тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Новини

 

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

З метою вшанування світлої памʼяті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України, указом Президента України №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України» започатковано проведення щоденно о 9 годині 00 хвилин за київським часом загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, яку оголошуватимуть у всіх засобах масової інформації незалежно від форми власності.


Підготовка ХФКС до осінньо-зимового періоду в умовах воєнного стану: разом до Перемоги!

Підготовка ХФКС до осінньо-зимового періоду в умовах воєнного стану: разом до Перемоги!
У Харківському фаховому коледжі спорту, який неодноразово зазнав руйнацій через ворожі обстріли російського агресора, тривають підготовчі роботи до осінньо-зимового періоду в умовах воєнного стану. Спільна робота дійсно дуже згуртовує і надає оптимізму. Вихователі, вчителі зі спорту, співробітники адміністративно-господарського підрозділу – всі разом тримаємо стрій і плануємо майбутнє нашого закладу. Все налагодимо, відремонтуємо і відбудуємо!
Колектив ХФКС – це спільнота однодумців, яка успішно вирішує завдання сьогодення і впевнено дивиться у майбутнє!
Ми навчаємо і виховуємо дітей, спортивне майбутнє нашої країни, тому наші плани розраховані на багато років уперед! Віримо в Україну! Віримо в Перемогу! Все буде спорт! Впевнені: Харківський фаховий коледж спорту – був, є і буде закладом мрії! Стаємо сильнішими разом!
детальніше

Дзюдо. Чемпіонат України серед молодших юнаків та дівчат до 15 років

Дзюдо.  Чемпіонат України серед молодших юнаків та дівчат до 15 років
3 - 5 грудня 2024 в м. Тернопіль відбувся Чемпіонат України з дзюдо серед молодших юнаків та дівчат до 15 років:
Здобутки вихованців Харківського фахового коледжу спорту:
1 місце у ваговій категорії понад 73 кг - Замай Захар;
3 місце у ваговій категорії до 55 кг - Колпачов Володимир;
3 місце у ваговій категорії до 66 кг - Тихонов Максим.
Вітаємо спортсменів та їх тренерів Маханькова Г.І. та Логачова А.О. з вдалим виступом.
детальніше

Загальні збори спортивної команди 9-Б класу відділення футболу

Загальні збори спортивної команди 9-Б класу відділення футболу

2 грудня 2024 р. відбулися загальні збори спортивної команди 9-Б класу відділення футболу. Вчителі зі спорту Артем ЧЕРНЯЄВ та Олександр ГОРЯІНОВ підбили підсумки результативності спортивної успішності вихованців, окреслили першочергові перспективи на майбутнє та разом з учнями переобирали капітана та заступника капітана команди.

Класний керівник Тамара ВАСЮКОВА окреслила поточний стан загальноосвітньої успішності хлопців, нагадала вимоги до навчальної дисципліни учнів коледжу, надала поради щодо шляхів покращення навчальної успішності. Також були проведені перевибори старости і заступника старости класу.

Вихователька класу Лариса ТРАЧ виступила з інформаційною довідкою про Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня у рамках Всеукраїнської кампанія «16 днів проти насильства». Ознайомила присутніх з історією становлення цієї важливої дати. Зауважила, що цей день з’явився в календарі у 1988 році і є ще однією нагодою привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД. Підкреслила, що піклування про власне здоров՚я є важливою складовою підготовки професійного спортсмена.


детальніше

ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ!

ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ!

05 грудня 2024 року куратором другого курсу Харківського фахового коледжу спорту Оленою БИКОВОЮ в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня, проведено кураторську годину на тему: «Зупинемо булінг разом!» в онлайн-режимі на платформі ZOOM.

Під час заходу здобувачі освіти ознайомилися з презентаціями та відеоматеріалами до цієї теми та обговорили ситуації̈, які виникали в їхньому житті при спілкуванні в соціальних мережах, на змаганнях і в суспільному житті. 

