Методична робота
БУДЬ УВАЖНИМ НА ДОРОЗІ! Міжнародний благодійний фонд «Допомога постраждалим внаслідок ДТП»

Міжнародний благодійний фонд «Допомога постраждалим внаслідок ДТП» більше 10 років працює у сфері безпеки дорожнього руху в Україні, допомоги тим, хто постраждав у ДТП, а найголовніше – над попередженням дорожньо-транспортної аварійності та численних людських втрат на дорогах. Це найбільша в Україні недержавна організація, що опікується даною проблемою.
Спираючись на кращий світовий досвід, принципи Генасамблеї ООН та Всесвітньої організації охорони здоров’я із безпеки дорожнього руху, фонд тісно співпрацює з цілою низкою державних та недержавних структур в Україні та за кордоном, зацікавленою громадськістю та бізнесом.
У числі постійних і надійних партнерів є Міністерство освіти і науки України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Державна служба України з безпеки на транспорті, ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» Міністерства охорони здоров’я України, Моторне (транспортне) страхове бюро України, Донецький державний університет внутрішніх справ України, компанії ТОВ «Єврокар», ТОВ «3М Україна», ТОВ «КОМПАНІЯ «БІКО», ТОВ «КВІНТО ПЛЮС» та інші.
Фонд долучається до впровадження державної політики та реалізує власні проєкти з підвищення безпеки на дорогах. Є постійним співорганізатором проведення загальнонаціональних Тижнів безпеки дорожнього руху.
Усі ми знаємо, що в основі більшості нещасних випадків на дорозі лежить людський фактор, тож метою усіх проєктів та заходів фонду є широка інформаційно-роз’яснювальна, просвітницька та навчальна робота з усіма категоріями учасників дорожнього руху.
Не полінуйся! Зайди за посиланням https://dopomogadtp.com та згадай (або ж дізнайся нових) правила своєї та колективної безпеки на дорозі!
ДАВАЙТЕ ЗРОБИМО НАШУ КРАЇНУ БЕЗПЕЧНОЮ РАЗОМ!
Правила безпечної поведінки під час весняних канікул (в умовах воєнного стану)
Онлайн-марафон «Інтернет маркетинг»

Молодіжна громадська організація «Інститут інформаційного суспільства» запрошує молодь віком 13-18 років до участі у 6-му потоці БЕЗКОШТОВНОГО онлайн-марафону «Інтернет маркетинг», який проходить у рамках цілей сталого розвитку ООН:
-
Ціль 01: Подолання бідності;
-
Ціль 04: Якісна освіта;
-
Ціль 08: Гідна праця та економічне зростання;
та «Стратегії розвитку державної молодіжної політики» на період до 2030 року:
-
4) формальна та неформальна освіта;
-
8) економічна інтеграція молоді: підприємництво і працевлаштування;
-
11) молодіжна робота і волонтерство.
Детальніше
Проведення ХVI Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків

«МОЇ ПРАВА: разом до перемоги» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей
Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення за участі Української молодіжної правничої асамблеї, Благодійного фонду «Об’єднання світових культур», Української асоціації підтримки творчої молоді запрошують учнів закладів загальної середньої освіти України віком до 18 років взяти учать XVІ Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків «МОЇ ПРАВА: разом до перемоги» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
Цьогоріч Конкурс спрямований на привернення уваги до порушених прав українських дітей, що постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України.
Детальніше
Профорієнтаційна зустріч з представниками Управління патрульної поліції в Харківській облаcті Департаменту патрульної поліції

17 березня 2023 р. у ХФКС відбулася профорієнтаційна зустріч вихованців старших класів коледжу з Мариною ФІЛІПОВОЮ, інспектором з кадрового забезпечення Управління патрульної поліції в Харківській облаcті Департаменту патрульної поліції. Захід проходив в online-форматі за допомогою сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet.
Під час насиченої інформативної презентації учні дізналися про особливості роботи патрульної поліції, професійні обовяʼзки патрульного поліцейського, вимоги до кандидатів на посаду та переваги працевлаштування.
Детальніше
Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week 2023)

