тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

Методична робота

Вебінар Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України «Підведення підсумків атестації педагогічних працівників 2024»

Вебінар Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України «Підведення підсумків атестації педагогічних працівників 2024»
Добігає кінця діяльність атестаційної комісії Харківського фахового коледжу спорту щодо вивчення у міжатестаційний період педагогічного досвіду та роботи педагогічних працівників, які атестуються, у 2024 р.. Тому дуже важливо комплексно і компетентнісно підходити до організації та проведення процедури атестації.
19 березня 2024 р. заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА і методистка виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА з метою підвищення рівня професійної компетентності взяли участь у роботі вебінару «Підведення підсумків атестації педагогічних працівників 2024», організованому Харківською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України за сприянням Центру культури, науки та мистецтва «Харківський будинок вчених» та Громадської організації «Надихай».
Під час вебінару розглянули особливості реалізації вимог нового Положення про атестацію педагогічних працівників, уточнили низку питань щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, перенесення результатів атестації на інші посади, відтермінування процедури атестації та багато інших.
Із записом вебінару можна ознайомитися за посиланням:

Інформаційні матеріали щодо кібератак на інфраструктуру DNS

Інформаційні матеріали щодо кібератак на інфраструктуру DNS
Одним із векторів атак, який може бути використаний підконтрольними спецслужбам рф хакерськими групами, є кібератаки на інфраструктуру сервісів доменних імен (DNS).
Довідково: Domain Name System (DNS) – це система доменних імен, яка являє собою ієрархічний децентралізований каталог іменування компʼютерів, служб чи інших ресурсів, які підключені до мережі Інтернет або окремої мережі. DNS забезпечує пошук та перехід користувачів на вебресурси (сервіси) шляхом коректної маршрутизації запиту користувача до кінцевої точки, забезпечуючи високий рівень релевантності таких запитів.
У разі некоректного налаштування DNS зловмисник матиме можливість здійснювати переадресацію запитів користувачів (маршрутизацію трафіку) на зловмисний ресурс (сервер).
Такі кібератаки хакерські групи, що діють за підтримки спецслужб рф, використовують не лише для викрадення даних, але також для проведення деструктивних інформаційних операцій з дискредитації військово-політичного керівництва України в умовах протидії повномасштабній збройній агресії рф.
Актуальність загрози пов’язана з помилками конфігурації, вразливими версіями серверів DNS, а також наявністю застарілих записів про ресурси.

Можливості підвищення кваліфікації для педагогічних працівників від компанії Google

Можливості підвищення кваліфікації для педагогічних працівників від компанії Google
МОН України спільно з компанією Google ведеться активна робота щодо створення можливостей підвищення кваліфікації для педагогічних працівників.
05.03.2024 розпочато реєстрацію на безкоштовний курс для педагогічних працівників «Цифрові навички для освіти з Google». Курс розпочнеться 19 березня о 16:00 год. та охоплюватиме такі ключові теми:
1. «Покращуйте ефективність освітнього процесу».
2. «Створюйте інтерактивні уроки».
3. «Аналізуйте та управляйте освітнім процесом».
4. «Формуйте персоналізований підхід».
5. «Штучний інтелект для освіти. Gemini (раніше - Bard)».
6. «Цифрова безпека для освітян».
7. «Безпека дітей та молоді в Інтернеті».
Педагогічні працівники мають можливість пройти як увесь курс та отримати документ про підтвердження підвищення кваліфікації (обсяг – 30 год/1 кредит ЄКТС), так і завершити окремий тренінг і також отримати документ про підтвердження підвищення кваліфікації (обсяг – 3 год/0,1 кредиту ЄКТС).
Для того, щоб зареєструватися на курс «Цифрові навички для освіти з Google» потрібно скористатися посиланням:
https://google.brandlive.com/Digital.../uk/registration.
Контактна особа: Вікторія Лещенко, моб.тел.+380737337171.