Здобувачі освіти Павло ТОРЯНИК, Ярослава БУДАНОВА, Денис РАДЧЕНКО, Олександр ВИСОКОС, Марія ТИМОФЄЄВА, Єгор МЕЩЕРЯКОВ підготували цікаві та змістовні виступи.

Мета заняття: надати інформаційну підтримку в питаннях пов’язаних з протидією булінгу, кібербулінгу, булінгу під час спортивних змагань.

Давайте скажемо стоп булінгу і будемо жити у вихованому та толерантному суспільстві!

детальніше

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ТА ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ТА ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

У Харківському фаховому коледжі спорту відповідно до плану роботи на 2024–2025 навчальний рік з 25 по 29 листопада 2024 року проведено тиждень циклової комісії професійної та практичної підготовки.

Мета проведення: вдосконалення професійних навичок і компетенцій, інтелектуальних і творчих здібностей здобувачів освіти, їх пізнавальної активності, сприяння підвищенню мотивації до навчання.

В рамках тижня циклової комісії професійної та практичної підготовки були проведені наступні заходи:

  • засідання викладачів циклової комісії професійної та практичної підготовки на тему: «Сучасні освітні інновації та шляхи їх застосування. Майстерність викладача»;
  • вікторина на тему: «Я знаю про спорт все!» (в цьому заході взяли участь викладачі циклової комісії та здобувачі освіти І-ІІ курсів);
  • звітна конференція здобувачів освіти ІІІ курсу «Підсумки проходження Педагогічної практики»; 
  • конкурс творчих робіт-есе «Чому я вибрав (ла) професію тренер з виду спорту», в якому прийняли участь здобувачі освіти Коледжу. Переможець – здобувач освіти ІІ курсу Денис РАДЧЕНКО;
  • квест «Відчуй дивосвіт науки», де перемогу отримали здобувачі освіти І курсу з результатом 37 балів.

Всі проведені заходи пройшли на високому методичному рівні і викликали жвавий інтерес у здобувачів освіти. Вони допомогли здобувачам проявити інтелектуальні та творчі здібності, розширити знання в області професійних і загальноосвітніх інтересів, сприяли підвищенню рівня пізнавальної активності. Таким чином, мету предметного тижня досягнуто, завдання виконано.

Дякуємо заступниці директора з навчально-методичної роботи Олені ФЕДУНОВІЙ та здобувачу освіти  ІІІ курсу Данилі КИРИЧЕНКО   за допомогу в проведенні тижня циклової комісії професійної та практичної підготовки.


детальніше

ОНЛАЙН-ВОРКШОП: ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ – ДОСВІД ОЕСР ДЛЯ УКРАЇНИ (ONLINE WORKSHOP ON THE ROLE OF INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN VOCATIONAL EDUCATION AND TRAINING)

ОНЛАЙН-ВОРКШОП: ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ – ДОСВІД ОЕСР ДЛЯ УКРАЇНИ (ONLINE WORKSHOP ON THE ROLE OF INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN VOCATIONAL EDUCATION AND TRAINING)
3 грудня 2024 р. з метою ознайомлення з досвідом використання іммерсивних технологій та штучного інтелекту в професійній освіті країн, що входять до організації економічного співробітництва та розвитку, дослідження як інноваційні технології (технології занурення та штучний інтелект) можуть покращити результати навчання та вдосконалити професійну освіту, заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА та колектив виховної частини ХФКС взяли участь у роботі онлайн-воркшопу, присвяченому використанню інноваційних технологій у системі професійної освіти (online workshop on the role of innovative technologies in vocational education and training).
Захід організовано міжнародною організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD) за підтримки Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України.
Учасники ознайомилися з найкращими практиками використання інноваційних технологій у системі професійної освіти країн ОЕСР, а також обговорили практичні рекомендації щодо підтримки інклюзивних програм VET.
детальніше

