тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

Методична робота

Урок технологій у 7-А класі «Куміхімо: японський шнурок – майстер-клас»

Урок технологій у 7-А класі «Куміхімо: японський шнурок – майстер-клас»
У Харківському фаховому коледжі спорту навчаються не тільки спортивно обдаровані діти, ми виховуємо талановиту і креативну молодь!
10 грудня 2024 р. учителькою технологій Олесею ЖУК для учнів і учениць 7-А класу був проведений урок за темою «Куміхімо: японський шнурок – майстер-клас». Для вихованців ця тема виявилася надзвичайно цікавою та корисною, оскільки вона відкрила перед ними нові підходи до власної творчості. Особливу увага дітей привернула техніка японського шнура, тож вони із задоволенням проявили свої творчі таланти.
Це може здаватися дивним, але ось деякі аспекти, які свідчать про користь уроків технологій для підготовки професійних спортсменів. Куміхімо, хоча й не пов՚язане безпосередньо зі спортом, проте може позитивно вплинути на розвиток фізичних і психологічних навичок спортсменів. Це творче поняття розвиває як фізичну спритність, так і психічну стійкість, яка важлива для досягнення високих результатів у спорті.
Спортсмени, особливо під час підготовки до важливих змагань, часто перебувають у стані психологічного напруження, а ця техніка має медитативний ефект, сприяє зниженню тривожності, відновленню енергії.
У таких видах спорту, як шахи, біатлон або плавання, дуже важливо вміння концентруватися. Куміхімо сприяє здатності до фокусування, уваги до дрібниць.
Куміхімо вимагає розуміння, як переплетення ниток у певному порядку може вплинути на кінцевий вигляд шнура, а це, в свою чергу, розвиває просторового бачення, тактичне мислення.
Під час реабілітації після спортивних травм (особливо рук чи пальців) куміхімо може бути корисним після низького рівня фізичного навантаження, яке при цьому покращує розвиток сили пальців і кистей, рухливість суглобів.
Перед стартами у спорті необхідно налаштуватися на спокій і концентрацію. Саме куміхімо сприяє цим властивостям.
Для спортсменів куміхімо – це не тільки творчі хобі, а й спосіб тренування важливих навичок: координації, концентрації, терпіння й стресостійкості. Це заняття може бути корисним як частина відновлення спортсмена, так і налаштування на старти.

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ «ОПТИМІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ»

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ «ОПТИМІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ»
13 грудня 2024 р. з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулися батьківські збори 9-Б класу відділення футболу Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Тамара ВАСЮКОВА, вихователька Лариса ТРАЧ та вчитель зі спорту Артем ЧЕРНЯЄВ.
Під час зборів були обговорені наступні питання:
1. Підсумки навчання учнів за І-й семестр 2024-2025 н.р., стан відвідування навчальних занять.
2. Підсумки спортивно-тренувальної роботи за І-й семестр 2024-2025 н.р., планування тренувальної діяльності на час зимових канікул.
3. Правила безпеки під час зимових канікул.
Тамара Григорівна ознайомила з порядком здачі заборгованостей з навчальних предметів, окреслила загальні вимоги педагогів до підсумкових семестрових робіт.
Лариса Валентинівна нагадала присутнім правила особистої та колективної безпеки, які стосуються мешканців територій, де (та/або поблизу) ведуться активні бойові дії.
Артем Анатолійович зауважив, що фізична культура і спорт є основою здоров՚я і благополуччя особистості, а також важливим чинником внутрішньої мотивації і самореалізації особистості. Тому дуже важливо націлюватися не лише на спортивні результати, а й дбати про соціальну сферу, а саме – про навчання та успішне виконання освітніх програм.

«КІБІРГІГІЄНА ДЛЯ МОЛОДІ» (до «ТИЖНЯ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»)

«КІБІРГІГІЄНА ДЛЯ МОЛОДІ» (до «ТИЖНЯ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»)
У рамках Тижня цифрової грамотності у Харківському фаховому коледжі спорту вчителькою інформатики Марією МАСЛОВОЮ для учнів і учениць 9-10-х класів було проведено заняття на тему «Кібіргігієна для молоді». Під час уроку вихованці ознайомилися з основними правилами безпеки в інтернеті для молоді, які допоможуть захистити свої дані від хакерів, а також вчилися способам захищати свої дані від кіберзлочинців. Марія Олександрівна анонсувала освітній серіал «Кібіргігієна для молоді» (вебпортал «Дія. Освіта»), кожна серія якого присвячена актуальним темам кібербезпеки та містить прості поради, які допомагають знизити ризик стати жертвою хакерів, надає рекомендації, як безпечно користуватися електронною поштою, захистити акаунти й уникати шахрайських сайтів. Діти успішно опанували освітній курс та отримали сертифікати.
Освітній серіал створено за ініціативи Мінцифри, Національного координаційного центру кібербезпеки та Національного університету «Києво-Могилянська Академія» для платформи Дія.Освіта за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
Робимо разом наше життя в цифровому світі безпечнішим!

