тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

Методична робота

Онлайн-зустріч з представниками управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки

Онлайн-зустріч з представниками управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки
Навчання основам інформаційної безпеки та формування навичок медіаграмотності є актуальною і важливою складовою роботи педагогічного працівника у сучасній школі, а також чинником створення безпечного освітнього середовища. Адже онлайн-простір настільки підступний, що іноді навіть дорослим складно убезпечити себе від ризиків і загроз.
Так, з метою запобігання та попередження вчиненню правопорушень в освітньому середовищі та створення безпечних умов навчання та викладання, зокрема в умовах військової агресії проти України, згідно з Концепцією безпеки закладів освіти (розпорядження Кабінету міністрів України від 7 квітня 2023 р. №301-р.), співробітники виховної частини ХФКС взяли участь в онлайн-зустрічі з представниками управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки на тему «Інтернет шахрайство та актуальні питання до поліцейського», організованою НМЦ ВФПО та відділом зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області.

Тренінг «Хейт у школі – як протистояти словесному насильству» (szkolenie dotyczące zjawiska hejtu w szkole «Hejt w szkole – jak przeciwdziałać przemocy werbalnej»)

Тренінг «Хейт у школі – як протистояти словесному насильству» (szkolenie dotyczące zjawiska hejtu w szkole «Hejt w szkole – jak przeciwdziałać przemocy werbalnej»)

Всі ми в якийсь момент свого життя стикалися з критикою. Вона – одна із тих речей, що переслідує нас ще з дитинства. Критика буває різною: конструктивною, тобто такою, що має мету виправити щось або ж такою, що ніяк не допомагає. Іноді це навіть не критика, а хейт. Хейтять зазвичай без жодних вагомих підстав, просто намагаючись самоствердитися, відчути себе важливими.

У критики є певні характеристики, за якими її впізнають:

 • по-перше, вона має бути корисна і актуальна. Так, з критики можна дістати багато корисного, адже це ніби подивитися на ситуацію з іншого боку;
 • по-друге, критика має дбати про інтереси.

Для того, аби навчитися справлятися з критикою, варто розуміти наступне: чому критикують, чи це справді критика, а не хейт, чи дає вона зворотний звʼязок, коли хочуть допомогти, запропонувавши варіант вирішення конкретної проблема, як відрізнити критику від хейту чи самоствердження та правильно реагувати.


Цикл зустрічей управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки

Цикл зустрічей управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки
З метою запобігання та попередження вчиненню правопорушень в освітньому середовищі та створення безпечних умов навчання та викладання, зокрема в умовах військової агресії проти України, згідно з Концепцією безпеки закладів освіти (розпорядження Кабінету міністрів України від 7 квітня 2023 р. №301-р.) Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти та відділ зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції розпочинає цикл зустрічей зі студентськими та педагогічними колективами.
26 вересня відбудуться зустрічі:
о – 13.00 для студентських колективів «Інтернет шахрайство та кібербезпека в інтернеті» за посиланням http://surl.li/lhpey;
реєстрація студентів ̶ до 25 вересня в Google-формі: http://surl.li/lhpdw;
о – 14.00 – для педагогічних колективів «Інтернет шахрайство та актуальні питання до поліцейського» за посиланням http://surl.li/lhphp;
реєстрація педагогів ̶ до 25 вересня в Google-формі: http://surl.li/lhplb.