3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю
В рамках всеукраїнської акції 16 днів проти насилля, в цей день у ХФКС під керівництвом практичного психолога закладу за участі здобувачів освіти було проведено просвітницько- профілактичний захід: "Безбар'єрність. Ми єдині!"
Мета: усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги та милосердя; розвиток толерантності, милосердя, активної соціальної дії, доброчинності при спілкуванні з однолітками, які мають обмежені фізичні властивості.
Було створено пам'ятку "Залишаймося чуйними"
1. Що важливо врахувати у взаємодії з людьми з обмеженими фізичними властивостями?
Не поспішай «рятувати» або допомагати без запиту.
Наприклад, ти бачиш людину на кріслі колісному біля пандуса й хочеш допомогти. Не хапай крісло одразу - це порушення особистих кордонів людини.
Запитай: «Чи потрібна вам допомога?». І поважай відповідь, навіть якщо це буде «ні».
2. Звертайся напряму.
Якщо людина прийшла з супроводжуючим, говори саме з нею, а не з її супутником.
Наприклад: не «Що вона хоче замовити?»,
а «Що ви хочете замовити?». Це базова повага до особистості.
3. Слова мають значення.
Не використовуй слова, які можуть принижувати. Замість «інвалід», «неповносправний» скажи «людина з інвалідністю».
Це не просто про коректність — це про людяність.
детальніше

ЗАСІДАННЯ З АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ФІНАНСУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ, ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ ТА ПОЗИЦІОНУВАННЯ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНУ В СИСТЕМІ ОСВІТИ ЗА УЧАСТЮ ОЛЕГА ШАРОВА

ЗАСІДАННЯ З АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ФІНАНСУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ, ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ ТА ПОЗИЦІОНУВАННЯ ХАРКІВСЬКОГО РЕГІОНУ В СИСТЕМІ ОСВІТИ ЗА УЧАСТЮ ОЛЕГА ШАРОВА

03 грудня 2024 року у приміщенні Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег ШАРОВ провів нараду на тему: «Актуальні питання фінансування вищої освіти, порядку прийому та позиціонування Харківського регіону в системі освіти». Засідання наради проводилось як у режимі offline, так і у режимі online. У нараді взяли участь: заступниця директора з навчально-методичної роботи Олена ФЕДУНОВА, методистка навчальної частини Галина ДУСЬ.

У своїй презентаційній доповіді на тему: «Основні тенденції у сфері фахової передвищої освіти у 2024/2025 н.р.» Олег ШАРОВ розглянув важливі питання сьогодення у галузі освіти це:

  • Проблеми воєнного часу;
  • Пріоритети Євроінтеграції та ФПВО;
  • Пріоритети реформ у 2024/2025 н.р.;
  • Аспекти мобілізації: несприяння «ухилянтам», військово-облікові документи;
  • Вступ на непослідовну освіту чоловіків;
  • Безпека учасників освітнього процесу;
  • Якість фахової передвищої освіти;
  • Стан розроблення стандартів ВО та ФПО;
  • Демографія вимагає структурних змін;
  • Пропозиція у сфері фахової перед вищої освіти;
  • Пропозиція у сфері вищої освіти;
  • Перспективи структурних змін;
  • Структурні зміни: мережа;
  • Новітнє законодавство про ФПО (2024);
  • Імплементація закону 2019 на фініші, попереду нові системні зміни;
  • Розвиток інституційного середовища;
  • Порівняння вступу 2023 і 2024 років;
  • Зарахування на бюджет і контракт;
  • Вступ на основі ПЗСО і НРК5;
  • Порівняння вступу ФМБ і КР;
  • Вступ 2025 (виклик/відповідь).

Після наради Олег Ігорович відповів на численні запитання учасників зібрання, які є найбільш актуальними.


