Методична робота
«Атестація педагогічних працівників 3.0»

Детальніше
Онлайн-зустріч з представниками управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки

Детальніше
Тренінг «Хейт у школі – як протистояти словесному насильству» (szkolenie dotyczące zjawiska hejtu w szkole «Hejt w szkole – jak przeciwdziałać przemocy werbalnej»)

Всі ми в якийсь момент свого життя стикалися з критикою. Вона – одна із тих речей, що переслідує нас ще з дитинства. Критика буває різною: конструктивною, тобто такою, що має мету виправити щось або ж такою, що ніяк не допомагає. Іноді це навіть не критика, а хейт. Хейтять зазвичай без жодних вагомих підстав, просто намагаючись самоствердитися, відчути себе важливими.
У критики є певні характеристики, за якими її впізнають:
-
по-перше, вона має бути корисна і актуальна. Так, з критики можна дістати багато корисного, адже це ніби подивитися на ситуацію з іншого боку;
-
по-друге, критика має дбати про інтереси.
Для того, аби навчитися справлятися з критикою, варто розуміти наступне: чому критикують, чи це справді критика, а не хейт, чи дає вона зворотний звʼязок, коли хочуть допомогти, запропонувавши варіант вирішення конкретної проблема, як відрізнити критику від хейту чи самоствердження та правильно реагувати.
Детальніше
Цикл зустрічей управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції з питань кібербезпеки

Навчання триває: використання ігрових технологій на уроці інформатики у ХФКС

Детальніше
Підвищення кваліфікації педпрацівників з питань надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу

На виконання Постанови Верховної Ради України щодо внесення змін до статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» у розрізі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а саме надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, заступницею директора з виховної роботи Наталією МОШЕНСЬКОЮ та методистом виховної частини Наталією АНДРІЄВСЬКОЮ було організовано підвищення кваліфікації вихователів – проходження сертифікованого електронного курсу «Курс з психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів «Розумію» (ресурс доступу: https://osvitoria.university/courses/rozumiju/).
Експертне коло курсу «Розумію» – це провідні світові професіонали та найкращі українські вчителі й психологи. Для учасників курсу передбачені практичні зустрічі з експертами, на яких можна обмінюватись досвідом, отримувати зворотній зв’язок та поглиблено обговорювати питання та кейси, що виникають під час застосування запропонованих на курсі інструментів та методик.
Мета курсу – забезпечити українське вчительство знаннями про психолого-педагогічний супровід учнівства та таким шляхом забезпечити соціально-емоційну стабільність українських дітей.
Під час курсу обговорюються питання: як навчати дітей під час війни; які підходи ефективні у комунікації педагога; як регулювати свій емоційний стан, а окремий блок присвячено основам арт-терапії.
Детальніше
«Сертифікація в системі базової освіти: готуємо вчительський колектив» (вебінар від журналу «Заступник директора школи»)

Під час вебінару були розглянути наступні питання:
● Становлення та нормативно-правове забезпечення процедури сертифікації педагогічних працівників.
● Реалізація другого етапу сертифікації: самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності.
● Особливості третього етапу сертифікації: вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
● Можливості та перспективи для сертифікованих вчителів.
Під час вебінару було також висвітлено питання: права та обовʼязки учасника сертифікації, складові процедури сертифікації, порядок реєстрації на сертифікацію, особливості незалежного тестування вчителів, особливості роботи в інформаційно-аналітичній системі EvaluEd, субʼєктне забезпечення сертифікації, вивчення практичного досвіду учасника сертифікації, підготовка учасника сертифікації до проведення вивчення практичного досвіду роботи з використанням цифрових технологій, додаткові можливості професійної самореалізації сертифікованих учителів та ін..
Детальніше
Зустріч батьків 7-А класу з педагогічним колективом ХФКС

Детальніше
V Міжвузівська науково-практична конференція «Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України»

Організаційний внесок не передбачено.
Стратегічні сесії «Українські студії в славістиці: візуалізація» у вересні 2023