Міністерство освіти і науки України інформує, що з 20 березня до 2 квітня 2023 року в Україні відзначатиметься Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week 2023), в якому щороку беруть участь більше 100 країн світу. Національний банк України є офіційним координатором Global Money Week в Україні.
Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості.
Департамент комунікацій Національного банку України з цієї нагоди готує низку заходів з фінансової грамотності, присвячених Всесвітньому тижню грошей 2023, ураховуючи різні вікові групи та формати участі:
-
відеоуроки для дітей різного віку;
-
навчальні матеріали для проведення уроків;
-
конкурс для дошкільнят, учнів та студентів із призами;
-
конкурс «10 найактивніших шкіл» та «10 найактивніших закладів вищої та професійно-технічної освіти»;
-
опитування з фінансової грамотності для підлітків;
-
змагання European Money Quiz;
-
вебінари та віртуальні екскурсії від експертів НБУ та наших партнерів.
Запрошуємо всіх долучатися до заходів та проводити власні.
Як педагогам долучитися до заходів:
1) заповнити форму для реєстрації вчителів: https://forms.gle/gkSS4xxX1qhExppH6 ;
2) зареєструватися на онлайн-зустріч з організаторами 17 березня 2023 року о 15.00 за посиланням: https://zoom.us/webinar/register/WN_O1XXLQCqSfWBq1vKGC3Yzg .
У разі виникнення додаткових запитань звертатися на електронну адресу: talan@bank.gov.ua, зазначивши в темі листа «Global Money Week».
Дізнатися більше про заходи й умови конкурсів, знайти посилання на навчальні матеріали, які допоможуть підготуватися до проведення Всесвітнього тижня грошей, можна на лендингу: https://events.bank.gov.ua/gmw2023.
Повну інформацію також буде розміщено на вебсайті Центру фінансових знань «Талан»: https://talan.bank.gov.ua/ та на його сторінках у соціальних мережах.
Всеукраїнський урок з профорієнтації

15 березня 2023 року о 12.15 у прямому етері Єдиного Телевізійного Марафону (телеканали: 1+1, ICTV, Інтер, СТБ, Суспільне, телеканал Рада) відбудеться Всеукраїнський урок з профорієнтації за участі провідних українських роботодавців та кар’єрних радників для учнів 7-11 класів всіх загальноосвітніх навчальних закладів.
Всеукраїнський урок з профорієнтації є щорічним уроком, який реалізується у рамках Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» https://hryoutest.in.ua.
Організатори заходу:
Міністерство освіти і науки України,
Інститут модернізації змісту освіти,
Асоціація інноваційної та цифрової освіти,
Група «1+1 media»,
за підтримки Goethe-Institut в Україні.
Більше про урок дивіться за посиланням:
Проєкт MRIYA: кіберполіція спільно з волонтерами протидіє російській агресії в інтернеті

Детальніше
Вебінар «Спеціальний педагог– завдання та обовʼязки» (webinar dotyczący praktycznych aspektów pracy pedagoga specjalnego «Pedagog specjalny – zadania i obowiązki»)

1 березня 2023 р. з метою ознайомлення з міжнародним досвідом з питань інклюзії заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь в онлайн-вебінарі «Спеціальний педагог – завдання та обовʼязки», де розглядалися практичні аспекти роботи спеціального педагога, який відбувався на ePedagogika.pl (https://epedagogika.pl) – польському освітньому порталі для шкільних педагогів, вчителів-спеціалістів, вихователей, помічників учителів, репетиторів тощо.
Експертами-спікерами заходу виступили Зіта Чеховська (Zyta Czechowska) –учитель року 2019 (Польща), співавторка книги «Як не втратити дитину в Інтернеті?» («Jak nie zgubić dziecka w sieci?»), власниця і директорка недержавного Центру підготовки вчителів, співавторка проєкту мережі співпраці вчителів «Спеціальна цифрова освіта», співведуча освітнього блогу www.specjalni.pl та Йоланта Майковська (Jolanta Majkowska) – заступниця директора Комплексу спеціальних шкіл у Кованівці (Польща), тренерка з цифрового діалогу, авторка напрямку для спеціальних шкіл у програмі Orange Foundation #SuperCoders, що популяризує програмування.Детальніше
ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРЕЗЕНТАЦІЙНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗМІШАНОГО ФОРМАТУ НАВЧАННЯ»