Навчання триває: використання ігрових технологій на уроці інформатики у ХФКС

Навчання триває: використання ігрових технологій на уроці інформатики у ХФКС
Вимогливе і швидкозмінне сьогодення детермінує вплив рівня освіти на особистісний розвиток дитини. І важливим чинником впливу на результативність навчання є запровадження педагогічних технологій, які ґрунтуються на нових сучасних методологічних засадах, розвивають практичні компетентності здобувачів освіти.
Процес інформатизації суспільства стає все більш динамічним. Дистанційний формат навчання потребує використання адаптованих цікавих підходів до організації освітньої діяльності.
Ігрові технології є складовою частиною педагогічних технологій, яка дозволяє зробити цікавою і захоплюючою не тільки роботу учнів на творчо-пошуковому рівні, але і буденні кроки по вивченню навчальних предметів. Зацікавленість і доступність подачі матеріалу значно підвищують можливість учня у вивченні дисциплін. Щоб зрозуміти «як це зроблено», він готовий опрацювати не тільки ігровий матеріал, але й значно складніші та серйозніші розділи теорії.
Так, у Харківському фаховому коледжі спорту вчителем інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ для учнів 8-х класів було організовано навчання з використанням ігрових елементів. Завдання на розвиток логічного мислення стануть у нагоді для розуміння сутності інформаційних процесів під час вивчення інформатики.
Сучасний навчальний формат занять допоможе краще запам’ятати навчальний матеріал та перевірити засвоєння здобутих знань на практиці.

Підвищення кваліфікації педпрацівників з питань надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу

Підвищення кваліфікації педпрацівників з питань надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу

На виконання Постанови Верховної Ради України щодо внесення змін до статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» у розрізі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а саме надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, заступницею директора з виховної роботи Наталією МОШЕНСЬКОЮ та методистом виховної частини Наталією АНДРІЄВСЬКОЮ було організовано підвищення кваліфікації вихователів – проходження сертифікованого електронного курсу «Курс з психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів «Розумію» (ресурс доступу: https://osvitoria.university/courses/rozumiju/).

Експертне коло курсу «Розумію» – це провідні світові професіонали та найкращі українські вчителі й психологи. Для учасників курсу передбачені практичні зустрічі з експертами, на яких можна обмінюватись досвідом, отримувати зворотній зв’язок та поглиблено обговорювати питання та кейси, що виникають під час застосування запропонованих на курсі інструментів та методик.

Мета курсу – забезпечити українське вчительство знаннями про психолого-педагогічний супровід учнівства та таким шляхом забезпечити соціально-емоційну стабільність українських дітей.

Під час курсу обговорюються питання: як навчати дітей під час війни; які підходи ефективні у комунікації педагога; як регулювати свій емоційний стан, а окремий блок присвячено основам арт-терапії.

«Сертифікація в системі базової освіти: готуємо вчительський колектив» (вебінар від журналу «Заступник директора школи»)

«Сертифікація в системі базової освіти: готуємо вчительський колектив» (вебінар від журналу «Заступник директора школи»)
13 вересня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь в онлайн-вебінарі від журналу «Заступник директора школи» на тему «Сертифікація в системі базової освіти: готуємо вчительський колектив». Спікером заходу виступила Неля Величко, директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України.
Під час вебінару були розглянути наступні питання:
● Становлення та нормативно-правове забезпечення процедури сертифікації педагогічних працівників.
● Реалізація другого етапу сертифікації: самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності.
● Особливості третього етапу сертифікації: вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
● Можливості та перспективи для сертифікованих вчителів.
Під час вебінару було також висвітлено питання: права та обовʼязки учасника сертифікації, складові процедури сертифікації, порядок реєстрації на сертифікацію, особливості незалежного тестування вчителів, особливості роботи в інформаційно-аналітичній системі EvaluEd, субʼєктне забезпечення сертифікації, вивчення практичного досвіду учасника сертифікації, підготовка учасника сертифікації до проведення вивчення практичного досвіду роботи з використанням цифрових технологій, додаткові можливості професійної самореалізації сертифікованих учителів та ін..

