Методична робота
НАВЧАЮЧИСЬ, ГРАЄМО – ЗАДЛЯ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ!
Реалії жахливого воєнного сьогодення вносять свої корективи й в освітній процес. Питання безпеки, захисту і збереження життя та здоровʼя всіх учасників освітнього процесу виходять на перший план і є край актуальними. Отже, навчання основам безпечної поведінки сьогодні – задача кожного педагога, незалежно від того, який предмет викладається.
Так, у Харківському фаховому коледжі спорту вчителем інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ для учнів 7-8-х класів було організовано навчання основам мінної безпеки. За методичними матеріалами «Освіторії» – неприбуткової громадської спілки, яка допомагає реформувати та розвивати освіту в Україні (є засновником та організатором національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine та онлайн медіа про освіту та виховання «Освіторія-медіа») для вихованців коледжу було проведено цікавий інтерактив – гру у форматі онлайн-квесту за мотивами сюжетів суперкоманди Інфорсів проти мін.
Команда Інфорсів – супергерої з найближчого майбутнього, які запобігають трагедії від мінної небезпеки. Їхня задача – навчити людей правил безпечної поведінки, щоб врятувати їм життя. Гравцям необхідно було виконувати завдання від команди та позначати правильні відповіді на екрані. Під час проходження квесту учні мали можливість у цікавій ігровій формі дізнатися про відповідні небезпечні локації та вибухонебезпечні предмети. Сучасний навчальний формат заняття допоможе краще запам’ятати правила поводження із вибухонебезпечними предметами та їх зовнішній вигляд.
Освітяни всієї України стоять сьогодні на варті життя кожної нашої дитини!
Тільки разом – до ПЕРЕМОГИ!
Детальніше
Про впровадження у практичну діяльність мобільного застосунку «Reunite Ukraine» з пошуку зниклих дітей
Детальніше
Платформа допомоги врятованим
Правила безпеки
Учительству про мінну безпеку
ДИВИСЬ, КУДИ ІДЕШ!
КРОКУЙ ДО УКРИТТЯ!
ОЛІМПІАДА «КІБЕРДОСЛІДНИК» З КІБЕРБЕЗПЕКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
03-14 березня 2023 року факультет №6 Харківського національного університету внутрішніх справ в онлайн-режимі проводив олімпіаду «Кібердослідник» серед учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова та Харківської області, а також здобувачів І та ІІ курсів закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.
Метою заходу було сприяти підвищенню обізнаності в сфері інформаційних технологій та кібербезпеки учнівської молоді України.
У заході взяли участь 147 учнів із різних областей України. У складних змаганнях, що включали як теоретичні, так і практичні завдання, також взяв участь і вихованець відділення водного поло Харківського фахового коледжу спорту Данііл ЧУМАК (учитель інформатики: Наталія МОШЕНСЬКА).
Не дивлячись на те, що Данііл навчається тільки у 7-ому класі, він гідно представив наш коледж на олімпіаді, продемонструвавши свої знання з інформаційних технологій, основ кібербезпеки, основ криптології, та достав сертифікат-відзнаку.
Вітаємо Данііла! Впевнені, що досвід участі у цій олімпіаді багато чому навчив.
Спортивна родина ХФКС закликає: ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтеся нового, розвивайтеся як у спорті, так і у навчанні! Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожного дня!
Тож, бажаємо також браво, хвацько і красиво діяти і перемагати у будь-якому життєвому бою, також старанно і гідно йти до вершин своїх успіхів, до своїх мрій!
Детальніше
Підвищення кваліфікації за видом «вебінар» (дистанційно) на тему: «Цифровий контент в освітньому процесі: стан, проблеми, перспективи»
22 березня 2023 р. заступник директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у вебінарі «Цифровий контент в освітньому процесі: стан, проблеми, перспективи», який проходив з використанням комунікаційної технології «Zoom», а також із забезпеченням трансляції на відеохостингу Youtube. Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Інститут цифровізації змісту освіти НАПН України, ТОВ Видавництво «РАНОК».
