7-11 класи методична робота
Воркшоп «Цифровий мистецький калейдоскоп»
![Воркшоп «Цифровий мистецький калейдоскоп»](/images/zastavkavorkshop24_prev.png)
3 червня 2024 р. вихователька, вчителька мистецької освіти ХФКС Олеся ЖУК взяла участь у роботі воркшопу «Цифровий мистецький калейдоскоп» для вчителів мистецтва з різним рівнем цифрового досвіду, організованому Спільнотою сучасних учителів – професійною спільнотою учителів і психологів, створеною для вдосконалення вчительської практики, обміну досвідом, розвитку цифрової компетентності та поширення універсального дизайну навчання серед вчителів України.
Під час заходу учасники:
-
ознайомилися з новими нейромережами, які допоможуть зробити уроки цікавішими та більш інтерактивними;
-
навчилися ефективно використовувати можливості нейромереж для візуалізації уроків мистецтва;
-
удосконалили власні цифрові навички зі створення колажів, анімацій та роликів із фотографій;
-
отримали цінні практичні цифрові поради та лайфхаки.
Спікеркою заходу виступила Кондратова Людмила – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ ДЗВО Університет менеджменту освіти НАПН України, освітня експертка UNESCO у мистецькій галузі, фасилітаторка Спільноти сучасних учителів.
Корисні посилання до роботи:
https://photos.app.goo.gl/fvytgmT1N4aoXn1ZA
https://padlet.com/lkondratova7/padlet-d0rmiyevh927pjk6
https://photos.app.goo.gl/uN7F6XEoNY37WHc2A
https://padlet.com/lkondratova7/padlet-d0rmiyevh927pjk6
https://copilot.microsoft.com/
Батьківські збори у 8-В класі
![Батьківські збори у 8-В класі](/images/zastavka8klaszbori_prev.jpg)
24 травня 2024 р. за допомогою сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet були проведені батьківські збори 8-В класу Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Олена КОНОРЄЗОВА та вихователька Ірина КОЛЕСНІК.
Під час заходу були обговорені наступні питання:
-
Організоване закінчення навчального року 2023-2024.
-
Стан успішності здобувачів освіти за ІІ семестр 2023-2024 навчального року.
-
Взаємодія школи і сім’ї у вихованні особистості.
ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ, ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ»
![ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ, ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ»](/images/zastavkaekologya-24_prev.png)
Невід’ємною складовою освітньо-виховної роботи у ХФКС є екологічне виховання. Екологічне виховання – спосіб впливу на почуття людей, їх свідомість, погляди і уявлення. Але будь-яке виховання, в тому числі екологічне, повинне ґрунтуватися на освіті, насамперед екологічній.
Так, з метою підвищення рівня професійної майстерності заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА, методист виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА, вчителька біології та основ екології Тетяна ГУСЄВА долучилися до роботи ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Охорона довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки», організованої Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області з використанням комунікаційної технології «Zoom».
Змістовними напрямками роботи були:
-
охорона довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;
-
військова загроза довкіллю України;
-
традиційні та сучасні підходи до екологічної освіти: від мистецтва до технологій;
-
екологічне виховання як системний цілеспрямований вплив на особистість у системі позааудиторної роботи коледжу;
-
розвиток еконавичок у здобувачів освіти для сприятливого переходу до «зеленої» економіки України;
-
формування екологічної компетентності здобувачів освіти;
-
формування еконавичок у здобувачів освіти за допомогою дидактичних ігор;
-
організація екологоосвітньої діяльності у національному природному парку;
-
вчителю та учням про використання енергії сонця в домашніх умовах;
-
організація комплексної екологічної стежки;
-
природоохоронна робота та формування екологічних цінностей майбутніх фахівців «Допоможи природі – зміни себе»;
-
міждисциплінарний підхід до вивчення впливу ксенобіотиків на ґрунтову біоту;
-
як майбутні фахівці будівельної галузі незабаром рятуватимуть планету?
Батьківські збори в 11-Г класі
![Батьківські збори в 11-Г класі](/images/111g-maj_prev.jpg)
19 травня 2024 р. за допомогою сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet були проведені батьківські збори 11-Г Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Вікторія ТАРАНОВА та вихователька Світлана МОРОЗОВА.
Під час заходу були обговорені наступні питання:
-
Організоване закінчення навчального року.