Зустріч батьків 7-А класу з педагогічним колективом ХФКС

Зустріч батьків 7-А класу з педагогічним колективом ХФКС
6 вересня 2023 р. в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom» відбулася ознайомчо-інформативна зустріч батьківської спільноти наймолодших вихованців коледжу, наших 7-класників, із педагогічним колективом закладу, організована класним керівником Тетяною МИРОШНИЧЕНКО за участі заступниці директора з виховної роботи Наталії МОШЕНСЬКОЇ.
У дружній обстановці класний керівник познайомила присутніх із вчителями, які забезпечують навчальний процес у класі.
Наталія Валеріївна розповіла батькам про організаційні особливості провадження дистанційного навчання у закладі, систему роботи інформаційно-комунікаційної автоматизованої системи, призначеної для закладів освіти, учнів та їх батьків, а також для органів управління освіти «Єдина школа», окреслила вимоги до учнів стосовно навчального предмета інформатика. Також зосередила увагу на важливості формування у підростаючого покоління цифрової грамотності.
Учителька історії, кандидат історичних наук, доцент, завідувачка кафедри соціально-гуманітарної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Тетяна КИТИЧЕНКО розповіла про особливості викладання курсів «Історія України» та «Всесвітня історія», зазначила вимоги щодо тривалості навчальних занять, зосередила увагу батьків на правилах поведінки дітей під час онлайн-уроків.
Учителька зарубіжної літератури Тамара ВАСЮКОВА надала рекомендації батькам щодо роботи дітей над художніми творами, які вивчатимуться, порадила, як можна опановувати великий за обсягом матеріал для читання.
Учителька фізики Юлія КАРПЕНКО надала інформацію щодо вимог для опанування навчальним предметом фізика.
Також на зустрічі була присутня вихователька класу Маргарита НОНКА, яка розповіла про особливості реалізації виховної роботи у закладі під час дистанційного навчання.
Педагоги коледжу спільно зауважили, що вони завжди відкриті для зворотного звʼязку із батьками, до спілкування, діалогу з метою максимально оптимізувати освітній процес для наших вихованців.

V Міжвузівська науково-практична конференція «Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України»

V Міжвузівська науково-практична конференція «Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України»
Харківський державний професійно-педагогічний фаховий коледж імені В.І. Вернадського запрошує взяти участь у конференції, присвяченій захисникам та захисницям України, яка відбудеться 5 жовтня 2023 р. о 10:00 в онлайн-форматі.
Конференція проводиться з метою консолідації діяльності наукових та педагогічних працівників, представників державних установ, педагогів-практиків, бібліотекарів, студентів, учнів, які займаються науково-дослідницькою, педагогічною та пошуковою діяльністю, що спрямована на формування патріотизму, національної гідності та любові до незалежної та суверенної держави.
Робочі мови конференції – українська, англійська.
Форми участі: дистанційна (доповідь, її електрона версія та презентація) і заочна (лише електрона версія доповіді).
Умови участі: для участі в конференції необхідно не пізніше 22 вересня 2023 р. надіслати на адресу оргкомітету (ananetta12@ukr.net) виключно електронною поштою заявку на участь за наведеною формою та тези.
Напрямки роботи конференції:
1. Історія виникнення свята та його традиції.
2. Волонтерський рух – незламний дух нашого суспільства.
3. Студентство та викладачі на захисті наших кордонів.
4. Робота соціально-психологічної служби у військовий час.
Організаційний внесок не передбачено.

Стратегічні сесії «Українські студії в славістиці: візуалізація» у вересні 2023

Стратегічні сесії «Українські студії в славістиці: візуалізація» у вересні 2023

Офіс підтримки вченого здійснює діяльність, що спрямована на створення умов та можливостей для реалізації інтелектуального потенціалу громадян України у сфері науки та інновацій, організовує заходи та розробляє механізми впровадження ініціатив та проєктів, що спрямовані на популяризацію України на міжнародному рівні.

Команда Офісу у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Державним підприємством «Український державний центр міжнародної освіти» та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту організовує цикл стратегічних сесій «Українські студії в славістиці: візуалізація».

Напрями роботи стратегічної сесії у вересні 2023:
14.09.2023 р. (09.00 год. – 11.00 год.) – Проблеми ідентичності культурної спадщини України.
28.09.2023 р. (18.00 год. – 20.00 год.) – Представлення українських студій у світі.

Заходи проводитимуться у змішаному форматі: слухачі та учасники дискусій – онлайн, спікери – офлайн/онлайн.

Мета заходів – переосмислення місця і ролі українських студій в сучасній славістиці, розуміння значення бренду та іміджу України у світовому просторі.

Посилання на стратегічні сесії отримають всі зареєстровані учасники.

Реєстрація онлайн учасників, слухачів здійснюється:
на захід 14.09.2023 – до 13.09.2023р. до 18.00: http://surl.li/fknym 
на захід 28.09.2023 – до 27.09.2023р. до 18.00: http://surl.li/fknym 

З додаткових питань: координатор Офісу підтримки вченого – Олена Поліщук, тел. +380977228854.

Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ.

Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ.
Інструкція з безпечної реєстрації та використання найбільш поширених онлайн-платформ
Враховуючи досвід попередніх років, отриманий, зокрема, під час пандемії коронавірусу Covid-19, а також в умовах воєнного стану, із метою створення безпечного освітнього середовища, велика кількість закладів освіти України організовує навчальний процес дистанційно за допомогою онлайн платформ, зокрема Zoom, Google Meet, Mіcrosoft Teams та інших.
Недотримання типових правил безпечного використання онлайн-платформ може призводити до несанкціонованого втручання в освітній процес як зловмисників, так і членів підконтрольних країні-агресору хакерських угрупувань, що в свою чергу унеможливлює отримання якісних знань учнями, студентами та слухачами закладів освіти, зриває процес навчання та унеможливлює використання онлайн-платформ на повну потужність.
З метою якісної та безпечної організації освітнього процесу в дистанційній формі фахівцями Департаменту кіберполіції Національної поліції України 6 вересня 2023 р. о 14.00 буде проведено вебінар для освітян із безпечного використання онлайн-платформ в освітньому процесі. Трансляція відбудеться на Facebook-сторінці Міністерства освіти і науки України  https://www.facebook.com/UAMON
Фахівці Департаменту кіберполіції готові реагувати на інциденти, пов’язані з несанкціонованим втручанням у інформаційно-комунікаційні системи та мережі закладів освіти. Для цього необхідно звернутися за телефоном «гарячої лінії» 0 800 505 170, або заповнити електронну форму на офіційному вебсайті Департаменту: https://cyberpolice.gov.ua за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua
 

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС: ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС: ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

31 серпня 2023 р. в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom» відбулася інструктивно-методична нарада виховної частини ХФКС.

Під час наради були обговорені наступні питання:

 1. Нормативно-правові документи щодо організованого початку нового навчального року 2023-2024.
 2. Організація виховної роботи у закладі освіти у 2023-2024 н.р. в умовах воєнного стану.
 3. Обговорення форм і методів роботи щодо реалізації плану виховної роботи ХФКС на 2023-2024 н.р..
 4. Методичні рекомендації до проведення 01.09.2023 першого уроку.
 5. Ознайомлення з методичними рекомендаціями «Безпечне освітнє середовище: Надання індивідуальної підтримки учням з особливими освітніми потребами під час підготовки до реагування на надзвичайні ситуації», розробленими Державною установою «Український інститут розвитку освіти».
 6. Різне.

Всеукраїнський семінар-практикум «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна»

Всеукраїнський семінар-практикум «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна»

29 серпня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи ХФКС та співробітники виховної частини коледжу взяли участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна», який проходив з використанням комунікаційної технології «Zoom» та одночасною трансляцією на відеохостингу YouTube.

Організаторами заходу виступили: ГО Українська федерація «Спорт заради розвитку» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Робота семінару проходила за наступними напрямками:

 • етапи навчання та реєстрація вчителів у Всеукраїнському проєкті «Єдина Україна»;
 • проведення фестивалів «Назустріч Успіху», які будуть відбуватись у вересні – жовтні у 14 областях України
 • презентація нових варіативних модулів «Цікава фізкультура» для 5-6 класів та «Спорт заради розвитку» для 7-9 класів ЗЗСО;
 • презентація нового інвентаря та інтерактивних тренінгових вправ для надання психологічної підтримки та допомоги дітям;
 • анонсування Національного проєкту «Цікава Фізкультура – 2.0 Перезавантаження»;
 • анонсування розіграшу комплекту інвентаря «Цікава фізкультура» для всіх зареєстрованих закладів освіти тощо.