ІНТЕРАКТИВНЕ ЗАНЯТТЯ З ІНФОРМАТИКИ «ЧАРИ КІБЕРЗАХИСТУ. ЗМАГАННЯ ФАКУЛЬТЕТІВ ШКОЛИ ГОҐВОРТС» (до «ТИЖНЯ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»)

ІНТЕРАКТИВНЕ ЗАНЯТТЯ З ІНФОРМАТИКИ «ЧАРИ КІБЕРЗАХИСТУ. ЗМАГАННЯ ФАКУЛЬТЕТІВ ШКОЛИ ГОҐВОРТС» (до «ТИЖНЯ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»)
У Харківському фаховому коледжі спорту проходив Тиждень цифрової грамотності. Цьогоріч цікавинкою ініціативи стали заходи з платіжної безпеки в стилі чарівного світу Гаррі Поттера.
Вихователькою Ольгою ГОРБЕНКО та вчителькою інформатики Марією МАСЛОВОЮ для учнів і учениць 8-А та 8-В класів було проведено інтерактивне заняття на тему «Чари кіберзахисту. Змагання факультетів школи Гоґвортс». На занятті вихованці коледжу вчилися створювати надійні паролі, налаштовувати двофакторну автентифікацію та поліпшувати безпеку своїх акаунтів у соціальних мережах. Заняття поєднало в собі вправи та командні змагання на тему чарівного світу Гаррі Поттера. Використовуючи порівняння з чарами і захисними закляттями у всесвіті Гаррі Поттера, учні та учениці дізнавалися, як вибудовувати власні цифрові «захисні бар’єри».
Матеріали для заняття підготовлені Національним банком України за підтримки Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» в межах Всеукраїнських інформаційних кампаній з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай та #КібербезпекаФінансів.
Долучайтеся разом з нами до чарівного світу кіберзахисту!

V МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ДУХОВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ТА НАВЧАННЯ В ХХІ СТОЛІТТІ»

V МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ДУХОВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ТА НАВЧАННЯ В ХХІ СТОЛІТТІ»
29 листопада 2024 р. з метою підвищення рівня професійної майстерності, науковості провадження сучасних педагогічних технологій, у т.ч. виховних, методичних, вихователька ХФКС Олеся ЖУК взяла участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «Духовно-інтелектуальне виховання та навчання в ХХІ столітті».
Напрями роботи конференції:
1. Теоретичні основи духовно-інтелектуального виховання і навчання.
2. Методологія духовно-інтелектуального виховання і навчання.
3. Психологічні та акмеологічні питання духовно-інтелектуального виховання і навчання.
4. Історичні та порівняльні аспекти духовно-інтелектуального виховання і навчання.
5. Практика духовно-інтелектуального виховання і навчання.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ: КОМПЛЕКСНА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ОЦІНКА РОЗВИТКУ ДИТИНИ

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ: КОМПЛЕКСНА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА ОЦІНКА РОЗВИТКУ ДИТИНИ
  • дитина почала пізніше гуліти, тримати голівку, тягнутися до іграшок, хапати їх, захлинається при смоктанні, із запізненням навчилася сидіти, повзати і ходити;
  • до трьох років у дитини не з՚явилося мовлення, вона спілкується за допомогою жестів та окремих складів;
  • з іграшками і до цього часу гратися не може, лише на короткий термін дитину може привабити чужа або нова іграшка;
  • дитина неуважна, казки не слухає, не розуміє їх змісту, погано запам՚ятовує вірші;
  • у поведінці дитини є моменти, які Вас хвилюють: малюк дуже рухливий, неслухняний або, навпаки, млявий, повільний, у нього повсякчас змінюється настрій;
  • Ви бачите ці особливості, але у Вас десь жевріє надія, що дитина переросте і буде такою, як і всі;
  • у дитини є труднощі в засвоєнні освітньої програми чи навчальних предметів;
  • педагоги скаржаться, що у дитини с труднощі в навчанні, конфлікти в класі, агресивність;
  • дитина часто відчуває себе втомленою, не бажає вчитись, виконувати домашні завдання, відвідувати школу;
  • дитина, на Ваш погляд, надто рухлива, або, навпаки, довго думає, гірше інших навчається, погано говорить.

КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ПРОВОДИТЬСЯ ФАХІВЦЯМИ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ ІНДИВІДУАЛЬНО ЗА ТАКИМИ НАПРЯМАМИ:

  • оцінка фізичного розвитку дитини / визначення рівня її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо. Таку оцінку проводить вчитель-реабілітолог;
  • оцінка мовленнєвого розвитку дитини / визначення рівня розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури. Таку оцінку проводить вчитель-логопед;
  • оцінка когнітивної сфери дитини / визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів, як сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага. Таку оцінку проводить практичний психолог;
  • оцінка емоційно-вольової сфери дитини / виявлення її здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин. Таку оцінку проводить практичний психолог;
  • оцінка освітньої діяльності дитини / визначення рівня сформованості знань, вмінь, навичок відповідно до освітньої програми або основних критеріїв формування вмінь та навичок дітей дошкільного віку. Таку оцінку проводить вчитель-дефектолог.

