7-11 класи методична робота
ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ПРО ІНКЛЮЗИВНІСТЬ (У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»)
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ – МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА
БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 8-х КЛАСІВ
БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ
Курси підвищення кваліфікації у КВНЗ ХАНО
Урок інформаційної безпеки (онлайн-квест з безпечного працевлаштування) «БУДЬ УВАЖНИМ У МЕРЕЖІ! ЗНАЙ САМ – РОЗПОВІДАЙ ІНШИМ!»
ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК В 9-Г КЛАСІ «ОЛІМПІЙСЬКА СЛАВА ХАРКІВЩИНИ»
Батьківські збори в 9-Г класі
ПРЕВЕНТИВНИЙ ВИХОВНИЙ ЗАХІД «ВЕРБУВАННЯ ПІДЛІТКІВ ВОРОГОМ ДЛЯ СКОЄННЯ ДИВЕРСІЙ: ПОПЕРЕДЖАЄМО ПРО НЕБЕЗПЕКУ В ІНТЕРНЕТІ»
13 вересня 2024 р. вихователем Зоєю АМЕЛІНОЮ та класним керівником Вікторією АНДРЄЄВОЮ для учнів і учениць 9-Г класу був проведений превентивний виховний захід «Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: попереджаємо про небезпеку в Інтернеті», спрямований на роз’яснення наслідків вчинення підлітками кримінальних правопорушень, які пов’язані зі скоєнням диверсій та терактів.
На захід була запрошена випускниця ХФКС 2015 року, капітан поліції, слідча слідчого Головного Управління Національної поліції в Харківській області Олена АНДРЄЄВА, яка надала інформацію про випадки протиправних дій підлітків в Харкові та області, ознайомила учнів і учениць з кримінальною відповідальністю, яка передбачена Кримінальним кодексом України за скоєння диверсійних завдань.
Педагоги зазначили, що Національна поліція України та Служба безпеки викрили схему російських спецслужб із вербування українських підлітків. З початку 2024 р., тобто протягом півроку, російська федерація з метою дестабілізації ситуації в Україні вербує підлітків віком від 13 до 18 років для використання у противоправних .діях. Через маніпуляції, психологічний тиск або грошову винагороду дітей намагаються залучити до виконання диверсійних завдань, зокрема підпалів автомобілів військовослужбовців ЗСУ. Для вербування ворог використовує усі можливі соціальні мережі, де є можливість здійснювати листування з користувачем. Переважна кількість таких контактів зараз відбувається в месенджері Тelegram.
Під час бесіди з вихованцями було з’ясовано, що дітям відомо про проблему вербування підлітків в Україні завдяки ЗМІ, з розмов з батьками та педагогами, зі спілкування з однолітками та оточуючими людьми. Разом обговорено тактику вербування українських дітей для скоєння диверсій, правила поведінки підлітків щодо небезпеки в Інтернеті, небезпеки листування з незнайомцями.
Вихованці дали оцінку конкретним випадкам противоправних дій підлітків, які були завербовані російськими спецслужбами, в окремих регіонах України (на Дніпропетровщині, Миколаївщині, в Києві, Одесі, Харкові та області).
Педагоги надали дітям поради як убезпечити себе від вербування та куди звертатися, якщо це сталося.
Завдання кожного педагогічного працівника ХФКС разом з батьками стежити за психологічним станом дітей, систематично проводити роз’яснювальну роботу про небезпеку вербування та наслідків скоєння протиправних дій.
Урок патріотичного виховання у 9-Г класі
Перший урок у 10-В класі «Перемагає той, хто памʼятає!» (Vincit qui meminit)
Перший урок у 8-Б класі «Перемагає той, хто пам’ятає»
2 вересня 2024 року класним керівником Мариною ОЛЕЙНИКОВОЮ та вихователем Раїсою КРОХОЮ був проведений перший урок у 8- б класі на тему «Перемагає той, хто пам’ятає!» Під час уроку разом з дітьми переглянули святкове привітання директора, а також вшанували хвилиною мовчання захисників та захисниць, які загинули під час війни. Особливу увагу звернули на випускників ХФКС, які загинули з 2014 по сьогодення. Переглянули електронний меморіал пам’яті. Також згадали працівників ХФКС та батьків учнів, які боронять нашу землю зараз.
Також наголосили на дотриманні техніки безпеки та поводження під час повітряної тривоги!
Дякуємо нашим Силам оборони України за можливість жити та навчатися.
Все буде Україна! Разом до Перемоги!
Заходи національно-патріотичного виховання у 7-А класі
29 серпня і 2 вересня 2024 р. вихователькою Світланою МОРОЗОВОЮ і класним керівником Вікторією ТАРАНОВОЮ для учнів і учениць 7-А класу були проведені заходи з національно-патріотичного виховання, а саме: долучення до Всеукраїнської акції «Сонях», що організована з метою гідного вшанування памʼяті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу, та перший урок на тему «Перемагає той, хто памʼятає!».