Гала-концерт до Дня безпечного Інтернету (Galа Dnia Bezpiecznego Internetu)

Гала-концерт до Дня безпечного Інтернету (Galа Dnia Bezpiecznego Internetu)
6 лютого 2024 р. у рамках підвищення кваліфікації, з метою розвитку цифрової та комунікаційної ключових компетентностей педагогічного працівника відповідно до Постанови КМУ №800 від 21.09.2019 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» та частини першої статті 12 Закону України «Про освіту» заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА і вчителька біології та основ здоровʼя Тетяна ГУСЄВА взяли участь у гала-концерті до Дня безпечного Інтернету (Galа Dnia Bezpiecznego Internetu), що проходив у м. Варшава, Польща, у гібридному форматі – офлайн-робота та онлайн-трансляція на сайте dbi.pl і Facebook-сторінці Польського центру програми «Безпечний Інтернет». Ініціатива реалізована під почесним патронажем Міністерством освіти і науки Польщі, Уповноваженого з прав дитини. Партнерами кампанії виступили: SAMSUNG, Meta, Google, Librus и Cyfrowa Polska.
Захід проходив за наступними змістовними напрямками:
  • Дослідження цифрових технологій у контексті культурних явищ і соціальних практик.
  • Попередження кіберзагроз та загальні підстави безпеки у мережі Інтернет.
  • Просування прав дітей у цифровому середовищі.
  • Створення простору для взаємовідносин в освіті.
  • Більше, ніж дані. Інтернет у досвіді підлітка 3.0.
  • Дофамін – в курсі емоцій.
  • Школа майбутнього, якого ми не знаємо.
  • Генеративний штучний інтелект в освіті – чи про все ми говоримо, про що варто говорити?
  • Навчання молоді боротьбі з дезінформацією в Інтернеті тощо.

До Дня безпечного інтернету: участь у вебінарі «Тенденції розвитку цифрового середовища у 2024 році»

До Дня безпечного інтернету: участь у вебінарі «Тенденції розвитку цифрового середовища у 2024 році»
6 лютого у світі відзначають День безпечного інтернету. Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
Так, 6 лютого 2024 р. з метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі співробітники виховної частини взяли участь у вебінарі «Тенденції розвитку цифрового середовища у 2024 році», організованому громадською організацією про захист дітей в інтернеті #stop_sexтинг.
Під час заходу обговорювалися питання розвитку інтернету та його безпеки у майбутньому, тенденції, пов’язані з розвитком технологій, тренди серед онлайн-ризиків, роль дорослих у захисті дітей в інтернеті тощо.

Виховна година у 10-Б класі

Виховна година у 10-Б класі
3 лютого 2024 р. в online-форматі з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулася ознайомчо-інформативна виховна година з учнями 10-Б класу, організована класним керівником Олександром ШТИХОМ і вихователькою Ларисою ТРАЧ. До зустрічі була запрошена також заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА.
Під час зібрання зі здобувачами освіти були обговорені питання стану успішності за перший семестр 2023-2024 н.р., формування мотивації щодо підвищення рівня освітніх досягнень учнів у другому семестрі.
Класний керівник Олександр ШТИХ зосередив увагу хлопців на необхідності своєчасного виконання домашніх завдань з предметів та дотриманні дисципліни щодо відвідування навчальних занять. Підкреслив, що вчителі, вихователі, адміністрація коледжу завжди готові прийти на допомогу під час вирішення поточних питань, які стосуються навчання.
Вихователька Лариса ТРАЧ розповіла про особливості реалізації виховної роботи у закладі під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану та зробила інформаційний екскурс на тему «Булінгу не місце в нашому житті! Реагуй!», закцентувавши увагу присутніх на неможливості жодної толерації будь-яких прояві цькування в оточенні.
Заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА зі свого боку додала, що наразі, нажаль, зʼявилися нові ознаки, за якими може відбуватися цькування – за національною ознакою тих осіб, які вимушено змінили місце проживання, знайшовши прихисток від війни поза межами України. Наголосила на важливості підтримання звʼязку здобувачів освіти, які перебувають закордоном, з родиною, закладом освіти, українською спільнотою задля забезпечення національної самосвідомості та самоідентифікації себе як громадян України. Це особливо важливо у розрізі питань вивчення української мови та літератури, історії України, культурної спадщини Батьківщини.
Педагоги ХФКС спільно зауважили, що вони завжди відкриті для зворотного звʼязку, до спілкування, діалогу з метою максимально оптимізувати освітній процес для вихованців.