ЯКА Ж ОСНОВНА УМОВА УСПІШНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В СІМ՚Ї:

  • поважати свою дитину;
  • сприймати її такою, як вона є;
  • дозволяти їй бути собою;
  • хвалити і заохочувати до пізнання нового;
  • стимулювати до дії через гру;
  • розмовляти з дитиною, слухати її, спостерігати за нею;
  • підкреслювати її сильні сторони;
  • впливати на дитину проханням – це найефективніший спосіб давати їй інструкції.

«ТИЖДЕНЬ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»

«ТИЖДЕНЬ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»
«Тиждень цифрової грамотності» – щорічна ініціатива, спрямована на вдосконалення цифрових навичок українців. Ця кампанія має на меті популяризувати цифрову грамотність та поширювати знання про необхідні цифрові навички для життя і роботи.
Цього року основний акцент зроблено на кібергігієні. Ініціатива реалізується Міністерством цифрової трансформації через Єдиний державний вебпортал цифрової освіти «Дія.Освіта». Проєкт охоплює понад 200 безоплатних освітніх серіалів, симуляторів та тестів, а також мережу з 5000 офлайн-хабів цифрової освіти по всій країні.
В умовах повномасштабної війни росії проти України цифрові знання також мають вирішальне значення для протидії пропаганді та дезінформації, розпізнавання фейків, ефективного використання цифрових технологій для особистої безпеки, сприяння перемозі та забезпечення сталого розвитку країни.
Безкоштовні ресурси, які допоможуть підвищити рівень цифрової грамотності:
► Портал «Дія.Освіта»: https://osvita.diia.gov.ua/
► Перелік освітніх продуктів із кібергігієни:
● «Кібергігієна для молоді»;
● «Базові знання з кібергігієни»;
● «Кібергігієна: Як захиститися від фішингу»;
● «Персональна кібергігієна»;
● Симулятор основ кібергігієни;
● Тест на розуміння кібергігієни.

Батьківські збори в 11-Б класі «Допоможемо обрати надійний шлях майбутнім випускникам»

Батьківські збори в 11-Б класі «Допоможемо обрати надійний шлях майбутнім випускникам»
12 грудня 2024 р. класним керівником Олександром ШТИХОМ і вихователькою Ларисою ТРАЧ за допомогою сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet були проведені батьківські збори 11-Б класу відділення футболу ХФКС.
На захід були запрошені заступник директора з навчальної роботи Сергій СУХАРЕВ та заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА.
Педагоги окреслили стан поточної академічної успішності учнів, зосередили увагу батьківської спільноти на необхідності підтримки та контролю навчальної дисципліни вихованців, ознайомили з вимогами вчителів ЗОП до підсумкового семестрового оцінювання.
Сергій Петрович наголосив на необхідності максимального зосередження майбутніх випускників на освітньому процесі та підготовці до вступного випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України у форматі національного мультипредметного тесту на комп’ютерній основі. Зазначив, що 29 жовтня 2024 р. Верховна Рада України підтримала проєкт Закону №12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року», відповідно до якого здобувачів освіти, які у 2025 році завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти, буде звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).
Наталія Валеріївна окреслила загальні організаційні питання НМТ-2025, ознайомила з актуальною інформацією Українського центру оцінювання якості освіти. Зауважила, що модель НМТ 2024 року буде збережено, проте у 2025 році заплановано певні зміни, а саме: у тесті з історії України будуть завдання за увесь курс. Також зробила інформаційне повідомлення щодо питання цифрової грамотності та обізнаності батьків і дітей з питань безпечного поводження у цифровому просторі.

ОНЛАЙН-ВОРКШОП: ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ – ДОСВІД ОЕСР ДЛЯ УКРАЇНИ (ONLINE WORKSHOP ON THE ROLE OF INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN VOCATIONAL EDUCATION AND TRAINING)

ОНЛАЙН-ВОРКШОП: ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ – ДОСВІД ОЕСР ДЛЯ УКРАЇНИ (ONLINE WORKSHOP ON THE ROLE OF INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN VOCATIONAL EDUCATION AND TRAINING)
3 грудня 2024 р. з метою ознайомлення з досвідом використання іммерсивних технологій та штучного інтелекту в професійній освіті країн, що входять до організації економічного співробітництва та розвитку, дослідження як інноваційні технології (технології занурення та штучний інтелект) можуть покращити результати навчання та вдосконалити професійну освіту, заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА та колектив виховної частини ХФКС взяли участь у роботі онлайн-воркшопу, присвяченому використанню інноваційних технологій у системі професійної освіти (online workshop on the role of innovative technologies in vocational education and training).
Захід організовано міжнародною організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD) за підтримки Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України.
Учасники ознайомилися з найкращими практиками використання інноваційних технологій у системі професійної освіти країн ОЕСР, а також обговорили практичні рекомендації щодо підтримки інклюзивних програм VET.