-
Стан успішності здобувачів освіти за ІІ семестр 2023-2024 навчального року.
-
Організація отримання документів про повну середню освіту.
Також була проведена профорієнтаційна бесіда та надані рекомендації щодо продовження навчання учнів коледжу на наступному рівні за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра з напряму «Фізична культура і спорт» у коледжі та інших закладах вищої освіти Харкова – партнерах ХФКС: Харківська державна академія фізичної культури, Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.
БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 8-Б КЛАСУ
![БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 8-Б КЛАСУ](/images/zastavkasboriakva_prev.jpg)
14 червня 2024 р. на базі спортивно-гуманітарного центру «Акварена» відбулися батьківські збори 8-Б класу відділення футболу Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Тамара ВАСЮКОВА, вихователька Лариса ТРАЧ, старший учитель зі спорту Олег ПТАЧИК та вчитель зі спорту Артем ЧЕРНЯЄВ.
Під час зібрання були обговорені наступні питання:
1. Підбиття підсумків навчальних досягнень учнів за 2023-2024 навчальний рік. Напрацювання алгоритму покращення успішності на наступний навчальний рік.
2. Аналіз спортивних досягнень учнів за 2023-2024 навчальний рік. Формування мотивації щодо покращення рівня освітньо-тренувальної діяльності.
3. Організація спортивних зборів у літній період.
4. Актуалізація інформації щодо внутрішніх правил діяльності коледжу для батьків абітурієнтів.
5. Подяка батькам, які активно долучалися до організації та проведення заходів виховної роботи в умовах дії воєнного стану в Україні.
Також вихователькою Ларисою ТРАЧ була проведена інформаційно-розʼяснювальна бесіда з питань мінної безпеки та правил безпечного поводження здобувачів освіти під час літніх канікул.
Зустріч з батьківською спільнотою пройшла у теплій родинній обстановці. Педагоги і батьки готові тісно взаємодіяти та співпрацювати на шляху розвитку наших вихованців.
Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися і працювати заради майбутнього наших дітей!
Курси підвищення кваліфікації «М’який перехід від інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» до вивчення природничої науки фізики у 7 класі НУШ» та «Фізика за стандартами НУШ» на платформі «РУХ ОСВІТА» загальною кількістю 4 години.
![Курси підвищення кваліфікації «М’який перехід від інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» до вивчення природничої науки фізики у 7 класі НУШ» та «Фізика за стандартами НУШ» на платформі «РУХ ОСВІТА» загальною кількістю 4 години.](/images/421831333_914399530689207_287673046846589526_n_prev.jpg)
«Золота грамота»
![«Золота грамота»](/images/420127560_914394444023049_1313341671053087679_n_prev.jpg)
Відкритий урок інформатики на тему «Масовий технічний збій у роботі мобільного оператора «КИЇВСТАР» 12 грудня 2023 року: аналізуємо, робимо висновки, повторюємо правила цифрової безпеки (захисту особистих даних у мережі)».
![Відкритий урок інформатики на тему «Масовий технічний збій у роботі мобільного оператора «КИЇВСТАР» 12 грудня 2023 року: аналізуємо, робимо висновки, повторюємо правила цифрової безпеки (захисту особистих даних у мережі)».](/images/zastavkaurokyanvar_prev.jpg)
Одним із принципів дидактики шкільної освіти є звʼязок навчання з практичною діяльністю, реаліями життя. Навчання лише тоді є успішним, коли особистість відчуває корисність і потрібність засвоюваних знань. Даний принцип витікає із закономірного звʼязку навчання із вимогами суспільного життя. Він вимагає розуміння учнями значення теоретичних положень для розвʼязання практичних завдань, розкриття їх виявів у навколишньому житті, у різносторонніх практичних ситуаціях.
Так, враховуючи бурхливе і насичене не завжди безпечними подіями сьогодення, з метою формування навичок грамотної цифрової поведінки, логічного мислення у надзвичайних ситуаціях та розвитку здібностей комунікації на різних рівнях, а також для актуалізації і узагальнення раніше здобутих знань учнів з інформатики, розширення та збагачення знань з питань цифрової безпеки, захисту особистих даних учителями інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ, Ольгою ГОРБЕНКО та Марією МАСЛОВОЮ для вихованців 7-х і 8-х класів коледжу був проведений відкритий урок-презентація з інформатики на тему «Масовий технічний збій у роботі мобільного оператора «КИЇВСТАР» 12 грудня 2023 року: аналізуємо, робимо висновки, повторюємо правила цифрової безпеки (захисту особистих даних у мережі)».