Зустріч з інспектором відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції

Зустріч з інспектором відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції
Одним із найнебезпечніших напрямів російської пропаганди є вплив на молодь. Російські спецслужби активно використовують соціальні мережі та онлайн-ігри для того, щоб поширювати серед молоді дезінформацію та ідеї насильства, зокрема масшутінга та мінування закладів освіти.
Так. 1 лютого 2024 р. з метою формування у студентської молоді негативного ставлення до російської пропаганди та створення ефективної системи протидії дезінформації у закладах освіти відбулася зустріч з інспектором відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Іванченко Євгенією. Захід проходив за організаційної підтримки Науково-методичного центру ВФПО.
Колектив виховної частини ХФКС долучився до зустрічі, адже формування інформаційної грамотності та громадянської свідомості є важливою складовою виховної роботи у коледжі.

Семінар щодо підбиття підсумків Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна» за концепцією «Спорт заради розвитку»

Семінар щодо підбиття підсумків Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна» за концепцією «Спорт заради розвитку»
31 січня 2024 р. співробітники виховної частини ХФКС в онлайн-форматі взяли участь у семінарі щодо підбиття підсумків Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна» за концепцією «Спорт заради розвитку».
Організатори заходу: ГО Українська федерація «Спорт заради розвитку» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
Програмою заходу було передбачено:
– підбиття підсумків проєкту та його показників;
– про другу хвилю відбору закладів освіти на отримання комплекту інвентарю Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна»;
– нагородження почесними грамотами освітніх партнерів, тренерів та закладів освіти різних типів;
– нагородження медаллю «Єднання» педагогів, які вклали найбільший вклад в розвиток федерації та реалізації Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна»;
– нагородження закладів освіти та тренерів інвентарем «Цікава фізкультура»;
– розіграш сертифікатів на проходження онлайн стажування щодо впровадження «Цікавої фізкультури» за концепцією «Спорт заради розвитку» у своєму навчальному закладі;
– презентація нового комплекту «Цікава фізкультура» для закладів освіти всіх типів;
– оголошення планів, активностей та проєктної діяльності федерації у 2024 р..
Під час заходу було оголошено заклади, які отримали золоту відзнаку і запрошення до Національного проєкту «Цікава фізкультура» 2.0 перезавантаження та навчально-методичний посібник з матеріалами Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна».

Виховна година до Дня Соборності України 2024

Виховна година до Дня Соборності України 2024
Національно-патріотичне виховання є гармонійною складовою виховного процесу підростаючого покоління. Воно формується на прикладах історії становлення української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту тощо. Саме національно-патріотичне виховання забезпечує всебічний розвиток особистості, розвиток здібностей та обдарувань учнів, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності, культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності.
Так, 13.01.2024 р. з метою виховання національної свідомості учнів, формування рис громадянина української держави, поглиблення знань про історичний факт Злуки українського народу, його значення у житті держави, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини у Харківському фаховому коледжі спорту вихователем Ларисою ТРАЧ для учнів 8-Б класу була проведена виховна година до Дня Соборності України. Захід проходив за участі також класного керівника Тамари ВАСЮКОВОЇ та учителя зі спорту Артема ЧЕРНЯЄВА.
Під час заходу додатково був проведений інструктаж з техніки безпеки та попередження травматизму під час ожеледиці.
22 січня Україна відзначатиме День Соборності. Більш ста років тому відбулося обʼєднання українських земель в єдину самостійну державу. Цей день нагадує, що у нас єдина держава і ми всі – єдиний народ! І сьогодні ми, як ніколи, обʼєднані у своїх вчинках, думках і мріях. Бо ми всі разом прагнемо до Перемоги і бажаємо жити у вільній, безпечній, справедливій і успішній країні.
Тільки разом ми сильні ,бо наша сила – у Єдності!
Разом і спільними зусиллями – до Перемоги!
Слава Україні!

Відкритий урок інформатики на тему «Масовий технічний збій у роботі мобільного оператора «КИЇВСТАР» 12 грудня 2023 року: аналізуємо, робимо висновки, повторюємо правила цифрової безпеки (захисту особистих даних у мережі)».

Відкритий урок інформатики на тему «Масовий технічний збій у роботі мобільного оператора «КИЇВСТАР» 12 грудня 2023 року: аналізуємо, робимо висновки, повторюємо правила цифрової безпеки (захисту особистих даних у мережі)».

Одним із принципів дидактики шкільної освіти є звʼязок навчання з практичною діяльністю, реаліями життя. Навчання лише тоді є успішним, коли особистість відчуває корисність і потрібність засвоюваних знань. Даний принцип витікає із закономірного звʼязку навчання із вимогами суспільного життя. Він вимагає розуміння учнями значення теоретичних положень для розвʼязання практичних завдань, розкриття їх виявів у навколишньому житті, у різносторонніх практичних ситуаціях.

