тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hfks1971@gmail.com
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

Методична робота

XІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ «ВЗАЄМОДІЯ ДУХОВНОГО Й ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СТАНОВЛЕННІ ГАРМОНІЙНО РОЗВИНЕНОЇ ОСОБИСТОСТІ»

XІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ «ВЗАЄМОДІЯ ДУХОВНОГО Й ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СТАНОВЛЕННІ ГАРМОНІЙНО РОЗВИНЕНОЇ ОСОБИСТОСТІ»

20 березня 2025 р. заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА та методистка виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА взяли участь у роботі XІІ Міжнародної науково-практичної онлайн конференції «Взаємодія духовного й фізичного виховання в становленні гармонійно розвиненої особистості», яка проходила на базі Донбаського державного педагогічного університету. Організаторами конференції виступили: професор кафедри теорії і методики фізичної культури та здоров’язбереження Пристинський В.М.; президент Української федерації «Спорт заради розвитку», асистент кафедри Качан О.А..

Конференція вже стала традиційним майданчиком для обміну досвідом між науковцями, студентами, фахівцями-практиками, стейкхолдерами та випускниками університету.

Ключовими тематичними напрямками роботи конференції були:

  • Європейські тенденції у розвитку фізичної культури у НУШ.
  • Використання ІКТ в освітньому процесі.
  • Взаємозв’язок фізичного виховання, реабілітації та рекреації.
  • Фізична культура у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.
  • Досвід впровадження проєкту «Цікава фізкультура».
  • Інклюзивний підхід у фізичному вихованні.

ВИХОВНА ГОДИНА У 9-Б КЛАСІ. ІНСТРУКТАЖ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ

ВИХОВНА ГОДИНА У 9-Б КЛАСІ. ІНСТРУКТАЖ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ
18 березня 2025 р. класним керівником Тамарою ВАСЮКОВОЮ та вихователькою Ларисою ТРАЧ була проведена виховна година у 9-Б класі.
Під час зустрічі педагоги разом з дітьми обговорювали наступні питання:
1. Підбивання підсумків успішності за третю четверть 2024-2025 н.р., аналіз досягнень учнів, рекомендації щодо подолання труднощів в освітньому процесі.
Обговорювали шляхи покращення результатів навчання у наступній чверті, повторювали загальні правила поведінки під час освітнього процесу та поза ним.
2. Інструктаж з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти Харківського фахового коледжу спорту під час весняних канікул.
Зробили огляд потенційних ризиків під час канікул. Повторили правила дорожнього руху, правила поводження з електроприладами, згадали основи мінної безпеки та поводження з вибухонебезпечними предметами, алгоритм дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів тощо.
3. Попередження залучення підлітків до протиправної діяльності.
Зосередили увагу вихованців на небезпеці вербування підлітків через мережу інтернет, обговорили способи, як розпізнати спроби втягнення у протиправну діяльність. Також провели тестування з техніки безпеки життєдіяльності у різних життєвих ситуаціях.
Метою зустрічі було формування в учнів усвідомлення відповідальності за власну безпеку та навчання, а також мотивація до подальшого саморозвитку.

БЕЗПЕЧНІ ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ 2025

БЕЗПЕЧНІ ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ 2025

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ 2025

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ 2025

ПАМ՚ЯТАЙ ПРО БЕПЕКУ НА ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛАХ!

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ «ВТРАТИ ТА ЗАОЩАДЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ГРОШЕЙ» (у рамках Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week 2025)

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ «ВТРАТИ ТА ЗАОЩАДЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ГРОШЕЙ» (у рамках Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week 2025)
Протягом 17-30 березня 2025 р. в Україні відзначається Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week 2025), в якому щороку беруть участь понад 100 країн світу. офіційним Координатором Global Money Week в Україні є Національний банк України.
Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості.
«Обирай надійну (неупереджену) фінансову інформацію, подбай про своє фінансове майбутнє» – це офіційна тема Global Money Week у 2025 р.. Вона покликана привернути увагу дітей та молоді до важливості пошуку достовірної та корисної інформації на тему фінансів, а також розвитку медіаграмотності, що допоможе ухвалювати обмірковані далекоглядні фінансові рішення.
До низки заходів вже традиційно долучився Харківський фаховий коледж спорту. Одним із напрямків освітньої діяльності у коледжі є економічне виховання, а саме – формування фінансової грамотності дітей та підлітків. Фінансова грамотність покликана сформувати відповідальне, доросле ставлення до грошей. На противагу характерного для підліткового віку бажання надмірного споживання, важливо напрацювати навички грамотного розподілу грошей, ведення обліку кишенькових та заощадження на важливі чи омріяні придбання.
Так, вихователькою Ольгою ГОРБЕНКО та вчителькою інформатики Марією МАСЛОВОЮ для учнів та учениць 8-А та 8-В класів був проведений урок фінансової грамотності «Втрати та заощадження. Історія грошей». Діти ознайомилися з основними захисними ознаками державних банкнот та монет, дізналися про історію грошового обігу в Україні, визначили звички фінансово грамотної людини, реалізували свої навички щодо створення цифрових продуктів – виконали інтерактивне завдання – зібрали тематичний пазл-скарбничку, а також прокачали свою медіаграмотність.

