тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hfks1971@gmail.com
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

7-11 класи

7-11 класи методична робота

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ «ВТРАТИ ТА ЗАОЩАДЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ГРОШЕЙ» (у рамках Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week 2025)

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ «ВТРАТИ ТА ЗАОЩАДЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ГРОШЕЙ» (у рамках Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week 2025)
Протягом 17-30 березня 2025 р. в Україні відзначається Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week 2025), в якому щороку беруть участь понад 100 країн світу. офіційним Координатором Global Money Week в Україні є Національний банк України.
Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості.
«Обирай надійну (неупереджену) фінансову інформацію, подбай про своє фінансове майбутнє» – це офіційна тема Global Money Week у 2025 р.. Вона покликана привернути увагу дітей та молоді до важливості пошуку достовірної та корисної інформації на тему фінансів, а також розвитку медіаграмотності, що допоможе ухвалювати обмірковані далекоглядні фінансові рішення.
До низки заходів вже традиційно долучився Харківський фаховий коледж спорту. Одним із напрямків освітньої діяльності у коледжі є економічне виховання, а саме – формування фінансової грамотності дітей та підлітків. Фінансова грамотність покликана сформувати відповідальне, доросле ставлення до грошей. На противагу характерного для підліткового віку бажання надмірного споживання, важливо напрацювати навички грамотного розподілу грошей, ведення обліку кишенькових та заощадження на важливі чи омріяні придбання.
Так, вихователькою Ольгою ГОРБЕНКО та вчителькою інформатики Марією МАСЛОВОЮ для учнів та учениць 8-А та 8-В класів був проведений урок фінансової грамотності «Втрати та заощадження. Історія грошей». Діти ознайомилися з основними захисними ознаками державних банкнот та монет, дізналися про історію грошового обігу в Україні, визначили звички фінансово грамотної людини, реалізували свої навички щодо створення цифрових продуктів – виконали інтерактивне завдання – зібрали тематичний пазл-скарбничку, а також прокачали свою медіаграмотність.

БІНАРНИЙ УРОК «ІНТЕГРАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І МИСТЕЦТВА. ГАЙД ПО GOOGLE ARTS & CULTURE»

БІНАРНИЙ УРОК «ІНТЕГРАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І МИСТЕЦТВА. ГАЙД ПО GOOGLE ARTS & CULTURE»
Безсумнівно, що сьогодення неможливо уявити без інформаційних технологій. У віртуальний простір, подекуди, ми занурюємося більше, ніж у реальне оточення. Тому головною задачею сучасного педагога є зробити це «занурення» ефективним, гармонійним і розвиваючим. Саме над цим працюють педагоги Харківського фахового коледжу спорту.
Так, вчительками інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ та мистецтва і технологій Олесею ЖУК для учнів і учениць 7-А класу був проведений нестандартний освітній захід – бінарний урок з інформатики і мистецтва на тему «Інтеграція інформаційних технологій і мистецтва. Гайд по Google Arts & Culture». Педагоги разом з дітьми досліджували цікаву онлайн-платформу Google Arts & Culture (Мистецтво й Культура Ґуґл) – проєкт-ініціативу, запущену компанією Google ще у 2011 році в партнерстві з міжнародно відомими музеями.
Чи можуть інформаційні технології бути частиною мистецтва? Так, звісно можуть! І саме в цьому школярі мали можливість переконатися на уроці. Діти знайомилися з відомими світовими митцями та історичними постатями, подорожували далекими країнами та відвідували історичні пам՚ятки культури. Ось де і знадобилися знання з усіх шкільних навчальних предметів – географії, історії, мистецтва, інформатики, іноземної мови та інших. Уявіть тільки, за допомогою цифрових інструментів: малювали музику та програвали на віолончелі свій настрій, досліджували справжність картин, керували хором, збирали тематичні святкові пазли, вгадували картини за музичним супроводом, здійснювали віртуальні подорожі музеями, разом з відомими композиторами створювали власні музичні шедеври і навіть власноруч ліпили глиняного глечика.
Особливу увагу вихованців і вихованок Наталія Валеріївна та Олеся Миколаївна зосередили на проєкті, присвяченому збереженню українського мистецтва і культури «Україна поруч». Ця робота особлива актуальна сьогодні, коли через військову агресію рф фізичного знищення зазнають багато історичних та культурних об՚єктів нашої держави.
Загалом, Google Arts & Culture стане у нагоді під час вивчення будь-яких предметів.
Розвиваймо свою цифрову культуру, розширюючи світогляд та формуючи вміння грамотного і корисного використання інформаційно-комунікаційних технологій!

21 лютого Міжнародний день рідної мови

21 лютого Міжнародний день рідної мови
Класним керівником Вікторією Тарановою та вихователем Світланою Морозовою була проведена квест - гра "Мовознавчі перегони ", під час якої семикласники змагалися в спритності виконувати різні завдання , не обійшлося і без жартівливих вправ. Діти показали високий рівень знань рідної мови , проявили кмітливість і логічне мислення.