Саме 29 серпня у 2014 р. в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях є символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Памʼятаймо подвиг кожного нашого захисника, кожного нашого героя!
Слава Україні!
Героям слава!
Виховна година-спілкування в 11-Б класі «Стартуймо у новий навчальний рік»
ПРОФІЛАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ СЕРЕД НЕПОВНОЛІТНІХ
Класна година в 11-А класі на тему «Перемагає той, хто пам’ятає».
БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ
Тематична віртуальна екскурсія Операційною залою Національного банку України
14 серпня 2024 р. заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА та вчителька історії і громадянської освіти ХФКС Світлана БЕДЕНКО долучилися до освітнього заходу, спрямованого на розвиток фінансової грамотності молодого покоління та формування високої фінансової культури українського суспільства.
Саме молодь сьогодні має стати справжніми агентами змін у сфері фінансової обізнаності наших громадян. Саме їй під силу впроваджувати позитивні зміни, які впливатимуть на формування нових фінансових навичок та належної фінансової поведінки, що у свою чергу сприятиме досягненню як індивідуального (сімейного) так і колективного фінансового успіху на державному рівні.
Так, у серпні будівля Національного банку України за адресою Україна, м.Київ, вул. Інститутська, 9 святкує своє 119-річчя. Наші педагоги взяли участь у тематичній віртуальній екскурсії Операційною залою Національного банку України.
Під час екскурсії відвідувачі дізналися:
-
чому банківський офіс вирішили побудувати саме на вулиці Інститутській;
-
як постала історична будівля Національного банку;
-
хто з архітекторів, скульпторів та майстрів будівельної справи, причетні до спорудження будівлі;
-
у чому полягала інноваційність вентиляційної системи споруди та чи справді у кабінетах та коридорах банку відчувався духмяний запах троянд;
-
коли будівля стала чотириповерховою та багато інших цікавих фактів про офіс центробанку України.
Формуємо нову фінансову культуру України разом з Національним банком України!
Воркшоп «Цифровий мистецький калейдоскоп»
3 червня 2024 р. вихователька, вчителька мистецької освіти ХФКС Олеся ЖУК взяла участь у роботі воркшопу «Цифровий мистецький калейдоскоп» для вчителів мистецтва з різним рівнем цифрового досвіду, організованому Спільнотою сучасних учителів – професійною спільнотою учителів і психологів, створеною для вдосконалення вчительської практики, обміну досвідом, розвитку цифрової компетентності та поширення універсального дизайну навчання серед вчителів України.
Під час заходу учасники:
-
ознайомилися з новими нейромережами, які допоможуть зробити уроки цікавішими та більш інтерактивними;
-
навчилися ефективно використовувати можливості нейромереж для візуалізації уроків мистецтва;
-
удосконалили власні цифрові навички зі створення колажів, анімацій та роликів із фотографій;
-
отримали цінні практичні цифрові поради та лайфхаки.
Спікеркою заходу виступила Кондратова Людмила – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ ДЗВО Університет менеджменту освіти НАПН України, освітня експертка UNESCO у мистецькій галузі, фасилітаторка Спільноти сучасних учителів.
Корисні посилання до роботи:
https://photos.app.goo.gl/fvytgmT1N4aoXn1ZA
https://padlet.com/lkondratova7/padlet-d0rmiyevh927pjk6
https://photos.app.goo.gl/uN7F6XEoNY37WHc2A
https://padlet.com/lkondratova7/padlet-d0rmiyevh927pjk6
https://copilot.microsoft.com/
Батьківські збори у 8-В класі
24 травня 2024 р. за допомогою сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet були проведені батьківські збори 8-В класу Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Олена КОНОРЄЗОВА та вихователька Ірина КОЛЕСНІК.
Під час заходу були обговорені наступні питання:
-
Організоване закінчення навчального року 2023-2024.
-
Стан успішності здобувачів освіти за ІІ семестр 2023-2024 навчального року.
-
Взаємодія школи і сім’ї у вихованні особистості.
ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ, ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ»
Невід’ємною складовою освітньо-виховної роботи у ХФКС є екологічне виховання. Екологічне виховання – спосіб впливу на почуття людей, їх свідомість, погляди і уявлення. Але будь-яке виховання, в тому числі екологічне, повинне ґрунтуватися на освіті, насамперед екологічній.
Так, з метою підвищення рівня професійної майстерності заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА, методист виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА, вчителька біології та основ екології Тетяна ГУСЄВА долучилися до роботи ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Охорона довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки», організованої Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області з використанням комунікаційної технології «Zoom».
