7-11 класи методична робота
Організація безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ.

Веб-квест «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ» (Тиждень безпеки дорожнього руху 2023)

У період з 15 по 21 травня 2023 р. у Харківському фаховому коледжі проходив Тиждень безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».
Так, у рамках Тижня, вчительками інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ та Ольгою ГОРБЕНКО для учнів 8-х класів був проведений інтерактивний тематичний захід – веб-квест «Безпечна дорого додому».
У цікавій ігровій формі педагоги разом з вихованцями ще раз пригадали такі нескладні, але такі важливі правила щоденної безпеки під час дорожнього руху. Також під час заходу були обговорені питання безпечного поводження за кермом, безпечного руху організованими групами.
Ще раз наголошуємо: життя людини – то дуже велика цінність!
НАВЧАЮЧИСЬ, ГРАЄМО – ЗАДЛЯ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ!

Реалії жахливого воєнного сьогодення вносять свої корективи й в освітній процес. Питання безпеки, захисту і збереження життя та здоровʼя всіх учасників освітнього процесу виходять на перший план і є край актуальними. Отже, навчання основам безпечної поведінки сьогодні – задача кожного педагога, незалежно від того, який предмет викладається.
Так, у Харківському фаховому коледжі спорту вчителем інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ для учнів 7-8-х класів було організовано навчання основам мінної безпеки. За методичними матеріалами «Освіторії» – неприбуткової громадської спілки, яка допомагає реформувати та розвивати освіту в Україні (є засновником та організатором національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine та онлайн медіа про освіту та виховання «Освіторія-медіа») для вихованців коледжу було проведено цікавий інтерактив – гру у форматі онлайн-квесту за мотивами сюжетів суперкоманди Інфорсів проти мін.
Команда Інфорсів – супергерої з найближчого майбутнього, які запобігають трагедії від мінної небезпеки. Їхня задача – навчити людей правил безпечної поведінки, щоб врятувати їм життя. Гравцям необхідно було виконувати завдання від команди та позначати правильні відповіді на екрані. Під час проходження квесту учні мали можливість у цікавій ігровій формі дізнатися про відповідні небезпечні локації та вибухонебезпечні предмети. Сучасний навчальний формат заняття допоможе краще запам’ятати правила поводження із вибухонебезпечними предметами та їх зовнішній вигляд.
Освітяни всієї України стоять сьогодні на варті життя кожної нашої дитини!
Тільки разом – до ПЕРЕМОГИ!
ОЛІМПІАДА «КІБЕРДОСЛІДНИК» З КІБЕРБЕЗПЕКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

03-14 березня 2023 року факультет №6 Харківського національного університету внутрішніх справ в онлайн-режимі проводив олімпіаду «Кібердослідник» серед учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова та Харківської області, а також здобувачів І та ІІ курсів закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.
Метою заходу було сприяти підвищенню обізнаності в сфері інформаційних технологій та кібербезпеки учнівської молоді України.
У заході взяли участь 147 учнів із різних областей України. У складних змаганнях, що включали як теоретичні, так і практичні завдання, також взяв участь і вихованець відділення водного поло Харківського фахового коледжу спорту Данііл ЧУМАК (учитель інформатики: Наталія МОШЕНСЬКА).
Не дивлячись на те, що Данііл навчається тільки у 7-ому класі, він гідно представив наш коледж на олімпіаді, продемонструвавши свої знання з інформаційних технологій, основ кібербезпеки, основ криптології, та достав сертифікат-відзнаку.
Вітаємо Данііла! Впевнені, що досвід участі у цій олімпіаді багато чому навчив.
Спортивна родина ХФКС закликає: ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтеся нового, розвивайтеся як у спорті, так і у навчанні! Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожного дня!
Тож, бажаємо також браво, хвацько і красиво діяти і перемагати у будь-якому життєвому бою, також старанно і гідно йти до вершин своїх успіхів, до своїх мрій!
Online-консультація з питань НМТ 2023