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ПРО ІНКЛЮЗИВНІСТЬ (У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»)

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ПРО ІНКЛЮЗИВНІСТЬ (У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»)
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Період кампанії також охоплює важливу дату 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
Так, у рамках ініціативи, з метою привернути увагу учнівства до проблем людей з особливими потребами, до захисту їхніх прав, гідності та благополуччя, формування поваги та прийняття різноманітності кожного й кожної, створюючи рівні умови для всіх, учителькою основ здоров՚я Тетяною ГУСЄВОЮ для учнів та учениць 8-10-х класів ХФКС був проведений Перший всеукраїнський урок про інклюзивність, підготовлений освітньою платформою EdEra у партнерстві з Радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼєю Герасимчук та ЮНІСЕФ.
Під час уроку обговорювали наступні питання: що таке різноманіття та інклюзивність, її значенням у повсякденному житті; чому інклюзивність – це про всіх; як створити толерантне суспільство; як бачити в кожному та кожній особистість; шляхи подолання барʼєрів у взаємодії з іншими, а також вчилися краще розуміти досвід інших людей та проявляти більше емпатії. На закріплення вихованцям було запропоновано пройти тематичний інтерактивний квіз.
Пам՚ятаймо: інклюзивність – це не тільки про допомогу тим, хто має інвалідність. Це про створення такого простору, де кожен та кожна відчувають, що їх поважають, де всім зручно навчатися, дружити, працювати й просто бути собою.

Вебінар-мовний практикум «Мовна культура і професійна майстерність»

Вебінар-мовний практикум «Мовна культура і професійна майстерність»
27 листопада 2024 р. з метою підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, обміну досвідом з реалізації основних положень Концепції «Нова українська школа», встановлення взаємозв’язків між закладами освіти України заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА та колектив виховної частини ХФКС взяли участь у роботі вебінару-мовного практикуму «Мовна культура і професійна майстерність» за участі Коваленко Лариси Василівни, кандидата педагогічних наук, завідувача відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури, доцента кафедри філології та гуманітарних наук, магістра з публічного управління та адміністрування КЗВО «Вінницька академія неперервної освіти».
У сучасному освітньому середовищі вміння вільно та правильно висловлювати власні думки як усно, так і письмово, є важливим аспектом професійної майстерності педагога.
Під час заходу присутні мали можливість попрацювати над власною мовленнєвою культурою, загальною культурою спілкування, опанувати прийоми підвищення ефективності комунікації зі всіма учасниками освітнього процесу.
Дякуємо колегам за змістовну інформацію, плідну співпрацю та практичні напрацюваннями.

УРОК ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ: ВІД ПОКОЛІННЯ ДО ПОКОЛІННЯ»

УРОК ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ: ВІД ПОКОЛІННЯ ДО ПОКОЛІННЯ»
Формування особистості-патріота України – одне з провідних завдань виховної роботи у Харківському фаховому коледжі спорту. Одним зі шляхів реалізації цього завдання є відродження та популяризація національної культури, підґрунтям якої є усталені народні традиції та звичаї, вироблені впродовж усього історико-культурного розвитку України. Сьогодення – складний суперечливий час, коли російський загарбник розхитує державний устрій нашої країни, намагається нас роз’єднати, розпалює міжнаціональну ворожнечу і ненависть, край важливо актуалізовувати інтерес та повагу до національної культури, історії свого народу, мови, всього того, що нас об’єднує.
Так, вихователькою Ольгою ГОРБЕНКО для учнів і учениць 8-А та 8-В класів був проведений урок патріотичного виховання «Українські традиції та звичаї: від покоління до покоління». Ольга Борисівна познайомила присутніх з історичними святковими традиціями українського народу, розповіла про традиційні українські страви та почастунки, український національний одяг тощо, провела вікторину на знання традицій та звичаїв рідного краю.
Вивчаємо разом історію та надбання української держави! Бо ми – українці!
Дякуємо Силам Оборони України за можливість жити, працювати та навчатися під українським небом!