Тиждень біології й екології, хімії та основ здоров'я "Відкриваємо таємниці природи"

Тиждень біології й екології, хімії та основ здоров'я "Відкриваємо таємниці природи"
У період з 10 по 17 лютого 2025 року у ХФКС пройшов Тиждень біології й екології, хімії та основ здоров'я. під девізом "Відкриваємо таємниці природи". Заходи були спрямовані на поглиблення знань учнів з хімії, біології та основ здоров'я, підвищення зацікавленості до вивчення предметів та розвинення творчих здібностей та критичного мислення. Заплановані заходи проводилися за дистанційною формою навчання.
Програма включала онлайн-конкурси, експерименти, вікторини та перегляд науково-популярних фільмів. Учні мали змогу проявити свої творчі здібності, взявши участь у конкурсі наукових проєктів та малюнків. Особливий інтерес викликали експерименти з хімії «Хімія на кухні». Учні 7-8 класів мали можливість самостійно проводити хімічні експерименти вдома під наглядом дорослих. У ХХІV всеукраїнській інтернет-олімпіаді проєкту «На урок» з хімії взяли участь 38 учнів 7,8,10, 11 класів (вчитель Гунбіна І.М.) та 54 учні з ЗБЖ, основ здоров'я й з біології (вчитель Гусєва Т.М.), з яких 44 учні відначилися високими результатами. Так, з 25 переможців та призерів з хімії 5 наших учнів здобули максимальну кількість балів: Барабаш Костянтин, Сисоєв Іван (7 клас), Романова Софія (10 клас), Бурба Іванна та Кулик Аліса (11 клас). З біології, ЗБД та основ здоров'я 19 учнів отримали нагороди переможців та призерів всеукраїнської олімпіади. Максимальний результат показали представники 10–В класу Шудренко Катерина та Терентьєва Софія. Такі високі результати свідчать про те, що наші учні вміло поєднують спортивні досягнення з успішним навчанням, демонструючи здатність балансувати між різними сферами життя.
Завершився тиждень підбиванням підсумків та нагородженням переможців.

Кібербезпека – твій цифровий щит!

Кібербезпека – твій цифровий щит!
У сучасному світі, де цифрові технології є невід’ємною частиною нашого життя, питання кібербезпеки стають надзвичайно актуальними. З нагоди Тижня безпечного інтернету у Харківському фаховому коледжі спорту відбувся цикл заходів, спрямованих на підвищення обізнаності про захист в онлайн-просторі. Ініціаторами та організаторами виступили вчителі інформатики Наталія МОШЕНСЬКА та Марія МАСЛОВА.
За матеріалами, підготовленими Національним банком України, для учнів були організовані години спілкування, під час яких вони:
  • Переглядали навчальні відео про безпеку в інтернеті, дізнавалися про основні правила захисту особистих даних та важливість кібергігієни.
  • Обговорювали найпоширеніші кіберзагрози, такі як фішингові атаки, шкідливі посилання, підозрілі повідомлення та шахрайські схеми, що використовують кіберзлочинці.
  • Проходили інтерактивні вікторини та практичні завдання, щоб перевірити та закріпити свої знання про безпечне використання цифрових технологій у повсякденному житті.
  • Розбирали реальні випадки кіберзлочинів і вчилися розпізнавати потенційні загрози в онлайн-середовищі.
Учасники дізналися, як створювати надійні паролі, захищати свої акаунти, розпізнавати шахрайські схеми та не ставати жертвами кіберзлочинців.
Пам’ятаймо: наша безпека в інтернеті залежить від нас самих! Будьмо обережними та відповідальними в цифровому світі!
#КібербезпекаФінансів
#ШахрайГудбай
#ТижденьБезпечногоІнтернету

Вебінар «Тиждень безпеки в інтернеті»

Вебінар «Тиждень безпеки в інтернеті»
З 10.02.2025 по 12.02.2025 учитель фізики ХФКС Карпенко Юлія Борисівна долучилася до перегляду вебінарів з тематики «Тиждень безпеки в інтернеті». В рамках заходу відвідала зустрічі «Кібербезпека та актуальні схеми шахрайства», «Платіжне шахрайство: досліджуємо разом з Кіберполіцією», «Кібербезпека як професія майбутнього: актуальність, навички та кар'єрні можливості».
Спікер Тетяна Машлаковська, головний експерт управління зв'язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ надала учасникам корисну інформацію про правила та способи створення паролів, захист сторінок в соціальних мережах (багатофакторна автентифікація), шахрайські посилання, перевірка сайтів, повідомлення від шахраїв, грошові мули (як випадково не стати співучасником злочину), актуальні схеми шахрайства.
Спікер Олександр Ульяненков, полковник поліції, начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції України надав учасникам інформацію про правила безпеки в інтернеті, останні тенденції у сфері платіжного шахрайства, методи, які використовують шахраї у своїх схемах та як від них захиститися, приклади роботи з попередження та виявлення платіжного шахрайства працівниками кіберполіції.
Спікер Нікіта Веселков від компанії ESET в Україні, провідний постачальник рішень із кібербезпеки ознайомив учасників з поняттям «кібербезпека», актуальністю професії у сфері кібербезпеки, актуальністю кібербезпеки під час українсько-російської війни, основними командами в кібербезпеці організацій, основними спеціалізаціями фахівців у сфері кібербезпеки, навичками необхідними для роботи у сері кібербезпеки, ринком праці в напрямку кібербезпеки, додатковими ресурсами для вивчення та покращення навичок з кібербезпеки.
Надана інформація корисна як звичайним користувачам, так і школярам, студентам, педагогічним працівникам.

Тиждень безпечного інтернету в Харківському фаховому коледжі спорту

Тиждень безпечного інтернету в Харківському фаховому коледжі спорту
11 лютого світ відзначає День безпечного інтернету, і наш заклад активно долучився до цієї ініціативи!
10 лютого учні 8-Б класу разом із вчителями інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ та Марією МАСЛОВОЮ взяли участь у важливому вебінарі, організованому Національним банком України, представниками Кіберполіції та компанією ESET в Україні – провідним постачальником рішень із кібербезпеки.
Тема вебінару: «Кібербезпека та актуальні схеми шахрайства»
Спікер: Тетяна Машлаковська – головний експерт управління зв’язків із громадськістю та фінансової обізнаності НБУ.
Під час вебінару учасники дізналися про те:
  • Як створювати надійні паролі.
  • Як захистити свої соцмережі (багатофакторна автентифікація).
  • Як розпізнати шахрайські посилання та перевіряти сайти.
  • Як діяти у разі підозрілих повідомлень.
  • Хто такі "грошові мули" і як не стати співучасником злочину.
  • Які шахрайські схеми зараз найпоширеніші.
Безпека в інтернеті – це відповідальність кожного! Дякуємо організаторам за корисну та актуальну інформацію.