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 18.03.2025

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 18.03.2025
18 березня 2025 р. в online-форматі з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулося планове засідання методичного обʼєднання виховної частини ХФКС.
Під час зустрічі були обговорені наступні питання:
1. Аналіз стану готовності презентації здобутків та діяльності з підвищення рівня кваліфікації та фахової майстерності педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації у поточному навчальному році.
2. Розвиток медіаграмотності та медіаосвіта всіх учасників освітнього процесу: інформаційна гігієна під час війни.
3. Креативність, критичне мислення, комунікація та командна робота – навички ХХІ століття, необхідні не лише сучасним учням, а й педагогам.
4. Інструктаж з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти Харківського фахового коледжу спорту під час весняних канікул.
Заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА зосередила увагу присутніх на необхідності застосовувати прийоми критичного мислення щодо інформації, яку споживаємо з публічних медіа та важливості медіаосвіти як для учнівства, так і для дорослої аудиторії. Ознайомила з порядком відповідальності за поширення недостовірної інформації. Роз'яснила ключові моменти профілактики залучення неповнолітніх осіб державою-агресором до протиправної діяльності, у т.ч. шпигування.
Методист виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА зробила інформаційне повідомлення щодо основних безпекових категорій, які є актуальними та важливими для безпечного перебування вихованців і вихованок на весняних канікулах під час дії воєнного стану.
Вихователька Ольга ГОРБЕНКО ознайомила присутніх із власноруч розробленою та адаптованою інтерактивною формою проведення інструктажу з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти Харківського фахового коледжу спорту під час весняних канікул.

ВІКТОРИНА З НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ»

ВІКТОРИНА З НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ»
18 березня 2025 р. колективом вихователів Ларисою ТРАЧ, Наталєю САВЧЕНКО, Лесею ПРОКОПЧУК та класним керівником 9-Б класу Тамарою ВАСЮКОВОЮ для вихованців відділення футболу Харківського фахового коледжу спорту була проведена вікторина з національно-патріотичного виховання «Я люблю Україну».
Метою заходу було: формування почуття патріотизму, національної свідомості та любові до Батьківщини, популяризація української мови та літератури, підвищення обізнаності школярів про історію та здобутки рідного краю, стимулювання розвитку активної громадянської позиції учнів та розуміння необхідності збереження національної спадщини, розвиток командного духу, логічного мислення та ерудиції учасників.
Зустріч проходила у теплій, дружній атмосфері взаємодії. Учасники продемонстрували не лише знання, а й справжню спортивну командну згуртованість. До заходу із задоволенням долучилися також учителі зі спорту відділення футболу Сергій РОСТОВСЬКИЙ, Костянтин ЛИСКОНОГ та старший учитель відділення Олег ПТАЧИК, які вболівають не лише за спортивні успіхи своїх вихованців, а й всіляко сприяють та підтримують учнів на шляху виховання та духовно-морального розвитку. Всі присутні отримали заряд позитивних емоцій, цікавий досвід і гарний настрій. Найактивніші учасники вікторини отримали приємні призи.
Також, напередодні початку весняних канікул з учнями був проведений інструктаж з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти Харківського фахового коледжу спорту під час весняних канікул. Діти разом з педагогами пригадали та повторили правила безпечної поведінки у повсякденному житті в умовах воєнного стану, обговорили можливі небезпеки та ризики для життя та здоров՚я, сформулювали основні тези відповідального ставлення до власного життя та здоров’я.

І ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВИЙ ФОРУМ «СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО МЕНЕДЖЕРА: МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА, ПЕРСПЕКТИВИ»

І ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВИЙ ФОРУМ «СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО МЕНЕДЖЕРА: МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА, ПЕРСПЕКТИВИ»
13-14 березня 2025 р. заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у роботі І Всеукраїнського наукового форуму «Сучасні технології формування конкурентоспроможного менеджера: методологія, практика, перспективи», що проходив на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
Метою форуму було обговорення проблем та розробка пропозицій щодо розв’язання теоретичних і практичних завдань у галузі освітнього, проєктного та інноваційного менеджменту; обмін досвідом щодо застосування сучасних технологій у сфері управління; визначення перспектив розвитку наукових досліджень, підготовки фахівців і наукових кадрів.
Робота форуму проходила за наступними секціями:
Секція 1. Педагогічна майстерність як основа забезпечення дидактичного виміру культури якості управлінської освіти.
Секція 2. Управлінська майстерність керівника закладу освіти.
Секція 3. Управління проєктами у сфері науки, освіти, інновацій та цифрової економіки.
Секція 4. Управління інноваційною діяльністю в освіті та виробництві.
Секція 5. Процеси управління проєктами: український досвід в контексті міжнародних практик.
Секція 6. Управлінські і технологічні аспекти формування культури якості освіти у системі підготовки майбутніх менеджерів.
Секція 7. Цілі сталого розвитку: освітній та управлінський виміри.
Секція 8. Студентоцентрований підхід у системі професійної підготовки менеджерів: методологічний та технологічний дискурс.
На Секції 2 Управлінська майстерність керівника закладу освіти Наталія Валеріївна представила тези доповіді на тему «Використання технології team building (командотворення) як інструмент підвищення управлінської майстерності керівника в контексті розвитку закладу освіти».