Змістовними напрямками роботи були:
-
охорона довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;
-
військова загроза довкіллю України;
-
традиційні та сучасні підходи до екологічної освіти: від мистецтва до технологій;
-
екологічне виховання як системний цілеспрямований вплив на особистість у системі позааудиторної роботи коледжу;
-
розвиток еконавичок у здобувачів освіти для сприятливого переходу до «зеленої» економіки України;
-
формування екологічної компетентності здобувачів освіти;
-
формування еконавичок у здобувачів освіти за допомогою дидактичних ігор;
-
організація екологоосвітньої діяльності у національному природному парку;
-
вчителю та учням про використання енергії сонця в домашніх умовах;
-
організація комплексної екологічної стежки;
-
природоохоронна робота та формування екологічних цінностей майбутніх фахівців «Допоможи природі – зміни себе»;
-
міждисциплінарний підхід до вивчення впливу ксенобіотиків на ґрунтову біоту;
-
як майбутні фахівці будівельної галузі незабаром рятуватимуть планету?
Батьківські збори в 11-Г класі
19 травня 2024 р. за допомогою сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet були проведені батьківські збори 11-Г Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Вікторія ТАРАНОВА та вихователька Світлана МОРОЗОВА.
Під час заходу були обговорені наступні питання:
-
Організоване закінчення навчального року.
-
Стан успішності здобувачів освіти за ІІ семестр 2023-2024 навчального року.
-
Організація отримання документів про повну середню освіту.
Також була проведена профорієнтаційна бесіда та надані рекомендації щодо продовження навчання учнів коледжу на наступному рівні за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра з напряму «Фізична культура і спорт» у коледжі та інших закладах вищої освіти Харкова – партнерах ХФКС: Харківська державна академія фізичної культури, Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.
БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 8-Б КЛАСУ
14 червня 2024 р. на базі спортивно-гуманітарного центру «Акварена» відбулися батьківські збори 8-Б класу відділення футболу Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Тамара ВАСЮКОВА, вихователька Лариса ТРАЧ, старший учитель зі спорту Олег ПТАЧИК та вчитель зі спорту Артем ЧЕРНЯЄВ.
Під час зібрання були обговорені наступні питання:
1. Підбиття підсумків навчальних досягнень учнів за 2023-2024 навчальний рік. Напрацювання алгоритму покращення успішності на наступний навчальний рік.
2. Аналіз спортивних досягнень учнів за 2023-2024 навчальний рік. Формування мотивації щодо покращення рівня освітньо-тренувальної діяльності.
3. Організація спортивних зборів у літній період.
4. Актуалізація інформації щодо внутрішніх правил діяльності коледжу для батьків абітурієнтів.
5. Подяка батькам, які активно долучалися до організації та проведення заходів виховної роботи в умовах дії воєнного стану в Україні.
Також вихователькою Ларисою ТРАЧ була проведена інформаційно-розʼяснювальна бесіда з питань мінної безпеки та правил безпечного поводження здобувачів освіти під час літніх канікул.
Зустріч з батьківською спільнотою пройшла у теплій родинній обстановці. Педагоги і батьки готові тісно взаємодіяти та співпрацювати на шляху розвитку наших вихованців.
Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися і працювати заради майбутнього наших дітей!
НМТ-2024 перелік предметів та строки сесій
ДетальнішеКурси підвищення кваліфікації «М’який перехід від інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» до вивчення природничої науки фізики у 7 класі НУШ» та «Фізика за стандартами НУШ» на платформі «РУХ ОСВІТА» загальною кількістю 4 години.
«Золота грамота»
Відкритий урок інформатики на тему «Масовий технічний збій у роботі мобільного оператора «КИЇВСТАР» 12 грудня 2023 року: аналізуємо, робимо висновки, повторюємо правила цифрової безпеки (захисту особистих даних у мережі)».
Одним із принципів дидактики шкільної освіти є звʼязок навчання з практичною діяльністю, реаліями життя. Навчання лише тоді є успішним, коли особистість відчуває корисність і потрібність засвоюваних знань. Даний принцип витікає із закономірного звʼязку навчання із вимогами суспільного життя. Він вимагає розуміння учнями значення теоретичних положень для розвʼязання практичних завдань, розкриття їх виявів у навколишньому житті, у різносторонніх практичних ситуаціях.