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ 21.02.25

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ 21.02.25

21 лютого 2025 р. з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулися батьківські збори 9-Б класу відділення футболу Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Тамара ВАСЮКОВА, вихователька Лариса ТРАЧ та вчитель зі спорту Артем ЧЕРНЯЄВ.
Під час зборів були обговорені наступні питання:
- стан поточної успішності учнів у ІІ семестрі навчального року, питання навчальної дисципліни;
- реалізація виховної роботи у класі: загальна культура поведінки здобувачів освіти, формування моральних цінностей, взаємодія сім’ї та школи у вихованні дітей;
- актуальні питання тренувального процесу: вплив фізичної активності на здоров’я учнів, організаційні питання щодо участі команди в турнірі у м. Вінниця;
- відзначення Міжнародного дня рідної мови як важливої складової національно-патріотичного виховання підростаючого покоління, роль сім’ї у збереженні та популяризації рідної мови.

Другий тур Радіоолімпіади з фізики

Другий тур Радіоолімпіади з фізики
22 лютого 2025 року учні 11-х класів ХФКС під керівництвом вчителя фізики та астрономії Карпенко Юлії Борисівни взяли участь у другому турі Радіоолімпіади з фізики, яку проводив факультет радіофізики Харківського державного університету ім.Каразіна. Деякі завдання були доволі складні для школярів, але сподіваємось, що усі гідно витримали цей іспит. Бажаємо успіхів та чекаємо на переможців.

Освітній ярмарок "Didacta Stuttgart 2025"

З 11 по 15 лютого 2025 року в місті Штутгарт, (Messe Stuttgart) пройшов найбільший в Європі освітній ярмарок (Didacta Stuttgart 2025), до якого долучилася вчителька правознавства та громадянської освіти Харківського фахового коледжу спорту Світлана БЕДЕНКО.
Основні тематичні напрями виставки:
1. Раннє виховання: сучасні методики та матеріали для освіти.
2. Шкільна та позашкільна освіта: новітні розробки для шкіл та додаткової освіти.
3. Професійна освіта та підвищення кваліфікації: рішення для професійного навчання та розвитку
навичок.
У рамках виставки відбулося близько 1500 заходів, в тому числі: семінари, лекції та дискусії, присвячені актуальним питанням освіти.
Виставка зібрала понад 740 експонатів сучасних освітніх технологій із 60 країн. Були також представлені інноваційні розробки в галузі робототехніки.
Didacta Stuttgart
2025 вкотре підтвердила свій статус провідної освітньої платформи, надавши учасникам можливість обмінятися досвідом та ознайомитися з новітніми міжнародними освітніми тенденціями.

Дистанційний захід

Дистанційний захід
22 лютого 2025 року вчитель фізики та астрономії ХФКС Карпенко Юлія Борисівна взяла участь у дистанційному заході з підвищення кваліфікації, який проводив факультет радіофізики Харківського державного університету ім. Каразіна.
Протягом зустрічі спікер Берест Володимир надав інформацію про напрями навчання на факультеті, розповів про сучасну радіофізику та її застосування у сучасному житті та науці, які знання дає навчання на факультеті для повсякденного життя, були надані пропозиції та рекомендації щодо залучення учнів у конкурсах МАН.
Було багато цікавої інформації для майбутніх студентів, для педагогів, які готують випускників до складання НМТ, для вчителів, які працюють з обдарованими здобувачами освіти.
Усі присутні педагоги, учні яких взяли участь в радіоолімпіаді, отримають сертифікати з підвищення кваліфікації на 30 год (1 кредит ЄКТС).

Урок технологій у 7-А класі «Куміхімо: японський шнурок – майстер-клас»

Урок технологій у 7-А класі «Куміхімо: японський шнурок – майстер-клас»
У Харківському фаховому коледжі спорту навчаються не тільки спортивно обдаровані діти, ми виховуємо талановиту і креативну молодь!
10 грудня 2024 р. учителькою технологій Олесею ЖУК для учнів і учениць 7-А класу був проведений урок за темою «Куміхімо: японський шнурок – майстер-клас». Для вихованців ця тема виявилася надзвичайно цікавою та корисною, оскільки вона відкрила перед ними нові підходи до власної творчості. Особливу увага дітей привернула техніка японського шнура, тож вони із задоволенням проявили свої творчі таланти.
Це може здаватися дивним, але ось деякі аспекти, які свідчать про користь уроків технологій для підготовки професійних спортсменів. Куміхімо, хоча й не пов՚язане безпосередньо зі спортом, проте може позитивно вплинути на розвиток фізичних і психологічних навичок спортсменів. Це творче поняття розвиває як фізичну спритність, так і психічну стійкість, яка важлива для досягнення високих результатів у спорті.
Спортсмени, особливо під час підготовки до важливих змагань, часто перебувають у стані психологічного напруження, а ця техніка має медитативний ефект, сприяє зниженню тривожності, відновленню енергії.
У таких видах спорту, як шахи, біатлон або плавання, дуже важливо вміння концентруватися. Куміхімо сприяє здатності до фокусування, уваги до дрібниць.
Куміхімо вимагає розуміння, як переплетення ниток у певному порядку може вплинути на кінцевий вигляд шнура, а це, в свою чергу, розвиває просторового бачення, тактичне мислення.
Під час реабілітації після спортивних травм (особливо рук чи пальців) куміхімо може бути корисним після низького рівня фізичного навантаження, яке при цьому покращує розвиток сили пальців і кистей, рухливість суглобів.
Перед стартами у спорті необхідно налаштуватися на спокій і концентрацію. Саме куміхімо сприяє цим властивостям.
Для спортсменів куміхімо – це не тільки творчі хобі, а й спосіб тренування важливих навичок: координації, концентрації, терпіння й стресостійкості. Це заняття може бути корисним як частина відновлення спортсмена, так і налаштування на старти.