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ – МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ – МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА
Сучасне людство має справу з безпрецедентним обсягом інформації. Алгоритми стають все більш витонченими, а машини з нейромережами здатні відтворювати спосіб роботи мозку людини і реалізовувати все більш складні поведінкові реакції. Постійно зростає обчислювальна потужність, здатна обробити гігантські об’єми даних. Шалений прогрес технології. І штучний інтелект – це вже не далеке фантастичне майбутнє, а буденні реалії сьогодення кожної людини.
Розбиралися із новітніми технологіями і у ХФКС. Учителькою інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ для учнів і учениць 7-А класу був проведений відкритий урок-діалог на тему «Штучний інтелект. Інтернет речей. Smart технології». До заходу долучилися також вчительки коледжу Наталія АНДРІЄВСЬКА та Ольга ГОРБЕНКО.
Наталія Валеріївна ознайомила присутніх із власним цікавим досвідом взаємодії з технологіями штучного інтелекту, провела аналогії та порівняння інтелекту людини та штучного інтелекту, окреслила перспективи розвитку галузі та познайомила присутніх з цікавими світовими прикладами. На уроці подискутували також над етичним питанням у галузі розробки і використання штучного інтелекту «Чи зможе штучний інтелект замінити людину?».

Урок гідності «В їхніх серцях жила Україна»

Урок гідності «В їхніх серцях жила Україна»

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Цього року урочиста дата проходить під гаслом «Нас не подолати!», що демонструє зв՚язок подій одинадцятирічної давнини та сьогоднішнього повномасштабного вторгнення.

Революція гідності та російсько-українська війна – це єдиний процес, продовження боротьби українців за цінності, за свою історичну пам՚ять, свою культурну ідентичність, своє майбутнє.

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у ХФКС для здобувачів освіти 9-Г класу вихователькою Зоєю АМЕЛІНОЮ та класним керівником Вікторією АНДРЄЄВОЮ був проведений тематичний виховний захід – урок гідності «В їхніх серцях жила Україна».

Вихованці ознайомилися з трагічними подіями в Україні у листопаді 2004 року, листопаді 2013 – лютому 2014 років. Педагоги закцентували увагу дітей на поняттях «гідність», «свобода», «патріотизм», «героїзм». Разом з учнями і ученицями зробили висновок, що без гідності людина – не особистість. Гідна людина завжди дотримується принципів моралі та загальнолюдських цінностей. Гідність – це сила духу та незламної волі.


Вернісаж творчих робіт «Вільні творити майбутнє»

Вернісаж творчих робіт «Вільні творити майбутнє»
Вірність українському народу, патріотизм та любов до своєї Батьківщини продемонстрували учні та учениці 7-А класу ХФКС, представивши свої творчі роботи на віртуальній виставці – вернісажі творчих робіт «Вільні творити майбутнє».
Захід було організовано вчителькою мистецтва і технологій Олесею ЖУК.
Творчі роботи під керівництвом Олесі Миколаївни було створено до дня Гідності та Свободи, який відзначається в Україні 21 листопада.
Світогляд людини, особистість формується під впливом багатьох чинників, одним з яких є мистецтво. Зазвичай, найвищі прояви людського таланту, втілені в різних видах мистецтва, змінюють людину на краще. У час стрімкого технічного прогресу, різноманітних сучасних технологій людина все більше потребує відпочинку, віддушини для збереження внутрішньої гармонії. І найкращий помічник у цьому – мистецтво і творчість.
Пишаємося нашими наймолодшими вихованцями, але вже такими великими патріотами своєї землі!
З Україною у серці!

Виховна година – діалог «Відверто про Гідність та Свободу»

Виховна година – діалог «Відверто про Гідність та Свободу»
21 листопада 2024 року Україна відзначає 11-ту річницю Дня Гідності та Свободи. Цей день установлено згідно з указом президента України №872/2014 від 13.11.2014 «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
З нагоди цієї символічної дати у ХФКС колективом вихователек Ларисою ТРАЧ, Наталєю САВЧЕНКО, Раїсою КРОХОЮ, Світланою МОРОЗОВОЮ за участі старшого учителя зі спорту відділення Олега ПТАЧИКА, класного керівника 9-Б класу Тамари ВАСЮКОВОЇ, а також спільно з тренерським колективом відділення футболу для вихованців відділення була проведена виховна година – діалог «Відверто про Гідність та Свободу».
Учням було донесено інформацію про доленосні події в Україні листопада 2013 – лютого 2014 року та про війну росії проти України, окупацію Кримського півострова та частини областей України. Педагоги разом з дітьми обговорювали такі поняття як свобода, патріотизм, гідність маленьких вчинків у повсякденному житті.
Свобода – це вміння сказати «ТАК!» своїм мріям!
Гідність – це вміння сказати «НІ!» своїм страхам!

Харківський фаховий коледж спорту вітає з Днем Гідності та Свободи

Година спілкування «Зупинимо булінг (кібербулінг) разом»

Година спілкування «Зупинимо булінг (кібербулінг) разом»
18 листопада 2024 р. вихователькою Ларисою ТРАЧ, класним керівником Тамарою ВАСЮКОВОЮ, старшим учителем зі спорту відділення футболу Олегом ПТАЧИКОМ спільно з тренерським колективом відділення з учнями 9-Б класу ХФКС була проведена година спілкування «Зупинимо булінг (кібербулінг) разом». Захід проводився в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», яка стартує щорічно з 25 листопада і триває до 10 грудня. Ініціатива поєднує заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав.
Метою виховної години було: навчити учнів розрізняти конфліктні ситуації та ситуації булінгу, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, ведення діалогу, формувати негативне ставлення до булінгу (кібербулінгу), стійке неприйняття насильства в будь-яких проявах, дружні відносини в колективі, розвивати навички емпатії.