Детальніше
ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС 20.02.23

Детальніше
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ»

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2023» для учнів закладів загальної середньої освіти віком від 6 до 18 років, який щороку організовують журнал «Охорона праці» та Державна служба України з питань праці за сприяння Міністерства освіти і науки України. Серед партнерів конкурсу – Міжнародна організація праці, Фонд соціального страхування України, федерації роботодавців та профспілок, бізнес-партнери тощо.
Щороку в конкурсі беруть участь десятки тисяч дітей з усіх регіонів України. Це важлива інвестиція у створення безпечних і здорових умов праці в державі. Завтра діти, які спробували свої сили у візуалізації питань безпеки і здоров’я на роботі, самі стануть працівниками та роботодавцями. Вони свідомо дотримуватимуться правил безпеки та вимагатимуть цього від оточення.
Пишаємося вихованцем відділення дзюдо ХФКС, учнем 10-Г класу Павлом МАСАЛІТІНИМ (вихователь: Світлана МОРОЗОВА), який індивідуальною оригінальною авторською роботою представив наш заклад на конкурсі!
Харківський фаховий коледж спорту – не лише кузня спортивної еліти нашого міста, регіону, держави! У коледжі вчимо і виховуємо активних громадян сучасного українського суспільства, здатних проявляти свої таланти як на спортивній арені, так і у суспільному житті!
Перемоги – у спорті!
Перемоги – у конкурсі!
Перемоги – нашій Україні!
Детальніше
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», ГО «Ukraine Active».
Детальніше
НАВЧАННЯ У МІЖРЕГІОНАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ ГУМАНІТАРНОГО РОЗМІНУВАННЯ ТА ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ ДСНС УКРАЇНИ

На виконання вказівок щодо підготовки населення Xapкiвcькoї області до дій у надзвичайних ситуаціях на 2023 рік Управління у справах молоді та спорту XОВА, з метою подальшої реалізації вимог Кодексу цивільного захисту України вчитель предмета «Захист України» ХФКС Микола СЄДИХ 3 лютого 2023 р. пройшов практичне навчання у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України за тематично-навчальною програмою «Центр практик безпеки «ТехноПарк», а також узяв участь у тренінгу за темою «Основи мінної безпеки, дії під час надзвичайних ситуацій». Під час заходу відбулося практичне відпрацьовування дій при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів (основи мінної безпеки); з пожежної безпеки; першої домедичної допомоги; захисту від хімічного та біологічного ураження.
Детальніше
ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ: МІФИ, ФАКТИ ТА ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА

V ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОСОБИСТІСТЬ НА ШЛЯХУ ДО ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ: ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА, НАБУТИЙ ДОСВІД»

25 січня 2023 р. заступник директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА та колектив виховної частини коледжу взяли участь у роботі V ювілейній Всеукраїнської науково-практичної конференції «Особистість на шляху до духовних цінностей: педагогічна практика, набутий досвід», яка проходила з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку «Google Meet» на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та експериментальних закладів загальної середньої освіти – учасників експерименту Хмельницької області. Естафету проведення конференції Хмельницьким закладам загальної середньої освіти передали освітяни Рівненщини.
Детальніше
ТВОРЧИЙ БРАНЧ ЗА ПІДСУМКАМИ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ «МИ У ТВОРЧОСТІ ЗНАХОДИМО СЕБЕ»

Для популяризації кращих музейних практик, збереження та примноження традицій вітчизняного мистецтва у закладах фахової передвищої освіти та сприяння всебічній творчій самореалізації студентських та педагогічних колективів 25 січня поточного року Державною установою «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» з використанням комунікаційної технології «Zoom» проводився творчий бранч на тему «Творчий потенціал педагогічних та студентських колективів» (за підсумками проведеної виставки-конкурсу «Ми у творчості знаходимо себе»). Спікерами заходу були переможці виставки-конкурсу в 2022 році та автори кращих робіт.
До участі у заході долучилися заступник директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА та колектив виховної частини коледжу.
Детальніше
Підвищення кваліфікації педпрацівників ХФКС «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни»