Під час заходу обговорювалася низка питань щодо удосконалення нормативної бази, що стосується використання цифрового контенту в закладах загальної середньої освіти; готовності педагогів й учнів використовувати інноваційний контент; презентовано розробки цифрового контенту видавництвами та узагальнено пропозиції від користувачів щодо розвитку такого контенту в Україні.
Детальніше
Міжрегіональний науково-практичний семінар «Розвиток науково-методичної компетентності педагогічних працівників на засадах цифрової дидактики»
23 березня 2023 р. заступник директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у міжрегіональному науково-практичному семінарі «Розвиток науково-методичної компетентності педагогічних працівників на засадах цифрової дидактики», який проходив з використанням комунікаційної технології «Zoom». Організаторами заходу виступили кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО УМО НАПН України, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області.
Актуальність теми заходу зумовлена тим, що 9 грудня 2022 р. Міністр освіти і науки України під час засідання Уряду презентував програму великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок», яка була підготовлена командою МОН на основних засадах та принципах Плану відновлення України, відповідно до якої заклади освіти мають стати активними учасниками реформи. Відповідно до програми МОН України у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України передбачає реалізацію провідного напряму трансформації – «Цифрова трансформація освіти і науки».
Детальніше
6 квітня – Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру 2023
Детальніше
Online-консультація з питань НМТ 2023
5 квітня 2023 р. заступником директора з виховної роботи Наталією МОШЕНСЬКОЮ, учителем зі спорту відділення футболу Андрієм ОГІЄНКО, класним керівником 11-Б класу Тамарою ВАСЮКОВОЮ та вихователем 11-Б класу Ларисою ТРАЧ з використанням комунікаційної технології «Zoom» була проведена online-консультація з організаційних питань національного мультипредметного тесту (НМТ) 2023 для вихованців коледжу, які зараз перебувають у місті Живець (південна Польща, Сілезьке воєводство) у Народному спортивному клубі «Лучник – Живець».
Детальніше
Вебінар-тренінг «Ризики зловживань щодо дітей та дорослих, які є внутрішньо переміщеними особами та живуть у місцях колективного проживання чи отримують інші види допомоги»
Детальніше
У ХФКС написали радіодиктант пса Патрона про мінну небезпеку
- Не підходь!
- Не чіпай!
- Дзвони 101!
Детальніше
ПРЕВЕНТИВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАХІД «АЛГОРИТМУ ДІЙ У РАЗІ ОГОЛОШЕННЯ СИГНАЛІВ «УВАГА ВСІМ», «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»
Детальніше
Радіодиктант з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами від Пса Патрона
4 квітня, у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки, @patron_dsns проведе радіодиктант з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами.
Диктант звучатиме на Українському Радіо 4 квітня 2023 року о 15:00. Допомогатиме з прочитанням тексту Михайло Карпань @mykhailo_karpan – актор, що озвучує Пса Патрона у мультфільмі. А перед диктантом, о 14:40, в ефірі Українського Радіо говоритимемо з представником ДСНС про забруднення України мінами і вибухонебезпечними предметами та про важливість навчання дітей правил безпечної поведінки.
Написати диктант та дізнатися правила, що рятують життя, можна одним з перерахованих способів:
► слухайте прямий ефір на Українському радіо на FM-частоті вашого міста, на сайті Українського Радіо, у мобільному застосунку suspilne.radio або у додатку Дія @diia.gov.ua;
► увімкніть пряму трансляцію онлайн на YouTube чи Facebook сторінках ЮНІСЕФ, ДСНС, Українського Радіо, чи Facebook сторінках Центру протимінної діяльності, Міністерства освіти і науки України;
► прийдіть у Спільно Точку у вашому місті завчасно та зареєструйтеся на диктант.
Знімайте фото та відео, як пишете диктант, і публікуйте у соцмережах з хештегом #СпільноДиктант.
Перевірити правильність написання диктанту можна буде через 2 години після його завершення у соціальних мережах та на офіційних сайтах ЮНІСЕФ, ДСНС та Українського Радіо.