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 8-х КЛАСІВ

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 8-х КЛАСІВ
7 листопада 2024 р. з використанням платформи відеоконференцій Zoom Workplace відбулися спільні батьківські збори 8-А та 8-В класів Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класні керівники Вероніка КАРПЕНКО, Тетяна МИРОШНИЧЕНКО та вихователька Ольга ГОРБЕНКО.
Під час зустрічі на обговорення були винесені наступні питання:
1. Навчальна успішність учнів і учениць станом на вересень-жовтень 2024 р..
2. Гайд по навігації офіційних веб-ресурсів коледжу.
3. Формування морально-етичних цінностей, патріотизму здобувачів освіти через родинні стосунки, власний батьківський приклад.
4. Академічна доброчесність у закладі освіти.
5. Основи безпечної поведінки підлітків у соціальних мережах.
Педагоги коледжу разом з батьківською спільнотою визначили основні шляхи організації співробітництва вчителя і батьків у процесі навчання.

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ 08.11.24

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ 08.11.24
8 листопада 2024 р. з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулися батьківські збори 9-Б класу відділення футболу Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Тамара ВАСЮКОВА, вихователька Лариса ТРАЧ та вчитель зі спорту Артем ЧЕРНЯЄВ.
Під час зборів були обговорені наступні питання:
1. Підсумки навчання учнів за вересень-жовтень 2024 р., пропуск занять та їх документальне підтвердження, поведінка учнів на уроках і в позаурочний час, рекомендації вчителів ЗОП щодо особистої дисципліни учнів під час дистанційного навчання.
2. Підсумки чемпіонату України першого кола, перспективне планування: турніри, збори, друге коло чемпіонату України.
3. Правила безпечної поведінки під час обстрілів.
Класний керівник наголосила на необхідності слідкування за виконанням учнями домашніх завдань як невід’ємної частини освітнього процесу та регулярного проведення батьками бесід щодо відповідального ставлення до навчання.

ХФКС: З ДОБРОТОЮ У СЕРЦІ ♥

ХФКС: З ДОБРОТОЮ У СЕРЦІ ♥
Харківський фаховий коледж спорту отримав сертифікат учасника V Міжнародного уроку доброти «Щаслива лапа», до якого вихованці нашого коледжу вже традиційно долучаються на початку жовтня.
Цьогоріч вихователькою Ольгою ГОРБЕНКО захід був проведений для учнів і учениць 8-А та 8-В класів.
Одним із суттєвих показників морального здоров’я нації завжди було ставлення людей до тварин. Аналіз статусу тварин у різні епохи та в різних країнах засвідчує, що між ставленням людей до тварин і рівнем духовного розвитку суспільства існує певна залежність. Саме тому серед важливих завдань виховної роботи є формування у підростаючого покоління гуманного та відповідального ставлення до природи і, зокрема до тварин.
Людина живе лише один раз, і так хочеться залишити добрий слід на згадку про себе. І щоб не сталося в житті кожного з нас, завжди пам’ятаймо, що ми живемо на планеті Земля і носимо ім’я Людина. А людина починається з добра. І творити добро – означає бути щасливим.
Бажаємо собі і всім добра!

КОМАНДНА РОБОТА – ЗАДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ СПІЛЬНОГО РЕЗУЛЬТАТУ!

КОМАНДНА РОБОТА – ЗАДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ СПІЛЬНОГО РЕЗУЛЬТАТУ!
4 листопада 2024 р. з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet під головуванням заступниці директора з виховної роботи Наталії МОШЕНСЬКОЇ відбулася спільна нарада представників виховної частини з фахівцями психологічної та соціально-педагогічної служб ХФКС – практичним психологом Людмилою ШЕВЧЕНКО та соціальним педагогом Лілією ТРЕТЬЯК.
Під час зустрічі були обговорені наступні питання:
1. Зміна парадигми освіти в умовах тривалого воєнного стану.
2. Визначення спільних векторів роботи психологічної, соціально-педагогічної служб коледжу та виховної частини ХФКС, огляд основних змістовних ліній роботи.
3. Огляд актуальних нормативних документів для організації роботи закладу освіти.
4. Основні аспекти роботи служби освітнього омбудсмена щодо захисту прав здобувачів освіти, їхніх батьків та педагогів.
5. Міжвідомчий алгоритм взаємодії щодо превенції та протидії булінгу (цькування).
6. Рекомендації щодо оформлення портфоліо та власного інтернет-сайту як візитівки педагогічного працівника.
Заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА повідомила присутнім про призначення другого освітнього омбудсмена України – Надії ЛЕЩИК, зазначивши, що відповідне рішення затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.11.2024 №1069-р відповідно до статті 73 Закону України «Про освіту» та постанови Кабміну від 06.06.2018 №491.
Методист виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА зосередила увагу на важливості ретельного статистичного обліку здобувачів освіти з числа пільгового контингенту згідно вимог чинного законодавства та організації їх відповідної психологічної та соціально-педагогічної підтримки і супроводу.
Вихователька Лариса ТРАЧ ознайомила з методикою підготовки та проведення виховних, превентивних та масових заходів у закладі освіти, зазначила особливості їх провадження та форми роботи в умовах дистанційного навчання.
Вихователькою Ольгою ГОРБЕНКО були надані розʼяснення щодо створення сайту педагогічного працівника, продемонстровано свій власний сайт.