детальніше

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ПРО ІНКЛЮЗИВНІСТЬ (У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»)

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ПРО ІНКЛЮЗИВНІСТЬ (У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»)
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Період кампанії також охоплює важливу дату 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
Так, у рамках ініціативи, з метою привернути увагу учнівства до проблем людей з особливими потребами, до захисту їхніх прав, гідності та благополуччя, формування поваги та прийняття різноманітності кожного й кожної, створюючи рівні умови для всіх, учителькою основ здоров՚я Тетяною ГУСЄВОЮ для учнів та учениць 8-10-х класів ХФКС був проведений Перший всеукраїнський урок про інклюзивність, підготовлений освітньою платформою EdEra у партнерстві з Радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼєю Герасимчук та ЮНІСЕФ.
Під час уроку обговорювали наступні питання: що таке різноманіття та інклюзивність, її значенням у повсякденному житті; чому інклюзивність – це про всіх; як створити толерантне суспільство; як бачити в кожному та кожній особистість; шляхи подолання барʼєрів у взаємодії з іншими, а також вчилися краще розуміти досвід інших людей та проявляти більше емпатії. На закріплення вихованцям було запропоновано пройти тематичний інтерактивний квіз.
Пам՚ятаймо: інклюзивність – це не тільки про допомогу тим, хто має інвалідність. Це про створення такого простору, де кожен та кожна відчувають, що їх поважають, де всім зручно навчатися, дружити, працювати й просто бути собою.
детальніше

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня у всьому світі відзначається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Девіз всесвітніх кампаній проти СНІДу: «Досягнення нульової позначки: нуль нових випадків ВІЛ-інфекції, нуль випадків дискримінації, нуль смертей внаслідок СНІДу». Цей день є нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.

02 грудня 2024 року викладачем природничих дисциплін Харківського фахового коледжу спорту Оленою БИКОВОЮ, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», проведено просвітницький захід для здобувачів освіти І та ІІ курсів на тему: «1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом» в онлайн-режимі на платформі ZOOM. 

Під час заходу проведено презентаційну бесіду, продемонстровано відеоматеріали, проведено вікторину «Молодь проти СНІДУ».

Мета заходу: зниження поширення епідемії ВІЛ/СНІДу; пропаганда здорового способу життя серед населення; підвищення інформованості; привернення уваги молоді до проблем ВІЛ/СНІДу; поглиблення знань здобувачів про виникнення і природі вірусу ВІЛ; пропагування знання серед підлітків про можливі шляхи зараження ВІЛ та профілактики СНІДу. 

Даний захід формує свідоме і відповідальне ставлення людини до особистої безпеки та безпеки оточуючих.


детальніше

Зустріч вихованців коледжу з з представником Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України

Зустріч вихованців коледжу з з представником Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України
На цьому тижні відбулась зустріч вихованців коледжу, випускниками 2025 року, з представником Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України. Євгеній Віталійович Кирпенко надав інформацію щодо основного напряму роботи інституту - здійснення підготовки військових фахівців для Збройних Сил України та інших структур сектору безпеки і оборони держави за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт та спеціалізацією "Фізичне виховання і спорт у Збройних Силах/" Ознайомив з вимогами до рівня освіти кандидатів на навчання, вимогах конкурсного відбору за результатами вступних випробувань. Навів алгоритм дій для майбутніх абітурієнтів, які виявлять бажання навчатись у вищому військовому закладі освіти, відповідні контакти для зв'язку з Приймальною комісією та з отримання консультацій.
Зустріч відбувалась у два етапи - очно і дистанційно і закінчилась спілкуванням за схемою "питання - відповіді"
детальніше

ЗАХИСТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ ІІІ КУРСУ КОЛЕДЖУ

ЗАХИСТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ ІІІ КУРСУ КОЛЕДЖУ

Педагогічна практика є важливою частиною освітнього процесу. Під час практики здобувачі закріплюють теоретичні знання з урахуванням сучасних умов фізичного виховання, ознайомлюються зі специфікою роботи вчителя фізичної культури.