ПРО ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ (Примірний алгоритм дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту)
БУДЬ УВАЖНИМ НА ДОРОЗІ! Міжнародний благодійний фонд «Допомога постраждалим внаслідок ДТП»
Міжнародний благодійний фонд «Допомога постраждалим внаслідок ДТП» більше 10 років працює у сфері безпеки дорожнього руху в Україні, допомоги тим, хто постраждав у ДТП, а найголовніше – над попередженням дорожньо-транспортної аварійності та численних людських втрат на дорогах. Це найбільша в Україні недержавна організація, що опікується даною проблемою.
Спираючись на кращий світовий досвід, принципи Генасамблеї ООН та Всесвітньої організації охорони здоров’я із безпеки дорожнього руху, фонд тісно співпрацює з цілою низкою державних та недержавних структур в Україні та за кордоном, зацікавленою громадськістю та бізнесом.
У числі постійних і надійних партнерів є Міністерство освіти і науки України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Державна служба України з безпеки на транспорті, ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» Міністерства охорони здоров’я України, Моторне (транспортне) страхове бюро України, Донецький державний університет внутрішніх справ України, компанії ТОВ «Єврокар», ТОВ «3М Україна», ТОВ «КОМПАНІЯ «БІКО», ТОВ «КВІНТО ПЛЮС» та інші.
Фонд долучається до впровадження державної політики та реалізує власні проєкти з підвищення безпеки на дорогах. Є постійним співорганізатором проведення загальнонаціональних Тижнів безпеки дорожнього руху.
Усі ми знаємо, що в основі більшості нещасних випадків на дорозі лежить людський фактор, тож метою усіх проєктів та заходів фонду є широка інформаційно-роз’яснювальна, просвітницька та навчальна робота з усіма категоріями учасників дорожнього руху.
Не полінуйся! Зайди за посиланням https://dopomogadtp.com та згадай (або ж дізнайся нових) правила своєї та колективної безпеки на дорозі!
ДАВАЙТЕ ЗРОБИМО НАШУ КРАЇНУ БЕЗПЕЧНОЮ РАЗОМ!
Правила безпечної поведінки під час весняних канікул (в умовах воєнного стану)
Онлайн-марафон «Інтернет маркетинг»
Молодіжна громадська організація «Інститут інформаційного суспільства» запрошує молодь віком 13-18 років до участі у 6-му потоці БЕЗКОШТОВНОГО онлайн-марафону «Інтернет маркетинг», який проходить у рамках цілей сталого розвитку ООН:
-
Ціль 01: Подолання бідності;
-
Ціль 04: Якісна освіта;
-
Ціль 08: Гідна праця та економічне зростання;
та «Стратегії розвитку державної молодіжної політики» на період до 2030 року:
-
4) формальна та неформальна освіта;
-
8) економічна інтеграція молоді: підприємництво і працевлаштування;
-
11) молодіжна робота і волонтерство.
Детальніше
Проведення ХVI Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків
«МОЇ ПРАВА: разом до перемоги» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей
Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення за участі Української молодіжної правничої асамблеї, Благодійного фонду «Об’єднання світових культур», Української асоціації підтримки творчої молоді запрошують учнів закладів загальної середньої освіти України віком до 18 років взяти учать XVІ Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків «МОЇ ПРАВА: разом до перемоги» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
Цьогоріч Конкурс спрямований на привернення уваги до порушених прав українських дітей, що постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України.
Детальніше
Профорієнтаційна зустріч з представниками Управління патрульної поліції в Харківській облаcті Департаменту патрульної поліції
17 березня 2023 р. у ХФКС відбулася профорієнтаційна зустріч вихованців старших класів коледжу з Мариною ФІЛІПОВОЮ, інспектором з кадрового забезпечення Управління патрульної поліції в Харківській облаcті Департаменту патрульної поліції. Захід проходив в online-форматі за допомогою сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet.
Під час насиченої інформативної презентації учні дізналися про особливості роботи патрульної поліції, професійні обовяʼзки патрульного поліцейського, вимоги до кандидатів на посаду та переваги працевлаштування.
Детальніше
Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week 2023)
Міністерство освіти і науки України інформує, що з 20 березня до 2 квітня 2023 року в Україні відзначатиметься Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week 2023), в якому щороку беруть участь більше 100 країн світу. Національний банк України є офіційним координатором Global Money Week в Україні.
Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості.
Департамент комунікацій Національного банку України з цієї нагоди готує низку заходів з фінансової грамотності, присвячених Всесвітньому тижню грошей 2023, ураховуючи різні вікові групи та формати участі:
-
відеоуроки для дітей різного віку;
-
навчальні матеріали для проведення уроків;
-
конкурс для дошкільнят, учнів та студентів із призами;
-
конкурс «10 найактивніших шкіл» та «10 найактивніших закладів вищої та професійно-технічної освіти»;
-
опитування з фінансової грамотності для підлітків;
-
змагання European Money Quiz;
-
вебінари та віртуальні екскурсії від експертів НБУ та наших партнерів.
Запрошуємо всіх долучатися до заходів та проводити власні.
Як педагогам долучитися до заходів:
1) заповнити форму для реєстрації вчителів: https://forms.gle/gkSS4xxX1qhExppH6 ;
2) зареєструватися на онлайн-зустріч з організаторами 17 березня 2023 року о 15.00 за посиланням: https://zoom.us/webinar/register/WN_O1XXLQCqSfWBq1vKGC3Yzg .
У разі виникнення додаткових запитань звертатися на електронну адресу: talan@bank.gov.ua, зазначивши в темі листа «Global Money Week».
Дізнатися більше про заходи й умови конкурсів, знайти посилання на навчальні матеріали, які допоможуть підготуватися до проведення Всесвітнього тижня грошей, можна на лендингу: https://events.bank.gov.ua/gmw2023.
Повну інформацію також буде розміщено на вебсайті Центру фінансових знань «Талан»: https://talan.bank.gov.ua/ та на його сторінках у соціальних мережах.
Всеукраїнський урок з профорієнтації
15 березня 2023 року о 12.15 у прямому етері Єдиного Телевізійного Марафону (телеканали: 1+1, ICTV, Інтер, СТБ, Суспільне, телеканал Рада) відбудеться Всеукраїнський урок з профорієнтації за участі провідних українських роботодавців та кар’єрних радників для учнів 7-11 класів всіх загальноосвітніх навчальних закладів.
Всеукраїнський урок з профорієнтації є щорічним уроком, який реалізується у рамках Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» https://hryoutest.in.ua.
Організатори заходу:
Міністерство освіти і науки України,
Інститут модернізації змісту освіти,
Асоціація інноваційної та цифрової освіти,
Група «1+1 media»,
за підтримки Goethe-Institut в Україні.
Більше про урок дивіться за посиланням:
Проєкт MRIYA: кіберполіція спільно з волонтерами протидіє російській агресії в інтернеті
Детальніше
Вебінар «Спеціальний педагог– завдання та обовʼязки» (webinar dotyczący praktycznych aspektów pracy pedagoga specjalnego «Pedagog specjalny – zadania i obowiązki»)
1 березня 2023 р. з метою ознайомлення з міжнародним досвідом з питань інклюзії заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь в онлайн-вебінарі «Спеціальний педагог – завдання та обовʼязки», де розглядалися практичні аспекти роботи спеціального педагога, який відбувався на ePedagogika.pl (https://epedagogika.pl) – польському освітньому порталі для шкільних педагогів, вчителів-спеціалістів, вихователей, помічників учителів, репетиторів тощо.
Експертами-спікерами заходу виступили Зіта Чеховська (Zyta Czechowska) –учитель року 2019 (Польща), співавторка книги «Як не втратити дитину в Інтернеті?» («Jak nie zgubić dziecka w sieci?»), власниця і директорка недержавного Центру підготовки вчителів, співавторка проєкту мережі співпраці вчителів «Спеціальна цифрова освіта», співведуча освітнього блогу www.specjalni.pl та Йоланта Майковська (Jolanta Majkowska) – заступниця директора Комплексу спеціальних шкіл у Кованівці (Польща), тренерка з цифрового діалогу, авторка напрямку для спеціальних шкіл у програмі Orange Foundation #SuperCoders, що популяризує програмування.Детальніше
ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРЕЗЕНТАЦІЙНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗМІШАНОГО ФОРМАТУ НАВЧАННЯ»
Детальніше
ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС 20.02.23
Детальніше