«БЕЗБАРʼЄРНІСТЬ – ЦЕ СТИЛЬ ЖИТТЯ»

«БЕЗБАРʼЄРНІСТЬ – ЦЕ СТИЛЬ ЖИТТЯ»
Кожна людина заслуговує на повну свободу, можливості й самовираження. Відсутність барʼєрів у соціопросторі є інвестицією у розвиток суспільства.
Можна сказати, що все наше життя – це біг із перешкодами, які потрібно долати, але проблема у тому, що перешкоди мають бути доступними для подолання. У сучасному світі, на жаль, це неможливо, тому набагато легше було б просто прибрати ці перешкоди.
Що таке безбар’єрність?
Це поняття стосується абсолютно всіх напрямів життя – економічного, побутового, соціального, освітнього, творчого, медичного, інформаційного, архітектурного, культурного, спортивного тощо та означає відсутність обмежень для кожного і кожної.
Безбарʼєрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, в якому буде комфортно всім.

Конгрес Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego)

Конгрес Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego)

23-24 серпня 2023 р. з метою ознайомлення з європейським досвідом державної політики у сфері розвитку системи освіти, впровадження інновацій у роботу закладів освіти, щорічної підготовки до початку нового навчального року заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у Конгресі Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego), який проходив на польському освітньому порталі – вебресурсі, що охоплює питання у сфері освітнього права, Статуту вчителя та інші питання у сфері управління освітою та забезпечує функціональність онлайн-консультацій з експертами через онлайн-клініку (режим доступу: https://www.portaloswiatowy.pl).

Конгрес Освітнього порталу – це зустріч та обговорення питань освітнього законодавства, методик, які використовуються у щоденній роботі вчителів і директорів навчальних закладів у режимі онлайн і наживо вітчизняними і світовими експертами та фахівцями у галузі освіти, правового забезпечення функціонування закладів освіти, адресований адміністрації, педагогічним працівникам, а також фахівцям, які відповідають за якість освіти на регіональних рівнях тощо.

Святкуємо День гривні разом з Національним банком України!

Святкуємо День гривні разом з Національним банком України!

Департамент комунікацій Національного банку України інформує, що з 4 до 29 вересня учнів шкіл, студентів, учителів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією гривні, запрошено долучитися до заходів з нагоди святкування Дня гривні.

Цього року підготовлено захоплюючу програму, яка включатиме як онлайн заходи, так і зустрічі в Києві на цікавих екскурсіях.

Протягом 4 тижнів на вас чекатимуть:

 • вебінари;
 • майстер-класи;
 • віртуальні екскурсії;
 • офлайн екскурсії в Києві.

Програма передбачає заходи для учнів початкової, середньої та старшої школи, студентів, педагогів та людей старшого віку.

Святкова програма розпочнеться з онлайн зустрічей із науковцями та дослідниками, які розкриють різні питання грошового обігу України.

Орієнтовний перелік тем вебінарів, які запропоновано відвідати:

 • Україніка в світовій нумізматиці та боністиці
 • Прикраси з монет та дукачі в українському традиційному костюмі
 • Образ Кобзаря в художній медалі
 • Мандруємо Києвом ХІІ століття разом з археологом
 • Родові герби Наримунтовичів в монетному карбуванні міста Белз та інші.

Для того, щоб відвідати захід необхідно перейти за посиланням на програму та клікнути на назву заходу: https://tinyurl.com/34vww4ba 

Також зареєструватися на захід можна, скориставшись календарем на сайті Центру фінансових знань «ТАЛАН»: https://talan.bank.gov.ua 

Додаткова інформація розміщена на сайті «Талан» у розділі Заходи https://talan.bank.gov.ua 

Участь безкоштовна.

Телеграм канал «ТАЛАН» https://t.me/talan_nbu 

Фейсбук сторінка «ТАЛАН» https://www.facebook.com/talan.nbu 

Сайт «ТАЛАН» https://talan.bank.gov.ua 

Сторінка Financial Literacy Ukraine у Facebook:

https://www.facebook.com/finlitukraine 

Сторінка Музею грошей у Facebook:

https://www.facebook.com/museumofmoney.nbu.gov.ua 

Сторінка Музею грошей в Instagram:

https://www.instagram.com/nbu_money_museum 


Аптечка психологічної самодопомоги

Аптечка психологічної самодопомоги

Перша психологічна допомога

Перша психологічна допомога

Всеукраїнська онлайн конференція з підвищенням кваліфікації «Атестація педагогічних працівників по новому положенню МОН від 09.09.2022 №805. Кроки цифровізації атестаційного процесу»