ПИШАЙМОСЯ НАШИМИ ЗДОБУТКАМИ!

ПИШАЙМОСЯ НАШИМИ ЗДОБУТКАМИ!
За формування національної свідомості, піднесення престижу української мови серед молоді, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, вшанування Великого Кобзаря та участь у літературному онлайн-марафоні «Єднаймо душі словом Кобзаря!», присвяченого пам’яті Тараса Шевченка Харківський фаховий коледж спорту отримав диплом від Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти (м. Київ).
Вітаємо команду, яка презентувала наш заклад: учня 9-Б класу відділення футболу Максима ЛИСЕНКО, виховательку Ларису ТРАЧ та відеографа Сергія КОЗИРЯ, які спільно працювали над виступом!
Пишаємося нашими вихованцями, які гідно захищають честь коледжу не тільки на спортивній арені, але й демонструють високий інтелектуальний потенціал!
Харківський фаховий коледж спорту вкотре доводить свій потенціал у підготовці висококваліфікованих, ерудованих, вихованих спортсменів-патріотів.
З Україною у серці!
Дякуємо Силам Оборони України за можливість перемагати на освітньо-спортивному фронті!

ВЧИМОСЯ СТВОРЮВАТИ БЕЗБАР’ЄРНІ ПРОСТОРИ: ОНЛАЙН-КУРС «ІНКЛЮЗИВНА ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА»

ВЧИМОСЯ СТВОРЮВАТИ БЕЗБАР’ЄРНІ ПРОСТОРИ: ОНЛАЙН-КУРС «ІНКЛЮЗИВНА ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА»
В умовах війни кількість людей із вразливих груп населення в Україні стрімко зростає. Зокрема, люди з інвалідністю в нових реаліях потребують особливої уваги та інклюзивної гуманітарної допомоги, що враховуватиме їхні запити. Розуміння потреб людей із інвалідністю – це ключ до того, як зробити якомога більше просторів безбар’єрними та доступними.
Головна мета нового курсу «Інклюзивна гуманітарна допомога» на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! – допомогти організаціям, які впроваджують гуманітарні програми, підвищити обізнаність та професійність у сфері інклюзії та навчити їх створювати безбар’єрні простори.
Ведучі курсу:
● Олександр «Терен» Будько, ветеран російсько-української війни та громадський діяч;
● Уляна Пчолкіна, громадська діячка, лідерка ГО «Група активної реабілітації».
Протягом дев’яти лекцій слухачі та слухачки дізнаються, як:
підвищити обізнаність та професійність у сфері інклюзії організаціям, які впроваджують гуманітарні програми;
створювати безбар’єрні простори;
краще розумітися на потребах людей із інвалідністю;
зробити інклюзію однією із цінностей організації.
Курс безоплатний та доступний до перегляду в будь-який зручний час.
Успішне завершення навчання дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС, або шість академічних годин, і зараховується як самоосвіта.
Реєстрація на курс доступна за посиланням: https://bit.ly/41rHVQ1
.

БІНАРНИЙ УРОК «ІНТЕГРАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І МИСТЕЦТВА. ГАЙД ПО GOOGLE ARTS & CULTURE»