Всеукраїнський конкурс «Захисники та захисниці України»

Всеукраїнський конкурс «Захисники та захисниці України»
Національно-патріотичне виховання учнівства та молоді – важлива складова формування свідомої розвиненої особистості, яка здатна переосмислити уроки минулого, сприяти формуванню сучасного позитивного іміджу країни, знати та вивчати історію свого краю. Виховання патріота – місія педагогічного колективу ХФКС.
А в умовах війни патріотичне виховання має особливе значення, оскільки сприяє формуванню у підростаючого покоління розуміння важливості захисту своєї держави, збереження культури та єдності нації.
Так, вихователькою коледжу Ольгою ГОРБЕНКО було організовано участь вихованців 8-А та 8-В класів у Всеукраїнському конкурсі «Захисники та захисниці України», який проводився на онлайн платформі освітнього проєкту «На Урок». Цей конкурс, присвячений Дню захисників і захисниць України, – вдячність нашим героям, які захищали та продовжують захищати рідну землю від ворожих атак. Учні та учениці мали можливість доповнити свої знання з історії рідного краю, його захисників і захисниць доби Київської держави та українських козаків, часів Другої світової війни та подій російсько-української війни сьогодення.
Пишаємося здобутками наших вихованців!

ПІДГОТОВКА ДО АТЕСТАЦІЇ – СПРАВА ВІДПОВІДАЛЬНА! ПОРАДИ ВІД КОЛЕГ: ЯК ОФОРМИТИ ВЛАСНЕ ПОРТФОЛІО

Поки наші діти відпочивають на осінніх канікулах для освітян триває гаряча пора. Восени у закладах освіти розпочинається масштабна та відповідальна робота – проведення комплексного оцінювання професійної діяльності педагогів, підготовка до атестації.
Вигідно представити свій педагогічний досвід, неординарно розповісти про нього, налаштуватися на професійне зростання можна шляхом самопрезентації, а саме: правильно сформованого портфоліо – добірки методичних матеріалів, документів та інших свідчень досягнень і прогресу у професійній діяльності педагогічного працівника.
Головне призначення портфоліо – продемонструвати найбільш значимі результати практичної діяльності для оцінки своєї професійної компетентності. У ньому педагог зможе відобразити усі свої професійні досягнення, показати знання і навики, рівень володіння методиками, свою креативність тощо. Наявність власного портфоліо є свідченням професіоналізму й результатів педагогічної діяльності.
Портфоліо стане у нагоді для: атестації, працевлаштування, презентації на батьківських зборах, саморозвитку, самоосвіти і підвищення самооцінки.
Слід зазначити, що якогось типового зразка портфоліо або вичерпного переліку матеріалів, що входять до нього, не існує і не може існувати. Портфоліо повинно відображати позицію автора як професіонала, що виражається в умінні вирішувати професійні завдання, використовуючи професійні знання і уміння, різні освоєні способи діяльності. При цьому способи вирішення професійних завдань, тактика і стратегія професійної поведінки педагогів можуть істотно відрізнятися.

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 29.10.2024

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 29.10.2024
29 жовтня 2024 р. в online-форматі з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулося планове засідання методичного обʼєднання виховної частини ХФКС.
Під час зустрічі були обговорені наступні питання:
1. Підсумки роботи за вересень-жовтень 2024-2025 н.р..
2. Трансформація парадигми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України: стратегії і завдання.
3. Виховання активної громадянської позиції учнівської молоді в закладі освіти спортивного профілю шляхом впровадження в освітній простір особистісно орієнтованих технологій та проєктних технік.
4. Комплексне оцінювання професійної діяльності педагога, підготовка до атестації: оформлення портфоліо.
5. Аналіз проведених відкритих виховних заходів.
6. Міжвідомчий алгоритм взаємодії щодо превенції та протидії булінгу (цькуванню).
7. Сприяння проведенню ініціативи Всесвітній День Гідності в Україні 2024.
Заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА зауважила, що цьогоріч Всесвітній День Гідності проводитиметься із фокусом на цінностях, безпеці та цифровому благополуччі, та ознайомила присутніх з відповідними інформаційними матеріалами МОН України.
Методист виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА зосередила увагу присутніх на важливості вчасної та ретельної підготовки педагогічних працівників до процедури атестації, систематизації та візуалізації власних професійних здобутків.