Всеукраїнська онлайн конференція з підвищенням кваліфікації «Атестація педагогічних працівників по новому положенню МОН від 09.09.2022 №805. Кроки цифровізації атестаційного процесу»
3 серпня 2023 р. у рамках програми підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи у закладах освіти заступник директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА і методист виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА взяли участь у роботі Всеукраїнської онлайн конференції «Атестація педагогічних працівників по новому положенню МОН від 09.09.2022 №805. Кроки цифровізації атестаційного процесу», секція «Атестація педагогічних працівників по новому положенню. Інструкція доступу до ЄАС (Єдина Атестаційна Система) для керівників закладів» (субʼєкт підвищення кваліфікації ГО «НППУ» – платформа для проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників).
Мета заходу: надання правової підтримки керівним і педагогічним працівникам закладів освіти з питань атестації педагогічних працівників.
Під час конференції розглядалася низка питань щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у міжатестаційний період в умовах воєнного стану, особливості діяльності атестаційних комісій та атестації педагогічних працівників загалом, надавалися практичні поради керівникам та педагогам.

Міжнародна освітня конференція Подяки

Міжнародна освітня конференція Подяки
14 липня 2023 р. заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА та колектив виховної частини взяли участь у Міжнародній освітній конференції Подяки, яка проходила у м. Варшава (Польща) у рамках мережі Українських Освітніх Хабів за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Організаторами заходу виступили: Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Асоціація інноваційної та цифрової освіти.
Свої презентації під час події представили: Представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), представники Міністерств освіти і науки України та Польщі, представник Посольства України у Польщі, представник мерії м. Варшава (Польща).
Багато цікавої інформації було також презентовано під час панельних дискусій з українськими вчителями, які брали участь у проєкті щодо карʼєрних можливостей для українських освітян у Польщі, а також з українськими підлітками та їхніми батьками про освіту у Польщі. Також було презентовано досягнення проєкту. Емоційними були виступи донорів Українського освітнього хабу: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародний Вишеградський фонд, Фонд «Делойт», Центральноєвропейська ініціатива, дискусія з міжнародними фондами та представниками польської влади щодо подальших планів та перспектив підтримки біженців з України у Польщі.
Дуже важливо і приємно, що українське учнівство, яке вимушено було мігрувати за межі України через війну, знайшли прихисток, допомогу і можливості для навчання та розвитку у багатьох європейських державах, серед яких Польща – безумовний лідер. Дуже тішимося, що влада країни прикладає колосальних зусиль не тільки для більш комфортної та швидкої інтеграції українців у новий соціум іноземної країни, а й створює умови для того, щоб українськи діти не втрачали національної самоідентифікації, памʼятали про своє українське коріння, свою історію, свою самобутність.
Дякуємо, Польща!
Все буде Україна!
Перемога за нами!
Українській освіті – бути!

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ – 2023

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ – 2023

28 червня 2023 р. Україна відзначає 27-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу.

Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 28 червня 1996 р. стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Венеціанська комісія визнала нашу Конституцію однією з найдемократичніших у Європі, особливо в частині прав, свобод та обов’язків громадян, які повністю відповідають міжнародним стандартам у галузі конституційного права.

Сьогодні Конституція – ядро національної правової системи України. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність.

Наша Конституція справді зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від росії.

Захистить себе: кір!

Захистить себе: кір!

Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк можуть швидко поширюватись та загрожувати вам та вашій дитині.
Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – зробити щеплення.
Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.

Важливо пам’ятати!

 • Якщо дитина пропустила щеплення , то не потрібно починати з початку всі щеплення проти цієї інфекції.
 • Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти любої інфекції у будь-якому порядку.
 • Радимо робити кілька щеплень одночасно - це світова практика, що дозволяє захистити дитину від кількох захворювань одразу. 
 • В Україні зареєстрований спалах поліомієліту - небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу. Упевніться, що ваша дитина отримала принаймні 2 дози вакцини ІПВ. 
 • У 2023 році є ризик спалаху кору. Подбайте, щоб дитина у 12 місяців мала першу дозу вакцини КПК (кір-краснуха-паротит) та у 6 років – другу дозу. 
 • При травмах існує високий ризик правця, підвищується ризик заразитися на  гепатит В (наприклад, під час хірургічної допомоги). Подбайте, щоб дитина мала 3 дози вакцини від гепатиту В та всі щеплення від правця згідно календаря щеплень. 
 • Немає потреби в обстеженнях (аналіз крові, сечі, імунограма) перед вакцинацією.