5 квітня 2023 р. заступником директора з виховної роботи Наталією МОШЕНСЬКОЮ, учителем зі спорту відділення футболу Андрієм ОГІЄНКО, класним керівником 11-Б класу Тамарою ВАСЮКОВОЮ та вихователем 11-Б класу Ларисою ТРАЧ з використанням комунікаційної технології «Zoom» була проведена online-консультація з організаційних питань національного мультипредметного тесту (НМТ) 2023 для вихованців коледжу, які зараз перебувають у місті Живець (південна Польща, Сілезьке воєводство) у Народному спортивному клубі «Лучник – Живець».
ПРЕВЕНТИВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАХІД «АЛГОРИТМУ ДІЙ У РАЗІ ОГОЛОШЕННЯ СИГНАЛІВ «УВАГА ВСІМ», «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», ГО «Ukraine Active».
НАВЧАННЯ У МІЖРЕГІОНАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ ГУМАНІТАРНОГО РОЗМІНУВАННЯ ТА ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ ДСНС УКРАЇНИ

На виконання вказівок щодо підготовки населення Xapкiвcькoї області до дій у надзвичайних ситуаціях на 2023 рік Управління у справах молоді та спорту XОВА, з метою подальшої реалізації вимог Кодексу цивільного захисту України вчитель предмета «Захист України» ХФКС Микола СЄДИХ 3 лютого 2023 р. пройшов практичне навчання у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України за тематично-навчальною програмою «Центр практик безпеки «ТехноПарк», а також узяв участь у тренінгу за темою «Основи мінної безпеки, дії під час надзвичайних ситуацій». Під час заходу відбулося практичне відпрацьовування дій при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів (основи мінної безпеки); з пожежної безпеки; першої домедичної допомоги; захисту від хімічного та біологічного ураження.
Про схвалення Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та затвердження операційного плану заходів на 2022 -2024 роки з її реалізації (розпорядження КМУ від 20.12.2022 №1163-р, м. Київ)

Стратегія впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року визначає базові принципи, цільові групи, стратегічні цілі та завдання щодо реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти.
Реалізація Стратегії спрямована насамперед на такі цільові групи: здобувачки і здобувачі освіти – вихованки/вихованці, учениці/учні, студентки/студенти, курсантки/курсанти, слухачки/слухачі, стажистки/стажисти, аспірантки/аспіранти (адʼюнктки/ад’юнкти) та інші особи, які здобувають освіту за будь-яким видом та формою її здобуття; управлінський, педагогічний та науково-педагогічний персонал у сфері освіти, який забезпечує ефективність та якість її функціонування, від чиїх уявлень, поглядів, ідеалів, оцінок та переконань значною мірою залежить світогляд майбутніх поколінь; батьки та законні представники здобувачок і здобувачів освіти, які здійснюють виховання дітей та молоді, формують їх уявлення про світ та є взірцем поведінки; персонал органів управління освітою, який приймає управлінські та кадрові рішення, визначає умови для роботи закладів освіти, зокрема реалізує державну політику щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти.
ПРЕВЕНТИВНИЙ ЗАХІД «БЛЕКАУТ В УКРАЇНІ: ПРАВИЛА ВИЖИВАННЯ» У ХФКС

Країна-агресор росія продовжує обстрілювати об’єкти критичної інфраструктури України і вимушені відключення електрики вже стали для українців повсякденністю. У будь-який момент все може стати ще гірше, у тому числі, не виключений сценарій, за якого станеться повний блекаут.
За умови повного відключення від електроенергії потрібно оволодіти хоча б мінімальними навичками виживання у таких умовах ще до того, як усе почнеться.
Повністю або частково заблокованими можуть бути постачання електроенергії, води, газу, тепла, робота телефонного, мобільного зв’язку, Інтернету, банкоматів та банківських терміналів, магазинів та аптек.
Онлайн-урок з мінної безпеки за участі пса Патрона, Дмитра Монатіка та рятувальника Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС)
ВИХОВУЮЧИ – НАВЧАЄМО, НАВЧАЮЧИ – ВИХОВУЄМО: НЕТРАДИЦІЙНИЙ УРОК ІНФОРМАТИКИ У ХФКС ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