Так, враховуючи бурхливе і насичене не завжди безпечними подіями сьогодення, з метою формування навичок грамотної цифрової поведінки, логічного мислення у надзвичайних ситуаціях та розвитку здібностей комунікації на різних рівнях, а також для актуалізації і узагальнення раніше здобутих знань учнів з інформатики, розширення та збагачення знань з питань цифрової безпеки, захисту особистих даних учителями інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ, Ольгою ГОРБЕНКО та Марією МАСЛОВОЮ для вихованців 7-х і 8-х класів коледжу був проведений відкритий урок-презентація з інформатики на тему «Масовий технічний збій у роботі мобільного оператора «КИЇВСТАР» 12 грудня 2023 року: аналізуємо, робимо висновки, повторюємо правила цифрової безпеки (захисту особистих даних у мережі)».
Під час уроку учні разом з педагогами у режимі живого діалогу обговорили можливі причини та наслідки хакерської атаки на компанію «КИЇВСТАР». Увагу присутніх було зосереджено на зʼясуванні та обговоренні технічних моментів наслідків зламу, а також ймовірності викрадення особистих даних абонентів оператора. Було розглянуто можливості реалізації послуги мобільних операторів України «Національний роумінг» та визначені шляхи екстреної комунікації за умов відсутності доступу до мобільного звʼязку та інтернету.
Зворотній звʼязок з аудиторією було організовано за допомогою онлайн-сервісу миттєвих опитувань у режимі реального часу Mentimeter, в якому всі присутні мали можливість долучитися до створення тематичної хмари слів.
Додатково опрацювали алгоритм дій за умов якщо SIM-картка мобільного оператора не реєструється у мережі, а також пригадали основні правила як можна захистити особисті дані у мережі.
Окремо обговорили маркери (ознаки) зламу або встановлення на телефон підозрілого застосунку і разом визначили порядок дій у разі підозри або встановлення факту зламу.
Ну і, звісно, напередодні зимових канікул і різдвяно-новорічних свят не обійшлося без розважальної «хвилинки» – інтерактивних передбачень-побажань.
Памʼятаймо разом – наші знання – це наша захищеність!
Про освітню платформу ІТ-студій
Міністерство освіти і науки листом №1/18569-23 від 23.11.2023 інформує про оновлення освітніх ресурсів на платформі «Оновлена інформатика – IT-студії» для 2-11 класів закладів загальної середньої освіти України, що створені за ініціативи Міністерства цифрової трансформації та МОН й за підтримки програми EU4DigitalUA, який фінансується Європейським союзом, на допомогу учням і вчителям інформатики ЗЗСО.
Звертаємо Вашу увагу, що:
1) освітні ресурси містять структурований виклад теоретичного матеріалу, який підкріплюється інтерактивними вправами та оціночними тестами;
2) реєстрація вчителів та учнів на платформі вже не потребує залучення директора закладу освіти;
3) учителі інформатики можуть самостійно створювати класи, для яких система автоматично генерує унікальні коди;
4) завдяки цій платформі вчитель має можливість підвищити якість проведення уроків інформатики в 2-11 класах в дистанційному або змішаному форматі за різними модельними або навчальними програмами.
Ресурси повністю відповідають вимогам Державного стандарту початкової освіти, Державного стандарту базової середньої освіти та концептуальним засадам реформи Нової української школи, що дозволяє використовувати їх під час вивчення інформатики за різними модельними або навчальними програмами під керівництвом учителя в очному, дистанційному та змішаному форматі.
Матеріали ІТ-Студій розміщено у вільному доступі на електронній платформі https://it-osvita.diia.gov.ua, можливості якої дозволяють гнучко формувати навчальну траєкторію з модулів різних змістових ліній для різних циклів освіти відповідно до обраної модельної або навчальної програми.
Відтепер зареєструватися на платформі «Оновлена інформатика – ІТ-студії» можливо без реєстрації директора закладу освіти. Увесь освітній процес можуть організувати вчителі, не потребуючи залучення директора.
Учителі інформатики можуть створювати класи, для яких система автоматично генерує унікальні коди.
Батьки або опікуни реєструють дітей, використовуючи унікальний код класу, який надає вчитель.
Про причини неможливості підключення закладу освіти просимо повідомити через форму: https://forms.gle/mQa78wKqgVtiFLT17.
Корисні посилання:
■ Методичні рекомендації для вчителів інформатики по впровадженню «Оновленої інформатики – ІТ-студій» розміщено за посиланням: https://vse.ee/byyd.
■ Детальна інформація щодо реєстрації користувачів доступна в розділі «Як користуватися платформою»: https://it-osvita.diia.gov.ua.
■ Відео-запис публічної презентації проєкту: https://www.youtube.com/watch?v=rGmW8z4TrcQ.
■ Із політикою обробки та захисту персональних даних на сайті Дія. Освіта, де розміщено ІТ-студії, можна ознайомитись за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/policy.
■ Технічна підтримка: е-мейл osvita@thedigital.gov.ua, телефон гарячої лінії 1549 (з 8:00 до 20:00).