БІНАРНИЙ УРОК «ІНТЕГРАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І МИСТЕЦТВА. ГАЙД ПО GOOGLE ARTS & CULTURE»
Безсумнівно, що сьогодення неможливо уявити без інформаційних технологій. У віртуальний простір, подекуди, ми занурюємося більше, ніж у реальне оточення. Тому головною задачею сучасного педагога є зробити це «занурення» ефективним, гармонійним і розвиваючим. Саме над цим працюють педагоги Харківського фахового коледжу спорту.
Так, вчительками інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ та мистецтва і технологій Олесею ЖУК для учнів і учениць 7-А класу був проведений нестандартний освітній захід – бінарний урок з інформатики і мистецтва на тему «Інтеграція інформаційних технологій і мистецтва. Гайд по Google Arts & Culture». Педагоги разом з дітьми досліджували цікаву онлайн-платформу Google Arts & Culture (Мистецтво й Культура Ґуґл) – проєкт-ініціативу, запущену компанією Google ще у 2011 році в партнерстві з міжнародно відомими музеями.
Чи можуть інформаційні технології бути частиною мистецтва? Так, звісно можуть! І саме в цьому школярі мали можливість переконатися на уроці. Діти знайомилися з відомими світовими митцями та історичними постатями, подорожували далекими країнами та відвідували історичні пам՚ятки культури. Ось де і знадобилися знання з усіх шкільних навчальних предметів – географії, історії, мистецтва, інформатики, іноземної мови та інших. Уявіть тільки, за допомогою цифрових інструментів: малювали музику та програвали на віолончелі свій настрій, досліджували справжність картин, керували хором, збирали тематичні святкові пазли, вгадували картини за музичним супроводом, здійснювали віртуальні подорожі музеями, разом з відомими композиторами створювали власні музичні шедеври і навіть власноруч ліпили глиняного глечика.
Особливу увагу вихованців і вихованок Наталія Валеріївна та Олеся Миколаївна зосередили на проєкті, присвяченому збереженню українського мистецтва і культури «Україна поруч». Ця робота особлива актуальна сьогодні, коли через військову агресію рф фізичного знищення зазнають багато історичних та культурних об՚єктів нашої держави.
Загалом, Google Arts & Culture стане у нагоді під час вивчення будь-яких предметів.
Розвиваймо свою цифрову культуру, розширюючи світогляд та формуючи вміння грамотного і корисного використання інформаційно-комунікаційних технологій!

Тиждень безпечного інтернету в Харківському фаховому коледжі спорту

Тиждень безпечного інтернету в Харківському фаховому коледжі спорту
11 лютого світ відзначає День безпечного інтернету, і наш заклад активно долучився до цієї ініціативи!
10 лютого учні 8-Б класу разом із вчителями інформатики Наталією МОШЕНСЬКОЮ та Марією МАСЛОВОЮ взяли участь у важливому вебінарі, організованому Національним банком України, представниками Кіберполіції та компанією ESET в Україні – провідним постачальником рішень із кібербезпеки.
Тема вебінару: «Кібербезпека та актуальні схеми шахрайства»
Спікер: Тетяна Машлаковська – головний експерт управління зв’язків із громадськістю та фінансової обізнаності НБУ.
Під час вебінару учасники дізналися про те:
  • Як створювати надійні паролі.
  • Як захистити свої соцмережі (багатофакторна автентифікація).
  • Як розпізнати шахрайські посилання та перевіряти сайти.
  • Як діяти у разі підозрілих повідомлень.
  • Хто такі "грошові мули" і як не стати співучасником злочину.
  • Які шахрайські схеми зараз найпоширеніші.
Безпека в інтернеті – це відповідальність кожного! Дякуємо організаторам за корисну та актуальну інформацію.

Кібербезпека – твій цифровий щит!

Кібербезпека – твій цифровий щит!
У сучасному світі, де цифрові технології є невід’ємною частиною нашого життя, питання кібербезпеки стають надзвичайно актуальними. З нагоди Тижня безпечного інтернету у Харківському фаховому коледжі спорту відбувся цикл заходів, спрямованих на підвищення обізнаності про захист в онлайн-просторі. Ініціаторами та організаторами виступили вчителі інформатики Наталія МОШЕНСЬКА та Марія МАСЛОВА.
За матеріалами, підготовленими Національним банком України, для учнів були організовані години спілкування, під час яких вони:
  • Переглядали навчальні відео про безпеку в інтернеті, дізнавалися про основні правила захисту особистих даних та важливість кібергігієни.
  • Обговорювали найпоширеніші кіберзагрози, такі як фішингові атаки, шкідливі посилання, підозрілі повідомлення та шахрайські схеми, що використовують кіберзлочинці.
  • Проходили інтерактивні вікторини та практичні завдання, щоб перевірити та закріпити свої знання про безпечне використання цифрових технологій у повсякденному житті.
  • Розбирали реальні випадки кіберзлочинів і вчилися розпізнавати потенційні загрози в онлайн-середовищі.
Учасники дізналися, як створювати надійні паролі, захищати свої акаунти, розпізнавати шахрайські схеми та не ставати жертвами кіберзлочинців.
Пам’ятаймо: наша безпека в інтернеті залежить від нас самих! Будьмо обережними та відповідальними в цифровому світі!
#КібербезпекаФінансів
#ШахрайГудбай
#ТижденьБезпечногоІнтернету

УРОК ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ «КРИМ НЕСКОРЕНИЙ: СПРОТИВ ТРИВАЄ!»