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ «ОПТИМІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ»

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ «ОПТИМІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ»
13 грудня 2024 р. з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулися батьківські збори 9-Б класу відділення футболу Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Тамара ВАСЮКОВА, вихователька Лариса ТРАЧ та вчитель зі спорту Артем ЧЕРНЯЄВ.
Під час зборів були обговорені наступні питання:
1. Підсумки навчання учнів за І-й семестр 2024-2025 н.р., стан відвідування навчальних занять.
2. Підсумки спортивно-тренувальної роботи за І-й семестр 2024-2025 н.р., планування тренувальної діяльності на час зимових канікул.
3. Правила безпеки під час зимових канікул.
Тамара Григорівна ознайомила з порядком здачі заборгованостей з навчальних предметів, окреслила загальні вимоги педагогів до підсумкових семестрових робіт.
Лариса Валентинівна нагадала присутнім правила особистої та колективної безпеки, які стосуються мешканців територій, де (та/або поблизу) ведуться активні бойові дії.
Артем Анатолійович зауважив, що фізична культура і спорт є основою здоров՚я і благополуччя особистості, а також важливим чинником внутрішньої мотивації і самореалізації особистості. Тому дуже важливо націлюватися не лише на спортивні результати, а й дбати про соціальну сферу, а саме – про навчання та успішне виконання освітніх програм.

«КІБІРГІГІЄНА ДЛЯ МОЛОДІ» (до «ТИЖНЯ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»)

«КІБІРГІГІЄНА ДЛЯ МОЛОДІ» (до «ТИЖНЯ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»)
У рамках Тижня цифрової грамотності у Харківському фаховому коледжі спорту вчителькою інформатики Марією МАСЛОВОЮ для учнів і учениць 9-10-х класів було проведено заняття на тему «Кібіргігієна для молоді». Під час уроку вихованці ознайомилися з основними правилами безпеки в інтернеті для молоді, які допоможуть захистити свої дані від хакерів, а також вчилися способам захищати свої дані від кіберзлочинців. Марія Олександрівна анонсувала освітній серіал «Кібіргігієна для молоді» (вебпортал «Дія. Освіта»), кожна серія якого присвячена актуальним темам кібербезпеки та містить прості поради, які допомагають знизити ризик стати жертвою хакерів, надає рекомендації, як безпечно користуватися електронною поштою, захистити акаунти й уникати шахрайських сайтів. Діти успішно опанували освітній курс та отримали сертифікати.
Освітній серіал створено за ініціативи Мінцифри, Національного координаційного центру кібербезпеки та Національного університету «Києво-Могилянська Академія» для платформи Дія.Освіта за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
Робимо разом наше життя в цифровому світі безпечнішим!

ІНТЕРАКТИВНЕ ЗАНЯТТЯ З ІНФОРМАТИКИ «ЧАРИ КІБЕРЗАХИСТУ. ЗМАГАННЯ ФАКУЛЬТЕТІВ ШКОЛИ ГОҐВОРТС» (до «ТИЖНЯ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»)

ІНТЕРАКТИВНЕ ЗАНЯТТЯ З ІНФОРМАТИКИ «ЧАРИ КІБЕРЗАХИСТУ. ЗМАГАННЯ ФАКУЛЬТЕТІВ ШКОЛИ ГОҐВОРТС» (до «ТИЖНЯ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ»)
У Харківському фаховому коледжі спорту проходив Тиждень цифрової грамотності. Цьогоріч цікавинкою ініціативи стали заходи з платіжної безпеки в стилі чарівного світу Гаррі Поттера.
Вихователькою Ольгою ГОРБЕНКО та вчителькою інформатики Марією МАСЛОВОЮ для учнів і учениць 8-А та 8-В класів було проведено інтерактивне заняття на тему «Чари кіберзахисту. Змагання факультетів школи Гоґвортс». На занятті вихованці коледжу вчилися створювати надійні паролі, налаштовувати двофакторну автентифікацію та поліпшувати безпеку своїх акаунтів у соціальних мережах. Заняття поєднало в собі вправи та командні змагання на тему чарівного світу Гаррі Поттера. Використовуючи порівняння з чарами і захисними закляттями у всесвіті Гаррі Поттера, учні та учениці дізнавалися, як вибудовувати власні цифрові «захисні бар’єри».
Матеріали для заняття підготовлені Національним банком України за підтримки Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» в межах Всеукраїнських інформаційних кампаній з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай та #КібербезпекаФінансів.
Долучайтеся разом з нами до чарівного світу кіберзахисту!