У Коледжі посилено та адаптовано до умов воєнного стану практичну складову: проходження педагогічної практики за місцем перебування здобувачів з обов’язковим укладанням відповідної угоди.

На підставі «Положення про практичну підготовку здобувачів фахової передвищої освіти Харківського фахового коледжу спорту», затвердженого рішенням Педагогічної ради від 29.08.2023 року Протокол №1 та введеного в дію наказом директора Коледжу № 61-ВЧ від 29.08.2023 року, згідно з Договорами про проведення практичної підготовки здобувачів фахової передвищої освіти з Комунальним закладом «Харківська гімназія № 125 Харківської міської ради», Зарізькою гімназією ім. М Т Симонова (Номиса), Гімназією № 5 Звягельської міської ради та Комунальним закладом «Харківський ліцей № 87 Харківської міської ради», 29 листопада 2024 року проведено захист Педагогічної практики у формі звітної конференції здобувачами освіти ІІІ курсу галузі знань 01 Освіта/Педагогіка спеціальності 017 Фізична культура і спорт.


детальніше

ОНЛАЙН-КВЕСТ «ВІДЧУЙ ДИВОСВІТ НАУКИ»

ОНЛАЙН-КВЕСТ «ВІДЧУЙ ДИВОСВІТ НАУКИ»
У рамках проведення тижня циклової комісії професійної та практичної підготовки 28 листопада 2024 року у Харківському фаховому коледжі спорту для здобувачів освіти І-ІІІ курсів відбувся онлайн-квест на тему «Відчуй дивосвіт науки».
Для участі у проведенні квесту залучено стейкхолдера – Віталія КОРОБЕЙНІКА, кандидата педагогічних наук, доцента, декана факультету фізичного виховання і спорту, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
Квест розраховано як на загальну ерудицію, так і на знання з освітніх компонентів Навчального плану спеціальності 017 Фізична культура і спорт. Він складався з чотирьох локацій:
«Історія фізичної культури» (викладачка Лілія ЧІВУРІНА);
«Історія Олімпійських ігор» (викладачка Світлана КЛІМАКОВА);
«Природничі науки» (учитель біології Віталій ПОТЕНКО);
«Легка атлетика та спортивні ігри» (викладачка Вікторія КОВЄРЯ).
У наполегливій боротьбі перемогу отримали здобувачі освіти І курсу з результатом 37 балів, на другому місці - здобувачі ІІ курсу з результатом 34 бали, на третьому місці - здобувачі освіти ІІІ курсу з результатом 32 бали.
Вітаємо І курс з перемогою і бажаємо подальших успіхів і звершень!
Викладачі ХФКС висловлюють велику подяку здобувачу освіти ІІІ курсу групи 3.1 Кириченко Данилу за технічну підтримку заходу.
детальніше

Вебінар-мовний практикум «Мовна культура і професійна майстерність»

Вебінар-мовний практикум «Мовна культура і професійна майстерність»

27 листопада 2024 р. з метою підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, обміну досвідом з реалізації основних положень Концепції «Нова українська школа», встановлення взаємозв’язків між закладами освіти України заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА та колектив виховної частини ХФКС взяли участь у роботі вебінару-мовного практикуму «Мовна культура і професійна майстерність» за участі Коваленко Лариси Василівни, кандидата педагогічних наук, завідувача відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури, доцента кафедри філології та гуманітарних наук, магістра з публічного управління та адміністрування КЗВО «Вінницька академія неперервної освіти».

У сучасному освітньому середовищі вміння вільно та правильно висловлювати власні думки як усно, так і письмово, є важливим аспектом професійної майстерності педагога.

Під час заходу присутні мали можливість попрацювати над власною мовленнєвою культурою, загальною культурою спілкування, опанувати прийоми підвищення ефективності комунікації зі всіма учасниками освітнього процесу.

Дякуємо колегам за змістовну інформацію, плідну співпрацю та практичні напрацюваннями.


