Методична робота
МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ «УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ» ТА ІІ ЕТАП НАЦІОНАЛЬНОГО ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки
Навчання з мінної безпеки у Харківському фаховому коледжі спорту
- міни;
- вибухонебезпечні залишки війни;
- запали та підривники;
- саморобні вибухові пристрої та міні-пастки;
- типи травмування при вибухах;
- типові локації, де можуть бути вибухонебезпечні предмети;
- алгоритм безпечної поведінки;
- правила поводження при виявленні мін або боєприпасів.
Детальніше
«Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України» (V Міжвузівська науково-практична конференція)
Детальніше
ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 27.10.2023
27 жовтня 2023 р. в online-форматі з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулося планове засідання методичного обʼєднання виховної частини ХФКС.
Під час зустрічі були обговорені наступні питання:
-
Організація та провадження виховної роботи у ХФКС у І семестрі 2023-2024 н.р..
-
Соціальний паспорт класів: стан наповнення банку даних дітей пільгових категорій.
-
Підсумки місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» та підготовки до ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху 2023.
-
Онлайн-курс з цифрової педагогіки «Цифровий учитель».
-
Реалізація роботи щодо підтримки психічного (ментального) здоров’я учасників освітнього процесу у ХФКС (доповідь практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО).
-
Підготовка до атестації: планування індивідуальної освітньої траєкторії педагога (за матеріалами КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»).
-
Різне.
Заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА ознайомила присутніх із технологією формування індивідуальної освітньої траєкторії педагога, рекомендаціями проректора з навчальної роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», к.пед.н. Людмили Лузан. Нагадала основні положення нормативно-правового забезпечення процедур підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників.
На засідання була запрошена практичний психолог коледжу Людмила ШЕВЧЕНКО, яка цікаво та змістовно розповіла про техніки підтримки ментального здоровʼя. Спільно була виконана практична вправа для саморегуляції «Метелик».
Для розвитку ключових цифрової і комунікаційної компетентностей зворотній звʼязок та інтерактивна спільна робота колективу з різним контентом проходила з використанням віртуальної дошки Padlet.
Детальніше
Радіодиктант національної єдності 2023
- Україна 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26 (️важливо, щоб гриф дати був не пізніше 29.10);
- rd@suspilne.media (відсканована або фотокопія приймається до 11.00 30.11.2023);
Детальніше
Виставка «Азовсталь: нові сенси» у Національному музею історії України
Детальніше
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ 2023
Онлайн-тренінг від Google «Безпека дітей в Інтернеті: інструменти та поради для вчителів», організований (у співпраці з Міністерством освіти і науки України)
Детальніше
Практичний семінар «Цифрова компетентність педагога. Атестація педагогічних працівників за новим положенням МОН»
Детальніше
Тренінг «Мобінг у школі від А до Я» (szkolenie na temat mobbingu w szkole «Mobbing w szkole od A do Z»)
- Що таке мобінг у школі?
- Хто відповідальний за мобінг у школі?
- Що таке заяви про цькування в школі?
- Мобінг у школі та термін давності?
- Судовий процес щодо шкільного мобінгу – які докази використовувати?
Детальніше
V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії»
20 вересня 2023 р. відбувся V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії», до участі у роботі якого долучилася заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА.
Головним організатором заходу виступив Національний центр «Мала академія наук України». Співорганізатори заходу: Національна академія наук України, Національна академія педагогічних наук (НАПН) України, а також 24 стратегічні партнери Національного центру «Мала академія наук України» – наукові установи, заклади освіти і громадські організації.
Форум проводився відповідно до Програми спільної діяльності НАН України та НАПН України на 2023-2025 роки та зібрав понад 1000 науковців і освітян з усіх регіонів України та зарубіжжя, зокрема Бразилії, Словаччини, Китаю, Ізраїлю, США.
Головна мета, що об’єднала всіх учасників Форуму, – зробити українську освіту більш ефективною і в умовах війни не лише зберегти її, а й намагатись інноваційно рухатись вперед, застосовувати кращі освітні практики.