УРОК ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ «КРИМ НЕСКОРЕНИЙ: СПРОТИВ ТРИВАЄ!»
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Ця пам’ятна дата встановлена у 2020 р. Указом Президента України на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в АР Крим та місті Севастополі, визначення річниці проведення 26 лютого 2014 р. в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.
Сьогодні, 26 лютого 2025 р., ми відзначаємо одинадцяту річницю спротиву Криму, важливої події у нашій історії, в історії незалежної України, історії Європи та усього світу.
З нагоди відзначення Дня спротиву АР Крим та міста Севастополя у ХФКС для здобувачів і здобувачек освіти 9-х класів вихователькою Зоєю АМЕЛІНОЮ та класним керівником 9-Г класу, вчителькою історії Вікторією АНДРЄЄВОЮ був проведений виховний захід – урок історичної пам’яті «Крим нескорений: спротив триває!».
Під час заходу вихованці та вихованки переглянули презентацію, відео- та фотоматеріали, присвячені темі, ознайомились з розвитком політичної та соціокультурної ситуації в Криму впродовж лютого – березня 2014 року, а також після окупації, з хронологією подій, обговорили сучасну ситуацію на півострові.
Педагоги анонсували можливість отримання більш детальної інформації про хроніку подій на платформі інтернет-порталу «Віртуальний музей російської агресії», який почав працювати в Україні 19 жовтня 2021 р.. Метою проєкту є надання достовірної інформації щодо перебігу та наслідків збройної агресії російської федерації проти України.
Незаконна анексія й тимчасова окупація півострова росією триває. Після встановлення контролю над Кримом окупаційна влада розпочала незаконні, політично вмотивовані переслідування громадських активістів. Крим і до сьогодні після стількох років окупації продовжує виступати проти війни. Наразі спротив триває по всій Україні. Опір та боротьбу за цілісність та майбутнє нашої країни здійснюють наші Сили Оборони України, урядові структури, кожен громадянин та громадянка України.
Крим – це не питання території, це питання сенсу нашої держави!
Крим нескорений: спротив триває!
Крим – це Україна!

ПАТРІОТИЧНИЙ УРОК-ФОРУМ «КРИМ – ЦЕ УКРАЇНА»

ПАТРІОТИЧНИЙ УРОК-ФОРУМ «КРИМ – ЦЕ УКРАЇНА»
11 років спротиву!
Цьогоріч, 26 лютого, відзначаємо 11 років спротиву окупації Криму та початку війни проти України. У цей день вшановуємо героїзм і мужність громадян і громадянок України, які проживають на тимчасово окупованій території Криму, та продовжують у різний спосіб відстоювати територіальну цілісність України.
У рамках проведення заходів, спрямованих на популяризацію історії України, зокрема боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, вихователькою, вчителькою мистецької освіти Олесею ЖУК для учнів та учениць 7-А класу був проведений патріотичний урок-форум «Крим – це Україна». Школярі креативно підійшли до даної тематики та виконали чудові патріотичні творчі роботи.
Памʼятаємо: Крим – це невідʼємна частина нашої держави.
Крим – це Україна!

УРОК МУЖНОСТІ «СВІТЛО НЕЗЛАМНОСТІ: УКРАЇНА КРІЗЬ РОКИ ВІЙНИ – ТРИ РОКИ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ»

24 лютого 2025 р. – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця. Цього дня, три роки тому російська федерація розв’язала та досі веде повномасштабну війну проти України та українського народу з грубим порушенням норм міжнародного права, учиняючи військові злочини і злочини проти людства.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій та звитяг українського народу, сприяння національно-патріотичному вихованню учнівської молоді в коледжі для здобувачів і здобувачек освіти 9-х класів вихователькою Зоєю АМЕЛІНОЮ та класним керівником 9-Г класу, вчителькою історії Вікторією АНДРЄЄВОЮ був проведений урок мужності «Світло незламності: Україна крізь роки війни – три роки повномасштабного вторгнення».
Під час виховного заходу вихованці та вихованки ознайомилися з матеріалами Українського інституту національної пам’яті, присвяченими 3-ій річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Разом з педагогами обговорили сучасну ситуацію в країні. Школярі після перегляду тематичних відеоматеріалів висловили свою рефлексію з приводу історичних подій. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх воїнів, які віддали своє життя заради нашого майбутнього, і всіх мирних людей, які безневинно загинули. Згадали випускників ХФКС різних років, які віддали своє життя у жорстокій боротьбі заради нашого майбутнього: Всеволода ТАТЬКОВА, Максима КОВАЛЕНКА, Нікіту ЗАСЯДЬКА, Андрія МАСЛОВА, Анатолія СЄМЄНЄНКА, Максима КОСИНСЬКОГО, Павла КОМИШАНЧЕНКА. Висловили слова подяки мужнім українським воїнам за їхню незламність та мужність, сміливість та стійкість.
За три роки, що минули від повномасштабного вторгнення, український народ продемонстрував світові приклад мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом. Українці вистояли й довели свою спроможність перемагати російську військову агресію.
Україна переможе й відновить територіальну цілісність!
Шана та вдячність Силам Оборони України!