Так, враховуючи бурхливе і насичене не завжди безпечними подіями сьогодення, з метою формування навичок грамотної цифрової поведінки, логічного мислення у надзвичайних ситуаціях та розвитку здібностей комунікації на різних рівнях, а також для актуалізації і узагальнення раніше здобутих знань учнів з інформатики, розширення та збагачення знань з питань цифрової безпеки, захисту особистих даних учителями інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ, Ольгою ГОРБЕНКО та Марією МАСЛОВОЮ для вихованців 7-х і 8-х класів коледжу був проведений відкритий урок-презентація з інформатики на тему «Масовий технічний збій у роботі мобільного оператора «КИЇВСТАР» 12 грудня 2023 року: аналізуємо, робимо висновки, повторюємо правила цифрової безпеки (захисту особистих даних у мережі)».

Під час уроку учні разом з педагогами у режимі живого діалогу обговорили можливі причини та наслідки хакерської атаки на компанію «КИЇВСТАР». Увагу присутніх було зосереджено на зʼясуванні та обговоренні технічних моментів наслідків зламу, а також ймовірності викрадення особистих даних абонентів оператора. Було розглянуто можливості реалізації послуги мобільних операторів України «Національний роумінг» та визначені шляхи екстреної комунікації за умов відсутності доступу до мобільного звʼязку та інтернету.

Зворотній звʼязок з аудиторією було організовано за допомогою онлайн-сервісу миттєвих опитувань у режимі реального часу Mentimeter, в якому всі присутні мали можливість долучитися до створення тематичної хмари слів.

Додатково опрацювали алгоритм дій за умов якщо SIM-картка мобільного оператора не реєструється у мережі, а також пригадали основні правила як можна захистити особисті дані у мережі.

Окремо обговорили маркери (ознаки) зламу або встановлення на телефон підозрілого застосунку і разом визначили порядок дій у разі підозри або встановлення факту зламу.

Ну і, звісно, напередодні зимових канікул і різдвяно-новорічних свят не обійшлося без розважальної «хвилинки» – інтерактивних передбачень-побажань.

Памʼятаймо разом – наші знання – це наша захищеність!

УВАГА! Мінна небезпека! Будьмо обізнаними!

УВАГА! Мінна небезпека! Будьмо обізнаними!
Міністерство освіти і науки України інформує, що Мінреінтегації спільно з партнерами – проєктом Dovidka.info та благодійною організацією «Смарт ангел» – створено кілька просвітницьких відеороликів для здобувачів освіти, присвячених мінній безпеці.
Метою розробки та поширення цих матеріалів – нагадування про те, що третина України замінована або забруднена рештками зброї й техніки внаслідок війни. Тож мінна небезпека нині загрожує кожному – як дорослим, так і дітям. Учні мають знати, як виглядають міни-пастки, міни-розтяжки та інші їх види та, як діяти, коли знайшов міну.
У цих відео – правила поведінки з вибуховими предметами для дітей.
Під час війни це важливі знання, які можуть вберегти життя та якими варто поділитися!

Привітання з Днем Соборності України!

Привітання від ХФКС з Новим роком та Різдвом 2024!

Про навчання з мінної безпеки на спеціальних онлайн-платформах

Про навчання з мінної безпеки на спеціальних онлайн-платформах
Міністерство освіти і науки України інформаціє, що громадською організацією «Асоціація Саперів України» за підтримки міжнародної гуманітарної організації Save the Chidren International in Ukraine адаптовано навчальний онлайн-курс з «Мінної небезпеки» для учнів різної вікової категорії.
Онлайн курси є безкоштовними і знаходяться на платформі громадської організації «Асоціація саперів України» за покликанням https://www.uda.org.ua/,а саме:
«Мінна небезпека для дітей» 6-11 років за покликанням:
https://uda-training.org.ua/categories/eore-children-6-11/;
«Мінна небезпека для дітей» 12-18 років за покликанням:
https://uda-training.org.ua/categories/eore-children-12-18/.
Просимо розповсюдити інформацію про безпекові навчальні онлайн-курси серед педагогічних працівників та учнів закладів освіти