Робота Форуму проходила за наступними змістовними лініями:
-
цифровізація освіти на засадах STEM в умовах євроінтеграції;
-
наукова освіта, активи інноваційного розвитку освіти: технології, методики, ресурси;
-
позашкільна освіта в умовах воєнного стану;
-
освітні парадигми штучного інтелекту та інформаційно-цифрові середовища закладів освіти;
-
розвиток проєктної діяльності в контексті євроінтеграційних вимог впровадження інновацій у різних екосистемах;
-
softskills як сучасний інструмент можливостей та розвитку кваліфікованого фахівця у повоєнній відбудові України;
-
неперервний професійний розвиток дорослих: українські реалії, зарубіжний досвід;
-
підготовки кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України;
-
управління адаптивними процесами в освіті в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення та багато ін..
Під час заходу було проведено наукові панелі, які висвітлили активи інноваційного розвитку освіти, цифровізацію освіти на засадах STEM в умовах євроінтеграції, інформаційно-цифрові середовища закладів освіти тощо.
Також у межах Форуму було проведено круглий стіл «Перспективні освітні моделі спеціалізованої освіти наукового спрямування».
Детальніше
УРОК ІНФОРМАТИКИ У ХФКС ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ 2023
Детальніше
«Атестація педагогічних працівників 3.0»
Детальніше
Онлайн-зустріч з представниками управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки
Детальніше
Тренінг «Хейт у школі – як протистояти словесному насильству» (szkolenie dotyczące zjawiska hejtu w szkole «Hejt w szkole – jak przeciwdziałać przemocy werbalnej»)
Всі ми в якийсь момент свого життя стикалися з критикою. Вона – одна із тих речей, що переслідує нас ще з дитинства. Критика буває різною: конструктивною, тобто такою, що має мету виправити щось або ж такою, що ніяк не допомагає. Іноді це навіть не критика, а хейт. Хейтять зазвичай без жодних вагомих підстав, просто намагаючись самоствердитися, відчути себе важливими.
У критики є певні характеристики, за якими її впізнають:
-
по-перше, вона має бути корисна і актуальна. Так, з критики можна дістати багато корисного, адже це ніби подивитися на ситуацію з іншого боку;
-
по-друге, критика має дбати про інтереси.
Для того, аби навчитися справлятися з критикою, варто розуміти наступне: чому критикують, чи це справді критика, а не хейт, чи дає вона зворотний звʼязок, коли хочуть допомогти, запропонувавши варіант вирішення конкретної проблема, як відрізнити критику від хейту чи самоствердження та правильно реагувати.
Детальніше
Цикл зустрічей управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки
Навчання триває: використання ігрових технологій на уроці інформатики у ХФКС
Детальніше
Підвищення кваліфікації педпрацівників з питань надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу
На виконання Постанови Верховної Ради України щодо внесення змін до статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» у розрізі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а саме надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, заступницею директора з виховної роботи Наталією МОШЕНСЬКОЮ та методистом виховної частини Наталією АНДРІЄВСЬКОЮ було організовано підвищення кваліфікації вихователів – проходження сертифікованого електронного курсу «Курс з психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів «Розумію» (ресурс доступу: https://osvitoria.university/courses/rozumiju/).
Експертне коло курсу «Розумію» – це провідні світові професіонали та найкращі українські вчителі й психологи. Для учасників курсу передбачені практичні зустрічі з експертами, на яких можна обмінюватись досвідом, отримувати зворотній зв’язок та поглиблено обговорювати питання та кейси, що виникають під час застосування запропонованих на курсі інструментів та методик.
Мета курсу – забезпечити українське вчительство знаннями про психолого-педагогічний супровід учнівства та таким шляхом забезпечити соціально-емоційну стабільність українських дітей.
Під час курсу обговорюються питання: як навчати дітей під час війни; які підходи ефективні у комунікації педагога; як регулювати свій емоційний стан, а окремий блок присвячено основам арт-терапії.