Під час уроку учні разом з педагогами у режимі живого діалогу обговорили можливі причини та наслідки хакерської атаки на компанію «КИЇВСТАР». Увагу присутніх було зосереджено на зʼясуванні та обговоренні технічних моментів наслідків зламу, а також ймовірності викрадення особистих даних абонентів оператора. Було розглянуто можливості реалізації послуги мобільних операторів України «Національний роумінг» та визначені шляхи екстреної комунікації за умов відсутності доступу до мобільного звʼязку та інтернету.
Зворотній звʼязок з аудиторією було організовано за допомогою онлайн-сервісу миттєвих опитувань у режимі реального часу Mentimeter, в якому всі присутні мали можливість долучитися до створення тематичної хмари слів.
Додатково опрацювали алгоритм дій за умов якщо SIM-картка мобільного оператора не реєструється у мережі, а також пригадали основні правила як можна захистити особисті дані у мережі.
Окремо обговорили маркери (ознаки) зламу або встановлення на телефон підозрілого застосунку і разом визначили порядок дій у разі підозри або встановлення факту зламу.
Ну і, звісно, напередодні зимових канікул і різдвяно-новорічних свят не обійшлося без розважальної «хвилинки» – інтерактивних передбачень-побажань.
Памʼятаймо разом – наші знання – це наша захищеність!
Про освітню платформу ІТ-студій
![Про освітню платформу ІТ-студій](/images/zastavkait_prev.jpg)
Міністерство освіти і науки листом №1/18569-23 від 23.11.2023 інформує про оновлення освітніх ресурсів на платформі «Оновлена інформатика – IT-студії» для 2-11 класів закладів загальної середньої освіти України, що створені за ініціативи Міністерства цифрової трансформації та МОН й за підтримки програми EU4DigitalUA, який фінансується Європейським союзом, на допомогу учням і вчителям інформатики ЗЗСО.
Звертаємо Вашу увагу, що:
1) освітні ресурси містять структурований виклад теоретичного матеріалу, який підкріплюється інтерактивними вправами та оціночними тестами;
2) реєстрація вчителів та учнів на платформі вже не потребує залучення директора закладу освіти;
3) учителі інформатики можуть самостійно створювати класи, для яких система автоматично генерує унікальні коди;
4) завдяки цій платформі вчитель має можливість підвищити якість проведення уроків інформатики в 2-11 класах в дистанційному або змішаному форматі за різними модельними або навчальними програмами.
Ресурси повністю відповідають вимогам Державного стандарту початкової освіти, Державного стандарту базової середньої освіти та концептуальним засадам реформи Нової української школи, що дозволяє використовувати їх під час вивчення інформатики за різними модельними або навчальними програмами під керівництвом учителя в очному, дистанційному та змішаному форматі.
Матеріали ІТ-Студій розміщено у вільному доступі на електронній платформі https://it-osvita.diia.gov.ua, можливості якої дозволяють гнучко формувати навчальну траєкторію з модулів різних змістових ліній для різних циклів освіти відповідно до обраної модельної або навчальної програми.
Відтепер зареєструватися на платформі «Оновлена інформатика – ІТ-студії» можливо без реєстрації директора закладу освіти. Увесь освітній процес можуть організувати вчителі, не потребуючи залучення директора.
Учителі інформатики можуть створювати класи, для яких система автоматично генерує унікальні коди.
Батьки або опікуни реєструють дітей, використовуючи унікальний код класу, який надає вчитель.
Про причини неможливості підключення закладу освіти просимо повідомити через форму: https://forms.gle/mQa78wKqgVtiFLT17.
Корисні посилання:
■ Методичні рекомендації для вчителів інформатики по впровадженню «Оновленої інформатики – ІТ-студій» розміщено за посиланням: https://vse.ee/byyd.
■ Детальна інформація щодо реєстрації користувачів доступна в розділі «Як користуватися платформою»: https://it-osvita.diia.gov.ua.