Батьківські збори в 11-Б класі «Допоможемо обрати надійний шлях майбутнім випускникам»

Батьківські збори в 11-Б класі «Допоможемо обрати надійний шлях майбутнім випускникам»
12 грудня 2024 р. класним керівником Олександром ШТИХОМ і вихователькою Ларисою ТРАЧ за допомогою сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet були проведені батьківські збори 11-Б класу відділення футболу ХФКС.
На захід були запрошені заступник директора з навчальної роботи Сергій СУХАРЕВ та заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА.
Педагоги окреслили стан поточної академічної успішності учнів, зосередили увагу батьківської спільноти на необхідності підтримки та контролю навчальної дисципліни вихованців, ознайомили з вимогами вчителів ЗОП до підсумкового семестрового оцінювання.
Сергій Петрович наголосив на необхідності максимального зосередження майбутніх випускників на освітньому процесі та підготовці до вступного випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України у форматі національного мультипредметного тесту на комп’ютерній основі. Зазначив, що 29 жовтня 2024 р. Верховна Рада України підтримала проєкт Закону №12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року», відповідно до якого здобувачів освіти, які у 2025 році завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти, буде звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).
Наталія Валеріївна окреслила загальні організаційні питання НМТ-2025, ознайомила з актуальною інформацією Українського центру оцінювання якості освіти. Зауважила, що модель НМТ 2024 року буде збережено, проте у 2025 році заплановано певні зміни, а саме: у тесті з історії України будуть завдання за увесь курс. Також зробила інформаційне повідомлення щодо питання цифрової грамотності та обізнаності батьків і дітей з питань безпечного поводження у цифровому просторі.

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ПРО ІНКЛЮЗИВНІСТЬ (У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»)

ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ПРО ІНКЛЮЗИВНІСТЬ (У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КАМПАНІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»)
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Період кампанії також охоплює важливу дату 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
Так, у рамках ініціативи, з метою привернути увагу учнівства до проблем людей з особливими потребами, до захисту їхніх прав, гідності та благополуччя, формування поваги та прийняття різноманітності кожного й кожної, створюючи рівні умови для всіх, учителькою основ здоров՚я Тетяною ГУСЄВОЮ для учнів та учениць 8-10-х класів ХФКС був проведений Перший всеукраїнський урок про інклюзивність, підготовлений освітньою платформою EdEra у партнерстві з Радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼєю Герасимчук та ЮНІСЕФ.
Під час уроку обговорювали наступні питання: що таке різноманіття та інклюзивність, її значенням у повсякденному житті; чому інклюзивність – це про всіх; як створити толерантне суспільство; як бачити в кожному та кожній особистість; шляхи подолання барʼєрів у взаємодії з іншими, а також вчилися краще розуміти досвід інших людей та проявляти більше емпатії. На закріплення вихованцям було запропоновано пройти тематичний інтерактивний квіз.
Пам՚ятаймо: інклюзивність – це не тільки про допомогу тим, хто має інвалідність. Це про створення такого простору, де кожен та кожна відчувають, що їх поважають, де всім зручно навчатися, дружити, працювати й просто бути собою.

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ – МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ – МАЙБУТНЄ ЛЮДСТВА
Сучасне людство має справу з безпрецедентним обсягом інформації. Алгоритми стають все більш витонченими, а машини з нейромережами здатні відтворювати спосіб роботи мозку людини і реалізовувати все більш складні поведінкові реакції. Постійно зростає обчислювальна потужність, здатна обробити гігантські об’єми даних. Шалений прогрес технології. І штучний інтелект – це вже не далеке фантастичне майбутнє, а буденні реалії сьогодення кожної людини.
Розбиралися із новітніми технологіями і у ХФКС. Учителькою інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ для учнів і учениць 7-А класу був проведений відкритий урок-діалог на тему «Штучний інтелект. Інтернет речей. Smart технології». До заходу долучилися також вчительки коледжу Наталія АНДРІЄВСЬКА та Ольга ГОРБЕНКО.
Наталія Валеріївна ознайомила присутніх із власним цікавим досвідом взаємодії з технологіями штучного інтелекту, провела аналогії та порівняння інтелекту людини та штучного інтелекту, окреслила перспективи розвитку галузі та познайомила присутніх з цікавими світовими прикладами. На уроці подискутували також над етичним питанням у галузі розробки і використання штучного інтелекту «Чи зможе штучний інтелект замінити людину?».

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 8-х КЛАСІВ

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 8-х КЛАСІВ
7 листопада 2024 р. з використанням платформи відеоконференцій Zoom Workplace відбулися спільні батьківські збори 8-А та 8-В класів Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класні керівники Вероніка КАРПЕНКО, Тетяна МИРОШНИЧЕНКО та вихователька Ольга ГОРБЕНКО.
Під час зустрічі на обговорення були винесені наступні питання:
1. Навчальна успішність учнів і учениць станом на вересень-жовтень 2024 р..
2. Гайд по навігації офіційних веб-ресурсів коледжу.
3. Формування морально-етичних цінностей, патріотизму здобувачів освіти через родинні стосунки, власний батьківський приклад.
4. Академічна доброчесність у закладі освіти.
5. Основи безпечної поведінки підлітків у соціальних мережах.
Педагоги коледжу разом з батьківською спільнотою визначили основні шляхи організації співробітництва вчителя і батьків у процесі навчання.

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 9-Б КЛАСУ
8 листопада 2024 р. з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулися батьківські збори 9-Б класу відділення футболу Харківського фахового коледжу спорту. Зібрання проводили класний керівник Тамара ВАСЮКОВА, вихователька Лариса ТРАЧ та вчитель зі спорту Артем ЧЕРНЯЄВ.
Під час зборів були обговорені наступні питання:
1. Підсумки навчання учнів за вересень-жовтень 2024 р., пропуск занять та їх документальне підтвердження, поведінка учнів на уроках і в позаурочний час, рекомендації вчителів ЗОП щодо особистої дисципліни учнів під час дистанційного навчання.
2. Підсумки чемпіонату України першого кола, перспективне планування: турніри, збори, друге коло чемпіонату України.
3. Правила безпечної поведінки під час обстрілів.
Класний керівник наголосила на необхідності слідкування за виконанням учнями домашніх завдань як невід’ємної частини освітнього процесу та регулярного проведення батьками бесід щодо відповідального ставлення до навчання.