Офіс підтримки вченого здійснює діяльність, що спрямована на створення умов та можливостей для реалізації інтелектуального потенціалу громадян України у сфері науки та інновацій, організовує заходи та розробляє механізми впровадження ініціатив та проєктів, що спрямовані на популяризацію України на міжнародному рівні.
Команда Офісу у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Державним підприємством «Український державний центр міжнародної освіти» та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту організовує цикл стратегічних сесій «Українські студії в славістиці: візуалізація».
Напрями роботи стратегічної сесії у вересні 2023:
14.09.2023 р. (09.00 год. – 11.00 год.) – Проблеми ідентичності культурної спадщини України.
28.09.2023 р. (18.00 год. – 20.00 год.) – Представлення українських студій у світі.
Заходи проводитимуться у змішаному форматі: слухачі та учасники дискусій – онлайн, спікери – офлайн/онлайн.
Мета заходів – переосмислення місця і ролі українських студій в сучасній славістиці, розуміння значення бренду та іміджу України у світовому просторі.
Посилання на стратегічні сесії отримають всі зареєстровані учасники.
Реєстрація онлайн учасників, слухачів здійснюється:
на захід 14.09.2023 – до 13.09.2023р. до 18.00: http://surl.li/fknym
на захід 28.09.2023 – до 27.09.2023р. до 18.00: http://surl.li/fknym
З додаткових питань: координатор Офісу підтримки вченого – Олена Поліщук, тел. +380977228854.
Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ.

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС: ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

31 серпня 2023 р. в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom» відбулася інструктивно-методична нарада виховної частини ХФКС.
Під час наради були обговорені наступні питання:
-
Нормативно-правові документи щодо організованого початку нового навчального року 2023-2024.
-
Організація виховної роботи у закладі освіти у 2023-2024 н.р. в умовах воєнного стану.
-
Обговорення форм і методів роботи щодо реалізації плану виховної роботи ХФКС на 2023-2024 н.р..
-
Методичні рекомендації до проведення 01.09.2023 першого уроку.
-
Ознайомлення з методичними рекомендаціями «Безпечне освітнє середовище: Надання індивідуальної підтримки учням з особливими освітніми потребами під час підготовки до реагування на надзвичайні ситуації», розробленими Державною установою «Український інститут розвитку освіти».
-
Різне.
Детальніше
Всеукраїнський семінар-практикум «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна»

29 серпня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи ХФКС та співробітники виховної частини коледжу взяли участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі «Спорт заради розвитку» в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна», який проходив з використанням комунікаційної технології «Zoom» та одночасною трансляцією на відеохостингу YouTube.
Організаторами заходу виступили: ГО Українська федерація «Спорт заради розвитку» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
Робота семінару проходила за наступними напрямками:
-
етапи навчання та реєстрація вчителів у Всеукраїнському проєкті «Єдина Україна»;
-
проведення фестивалів «Назустріч Успіху», які будуть відбуватись у вересні – жовтні у 14 областях України
-
презентація нових варіативних модулів «Цікава фізкультура» для 5-6 класів та «Спорт заради розвитку» для 7-9 класів ЗЗСО;
-
презентація нового інвентаря та інтерактивних тренінгових вправ для надання психологічної підтримки та допомоги дітям;
-
анонсування Національного проєкту «Цікава Фізкультура – 2.0 Перезавантаження»;
-
анонсування розіграшу комплекту інвентаря «Цікава фізкультура» для всіх зареєстрованих закладів освіти тощо.
Детальніше
«БЕЗБАРʼЄРНІСТЬ – ЦЕ СТИЛЬ ЖИТТЯ»

Детальніше
Конгрес Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego)