■ Відео-запис публічної презентації проєкту: https://www.youtube.com/watch?v=rGmW8z4TrcQ.
■ Із політикою обробки та захисту персональних даних на сайті Дія. Освіта, де розміщено ІТ-студії, можна ознайомитись за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/policy.
■ Технічна підтримка: е-мейл osvita@thedigital.gov.ua, телефон гарячої лінії 1549 (з 8:00 до 20:00).
Батьківські збори 09.12.2023
![Батьківські збори 09.12.2023](/images/zobrazhennya_viber_2023-12-11_19-24-27-192_prev.jpg)
ВІДКРИТИЙ УРОК ІНФОРМАТИКИ ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 2023
![ВІДКРИТИЙ УРОК ІНФОРМАТИКИ ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 2023](/images/0zastavka_zsu23_prev.jpg)
Урок з академічної доброчесності
![Урок з академічної доброчесності](/images/zobrazhennya_viber_2023-12-05_16-04-00-482_prev.jpg)
Презентація уроку з академічної доброчесності
"Марафон програм НУШ"
!["Марафон програм НУШ"](/images/zobrazhennya_viber_2023-12-05_18-31-32-004_prev.jpg)
Міністерство освіти і науки України: «Про освітній ступінь педагогічних працівників»
![Міністерство освіти і науки України: «Про освітній ступінь педагогічних працівників»](/images/zastavkaosvta_prev.jpg)
Онлайн навчання з підвищення кваліфікації на платформі ЕдЕра «Школа стійкості» за напрямом «Психосоціальна підтримка педагогів та дітей»
![Онлайн навчання з підвищення кваліфікації на платформі ЕдЕра «Школа стійкості» за напрямом «Психосоціальна підтримка педагогів та дітей»](/images/image_810xs_prev.png)
Курси підвищення кваліфікації «Школа стійкості»
![Курси підвищення кваліфікації «Школа стійкості»](/images/image_810xs_prev.png)
Щодо окремих питань організації освітнього процесу в умовах воєнного стану
![Щодо окремих питань організації освітнього процесу в умовах воєнного стану](/images/zastavkaobuchv-voenvr_prev.jpg)
Всеосвіта дарує приємні подарунки!
![Всеосвіта дарує приємні подарунки!](/images/svdoctvo_prev.jpg)
Про застосування державної мови у сфері освіти
![Про застосування державної мови у сфері освіти](/images/zastavkamova23_prev.jpg)
Радіодиктант національної єдності 2023
![Радіодиктант національної єдності 2023](/images/zastavkaradodiktant23_prev.jpg)
- Україна 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26 (️важливо, щоб гриф дати був не пізніше 29.10);
- rd@suspilne.media (відсканована або фотокопія приймається до 11.00 30.11.2023);
Навчання з мінної безпеки у Харківському фаховому коледжі спорту
![Навчання з мінної безпеки у Харківському фаховому коледжі спорту](/images/0zastavkaminy1023_prev.jpg)
- міни;
- вибухонебезпечні залишки війни;
- запали та підривники;
- саморобні вибухові пристрої та міні-пастки;
- типи травмування при вибухах;
- типові локації, де можуть бути вибухонебезпечні предмети;
- алгоритм безпечної поведінки;
- правила поводження при виявленні мін або боєприпасів.
УРОК ІНФОРМАТИКИ У ХФКС ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ 2023
![УРОК ІНФОРМАТИКИ У ХФКС ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ 2023](/images/0zastavkanformzahist23_prev.jpg)
Навчання триває: використання ігрових технологій на уроці інформатики у ХФКС
![Навчання триває: використання ігрових технологій на уроці інформатики у ХФКС](/images/0zastavkanatashaurok23_prev.jpg)
Зустріч батьків 7-А класу з педагогічним колективом ХФКС
![Зустріч батьків 7-А класу з педагогічним колективом ХФКС](/images/zastavka-1ormapchpa_prev.jpeg)
Перший урок 10-А класу ХФКС «Ми українці: честь і слава незламним»
![Перший урок 10-А класу ХФКС «Ми українці: честь і слава незламним»](/images/374848565_813446580784503_975018542672146816_n_prev.jpg)
Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ.
![Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ.](/images/zastavkagkfnajhvftpgtrb_prev.jpg)
Веб-квест «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ» (Тиждень безпеки дорожнього руху 2023)
![Веб-квест «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ» (Тиждень безпеки дорожнього руху 2023)](/images/0zastavka_vebkvettbdr23_prev.jpg)
У період з 15 по 21 травня 2023 р. у Харківському фаховому коледжі проходив Тиждень безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».
Так, у рамках Тижня, вчительками інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ та Ольгою ГОРБЕНКО для учнів 8-х класів був проведений інтерактивний тематичний захід – веб-квест «Безпечна дорого додому».
У цікавій ігровій формі педагоги разом з вихованцями ще раз пригадали такі нескладні, але такі важливі правила щоденної безпеки під час дорожнього руху. Також під час заходу були обговорені питання безпечного поводження за кермом, безпечного руху організованими групами.
Ще раз наголошуємо: життя людини – то дуже велика цінність!
НАВЧАЮЧИСЬ, ГРАЄМО – ЗАДЛЯ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ!
![НАВЧАЮЧИСЬ, ГРАЄМО – ЗАДЛЯ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ!](/images/zastavkaminbezkvyt23_prev.jpg)
Реалії жахливого воєнного сьогодення вносять свої корективи й в освітній процес. Питання безпеки, захисту і збереження життя та здоровʼя всіх учасників освітнього процесу виходять на перший план і є край актуальними. Отже, навчання основам безпечної поведінки сьогодні – задача кожного педагога, незалежно від того, який предмет викладається.
Так, у Харківському фаховому коледжі спорту вчителем інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ для учнів 7-8-х класів було організовано навчання основам мінної безпеки. За методичними матеріалами «Освіторії» – неприбуткової громадської спілки, яка допомагає реформувати та розвивати освіту в Україні (є засновником та організатором національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine та онлайн медіа про освіту та виховання «Освіторія-медіа») для вихованців коледжу було проведено цікавий інтерактив – гру у форматі онлайн-квесту за мотивами сюжетів суперкоманди Інфорсів проти мін.
Команда Інфорсів – супергерої з найближчого майбутнього, які запобігають трагедії від мінної небезпеки. Їхня задача – навчити людей правил безпечної поведінки, щоб врятувати їм життя. Гравцям необхідно було виконувати завдання від команди та позначати правильні відповіді на екрані. Під час проходження квесту учні мали можливість у цікавій ігровій формі дізнатися про відповідні небезпечні локації та вибухонебезпечні предмети. Сучасний навчальний формат заняття допоможе краще запам’ятати правила поводження із вибухонебезпечними предметами та їх зовнішній вигляд.
Освітяни всієї України стоять сьогодні на варті життя кожної нашої дитини!
Тільки разом – до ПЕРЕМОГИ!
ОЛІМПІАДА «КІБЕРДОСЛІДНИК» З КІБЕРБЕЗПЕКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
![ОЛІМПІАДА «КІБЕРДОСЛІДНИК» З КІБЕРБЕЗПЕКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ](/images/zastavkakberdosld23_prev.jpg)
03-14 березня 2023 року факультет №6 Харківського національного університету внутрішніх справ в онлайн-режимі проводив олімпіаду «Кібердослідник» серед учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова та Харківської області, а також здобувачів І та ІІ курсів закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.
Метою заходу було сприяти підвищенню обізнаності в сфері інформаційних технологій та кібербезпеки учнівської молоді України.
У заході взяли участь 147 учнів із різних областей України. У складних змаганнях, що включали як теоретичні, так і практичні завдання, також взяв участь і вихованець відділення водного поло Харківського фахового коледжу спорту Данііл ЧУМАК (учитель інформатики: Наталія МОШЕНСЬКА).
Не дивлячись на те, що Данііл навчається тільки у 7-ому класі, він гідно представив наш коледж на олімпіаді, продемонструвавши свої знання з інформаційних технологій, основ кібербезпеки, основ криптології, та достав сертифікат-відзнаку.
Вітаємо Данііла! Впевнені, що досвід участі у цій олімпіаді багато чому навчив.
Спортивна родина ХФКС закликає: ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтеся нового, розвивайтеся як у спорті, так і у навчанні! Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожного дня!
Тож, бажаємо також браво, хвацько і красиво діяти і перемагати у будь-якому життєвому бою, також старанно і гідно йти до вершин своїх успіхів, до своїх мрій!