Онлайн-практикум «Ключі моєї сили: зберегти себе у часи війни»

Онлайн-практикум «Ключі моєї сили: зберегти себе у часи війни»
Війна в Україні триває, російський агресор продовжує терор мирного населення. І вона продовжує травмувати всіх нас та, що найгірше, наших дітей. Ми пристосувалися жити у новій реальності, але з кожним наступним днем протистояння все так само потребуємо допомоги, уваги, підтримки, розуміння.
Вихователі ХФКС – це ті педагоги, які сьогодні, в першу чергу, дбають про психологічний стан, ментальне здоровʼя наших вихованців, а також їхніх батьків. Не зважаючи на власні особисті проблеми і труднощі, намагаються підбадьорити, підтримати, допомогти, підказати оптимальний шлях на складній траєкторії воєнного сьогодення.
У цьому ракурсі важливим є здобуття та напрацювання відповідних компетенцій і навичок психологічної підтримки і допомоги. Так, колектив виховної частини долучився до освітнього двигу «Незламні, коли разом», ініційованого командою Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ», та провели двигозаняття з учнями і ученицями коледжу.
Наступним кроком у самоосвіті наших двигопедагогинь стала участь в унікальному онлайн-практикумі «Ключі моєї сили: зберегти себе у часи війни», який відбувся 25 жовтня 2024р.. Проводила практикум Віта МОСКАЛЕНКО – психологиня й одна з топ-експерток онлайн-курсу «Спільна мета: підтримка родин військовослужбовців», координаторка всеукраїнського проєкту Toy Therapy Room.
Під час заходу опрацьовували методики як допомагати собі та іншим учасникам освітнього процесу у час війни, обговорювали важливість приємних спогадів для формування стресостійкості, актуальність та ефективність використання іграшки під час психологічної допомоги (система роботи в методі Toy Therapy Room – творчо-терапевтичного простору), досліджували внутрішні конфлікти та ділилися власним досвідом.
Щиро дякуємо Центру інноваційної освіти «Про.Світ» за такі необхідні і важливі знання, за можливість навчатися задля допомоги іншим!
Не забуваємо і схиляємо голови у шані перед нашими Силами Оборони України за можливість працювати, навчатися і навчати наших дітей!
Все буде Україна!
Незламні, коли разом!

Круглий стіл «Козацька педагогіка. Минуле і сучасність» в рамках Шістнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті»

Круглий стіл «Козацька педагогіка. Минуле і сучасність» в рамках Шістнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті»
25 жовтня 2024 р. заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА, методистка виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА та колектив вихователів ХФКС долучилися до участі у круглому столі «Козацька педагогіка. Минуле і сучасність», який проходив у рамках Шістнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті».
Організаторами заходу виступили: Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Всеукраїнська федерація «СПАС», ГО «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна та громадянська ідентичність».
Під час зустрічі обговорювалися наступні питання:
● історія козацької педагогіки як основи української педагогічної традиції;
● сутність козацької педагогіки: визначення, мета, завдання, форми, методи, принципи, засоби, прийоми;
● шляхи впровадження козацької педагогіки в сучасну освіту в Україні;
● українська козацька педагогіка, її місце у світовій педагогіці.

Осінні канікули 2024 правила безпеки

МАГІЯ ГОЛОСУ: У ХФКС ПИСАЛИ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ 2024

25 жовтня 2024 р. дружня спортивна родина Харківського фахового коледжу спорту вже традиційно долучилася до написання радіодиктанту національної єдності, який присвячується Дню української писемності та мови, що відзначають 27 жовтня.
Для участі у події ми зупинилися на роботі, на тренуваннях, відклали усі свої справи та з різних куточків нашої країни і за її межами долучилися до акції, що нас єднає. Учні та учениці, вчителі та вчительки, викладачі та студенти, батьки наших вихованців, наші рідні та знайомі – сьогодні ми всі разом звернулися до рідного слова.
Нагадуємо: роботи на перевірку прийматимуться онлайн та офлайн. Для цього необхідно надіслати текст радіодиктанту паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 27 жовтня 2024 р.. Також можна сфотографувати / відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11.00 28 жовтня 2024 р. на адресу rd@suspilne.media.
Текст радіодиктанту буде оприлюднено 28 жовтня 2024 р. об 11.00 на сайті Українського Радіо та на сайті Суспільне Культура.
Після оприлюднення тексту радіодиктанту електронні листи не прийматимуться. Усі надіслані роботи перевірить фахова комісія.
Єднаймося разом навколо мови!
Нашої!
Рідної!
Української!

Міжнародний день дій за академічну доброчесність (IDOA International Day of Action for Academic Integrity)

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"