23-24 серпня 2023 р. з метою ознайомлення з європейським досвідом державної політики у сфері розвитку системи освіти, впровадження інновацій у роботу закладів освіти, щорічної підготовки до початку нового навчального року заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у Конгресі Освітнього порталу (XII Edycja Kongresu Portalu Oświatowego), який проходив на польському освітньому порталі – вебресурсі, що охоплює питання у сфері освітнього права, Статуту вчителя та інші питання у сфері управління освітою та забезпечує функціональність онлайн-консультацій з експертами через онлайн-клініку (режим доступу: https://www.portaloswiatowy.pl).
Конгрес Освітнього порталу – це зустріч та обговорення питань освітнього законодавства, методик, які використовуються у щоденній роботі вчителів і директорів навчальних закладів у режимі онлайн і наживо вітчизняними і світовими експертами та фахівцями у галузі освіти, правового забезпечення функціонування закладів освіти, адресований адміністрації, педагогічним працівникам, а також фахівцям, які відповідають за якість освіти на регіональних рівнях тощо.
Детальніше
Святкуємо День гривні разом з Національним банком України!

Департамент комунікацій Національного банку України інформує, що з 4 до 29 вересня учнів шкіл, студентів, учителів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією гривні, запрошено долучитися до заходів з нагоди святкування Дня гривні.
Цього року підготовлено захоплюючу програму, яка включатиме як онлайн заходи, так і зустрічі в Києві на цікавих екскурсіях.
Протягом 4 тижнів на вас чекатимуть:
-
вебінари;
-
майстер-класи;
-
віртуальні екскурсії;
-
офлайн екскурсії в Києві.
Програма передбачає заходи для учнів початкової, середньої та старшої школи, студентів, педагогів та людей старшого віку.
Святкова програма розпочнеться з онлайн зустрічей із науковцями та дослідниками, які розкриють різні питання грошового обігу України.
Орієнтовний перелік тем вебінарів, які запропоновано відвідати:
-
Україніка в світовій нумізматиці та боністиці
-
Прикраси з монет та дукачі в українському традиційному костюмі
-
Образ Кобзаря в художній медалі
-
Мандруємо Києвом ХІІ століття разом з археологом
-
Родові герби Наримунтовичів в монетному карбуванні міста Белз та інші.
Для того, щоб відвідати захід необхідно перейти за посиланням на програму та клікнути на назву заходу: https://tinyurl.com/34vww4ba
Також зареєструватися на захід можна, скориставшись календарем на сайті Центру фінансових знань «ТАЛАН»: https://talan.bank.gov.ua
Додаткова інформація розміщена на сайті «Талан» у розділі Заходи https://talan.bank.gov.ua
Участь безкоштовна.
Телеграм канал «ТАЛАН» https://t.me/talan_nbu
Фейсбук сторінка «ТАЛАН» https://www.facebook.com/talan.nbu
Сайт «ТАЛАН» https://talan.bank.gov.ua
Сторінка Financial Literacy Ukraine у Facebook:
https://www.facebook.com/finlitukraine
Сторінка Музею грошей у Facebook:
https://www.facebook.com/museumofmoney.nbu.gov.ua
Сторінка Музею грошей в Instagram:
https://www.instagram.com/nbu_money_museum
Всеукраїнська онлайн конференція з підвищенням кваліфікації «Атестація педагогічних працівників по новому положенню МОН від 09.09.2022 №805. Кроки цифровізації атестаційного процесу»

Детальніше
Міжнародна освітня конференція Подяки

Детальніше
ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ – 2023

28 червня 2023 р. Україна відзначає 27-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.
Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу.
Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 28 червня 1996 р. стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Венеціанська комісія визнала нашу Конституцію однією з найдемократичніших у Європі, особливо в частині прав, свобод та обов’язків громадян, які повністю відповідають міжнародним стандартам у галузі конституційного права.
Сьогодні Конституція – ядро національної правової системи України. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність.
Наша Конституція справді зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від росії.
Детальніше
Захистить себе: кір!

Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк можуть швидко поширюватись та загрожувати вам та вашій дитині.
Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – зробити щеплення.
Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.
Важливо пам’ятати!
- Якщо дитина пропустила щеплення , то не потрібно починати з початку всі щеплення проти цієї інфекції.
- Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти любої інфекції у будь-якому порядку.
- Радимо робити кілька щеплень одночасно - це світова практика, що дозволяє захистити дитину від кількох захворювань одразу.
- В Україні зареєстрований спалах поліомієліту - небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу. Упевніться, що ваша дитина отримала принаймні 2 дози вакцини ІПВ.
- У 2023 році є ризик спалаху кору. Подбайте, щоб дитина у 12 місяців мала першу дозу вакцини КПК (кір-краснуха-паротит) та у 6 років – другу дозу.
- При травмах існує високий ризик правця, підвищується ризик заразитися на гепатит В (наприклад, під час хірургічної допомоги). Подбайте, щоб дитина мала 3 дози вакцини від гепатиту В та всі щеплення від правця згідно календаря щеплень.
- Немає потреби в обстеженнях (аналіз крові, сечі, імунограма) перед вакцинацією.
Захистіть себе та власну дитину!
Детальніше
Безпечні літні канікули з песиком Патроном
Правила безпечної поведінки під час літніх канікул
Літні канікули під час війни. Пам'ятка для учнів і батьків
Всеукраїнський семінар-практикум «Інтеграція олімпійської освіти в освітній процес»

Детальніше
Міжнародний конкурс дитячих малюнків «НЕЗАЛЕЖНА»

Liasik Design Studio організовує конкурс малюнків «НЕЗАЛЕЖНА», головною метою якого є сприяння розвитку творчих здібностей дітей та підтримка культурного спілкування між Україною та іншими країнами Європи. Крім того, цей конкурс має цілі: стимулювання розвитку творчих здібностей дітей: конкурс «НЕЗАЛЕЖНА» може стати важливим засобом розвитку творчих здібностей та уяви дітей, допоможе проявити їхні здібності у сфері мистецтва та розкрити таланти; сприяння культурному спілкуванню: конкурс малюнків виконавців із різних країн може сприяти зближенню культур, підвищенню толерантності та розуміння інших культур, допоможе дітям зрозуміти, що можна досягти більшого, якщо працювати разом; просування мистецтва: Конкурс може бути важливим інструментом популяризації мистецтва серед дітей та молоді, може привернути увагу до важливості мистецтва, творчості та інноваційного мислення; створення можливостей для співпраці: Конкурс може стати початком співпраці між школами, вчителями та дітьми з України та країн ЄС, а це може відкрити двері для подальшої співпраці у сфері культури, мистецтва та освіти.
Організатори: LIASIK DESIGN STUDIO та приватна особа Лясковецький Дмитро Сергійович.
До участі запрошуються учні 1-11 класів закладів освіти України за категоріями: 1-2 клас; 3-5 клас; 6-8 клас; 9-11 клас.
Учасники мають надіслати свої малюнки на тему незалежності до 11 червня 2023 р. у гугл-формі, яка буде розміщена на сайті https://emociju-stast.net
Подробиці та умови Конкурсу надано у Положенні.
Детальніше
Навчальний онлайн-курс на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» (реалізація програми «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш»)

Директорат дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України інформує про створення навчального онлайн-курсу на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами».
Державна служба України з надзвичайних ситуацій на виконання пунктів 17 та 21 розділу II протокольного рішення №2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.02.2023 (реєстраційний №4055/0/1-23 від 07.02.2023) повідомляє: із початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України внаслідок вибухів мін та інших боєприпасів сталося 369 інцидентів, під час яких 117 осіб загинули. Проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти. У зв’язку з цим є нагальна потреба в посиленні інформування населення щодо ризиків, повʼязаних із поводженням із вибухонебезпечними предметами.
Спільно з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» у рамках реалізації програми «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш» створено навчальний онлайн-курс на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами». Онлайн-курс безкоштовний, складається з 5-ти коротких уроків і висвітлює головні питання про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними. Після перегляду серій пропонується пройти тест та отримати відповідний сертифікат.
Онлайн-курс із мінної безпеки доступний на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло» за посиланням:
Крім цього, на платформі «ЗРОЗУМІЛО» також розроблено відеоурок для дітей «Обережно: міни». Відеоурок доступний для перегляду за посиланням:
https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:EEF+EEF-031+sept2022/about
Просвітницькі онлайн-заходи Музею грошей Національного банку України

Детальніше