Батьківські збори 09.12.2023

Батьківські збори 09.12.2023
09.12.2023 на базі спортивно-гуманітарного центру "Акварена" відбулися батьківські збори учнів 8-Б класу відділення футболу ХФКС.
Порядок денний:
1. Стан успішності за перший семестр навчального року
Класний керівник: Васюкова Т Г.
2. Аналіз спортивних досягнень за перший семестр
Тренер: Черняєв А.А.
3. Формування мотивації, щодо підвищення рівня навчально-тренувальної діяльності сучасного футболіста
Старший тренер відділення футбол: Птачик О.І.
4. Заходи виховної роботи та заохочення батьків і дітей в їх організації та проведення в умовах воєнного часу.
Вихователька: Трач Л.В.
Була проведена бесіда з техніки безпеки: Мінна безпека в період воєнного часу. Також був проведений інструктаж: пам'ятка на зимові канікули та новорічні-різдвяні свята

День української хустки: бережемо традиції

ВІДКРИТИЙ УРОК ІНФОРМАТИКИ ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 2023

ВІДКРИТИЙ УРОК ІНФОРМАТИКИ ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 2023
Відповідно Закону України «Про загальну середню освіту», навчально-виховний процес має забезпечити умови для інтелектуального, соціального, морального і фізичного розвитку та саморозвитку учнів, виховання громадянина-патріота на українознавчих цінностях. Отож, сьогодні освіта – це простір розвитку особистості, разом з наукою і культурою, а також перспективна інвестиція у духовне становлення громадян України.
Серед основних завдань середньої освіти, поміж інших, виділяють розвиток творчої особистості здобувачами освіти, а також формування цілісного наукового світогляду учнів, що ефективно реалізується за умови інтеграції змісту навчальних предметів. У сучасній системі наук чітко відслідковується процес взаємного проникнення і звʼязку між науками. Таким чином, розвиваючись, кожна наука не лише поглиблює свої знання, але й розширює межі своїх досліджень. Реалізація міжпредметних зв’язків в освітньому процесі поєднана з виховним компонентом успішно впливає на його якість і ефективність.
6 грудня у нашій державі відзначається День Збройних Сил України. Тому педагоги ХФКС цього дня звернули увагу учнів до питань патріотизму, національної самосвідомості та самоідентифікації, історичної спадщини під час навчальних занять.
Так, з метою актуалізації та узагальнення раніше здобутих знань учнів з інформатики, розширення та збагачення знань за темами «Опрацювання документів на хмарному диску», «Поняття мультимедіа», «Програмне забезпечення для опрацювання мультимедіа», а також виховування у здобувачів освіти цікавості до пізнання історичної спадщини Української держави учителями інформатики Марією МАСЛОВОЮ, Наталією МОШЕНСЬКОЮ та Ольгою ГОРБЕНКО для вихованців 8-х класів коледжу був проведений відкритий урок інформатики із застосуванням ігрових технологій «Сторінками історії українського козацтва».
Під час уроку учні мали можливість перевірити свою обізнаність з історією українського козацтва, розвʼязуючи тематичний кросворд. Кросворди мають дидактичну цінність не тільки як засіб розвитку пізнавального інтересу учнів, але й як засіб узагальнення, повторення та систематизації знань. Розв’язування кросвордів це – своєрідна «гімнастика розуму». Виконуючи завдання, учні розвивають і тренують пам’ять, здатність логічно мислити, аналізувати, порівнювати.
Після розвʼязування кросворду увагу присутніх було зосереджено на зʼясуванні та обговоренні технічних моментів його створення програмними засобами інформаційних технологій. Було розглянуто переваги та недоліки різних способів створення обʼєктів мультимедіа залежно від мети і наявного інструментарію.

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ «ДОСЛІДНИЦЬКА ДОБРОЧЕСНІСТЬ»