Курси підвищення кваліфікації у КВНЗ ХАНО

Курси підвищення кваліфікації у КВНЗ ХАНО
3 21.10.2024 по 28.10.2024 вчителі ХФКС Карпенко Юлія та Штих Олександр (напрям фізика), Гусєва Тетяна та Потенко Віталій (напрям біологія) взяли участь у курсах підвищення кваліфікації у КВНЗ ХАНО за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2024 році.
Була приділена увага новим нормативним матеріалам Міністерства освіти і науки України, впровадженню Державного стандарту базової середньої освіти у 7 класі; оновленій Типовій освітній програмі для 5-9 класів; особливостям оцінювання та моделюванню змісту освітнього процесу відповідно до обов’язкових результатів навчання учнів на ІІ циклі базової середньої освіти. Кожне заняття складалося з теоретичної та практичної частини, на яких вчителі мали змогу опанувати нові інтерактивні додатки для зворотного зв’язку та оцінювання учнів.
Після закінчення навчання Карпенко Юлія, Штих Олександр, Гусєва Тетяна, Потенко Віталій отримали сертифікати про підвищення кваліфікації загальним обсягом 30 ак. год /1 кред. ECTS.

Урок інформаційної безпеки (онлайн-квест з безпечного працевлаштування) «БУДЬ УВАЖНИМ У МЕРЕЖІ! ЗНАЙ САМ – РОЗПОВІДАЙ ІНШИМ!»

Урок інформаційної безпеки (онлайн-квест з безпечного працевлаштування) «БУДЬ УВАЖНИМ У МЕРЕЖІ! ЗНАЙ САМ – РОЗПОВІДАЙ ІНШИМ!»
Соціально-економічні та психосоціальні виклики, спричинені спочатку пандемією COVID‑19, а пізніше повномасштабним вторгненням російського агресора, роблять нас більш уразливими до торгівлі людьми та злочинної експлуатації. Велика кількість людей у пошуках захисту, домівки, роботи переміщуються за межі своєї області, країни, що може провокувати додаткові ризики та небезпеки.
З 1996 р. в Україні працює Міжнародна організація з міграції (МОМ), що є частиною системи ООН як провідна міжурядова організація, і підтримує гуманну та впорядковану міграцію для загального блага. Представництвом МОМ в Україні було запущено онлайн-квест для підвищення обізнаності українців про правила безпечної подорожі та працевлаштування.
Так, напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначають 18 жовтня, заступницею директора з виховної роботи Наталією МОШЕНСЬКОЮ та вчителькою інформатики Марією МАСЛОВОЮ для учнів і учениць 7-10-х класів коледжу були проведені уроки інформаційної безпеки «Будь уважним у мережі! Знай сам – розповідай іншим!», під час якого вихованцям було запропоновано пройти онлайн-квест з безпечного працевлаштування. Даний квест – це віртуальна гра з декількома сценаріями, що відображають ключові гендерні, вікові та професійні аспекти. Віртуальна пригода дозволила молоді перевірити, що може статися, якщо вони підпишуть контракт, не прочитавши його, погодяться перевезти посилку від незнайомця за кордон, віддадуть свій паспорт роботодавцю, приймуть або відхилять низку інших ризикованих пропозицій під час подорожі. Після завершення гри діти отримали аналіз прийнятих рішень, а також поради щодо безпечного працевлаштування й подорожей.
Всеукраїнська коаліція громадських організацій із протидії торгівлі людьми, яку підтримує МОМ, повідомляє, що незважаючи на закриття кордонів та обмеження руху, міграційні наміри населення, що належить до груп ризику потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, залишаються високими.
Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу.
Будьте обачними і обережними! Ваші знання – це ваш захист і безпека!

ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК В 9-Г КЛАСІ «ОЛІМПІЙСЬКА СЛАВА ХАРКІВЩИНИ»

ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК В 9-Г КЛАСІ «ОЛІМПІЙСЬКА СЛАВА ХАРКІВЩИНИ»
27 вересня 2024 р. класів вихователькою Зоєю АМЕЛІНОЮ та класним керівником Вікторією АНДРЄЄВОЮ для учнів і учениць 9-Г класу за допомогою сервісу відеотелефонного зв’язку Google Meet був проведений олімпійський урок «Олімпійська слава Харківщини», спрямований на популяризацію фізичної культури і спорту, Олімпійського руху в Україні, виховання учнівської молоді на олімпійських цінностях, виховання почуття патріотизму та гордості за досягнення українських спортсменів.
Педагоги зазначили, що українська земля щедра талановитими спортсменами, які прагнуть возвеличити власну Батьківщину, досягаючи найгучніших, найвизначніших звань, щоб на спортивних аренах усього світу лунав державний гімн України і майорів жовто-блакитний прапор. Разом з вихованцями пригадали імена видатних українських спортсменів минулих часів, їх найвищі досягнення: Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика), Сергій Бубка (легкоатлет, стрибки з жердиною). Звернули увагу вихованців на підсумки виступу збірної команди України на ХХХІІІ Олімпійських (12 медалей: 3 золоті, 5 срібних і 4 бронзові) та ХVІІ Паралімпійських (82 медалі: 22 золоті, 28 срібних і 32 бронзові) іграх 2024 року в Парижі і, зокрема, випускників ХФКС.
До уваги дітей був запропонований огляд найвизначніших перемог спортсменів України, особливою зацікавленістю серед присутніх виділявся медіа контент про Ольгу Харлан, Ярославу Магучіх, Олександра Хижняка, дуета Марини та Владислави Алексіївих.
Під час уроку молоді була надана інформація про видатних харківських спортсменів, чемпіонів та призерів Олімпійських та Паралімпійських ігор, які писали літопис олімпійської слави Харківщини: Богдана Бондаренка (легка атлетика), Валерія Гончарова, Рустама Шаріпова (спортивна гімнастика), Віктора Рубана (стрільба з луку), Ксенію Сидоренко і Марту Федіну (плавання синхронне), паралімпійців Максима Крипака і Максима Вераксу (плавання), Єгора Дементьєва (велоспорт).
Педагоги нагадали девіз нашого коледжу: « Наша мета – олімпійські вершини!», надали дітям настанови для здійснення своєї мрії та мети, віри в себе та волі до перемоги на спортивних змаганнях.