ПРЕВЕНТИВНИЙ ЗАХІД «ПОРЯДОК ДІЙ ПРИ РАДІАЦІЙНІЙ НЕБЕЗПЕЦІ» У ХФКС

Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя, життя учнів, співробітників, рідних і близьких? Чи не розгубитеся ви у разі надзвичайної ситуації? І у суспільстві, і у закладах освіти, і навколо них трапляються надзвичайні ситуації. Саме від знань, умінь та навичок учасників освітнього процесу залежить їхнє життя та здоров’я, а також тих людей, які у цей час знаходяться поруч.
ПРЕВЕНТИВНИЙ ЗАХІД «МІННА БЕЗПЕКА ДЛЯ УЧНІВСТВА ПІД ЧАС ВІЙНИ ТА ВОЄННИХ ДІЙ» У ХФКС

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК «ПОВЕРТАЮСЯ ДО НАВЧАННЯ»

«ЦИФРОВА ГРАМОТНІСТЬ – ЗАПОРУКА БЕЗПЕКИ»

Неможливо уявити сьогодення без цифрових технологій. Вони супроводжують нас на кожному кроці й можуть не тільки сприяти ефективній роботі, спілкуванню чи навчанню, а й допомогти бути у тренді всіх процесів глобалізації та діджиталізації.
Реформа Нової української школи акцентує увагу на розвитку інформаційно-цифрової компетентності, яка передбачає впевнене і водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, у публічному просторі та приватному спілкуванні. Формування інформаційно-цифрової компетентності учнів коледжу шляхом актуалізації і закріплення знань, отриманих раніше з предмету «Інформатика» та власного досвіду, є одним з пріоритетних напрямків роботи педагогічного колективу ХФКС, що всіляко підтримується адміністрацією закладу.
ВЕБІНАР «ОНОВЛЕННЯ І ДОПОВНЕННЯ ЦИФРОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ GOOGLE ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ОНЛАЙН» («Академія цифрового розвитку»)

ВЕБІНАР «ЕФЕКТИВНІ РІШЕННЯ GOOGLE ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ОНЛАЙН» («Академія цифрового розвитку»)

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК З МЕДІАГРАМОТНОСТІ

МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «ТРАНСФОРМАЦІЇ В ОСВІТІ: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ»

ХХІ МІЖНАРОДНА УЧНІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ «РІЗДВЯНІ ЧИТАННЯ» (КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКИХ ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА «НАРТЕКС»)

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА. Зустріч в ветеранами АТО/ООС – випускниками ХФКС» - частина 4

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства, жорстокого поводження та захисту прав у всіх сферах життєдіяльності людини.
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 р., міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».
РОЗБУДОВА БЕЗБАР’ЄРНОЇ УКРАЇНИ: ЗАПРОВАДЖЕННЯ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПРОЄКТУ «ОСВІТА БЕЗ БАР’ЄРІВ»

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОNLINE-УРОК «ОБЕРИ ПРОФЕСІЮ СВОЄЇ МРІЇ»

12 жовтня 2021 р. вихованці ХФКС долучилися до масштабної акції – трансляції першого Всеукраїнського оnline-уроку профорієнтації для учнів 7-11 класів в рамках реалізації проєкту з профорієнтації та побудові карʼєри «Обери професію своєї мрії» на YouTube-каналі та Facebook-сторінці МОН.
Всеосвіта

Багато учнів 7-11 класів ХФКС у 2020-2021 навчальному році брали участь в олімпіадах з фізики від національної освітньої спільноти "Всеосвіта" та отримали дипломи І-ІІІ ступенів. Наши учні встигають перемогати не тільки у спорті, але й у навчанні!