Детальніше
«Сертифікація в системі базової освіти: готуємо вчительський колектив» (вебінар від журналу «Заступник директора школи»)
Під час вебінару були розглянути наступні питання:
● Становлення та нормативно-правове забезпечення процедури сертифікації педагогічних працівників.
● Реалізація другого етапу сертифікації: самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності.
● Особливості третього етапу сертифікації: вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
● Можливості та перспективи для сертифікованих вчителів.
Під час вебінару було також висвітлено питання: права та обовʼязки учасника сертифікації, складові процедури сертифікації, порядок реєстрації на сертифікацію, особливості незалежного тестування вчителів, особливості роботи в інформаційно-аналітичній системі EvaluEd, субʼєктне забезпечення сертифікації, вивчення практичного досвіду учасника сертифікації, підготовка учасника сертифікації до проведення вивчення практичного досвіду роботи з використанням цифрових технологій, додаткові можливості професійної самореалізації сертифікованих учителів та ін..
Детальніше
Зустріч батьків 7-А класу з педагогічним колективом ХФКС
Детальніше
V Міжвузівська науково-практична конференція «Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України»
Організаційний внесок не передбачено.
Стратегічні сесії «Українські студії в славістиці: візуалізація» у вересні 2023
Офіс підтримки вченого здійснює діяльність, що спрямована на створення умов та можливостей для реалізації інтелектуального потенціалу громадян України у сфері науки та інновацій, організовує заходи та розробляє механізми впровадження ініціатив та проєктів, що спрямовані на популяризацію України на міжнародному рівні.
Команда Офісу у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Державним підприємством «Український державний центр міжнародної освіти» та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту організовує цикл стратегічних сесій «Українські студії в славістиці: візуалізація».
Напрями роботи стратегічної сесії у вересні 2023:
14.09.2023 р. (09.00 год. – 11.00 год.) – Проблеми ідентичності культурної спадщини України.
28.09.2023 р. (18.00 год. – 20.00 год.) – Представлення українських студій у світі.
Заходи проводитимуться у змішаному форматі: слухачі та учасники дискусій – онлайн, спікери – офлайн/онлайн.
Мета заходів – переосмислення місця і ролі українських студій в сучасній славістиці, розуміння значення бренду та іміджу України у світовому просторі.
Посилання на стратегічні сесії отримають всі зареєстровані учасники.
Реєстрація онлайн учасників, слухачів здійснюється:
на захід 14.09.2023 – до 13.09.2023р. до 18.00: http://surl.li/fknym
на захід 28.09.2023 – до 27.09.2023р. до 18.00: http://surl.li/fknym
З додаткових питань: координатор Офісу підтримки вченого – Олена Поліщук, тел. +380977228854.
Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ.
ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС: ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
31 серпня 2023 р. в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom» відбулася інструктивно-методична нарада виховної частини ХФКС.
Під час наради були обговорені наступні питання:
-
Нормативно-правові документи щодо організованого початку нового навчального року 2023-2024.
-
Організація виховної роботи у закладі освіти у 2023-2024 н.р. в умовах воєнного стану.
-
Обговорення форм і методів роботи щодо реалізації плану виховної роботи ХФКС на 2023-2024 н.р..
-
Методичні рекомендації до проведення 01.09.2023 першого уроку.
-
Ознайомлення з методичними рекомендаціями «Безпечне освітнє середовище: Надання індивідуальної підтримки учням з особливими освітніми потребами під час підготовки до реагування на надзвичайні ситуації», розробленими Державною установою «Український інститут розвитку освіти».
-
Різне.
Детальніше
Всеукраїнський семінар-практикум «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна»
29 серпня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи ХФКС та співробітники виховної частини коледжу взяли участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна», який проходив з використанням комунікаційної технології «Zoom» та одночасною трансляцією на відеохостингу YouTube.