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ «ДОСЛІДНИЦЬКА ДОБРОЧЕСНІСТЬ»
6 грудня 2023 р. заступницею директора з виховної роботи Наталією МОШЕНСЬКОЮ для студентів І-ІІ курсів та учнів 8-х класів коледжу було проведено засідання круглого столу на тему «Дослідницька доброчесність». Захід проходив за допомого сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet.
До зустрічі долучилися викладачі коледжу Олена БИКОВА та Лілія ЧІВУРІНА, а також вихователька, учителька інформатики Ольга ГОРБЕНКО.
Під час заходу до уваги присутніх були представлені змістовні доповіді педагогів, в яких було розкрито поняття доброчесності, академічної доброчесності, видів порушення академічної доброчесності тощо. З цікавим повідомленням на задану тематику виступив студент ІІ курсу, група 2.1, відділення велоспорту, Данило КИРИЧЕНКО.
Під час заходу було також продемонстровано відеороботу з питань доброчесності в освітньому просторі, створену колективом виховної частини ХФКС.
Зворотній звʼязок з аудиторією було організовано за допомогою онлайн-сервісу миттєвих опитувань у режимі реального часу Mentimeter, в якому всі присутні мали можливість долучитися до створення тематично хмари слів.
Цікавим та емоційним було обговорення проблемних питань дотримання кодексу академічної доброчесності у різних галузях людської діяльності, а особливо – у спорті вищих досягнень. Дискутували з приводу антидопінгової політики у спорті, толерантної участі представників різних статей у змаганнях, розмірковували на тему участі в Олімпійських іграх трансгендерів, осіб з інвалідністю тощо.
Цілком захід проходив у доброзичливій атмосфері живого діалогу, а у підсумку було спільно вирішено, що подібні зустрічі на цікаві соціальні тематики пізнавального характеру мають бути доброю освітньою традицією у коледжі.

Привітання з днем святого Миколая 2023

Привітання з Днем Збройних Сил України 2023

Урок з академічної доброчесності

Урок з академічної доброчесності
5 грудня 2023 р. ХФКС вчителем «Мистецтва» Жук Олесей та вихователями 8-х класів Трач Ларисою, Школьною Ганною, Колеснік Іриною за допомогою сервісу зв’язку Google Meet була проведена просвітницька онлайн - зустріч «Академічна доброчесність». Урок №1 «Що таке доброчесність?».
Даний виховний захід сформував в учнів уявлення про доброчесність, ознайомив учнів з основними принципами доброчесності, із видами та суттю порушень академічної доброчесності та навчив їх розрізняти.
Під час онлайн – зустрічі також розглянули, що таке плагіат та інші види порушень, обговорили декілька кейсів.
Кожен учасник освітнього процесу несе відповідальність за дотримання принципів академічної доброчесності, моральних правил, етичних і корпоративних норм у навчальній, науковій, дослідницькій, управлінській та інших видах діяльності.
Дотримання академічної доброчесності-твоя запорука якісного навчання і професійного розвитку.

Презентація уроку з академічної доброчесності

Міністерство освіти і науки України: «Про освітній ступінь педагогічних працівників»

Міністерство освіти і науки України: «Про освітній ступінь педагогічних працівників»
Із набранням чинності наказу Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 №805 «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 р. за №1649/38985, пунктом 9 розділу І Положення було оновлено умови присвоєння кваліфікаційних категорій педагогічним працівникам.
Міністерство освіти і науки України, стосовно відповідності освіти, здобутої до 1991 року, повідомляє:
Відповідно до законодавства у сфері освіти, яке діяло до 1991 р., середня спеціальна освіта здобувалася в технікумах, училищах та інших закладах освіти, віднесених у встановленому порядку до середніх спеціальних навчальних закладів, головним завданням яких була підготовка кваліфікованих фахівців із середньою спеціальною та загальною середньою освітою, які мають необхідні теоретичні знання і практичні навички за спеціальністю.

Конференція «Освіта у віртуальному світі – практичні аспекти» (konferencji «Wychowanie w Świecie Wirtualnym – aspekty praktyczne»)