Батьківські збори в 9-Г класі

Батьківські збори в 9-Г класі
20 вересня 2024 р. класним керівником Вікторією АНДРЄЄВОЮ та вихователькою Зоєю АМЕЛІНОЮ за участі учителя зі спорту відділення дзюдо Олександра КУРЦЕВА були проведені батьківські збори в 9-Г класі. Під час зборів Вікторія Григорівна детально розповіла батькам про організацію дистанційного навчання в ХФКС в умовах війни (структура 2024-2025 н.р., правила поведінки учнів і учениць під час онлайн занять), надала поради батькам як допомогти дітям успішно навчатися в умовах дистанційного формату освітнього процесу. Також ознайомила батьків з рекомендаціями практичного психолога коледжу Людмили ШЕВЧЕНКО щодо надання психологічної підтримки та подолання стресу у підлітків в умовах воєнного стану. Зоя Іллівна ознайомила присутніх з правилами кібербезпеки для дітей під час війни, окреслила інтернет-ризики для дітей, зазначила правила безпечного поводження у мережі. Зосередила увагу присутніх на проблемі інтернет залежності та шляхах її подолання, небезпеці спілкування дітей з незнайомцями. Провела роз’яснювальну роботу серед батьків щодо попередження залучення учнівської молоді до протиправної діяльності, спрямованої на вчинення диверсій, терактів, зокрема підпалів техніки військовослужбовців ЗСУ. Надала батькам поради як допомогти підліткам убезпечити себе від вербування. Олександр Сергійович розповів про особливості навчання на спортивному відділенні дзюдо. Педагоги разом з батьками визначили шляхи співпраці та взаємодії щодо створення сприятливих умов для вихованців класу з метою підвищення рівня спортивної майстерності учнів і учениць, успішного навчання в умовах війни, надання підтримки і допомоги у скрутний час.

ПРЕВЕНТИВНИЙ ВИХОВНИЙ ЗАХІД «ВЕРБУВАННЯ ПІДЛІТКІВ ВОРОГОМ ДЛЯ СКОЄННЯ ДИВЕРСІЙ: ПОПЕРЕДЖАЄМО ПРО НЕБЕЗПЕКУ В ІНТЕРНЕТІ»

ПРЕВЕНТИВНИЙ ВИХОВНИЙ ЗАХІД «ВЕРБУВАННЯ ПІДЛІТКІВ ВОРОГОМ ДЛЯ СКОЄННЯ ДИВЕРСІЙ: ПОПЕРЕДЖАЄМО ПРО НЕБЕЗПЕКУ В ІНТЕРНЕТІ»

13 вересня 2024 р. вихователем Зоєю АМЕЛІНОЮ та класним керівником Вікторією АНДРЄЄВОЮ для учнів і учениць 9-Г класу був проведений превентивний виховний захід «Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: попереджаємо про небезпеку в Інтернеті», спрямований на роз’яснення наслідків вчинення підлітками кримінальних правопорушень, які пов’язані зі скоєнням диверсій та терактів.

На захід була запрошена випускниця ХФКС 2015 року, капітан поліції, слідча слідчого Головного Управління Національної поліції в Харківській області Олена АНДРЄЄВА, яка надала інформацію про випадки протиправних дій підлітків в Харкові та області, ознайомила учнів і учениць з кримінальною відповідальністю, яка передбачена Кримінальним кодексом України за скоєння диверсійних завдань.

Педагоги зазначили, що Національна поліція України та Служба безпеки викрили схему російських спецслужб із вербування українських підлітків. З початку 2024 р., тобто протягом півроку, російська федерація з метою дестабілізації ситуації в Україні вербує підлітків віком від 13 до 18 років для використання у противоправних .діях. Через маніпуляції, психологічний тиск або грошову винагороду дітей намагаються залучити до виконання диверсійних завдань, зокрема підпалів автомобілів військовослужбовців ЗСУ. Для вербування ворог використовує усі можливі соціальні мережі, де є можливість здійснювати листування з користувачем. Переважна кількість таких контактів зараз відбувається в месенджері Тelegram.

Під час бесіди з вихованцями було з’ясовано, що дітям відомо про проблему вербування підлітків в Україні завдяки ЗМІ, з розмов з батьками та педагогами, зі спілкування з однолітками та оточуючими людьми. Разом обговорено тактику вербування українських дітей для скоєння диверсій, правила поведінки підлітків щодо небезпеки в Інтернеті, небезпеки листування з незнайомцями.

Вихованці дали оцінку конкретним випадкам противоправних дій підлітків, які були завербовані російськими спецслужбами, в окремих регіонах України (на Дніпропетровщині, Миколаївщині, в Києві, Одесі, Харкові та області).

