбницею знань про свій народ, свою історію, свою Батьківщину. Чим освіченіша людина, писав К.Д.Ушинський, тим більше вона повинна цінувати перлини народної мови, оскільки у мові одухотворяється весь народ і вся його батьківщина, вся історія духовного життя народу. У мові передається найтісніший живий звʼязок між минулим, сучасним і майбутнім поколінням.
Детальніше
СПОРТИВНЕ ОРІЄНТУВАННЯ. І ТА ІІ ЕТАПИ КУБКУ «ДИНАМО» 2021
Детальніше
28 червня – День Конституції України
Щороку 28 червня в Україні відзначається державне свято – День Конституції України. У цей день в 1996 році Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави. Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Ухвалення Конституції стало найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Конституція 1996 року, з деякими змінами і доповненнями, діє у нашій країні й по теперішній час.
Детальніше
Семінар «Попередження насильства в закладах освіти: загальношкільний підхід» (продовженя)
14 червня 2021 р. заступник директора з виховної роботи Мошенська Н.В. та методист виховної частини Андрієвська Н.Г. взяли участь у другому семінарі «Попередження насильства в закладах освіти: загальношкільний підхід», організованому Центром практичної психології, соціальної роботи та здорового способу життя спільно з кафедрою виховання й розвитку особистості КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», за участі Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», який проходив з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку «Google Meet».
Детальніше
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МАСОВИЙ ЗАХІД ДЛЯ УЧНІВ «РУХ – ЦЕ ЗДОРОВО!»
8 червня 2021 року спортивна родина ХФКС взяла участь у всеукраїнському масовому заході для учнів «Рух – це здорово!». Захід передбачав одночасне проведення по всій території України на центральних площах або значимих спортивних об’єктах населених пунктів різноманітних акцій, покликаних заохотити молодь до занять фізичною культурою та спортом.
Детальніше
Семінар «Попередження насильства в закладах освіти: загальношкільний підхід»
8 червня 2021 р. заступник директора з виховної роботи Мошенська Н.В. та методист виховної частини Андрієвська Н.Г. взяли участь у першому семінарі «Попередження насильства в закладах освіти: загальношкільний підхід», організованому Центром практичної психології, соціальної роботи та здорового способу життя спільно з кафедрою виховання й розвитку особистості КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», за участі Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», який проходив з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку «Google Meet».
Детальніше
Презентація Всеукраїнського освітнього проєкту «Інтерактивна книга»
27 травня 2021 року заступник директора з виховної роботи та завідувач бібліотеки Лаврова Л.П. взяли участь у презентації Всеукраїнського освітнього проєкту «Інтерактивна книга», яка проходила з використанням комунікаційної технології «Zoom».
Детальніше
«УРОК ЗДОРОВʼЯ: ЗНАТИ ПРО КОРОНАВІРУС ЯКОМОГА БІЛЬШЕ – ЗАХИСТИТИ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ СЕБЕ І СВОЇХ БЛИЗЬКИХ»
Знати про коронавірус якомога більше – означає захистити від захворювання і себе, і своїх близьких. В умовах пандемії COVID-19, яка охопила світ і Україну зокрема, ці знання є надзвичайно важливими. Сьогодні, як ніколи, нам потрібно «озброювати» знаннями про COVID-19 та пандемію підростаюче покоління, аби системно протидіяти поширенню хвороби. Наша обізнаність «не на руку» новому типу коронавірусу, тоді як паніка та розпач – його союзники.
Детальніше
«ШКІЛЬНЕ ДИТИНСТВО ВАЛЬСОМ ВІДЛІТАЄ» (Випуск 2021)
Ось і настав цей незвичайний день. День святковий, радісний, веселий і сумний водночас. День розставання зі школою, рідними, затишними стінами, гомінкими коридорами, щирими друзями, добрими наставниками, люблячими батьками, рідною домівкою. Тільки вчора останнім акордом шкільної симфонії відлунали екзамени ЗНО. Залишилися позаду і казково-незвіданий світ пізнання, і щире спілкування, і виснажливі тренування, і відповідальні змагання. Все це – позаду. А попереду – самостійне життя.
Детальніше
Профілактика злочинності серед молоді
Безпека на залізниці
Залізниця – це зона підвищеної небезпеки, причому з двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги. Це все свідчить про те, що знаходження в зоні залізниці може бути смертельно небезпечним, особливо для дітей. Номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.
Потенційними жертвами також стають меломани, що при знаходженні на залізничній інфраструктурі не розлучаються з навушниками і не вимикають звук на своїх гаджетах при переході через залізничні колії.
Дотримуйтесь правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них. Привчайте до цього своїх дітей. Пам’ятайте, що залізниця являється зоною підвищеної небезпеки і неможливо огородити тисячі кілометрів магістралі, як огороджуються промислові об’єкти.
ЖИТТЯ – ДУЖЕ ВЕЛИКА РОЗПЛАТА ЗА БЕЗТУРБОТНІСТЬ ТА ХАЛАТНІСТЬ.
ЗАЛІЗНИЧНА КОЛІЯ – ЦЕ ЗОНА ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ! ПРО ЦЕ ПОВИНЕН ПАМ’ЯТАТИ КОЖЕН!
Детальніше
УСПІШНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ
Удосконалити освітній процес з обдарованими дітьми, дати їм ґрунтовні знання, озброїти їх практичним розумінням основ наук допомагає насамперед періодичність проведення олімпіад з основ наук, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, конкурсів-знавців, інтелектуальних аукціонів, змагань, ігрових тренінгів, семінарів, інтелектуальних марафонів тощо. Кожному окремому закладу освіти є доцільним розробити власну концепцію розвитку творчої особистості, враховуючи специфіку установи та контингент здобувачів освіти. Корисною також буде попередня діагностика учнів за параметрами моделі творчої обдарованості спільно з психологом.