Захистіть себе та власну дитину!

Безпечні літні канікули з песиком Патроном

Правила безпечної поведінки під час літніх канікул

Літні канікули під час війни. Пам'ятка для учнів і батьків

Всеукраїнський семінар-практикум «Інтеграція олімпійської освіти в освітній процес»

Всеукраїнський семінар-практикум «Інтеграція олімпійської освіти в освітній процес»
Вивчення історії олімпійського руху, його ідеалів і цінностей, місця у системі явищ сучасного суспільства має велике виховне й освітнє значення. Саме тому у нинішніх умовах особливого значення набуває олімпійська освіта. Інтеграція олімпійської освіти в освітній процес загальноосвітніх навчальних закладів має важливе практичне значення. Вона здатна підвищити ефективність формування фізичного, психічного, соціального і духовного здоров’я особистості.
24-25 травня 2023 р. представники виховної частини коледжу та методисти спортивних відділень взяли участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі «Інтеграція олімпійської освіти в освітній процес», який проходив з використанням комунікаційної технології «Zoom».
Організаторами семінару виступили Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Навчально-науковий олімпійський інститут Національного університету фізичного виховання і спорту України, Олімпійська академія України, ГО «Ukraine Active».
Активне впровадження олімпійської освіти дозволяє протидіяти негативному впливу соціуму, засобів масової інформації, протистояти соціальним негараздам, сприяє формуванню потреби до занять фізичною культурою та спортом, здорового способу життя, відмови від шкідливих звичок, що, у свою чергу, є фундаментом благополучної, патріотичної, гуманістичної й орієнтованої нації.

Міжнародний конкурс дитячих малюнків «НЕЗАЛЕЖНА»

Міжнародний конкурс дитячих малюнків «НЕЗАЛЕЖНА»

Liasik Design Studio організовує конкурс малюнків «НЕЗАЛЕЖНА», головною метою якого є сприяння розвитку творчих здібностей дітей та підтримка культурного спілкування між Україною та іншими країнами Європи. Крім того, цей конкурс має цілі: стимулювання розвитку творчих здібностей дітей: конкурс «НЕЗАЛЕЖНА» може стати важливим засобом розвитку творчих здібностей та уяви дітей, допоможе проявити їхні здібності у сфері мистецтва та розкрити таланти; сприяння культурному спілкуванню: конкурс малюнків виконавців із різних країн може сприяти зближенню культур, підвищенню толерантності та розуміння інших культур, допоможе дітям зрозуміти, що можна досягти більшого, якщо працювати разом; просування мистецтва: Конкурс може бути важливим інструментом популяризації мистецтва серед дітей та молоді, може привернути увагу до важливості мистецтва, творчості та інноваційного мислення; створення можливостей для співпраці: Конкурс може стати початком співпраці між школами, вчителями та дітьми з України та країн ЄС, а це може відкрити двері для подальшої співпраці у сфері культури, мистецтва та освіти.

Організатори: LIASIK DESIGN STUDIO та приватна особа Лясковецький Дмитро Сергійович.

До участі запрошуються учні 1-11 класів закладів освіти України за категоріями: 1-2 клас; 3-5 клас; 6-8 клас; 9-11 клас.

Учасники мають надіслати свої малюнки на тему незалежності до 11 червня 2023 р. у гугл-формі, яка буде розміщена на сайті https://emociju-stast.net 

Подробиці та умови Конкурсу надано у Положенні.


Навчальний онлайн-курс на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» (реалізація програми «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш»)

Навчальний онлайн-курс на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» (реалізація програми «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш»)

Директорат дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України інформує про створення навчального онлайн-курсу на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами».