ПАТРІОТИЧНИЙ УРОК СТІЙКОСТІ ДО ТРЕТЬОЇ РІЧНИЦІ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ РОСІЇ В УКРАЇНУ

ПАТРІОТИЧНИЙ УРОК СТІЙКОСТІ ДО ТРЕТЬОЇ РІЧНИЦІ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ РОСІЇ В УКРАЇНУ
24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.
24 лютого 2022 року назавжди розділило життя українців на «до» та «після». Цього дня, три роки тому, росія розв’язала повномасштабну війну проти України. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку ворог розпочав проти нашої держави ще 11 років тому.
І вже три роки страждань, війни, яка торкнулася кожного … 1096 днів страшних випробувань, втрат, розпачу … 1096 днів мужності, незламності, героїчного спротиву …
І впродовж кожного з цих 1096-и днів, наші Захисники та Захисниці на межі людських можливостей роблять все, щоб ворог не досяг своєї мети, наближаючи нас до Перемоги.
У Харківському фаховому коледжі спорту до третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну вихователькою, вчителькою мистецької освіти Олесею ЖУК для учнів та учениць 7-А класу був проведений патріотичний урок стійкості, присвячений вшануванню стійкості, боротьби та єдності українського народу упродовж трьох років повномасштабної збройної агресії та 11-ти років загарбницької війни. Захід мав на меті не лише згадати трагічні події та героїчний спротив українського народу, а й продемонструвати силу духу, підтримку наших захисників і захисниць, а також віру у Перемогу.
Олеся Миколаївна розповіла нашим наймолодшим вихованцям та вихованкам про випускників коледжу, які героїчно захищали нашу країну та, нажаль, загинули у цій запеклій боротьбі, серед яких такі ще юні 19-річний Всеволод ТАТЬКОВ, випускник відділення водного поло, та 18-річний Нікіта ЗАСЯДЬКО, випускник відділення плавання. Засобами мистецтва педагог показала, якою високою є ціна нашої свободи та незалежності!
Щиро дякуємо Вам, мужні українські Воїни, Сили Оборони України, за кожен світанок і за кожен вечір!
Дякуємо Вам за Вашу незламність та мужність, сміливість та стійкість!
ХФКС – з Україною у серці!

УРОК ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «УКРАЇНСЬКА – МОВА ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ»

УРОК ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «УКРАЇНСЬКА – МОВА ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ»
21 лютого 2025 р. у Харківському фаховому коледжі тривають заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Так, для учнів 9-Б класу класним керівником Тамарою ВАСЮКОВОЮ та вихователькою Ларисою ТРАЧ був проведений урок патріотичного виховання «Українська – мова вільних людей».
Метою заходу було: поглибити знання учнів про мову як основу духовності; виховувати любов і повагу до української мови як мови державної та мови материнської, любов до України, до художнього слова; спонукати школярів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду; формувати усвідомлення важливості рідної мови у спілкування та самовираженні; розвиток мовленнєвої культури учнів, збагачення їхнього словникового запасу та стимулювання цікавості до мовної грамотності.
Вивчаймо рідну разом!
Українська – мова вільних людей!
Українська – мова Перемоги!

ІНТЕРАКТИВНИЙ УРОК-ГАЙД «ЗБЕРЕЖЕМО НАШ СКАРБ – РІДНУ МОВУ» (до Міжнародного дня рідної мови 21 лютого)

ІНТЕРАКТИВНИЙ УРОК-ГАЙД «ЗБЕРЕЖЕМО НАШ СКАРБ – РІДНУ МОВУ» (до Міжнародного дня рідної мови 21 лютого)
Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day) – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.
Це всесвітнє свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності.
Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що є особливо цінним для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.
Міжнародний день рідної мови покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті. Рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку.
До відзначення долучилися й у Харківському фаховому коледжі спорту. Традиційно творчо наші педагоги підходять до реалізації виховних завдань та створення сучасного освітнього простору. Так, виховательками Ольгою ГОРБЕНКО, Лесею ПРОКОПЧУК та вчителькою інформатики Марією МАСЛОВОЮ для учнів і учениць 8-х класів був проведений інтерактивний урок-гайд «Збережемо наш скарб – рідну мову». Педагоги разом з дітьми обговорили питання важливості збереження рідної мови, згадали мову інформаційних технологій – мови програмування, попрацювали над тематичними інтерактивними завданнями.
Пам՚ятаймо: мова – це оберіг людини і нації.
Перемагаємо українською!

ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА «ВАЛЕНТИНКА ДЛЯ ДРУГА»

Серед важких реалій воєнного сьогодення так не вистачає позитивних емоцій і настрою. Дякуємо Силам Оборони України, що дають можливість хоч трохи розрадити наших дітей!
Так, 14 лютого 2025 р. для учнів 7-10-х класів відділення футболу Харківського фахового коледжу спорту був проведений виховний захід на тему «Валентинка для друга», присвячений дню Святого Валентина. Колектив виховательок коледжу: Лариса ТРАЧ, Наталя САВЧЕНКО, Леся ПРОКОПЧУК, Раїса КРОХА, Світлана МОРОЗОВА щоденно працюють над створенням позитивного освітнього простору для наших вихованців.
Метою заходу було: ознайомити школярів із традиціями святкування Дня Святого Валентина, підкресливши важливість дружби, доброти та взаємопідтримки, сприяти духовному розвитку учнів, вміння цінувати дружні стосунки, виховувати почуття прекрасного, повагу і любов до ближніх, колективізм.
До заходу із задоволенням долучилися учитель зі спорту Сергій РОСТОВСЬКИЙ та помічниця вихователя Дана МОРОЗОВА. Дійство проходило у душевній і теплій обстановці, наповнюючи серця присутніх добротою та нагадуючи всім, що любов і дружба – це не лише святкові листівки, а щирі вчинки й теплі слова щодня. Приємним подарунком для учнів стали святкові валентинки.
Даруймо один одному любов! Це ніколи не буде зайвим!

ГАЛА-ЗУСТРІЧ ДО ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2025 (GALА DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2025)

ГАЛА-ЗУСТРІЧ ДО ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2025 (GALА DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2025)
11 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). З роками цей захід став знаковою подією в календарі онлайн-безпеки. Розпочавшись як ініціатива проєкту ЄС SafeBorders у 2004 р. та підхоплена мережею Insafe як одна з перших акцій у 2005 р., День безпечного Інтернету виріс за межі традиційної географічної зони та зараз відзначається у понад 180 країнах і територіях по всьому світу. Від кіберзалякування до соціальних мереж і цифрової ідентичності, щороку День безпечного Інтернету спрямований на підвищення обізнаності про актуальні та нові онлайн-проблеми.
До всесвітньої ініціативи долучилися й у Харківському фаховому коледжі спорту.
11 лютого 2025 р. з метою розширення своїх знань щодо запобігання ризикам в Інтернеті та отримання європейського досвіду у сфері цифрової освіти, в рамках підвищення кваліфікації відповідно до Постанови КМУ №800 від 21.09.2019 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» та частини першої статті 12 Закону України «Про освіту» заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА, вчителька біології та основ здоровʼя Тетяна ГУСЄВА, викладачка природничих дисциплін Олена БИКОВА взяли участь у гала-зустрічі до Дня безпечного Інтернету (Galа Dnia Bezpiecznego Internetu), що проходила у м. Варшава, Польща, у гібридному форматі – офлайн-робота та онлайн-трансляція на сайте dbi.pl і Facebook-сторінці Польського центру програми «Безпечний Інтернет». Ініціатива реалізована під почесним патронатом Міністерства освіти і науки Польщі, Міністра цифрових справ, Міністра освіти, Омбудсмена у справах дітей, Головування Польщі в Раді ЄС та Наукового центру Коперник.
Захід проходив за наступними змістовними напрямками:
1. Підліток між батьками та смартфоном.
2. Роль статевого виховання в запобіганні онлайн-загрозам.
3. Патотренди, або що молодь дивиться в соціальних мережах і що ми можемо з цим зробити.
4. Загрози дипфейків.
5. Мозок у мережі: як нові технології впливають на молодих користувачів.
6. Чи піддаються ваші учні азартним іграм? Скриньки з призами, темні візерунки та інші пастки у мережі.
День безпечного Інтернету – це час, коли ми об’єднуємо зусилля для створення безпечного та корисного онлайн-середовища. Будьмо грамотними та обізнаними у мережі!

ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ВИХОВНА ГОДИНА «ПРО ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ»

ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ВИХОВНА ГОДИНА «ПРО ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ»
З нагоди відзначення Дня Соборності України виховательками Наталєю САВЧЕНКО та Раїсою КРОХОЮ для вихованців відділення футболу коледжу була проведена інформаційно-просвітницька виховна година «Про День Соборності України».
Мета заходу: формування громадянина-патріота, виховання національної свідомості, поглиблення знань з історії виникнення Дня Соборності, розвиток полікультурної, соціальної компетентності здобувачів освіти, поваги до величної історії України, до Героїв, що боронять нашу землю із зброєю в руках.

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ «ЄДНІСТЬ. НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. МАЙБУТНЄ» (до Дня Соборності України)

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ «ЄДНІСТЬ. НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. МАЙБУТНЄ» (до Дня Соборності України)
У Харківському фаховому коледжі спорту тривають тематичні заходи до Дня Соборності України 2025. Так, в інтерактивному форматі для учнів і учениць 8-А та 8-В класів вихователькою Ольгою ГОРБЕНКО та вчителькою інформатики Марією МАСЛОВОЮ була проведена година спілкування «Єдність. Незалежність. Майбутнє».
Педагогині разом з дітьми обговорили історичне значення Акту Злуки 1919 року, погляди на наше спільне українське майбутнє.
Також, учнівська спільнота долучилася до участі у Всеукраїнському конкурсі «День Соборності України» на освітній онлайн-платформі «На Урок» – заході, який допомагає сформувати розуміння важливості історичної пам՚яті про ключові події національного державотворення.