Детальніше
Презентація Всеукраїнського освітнього проєкту «Інтерактивна книга»
27 травня 2021 року заступник директора з виховної роботи та завідувач бібліотеки Лаврова Л.П. взяли участь у презентації Всеукраїнського освітнього проєкту «Інтерактивна книга», яка проходила з використанням комунікаційної технології «Zoom».
Автори «Інтерактивної книги» ставили за мету створити щось інноваційне, цікаве для молоді – старшокласників, які готуються до складання зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. В результаті виник новий інтерактивний формат в сфері Edutainment (навчання + розваги), що поєднує одночасно ігрову оnline-платформу та портативну оffline-гру (з механічними та електронними компонентами). Також для максимального залучення гравців використовуються кінематографічні матеріали.
Детальніше
Урок з медіаграмотності (за матеріалами Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Смарт освіта»)
Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Рух інформаційного потоку не спинити. Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою медіа, але й вчити цьому наших дітей. Для того, щоб не потонути у щоденному вимірі інформації, ми повинні бути медіаграмотними, а це означає бути спроможним, знайти те, що шукаємо, вибрати те, що потрібно, і визначити, наскільки надійною є ця інформація.
За даними молодіжного опитування U-Report, лише 14% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію. Водночас молоді люди багато часу проводять в Інтернеті та щодня споживають значні обсяги контенту.
Детальніше
«ЗРОБИ СВІЙ ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР: НІ – НАРКОТИКАМ!»
Хвороба суспільства – так називають алкоголь, наркотики. Про них пишуть, говорять, показують по телебаченню. Кожен чув про можливі наслідки вживання цих засобів. І проте, люди продовжують уживати психотропні засоби. Це – лихо XXI століття. Народна мудрість каже: «Щоб перемогти ворога, треба знати його в обличчя».
Вживання наркотичних речовин приводить до важких змін в організмі людини. Наркоманія страшна сама по собі. Людина, яка стала на цей шлях, рано чи пізно втрачає людську подобу. Руйнується психіка, деформується уявлення про світ, знижується працездатність. Крім цього, наркомани піддаються ще одній небезпеці – захворіти венеричними хворобами, у т.ч. й СНІДом. Зараз, як і будь-яке соціальне явище, пияцтво, алкоголізм, наркоманія стали предметом дослідження багатьох учених (медиків, психологів, біологів, соціологів) і ми всі розуміємо, що наркоманія, як соціальне зло, особливо небезпечна для людей.
Детальніше
«УКРАЇНА МОЯ ВИШИВАНА»
День вишиванки Україна цьогоріч святкує 21 травня. Відзначати його почали не так давно, але ця традиція вже встигла міцно закріпитися у свідомості багатьох людей. Свято відзначається щороку у третій четвер травня, а головне, що треба зробити цього дня – вдягти вишиванку на роботу, навчання чи просто на прогулянку.
День вишиванки цікавий тим, що не прив’язаний до жодного державного чи релігійного свята, він цілком самодостатній та цікавий без зайвих нюансів. Свято вишиванки було запроваджене не так давно, лише у 2006 році, тому багато хто не знає деталей. А починалося все дуже цікаво: ідею проведення акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала Леся Воронюк, на той час студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Однокурсники дівчини часто приходили на пари у гарних вишитих сорочках, тож вона і запропонувала вибрати один день та вбратися у національний одяг разом. Спочатку ідею підтримала лише частина студентів, але вже 2008-2009 року вона набула поширення не лише у Чернівцях, а й в інших містах. А вже 2010 року до свята долучилися і держслужбовці.
Детальніше
«УКРАЇНСЬКІ ВИШИВАНКИ – НАЧЕ РАЙДУГИ СВІТАНКИ» (до 15-річчя Всесвітнього Дня вишиванки)
Українська вишиванка зберігає історію і традиції нашого народу. Вишиті сорочки здавна допомагали українцям зберегти свою ідентичність. Для популяризації носіння українського етнічного одягу було започатковане міжнародне свято – у третій четвер травня щорічно у світі відзначається День української вишиванки.
Детальніше
ЯК ОЦІНЮВАТИ ШКІЛЬНІ УСПІХИ СВОЇХ ДІТЕЙ
Детальніше
«В ЄВРОПУ – З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ» (до Дня Європи – 2021)
Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи. Для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Цього року святкування Дня Європи в Україні припадає на 15 травня. Це вже 19-й День Європи, який відзначатиме Україна.
Детальніше
ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція для школярів, студентів та викладачів закладів освіти «Актуальні проблеми сучасної освіти: реалії та перспективи-2021»
Детальніше
«ВИБІР Є ЗАВЖДИ У КОЖНОГО З НАС!»
«Життя саме по собі – ні благо, ні зло; воно вмістилище і блага, і зла, дивлячись по тому, на що ви самі його перетворите» (М. Монтень).
Результати досліджень свідчать про те, що багато людей набувають шкідливих звичок (тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотичних речовин) у підлітковому віці. Тиск з боку товаришів і бажання бути схожим на дорослих спонукають багатьох підлітків до паління та вживання спиртних напоїв. Ці згубні звички важко перебороти, оскільки тютюновий дим містить нікотин, який спричиняє наркотичну залежність у людини, що палить, а алкоголь – ефірні олії.
Детальніше