Організаторами заходу виступили: ГО Українська федерація «Спорт заради розвитку» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
Робота семінару проходила за наступними напрямками:
-
етапи навчання та реєстрація вчителів у Всеукраїнському проєкті «Єдина Україна»;
-
проведення фестивалів «Назустріч Успіху», які будуть відбуватись у вересні – жовтні у 14 областях України
-
презентація нових варіативних модулів «Цікава фізкультура» для 5-6 класів та «Спорт заради розвитку» для 7-9 класів ЗЗСО;
-
презентація нового інвентаря та інтерактивних тренінгових вправ для надання психологічної підтримки та допомоги дітям;
-
анонсування Національного проєкту «Цікава Фізкультура – 2.0 Перезавантаження»;
-
анонсування розіграшу комплекту інвентаря «Цікава фізкультура» для всіх зареєстрованих закладів освіти тощо.
Детальніше
«БЕЗБАРʼЄРНІСТЬ – ЦЕ СТИЛЬ ЖИТТЯ»
Детальніше
Конгрес Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego)
23-24 серпня 2023 р. з метою ознайомлення з європейським досвідом державної політики у сфері розвитку системи освіти, впровадження інновацій у роботу закладів освіти, щорічної підготовки до початку нового навчального року заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у Конгресі Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego), який проходив на польському освітньому порталі – вебресурсі, що охоплює питання у сфері освітнього права, Статуту вчителя та інші питання у сфері управління освітою та забезпечує функціональність онлайн-консультацій з експертами через онлайн-клініку (режим доступу: https://www.portaloswiatowy.pl).
Конгрес Освітнього порталу – це зустріч та обговорення питань освітнього законодавства, методик, які використовуються у щоденній роботі вчителів і директорів навчальних закладів у режимі онлайн і наживо вітчизняними і світовими експертами та фахівцями у галузі освіти, правового забезпечення функціонування закладів освіти, адресований адміністрації, педагогічним працівникам, а також фахівцям, які відповідають за якість освіти на регіональних рівнях тощо.
Детальніше
Святкуємо День гривні разом з Національним банком України!
Департамент комунікацій Національного банку України інформує, що з 4 до 29 вересня учнів шкіл, студентів, учителів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією гривні, запрошено долучитися до заходів з нагоди святкування Дня гривні.
Цього року підготовлено захоплюючу програму, яка включатиме як онлайн заходи, так і зустрічі в Києві на цікавих екскурсіях.
Протягом 4 тижнів на вас чекатимуть:
-
вебінари;
-
майстер-класи;
-
віртуальні екскурсії;
-
офлайн екскурсії в Києві.
Програма передбачає заходи для учнів початкової, середньої та старшої школи, студентів, педагогів та людей старшого віку.
Святкова програма розпочнеться з онлайн зустрічей із науковцями та дослідниками, які розкриють різні питання грошового обігу України.
Орієнтовний перелік тем вебінарів, які запропоновано відвідати:
-
Україніка в світовій нумізматиці та боністиці
-
Прикраси з монет та дукачі в українському традиційному костюмі
-
Образ Кобзаря в художній медалі
-
Мандруємо Києвом ХІІ століття разом з археологом
-
Родові герби Наримунтовичів в монетному карбуванні міста Белз та інші.
Для того, щоб відвідати захід необхідно перейти за посиланням на програму та клікнути на назву заходу: https://tinyurl.com/34vww4ba
Також зареєструватися на захід можна, скориставшись календарем на сайті Центру фінансових знань «ТАЛАН»: https://talan.bank.gov.ua
Додаткова інформація розміщена на сайті «Талан» у розділі Заходи https://talan.bank.gov.ua
Участь безкоштовна.
Телеграм канал «ТАЛАН» https://t.me/talan_nbu
Фейсбук сторінка «ТАЛАН» https://www.facebook.com/talan.nbu
Сайт «ТАЛАН» https://talan.bank.gov.ua
Сторінка Financial Literacy Ukraine у Facebook:
https://www.facebook.com/finlitukraine
Сторінка Музею грошей у Facebook:
https://www.facebook.com/museumofmoney.nbu.gov.ua
Сторінка Музею грошей в Instagram:
https://www.instagram.com/nbu_money_museum