Державна служба України з надзвичайних ситуацій на виконання пунктів 17 та 21 розділу II протокольного рішення №2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.02.2023 (реєстраційний №4055/0/1-23 від 07.02.2023) повідомляє: із початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України внаслідок вибухів мін та інших боєприпасів сталося 369 інцидентів, під час яких 117 осіб загинули. Проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти. У зв’язку з цим є нагальна потреба в посиленні інформування населення щодо ризиків, повʼязаних із поводженням із вибухонебезпечними предметами.

Спільно з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» у рамках реалізації програми «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш» створено навчальний онлайн-курс на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами». Онлайн-курс безкоштовний, складається з 5-ти коротких уроків і висвітлює головні питання про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними. Після перегляду серій пропонується пройти тест та отримати відповідний сертифікат.

Онлайн-курс із мінної безпеки доступний на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло» за посиланням:

https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/coursehttps://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-033+dec2022/course/v1:eef+EEF-033+dec2022/course 

Крім цього, на платформі «ЗРОЗУМІЛО» також розроблено відеоурок для дітей «Обережно: міни». Відеоурок доступний для перегляду за посиланням:

https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:EEF+EEF-031+sept2022/about 


 

Просвітницькі онлайн-заходи Музею грошей Національного банку України

Просвітницькі онлайн-заходи Музею грошей Національного банку України
З 15 травня до 16 червня 2023 р. Музей грошей проводитиме безкоштовні онлайн-заходи, в яких можуть взяти участь освітні заклади. До програми заходів Музею грошей входять віртуальні екскурсії та вебінари, метою яких є підвищення фінансової обізнаності учнів початкової, середньої та старшої школи. Отримані знання та навички допоможуть сформувати в молоді поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості.
Для участі в онлайн-заходах необхідно заповнити форму реєстрації:
https://cutt.ly/76lENbG
У разі виникнення додаткових запитань звертатися на електронну адресу:
museum@bank.gov.ua або телефонувати: (044) 253-01-75; +38 044 521-88-52.
Дізнатися більше про заходи можна на сторінці Музею грошей у Фейсбуці. Повну інформацію також буде розміщено на вебсайті Центру фінансових знань «Талан»: https://talan.bank.gov.ua та на його сторінках у соціальних мережах.

День науки в Каразінському університеті 2023

День науки в Каразінському університеті 2023
Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День науки. Сьогодення визначає інтелектуальний ресурс провідним чинником розвитку суспільства. Наука змінює наше життя, служить на благо людства, відкриває нові перспективи життєдіяльності.
Українське суспільство вшановує наукові традиції. Ми пишаємося досягненнями та працею діячів науки, підтримуємо та заохочуємо будь-яку діяльність, спрямовану на розвиток особистості.
Водночас наука нерозривно пов’язана зі сферою освіти. Вагомий внесок у розвиток науки вже понад два століття поспіль роблять і науковці Каразінського. Так, виховательки коледжу Ольга ГОРБЕНКО та Олена БУТЕНКО відвідали університет 20 травня 2023 р., де в осередку сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» проходили офлайн-заходи з нагоди Дня науки в Каразінському університеті. У межах заходу присутні мали можливість познайомитися з різноманітними науковими таємницями, а також з можливостями, які надає Каразінський університет.
Свої інтерактивні програми для відвідувачів представили всі факультети та навчально-наукові інститути університету. Було цікаво побачити фізичні прилади, хімічні й фізичні досліди, оптичні ілюзії, ознайомитися з передовими науковими розробками каразінців, взяти участь в управлінських поєдинках, вікторинах, психологічних тестуваннях. Окрім цього, для відвідування були відкриті музей природи, музей археології, науково-дослідний інститут астрономії, навчальний центр «ЛандауЦентр».
Наші педагоги мали можливість розширити свій світогляд, дізнатися багато цікавинок зі світу науки і, таким чином, поповнити свою скарбничку педагогічних надбань, що стануть у нагоді у виховній діяльності.
Навчаємося протягом життя, навчаємося за будь-яких обставин, щоб виховувати розвинене, інтелектуальне, активне майбутнє покоління!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"