Конференція «Освіта у віртуальному світі – практичні аспекти» (konferencji «Wychowanie w Świecie Wirtualnym – aspekty praktyczne»)
29 листопада 2023 р. у рамках підвищення кваліфікації, з метою розвитку цифрової та комунікаційної ключових компетентностей педагогічного працівника відповідно до Постанови КМУ №800 від 21.09.2019 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» та частини першої статті 12 Закону України «Про освіту» заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у роботі конференції «Освіта у віртуальному світі – практичні аспекти», Польща (konferencji «Wychowanie w Świecie Wirtualnym – aspekty praktyczne», Polska), яка проходила за використанням центру гібридної командної роботи Microsoft – МС Teams.
Ініціатива реалізована Академією прикладних наук у Ломжі (Łomży) та співфінансована Міністерством освіти і науки Польщі, передбачає популяризацію знань у галузі актуальних тем, пов’язаних з функціонування людини у віртуальному просторі та перенесення все більшої кількості її діяльності у цей вимір.
Реалізований проєкт, популяризуючи знання про освітні процеси у віртуальному просторі та вміння їх проєктувати, покликаний сприяти педагогам і батькам у набутті педагогічних компетенцій у їх реалізації. Проєкт, посилаючись на існуючі рішення, має на меті привернути увагу вчителів і батьків до необхідності реформації освіти та виховання у новому вимірі існування людини.
Тематична спрямованість конференції відповідає сучасним потребам освіти у сфері гібридної реальності. Під час заходу обговорювалися не лише знання про медіаосвітні процеси, а й розглядалися механізми, як мати освітній вплив у віртуальному світі та як практично перенести освітні методи та техніки з реального світу у віртуальний вимір.
Змістовні блоки конференції:
► Освіта у віртуальному світі – популяризація знань серед батьків та вчителів;
► Смартфонізація освіти, або кому і навіщо ми віддали душі наших дітей;
► Віртуальний світ – це місце для підтримки розвитку та навчання дитини з міграційним досвідом. Можливості та виклики;
► Використання комп’ютерних ігор у процесах навчання та виховання;
► Виховне значення кінотвору. Тематика та функції віртуальних платформ, присвячених кіноосвіті;
► Віртуальні музеї як спосіб зацікавити молодь культурою;
► Наше віртуальне подвірʼя – приклади заходів, проведених у дитячому садку та школі.
Особливо корисним і цікавим було ознайомлення з досвідом освітньої адаптації та механізмами її оптимізації здобувачів освіти – мігрантів, що є наразі актуальним для українського учнівства.

Презентація успішних практик з національно-патріотичного виховання закладами вищої освіти

Презентація успішних практик з національно-патріотичного виховання закладами вищої освіти
29 листопада 2023 р. з метою підвищення фахової майстерності та обміну досвідом провадження виховної роботи у закладі освіти колектив виховної частини Харківського фахового коледжу спорту долучився до онлайн-трансляції з презентації успішних практик з національно-патріотичного виховання закладами вищої освіти, що проводилася за ініціативи Офісу підтримки вченого.
Мета цієї ініціативи полягає у вивченні, аналізі та обміні практиками з національно-патріотичного виховання задля вдосконалення цього процесу та поширення його загалом.
Завдання цієї ініціативи включають у себе:
  • аналіз існуючих практик з національно-патріотичного виховання на рівні різних закладів вищої освіти/наукових установ;
  • вивчення сучасних підходів до впровадження цінностей національної свідомості та патріотизму серед різних вікових груп та учасників;
  • визначення найкращих практик, досвіду та взаємодій щодо національно-патріотичного виховання, які можуть бути використані для поліпшення програм та заходів;
  • визначення можливостей співпраці між закладами вищої освіти/науковими установами та громадськими організаціями, владою, громадами для спільної реалізації програм національно-патріотичного виховання;
  • створення електронної збірки «Успішні практики та взаємодії щодо національно-патріотичного виховання».

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ (з досвіду роботи виховательки ХФКС Ольги ГОРБЕНКО)

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»: ПАМʼЯТАЙ ПРО НЕБЕЗПЕКИ!

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»: ЗНАЙ ПРО ПРАВА, ПАМʼЯТАЙ ПРО ОБОВʼЯЗКИ!

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»: БУДЬ ОБІЗНАНИМ

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»: БУДЬ ОБІЗНАНИМ

Академічна доброчесність – кодекс честі у навчанні!

Академічна доброчесність – кодекс честі у навчанні!
Академічна доброчесність є важливою складовою успіху у навчанні. Знання про правила і норми, що регулюють академічну доброчесність, допомагають здобувачам освіти уникнути плагіату та інших порушень в освітньому процесі. Крім того, практика доброчесної поведінки у навчанні допомагає учнівству розвивати навички критичного мислення, аналізу та самостійності у навчальній діяльності. Важливим є також навчання повазі до однокласників, самоповазі, чесності та справедливості.
Дотримання принципів академічної доброчесності є важливою складовою успіху у навчанні та подальшій професійній самореалізації. Доброчесність є запорукою формування інтелектуальної гідності, розвитку чесності і відповідальності усіх учасників освітнього процесу.

ШЛЯХАМИ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

ШЛЯХАМИ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Закликаємо до неухильного дотримання Правил дорожнього руху.

Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями всіх учасників дорожнього руху можливо досягти зниження аварійності на автошляхах!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"