детальніше

ОСНОВИ ТА ПРИЙОМИ СТРЕСОСТІЙКОСТІ В УМОВАХ ВИМУШЕНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДИСТАНЦІЇ

ОСНОВИ ТА ПРИЙОМИ СТРЕСОСТІЙКОСТІ В УМОВАХ ВИМУШЕНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДИСТАНЦІЇ

27 листопада 2024 року практичний психолог Харківського фахового коледжу спорту Людмила ШЕВЧЕНКО під час кураторської години провела для здобувачів освіти першого курсу коледжу просвітницький захід на тему: «Основи та прийоми стресостійкості в умовах вимушеної соціальної дистанції».

На заході були присутні: заступниця директора з навчальної частини Наталія МОШЕНСЬКА, методистка навчальної частини Галина ДУСЬ.

Завдання заходу: ознайомити здобувачів освіти з поняттями «стрес», «стресостійкість», з ефективними методами та техніками боротьби зі стресом, саморегуляції. Допомогти знайти індивідуальний вихід зі стресової ситуації, спричиненої стрес-факторами.

Мета: підвищення рівня стресостійкості, розвиток навичок концентрування уваги в умовах стресових ситуацій, знаходження власних ресурсів у подоланні стресових ситуацій.

детальніше

УРОК ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ: ВІД ПОКОЛІННЯ ДО ПОКОЛІННЯ»

УРОК ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ: ВІД ПОКОЛІННЯ ДО ПОКОЛІННЯ»

Формування особистості-патріота України – одне з провідних завдань виховної роботи у Харківському фаховому коледжі спорту. Одним зі шляхів реалізації цього завдання є відродження та популяризація національної культури, підґрунтям якої є усталені народні традиції та звичаї, вироблені впродовж усього історико-культурного розвитку України. Сьогодення – складний суперечливий час, коли російський загарбник розхитує державний устрій нашої країни, намагається нас роз’єднати, розпалює міжнаціональну ворожнечу і ненависть, край важливо актуалізовувати інтерес та повагу до національної культури, історії свого народу, мови, всього того, що нас об’єднує.

Так, вихователькою Ольгою ГОРБЕНКО для учнів і учениць 8-А та 8-В класів був проведений урок патріотичного виховання «Українські традиції та звичаї: від покоління до покоління». Ольга Борисівна познайомила присутніх з історичними святковими традиціями українського народу, розповіла про традиційні українські страви та почастунки, український національний одяг тощо, провела вікторину на знання традицій та звичаїв рідного краю.

Вивчаємо разом історію та надбання української держави! Бо ми – українці!

Дякую Силам Оборони України за можливість жити, працювати та навчатися під українським небом!


детальніше

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ – МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ – МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА

Сучасне людство має справу з безпрецедентним обсягом інформації. Алгоритми стають все більш витонченими, а машини з нейромережами здатні відтворювати спосіб роботи мозку людини і реалізовувати все більш складні поведінкові реакції. Постійно зростає обчислювальна потужність, здатна обробити гігантські об’єми даних. Шалений прогрес технології. І штучний інтелект – це вже не далеке фантастичне майбутнє, а буденні реалії сьогодення кожної людини.

Розбиралися із новітніми технологіями і у ХФКС. Учителькою інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ для учнів і учениць 7-А класу був проведений відкритий урок-діалог на тему «Штучний інтелект. Інтернет речей. Smart технології». До заходу долучилися також вчительки коледжу Наталія АНДРІЄВСЬКА та Ольга ГОРБЕНКО.

Наталія Валеріївна ознайомила присутніх із власним цікавим досвідом взаємодії з технологіями штучного інтелекту, провела аналогії та порівняння інтелекту людини та штучного інтелекту, окреслила перспективи розвитку галузі та познайомила присутніх з цікавими світовими прикладами. На уроці подискутували також над етичним питанням у галузі розробки і використання штучного інтелекту «Чи зможе штучний інтелект замінити людину?».


детальніше
Архів новин

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"