Педагоги надали дітям поради як убезпечити себе від вербування та куди звертатися, якщо це сталося.

Завдання кожного педагогічного працівника ХФКС разом з батьками стежити за психологічним станом дітей, систематично проводити роз’яснювальну роботу про небезпеку вербування та наслідків скоєння протиправних дій.


 

Урок патріотичного виховання у 9-Г класі

Урок патріотичного виховання у 9-Г класі
2 вересня 2024 р. вихователькою Зоєю АМЕЛІНОЮ та класним керівником Вікторією АНДРЄЄВОЮ для учнів і учениць 9-Г класу був проведений урок патріотичного виховання «Перемагає той, хто памʼятає!».
Під час заходи присутні переглянули ролик з привітаннями директора Приходько І.В. та заступниці директора з виховної роботи Мошенської Н.В. з початком нового навчального року.
Зважаючи на те, що протягом двох з половиною років ми живемо в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію суверенної незалежної України, сьогодні, як ніколи раніше, для кожного громадянина України важлива особиста небезпека. Педагоги нагадали вихованцям основні правила поведінки учнів під час дистанційного навчання в умовах правового режиму воєнного стану (під час повітряної тривоги, онлайн занять, на вулиці, у транспорті, в укриттях).
Разом з учнями пригадали основну історичну хронологію: що російсько-українська війна розпочалася 20 лютого 2014 р., а повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України – 24 лютого 2022 р., 10 серпня поточного року минули десяті роковини завершення боїв за Іловайськ Донецької області.
Ознайомилися з меморіалом пам’яті ХФКС, згадали про випускників коледжу, які загинули у війні починаючи з 2014 р. і по сьогоднішній день, захищаючи Україну від російських загарбників. Ознайомили учнів з інформацією стосовно працівників і батьків здобувачів освіти ХФКС, які зараз боронять нашу рідну землю, українську державу, наших волонтерів.
Спільно пригадали, що 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті загиблих в війні захисників України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників і захисниць України, які загинули в жорстокій боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Перший урок у 10-В класі «Перемагає той, хто памʼятає!» (Vincit qui meminit)

Перший урок у 10-В класі «Перемагає той, хто памʼятає!» (Vincit qui meminit)
2 вересня 2024 р. вихователькою Олесею ЖУК та класним керівником Тетяною ГУСЄВОЮ був проведений перший урок для учнів і учениць 10-В класу на тему «Перемагає той, хто памʼятає!» (Vincit qui meminit). Під час уроку педагоги разом з дітьми згадали захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, обговорили основні події російсько-української війни до повномасштабного вторгнення та після.
До уваги вихованців і вихованок був інтерактивний квест «У пошуках скарбів України» та інтерактивна гра Kahoot! «10 цікавих фактів про Україну».
Наприкінці заняття всі долучилися до вправи «Я бажаю ...» та поділилися з присутніми своїми мріями, сподіваннями та побажаннями на новий навчальний рік.
Знову і знову вклоняємо голови у шані та дякуємо Силам оборони України за можливість жити, навчатися і навчати!
Віримо у Перемогу!

Перший урок у 8-Б класі «Перемагає той, хто пам’ятає»

Перший урок у 8-Б класі «Перемагає той, хто пам’ятає»

2 вересня 2024 року класним керівником Мариною ОЛЕЙНИКОВОЮ та вихователем Раїсою КРОХОЮ був проведений перший урок у 8- б класі на тему «Перемагає той, хто пам’ятає!» Під час уроку разом з дітьми переглянули святкове привітання директора, а також вшанували хвилиною мовчання захисників та захисниць, які загинули під час війни. Особливу увагу звернули на випускників ХФКС, які загинули з 2014 по сьогодення. Переглянули електронний меморіал пам’яті. Також згадали працівників ХФКС та батьків учнів, які боронять нашу землю зараз.

Також наголосили на дотриманні техніки безпеки та поводження під час повітряної тривоги!

Дякуємо нашим Силам оборони України за можливість жити та навчатися.

Все буде Україна! Разом до Перемоги!

Заходи національно-патріотичного виховання у 7-А класі

Заходи національно-патріотичного виховання у 7-А класі

29 серпня і 2 вересня 2024 р. вихователькою Світланою МОРОЗОВОЮ і класним керівником Вікторією ТАРАНОВОЮ для учнів і учениць 7-А класу були проведені заходи з національно-патріотичного виховання, а саме: долучення до Всеукраїнської акції «Сонях», що організована з метою гідного вшанування памʼяті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу, та перший урок на тему «Перемагає той, хто памʼятає!».

Саме 29 серпня у 2014 р. в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях є символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Памʼятаймо подвиг кожного нашого захисника, кожного нашого героя!

Слава Україні!

Героям слава!

Виховна година-спілкування в 11-Б класі «Стартуймо у новий навчальний рік»

Виховна година-спілкування в 11-Б класі «Стартуймо у новий навчальний рік»
2 вересня 2024 р. вихователькою Ларисою ТРАЧ та класним керівником Олександром ШТИХОМ для учнів 11-Б класу була проведена виховна година-спілкування «Стартуймо у новий навчальний рік». Педагоги привітали старшокласників із початком нового навчального року 2024-2025 та окреслили низку важливих питань щодо ефективної організації освітнього процесу у дистанційному форматі.
Також була проведена бесіда щодо запобігання стресових ситуацій у період дії правового режиму військового стану та правил безпечної поведінки під час сигналу повітряної тривоги.
Окремо було наголошено на необхідності концентрації хлопців на освітньому процесу та підготовці до майбутнього складання НМТ 2025.

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"