Для педагогів, психологів, асистентів учителів, батьків, адміністрації закладів освіти, представників громадського сектору було створено безплатний онлайн-курс із порадами провідних експертів ГС «Освіторія» у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra, МОН України та за підтримки дитячого фонду ЮНІСЕФ – «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни».
10 змістовних відео допоможуть швидко поглибити знання щодо евакуаційних заходів, безпеки укриття, дистанційного і змішаного навчання, а також опанувати техніки психологічної підтримки та ефективної комунікації в умовах кризи.
Детальніше
22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ (фото-челендж «Україна соборна. Соборність – мета перемоги!» у ХФКС)

Детальніше
Відеоекскурс Андрій Мальчев
Соборність 2023
Відеоісторія: Як творилася держава. Українська революція 1917-1921 років
Lero – додаток для підлітків

Детальніше
ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС 4 ічня 2023

Детальніше
Мобільний виставковий проєкт «Сучасне військо крізь призму минулого»

Міністерство освіти і науки України інформує, що Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України підготовлено мобільний виставковий проєкт «Сучасне військо крізь призму минулого», що складається з двох тематичних блоків: перший присвячений українській мілітарній історії ХХ століття, другий – підрозділам Збройних Сил України, що наслідують історичні традиції українського війська.
Концептуальним наративом виставки є історичне відтворення героїчної боротьби Українського народу за утвердження суверенітету власної держави, ідеалів свободи, соборності, успадкованих, зокрема, від княжої доби, українських козаків, Українських Січових Стрільців, армій Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, загонів Карпатської Січі, Української повстанської армії, відродження їх військових традицій у сучасних Збройних Силах України та висвітлення славетних сторінок сучасної історії бойових з’єднань і частин Збройних Сил України, що носять почесні найменування, які пов’язані з національною військовою історією, визначними військовими постатями минулого та Героями сучасності.
Головна мета виставки – показати нерозривний зв’язок поколінь борців за незалежність України, як сучасності так і славетного минулого.
Утвердження поваги до Збройних Сил України, піднесення їх престижу є важливим аспектом формування й розвитку у студентської та учнівської молоді ціннісних орієнтирів, національно-патріотичної самосвідомості і почуття відданості Українській державі.
З детальною інформацією про діяльність Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України (історія українського війська, сучасного війська Української держави) та його проєкти можна ознайомитися на сторінці Центру у мережі Facebook: https://www.facebook.com/AFUmilhistory
Детальніше
ПАМ’ЯТКА для учнів та батьків на період зимових свят/зимових канікул в умовах воєнного стану

УЧЕНЬ! Передбачай–уникай–дій!!!
-
Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащені світловідбивачами.
-
В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти недалеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Повертайся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек. Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ далеко відходити від своїх домівок.
-
Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.
-
Контролюйте своє життя «онлайн»!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте «у друзі» лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах «де прилетіло», «куди прилетіло», розміщення та локації військових.
-
ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг – це насилля, яке карається Законом України!
-
Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!
-
Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1 м), не використовуй несправні та не суши на них речі!
-
Будь обережний з електроприладами. Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
-
Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну ілюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу – це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.
Детальніше
Про схвалення Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та затвердження операційного плану заходів на 2022 -2024 роки з її реалізації (розпорядження КМУ від 20.12.2022 №1163-р, м. Київ)

Стратегія впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року визначає базові принципи, цільові групи, стратегічні цілі та завдання щодо реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти.
Реалізація Стратегії спрямована насамперед на такі цільові групи: здобувачки і здобувачі освіти – вихованки/вихованці, учениці/учні, студентки/студенти, курсантки/курсанти, слухачки/слухачі, стажистки/стажисти, аспірантки/аспіранти (адʼюнктки/ад’юнкти) та інші особи, які здобувають освіту за будь-яким видом та формою її здобуття; управлінський, педагогічний та науково-педагогічний персонал у сфері освіти, який забезпечує ефективність та якість її функціонування, від чиїх уявлень, поглядів, ідеалів, оцінок та переконань значною мірою залежить світогляд майбутніх поколінь; батьки та законні представники здобувачок і здобувачів освіти, які здійснюють виховання дітей та молоді, формують їх уявлення про світ та є взірцем поведінки; персонал органів управління освітою, який приймає управлінські та кадрові рішення, визначає умови для роботи закладів освіти, зокрема реалізує державну політику щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти.
Детальніше