УРОК ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ «ВІД ЗАХОДУ Й ДО СХОДУ: ЄДНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»

УРОК ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ «ВІД ЗАХОДУ Й ДО СХОДУ: ЄДНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»
22 січня наша держава відзначає День Соборності України – одне із знакових свят українського державотворення. В умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти. Тож гасло цьогорічної інформаційної кампанії – «В єдності сила».
З нагоди відзначення Дня Соборності України у ХФКС для учнів і учениць 9-х класів виховательками Зоєю АМЕЛІНОЮ, Іриною КОЛЕСНІК та класною керівницею 9-Г класу Вікторією АНДРЄЄВОЮ був проведений виховний захід – урок історичної пам’яті «Від Заходу й до Сходу: єдність українського народу».
Вихованці ознайомилися з історичними подіями січня 1919 року, січня 1990 та січня 1999 року, які була знаковими для державотворення України. Педагогині разом з дітьми обговорювали поняття соборності як духовного єднання українців, єдності, неподільності усіх територій України. Провели вікторину за поданим матеріалом та запропонували вихованцям і вихованкам зафіксувати ланцюг єдності підняттям віртуальних долонек.
День Соборності є важливим нагадуванням про важливість національної єдності, спільності цілей та ідеалів. Він закликає усіх українців об’єднатися в найважчі часи, пам’ятати своє історичне минуле та будувати спільне майбутнє.

ПАТРІОТИЧНИЙ ФОТО-ЧЕЛЕНДЖ «В ЄДНОСТІ СИЛА» (до Дня Соборності України)

ПАТРІОТИЧНИЙ ФОТО-ЧЕЛЕНДЖ «В ЄДНОСТІ СИЛА» (до Дня Соборності України)
День Соборності України – державне свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійському майдані в Києві.
Харківський фаховий коледж спорту також приєднався до відзначення цієї важливої історичної події.
Вихователькою Світланою МОРОЗОВОЮ та класною керівницею Вікторією ТАРАНОВОЮ разом з учнями 7-А класу був організований патріотичний фото-челендж «В єдності сила». До акції активно долучилися не тільки вихованці коледжу, а також і вчителі зі спорту відділення футболу та батьківська спільнота класу.
Крім того, у рамках відзначення святкової дати вихованці класу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «День Соборності України» на освітній онлайн-платформі «На Урок». Цей конкурс допомагає школярам зрозуміти, чому ця подія є важливою, та дізнатися багато цікавих фактів з історії нашої держави.
Соборність відображає і потребує спілкування, згуртованості, спільної праці та взаємодії в сучасній Україні. Саме єдність є рушійною силою, що дає можливість разом працювати та створювати щось цікаве, важливе та значне.
Участь у таких заходах спонукає учнівство відчувати гордість за свою державу, робить незабутніми почуття єдності, гордості за досягнення країни, повагу до її захисників.

БУТИ ОБІЗНАНИМ - НІКОЛИ НЕ ЗАШКОДИТЬ!

БУТИ ОБІЗНАНИМ - НІКОЛИ НЕ ЗАШКОДИТЬ!

«Спільно до безпеки. Зимові пригоди без шкоди»

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 10.01.2025

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 10.01.2025

10 січня 2025 р. в online-форматі з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулося планове засідання методичного обʼєднання виховної частини ХФКС.

Під час зустрічі були обговорені наступні питання:

1. План виховної роботи на ІІ семестр 2024-2025 н.р.: основні акценти та змістовні лінії.

2. Концептуальні основи виховання дітей та молоді у цифровому просторі: методичні аспекти педагогічної діяльності вихователя у процесі оцінки цифрового контенту, виховні критерії та моніторинг якості виховання у цифровому освітньо-виховному середовищі.

3. Аналіз проведених відкритих виховних заходів.

4. Нормативне врегулювання організації роботи щодо профілактики булінгу (кібербулінгу) у закладі освіти.

5. Затвердження Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з академічної доброчесності.

6. Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

7. Організація виховних заходів до Дня Соборності України 2025 «Єдина країна – єдиний народ».

Заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА зосередила увагу присутніх на понятті цифрового освітньо-виховного середовища закладу освіти, яке утворюють матеріально-технічне, психолого-педагогічне, дидактичне, комунікативне забезпечення освітнього процесу, що включає засоби навчання і виховання, які базуються на нових цифрових та інформаційних-комунікаційних технологіях, навчальній та виховній інформації, яка сприяє формуванню соціально важливих якостей усіх учасників освітнього процесу. Зазначила, що метою його створення є формування духовно розвиненої особистості (керівника, педагога, здобувача освіти), яка володіє високим рівнем розвитку цифрової компетентності та функціонально готова до використання засобів цифрових та інформаційно-комунікаційних технологій в управлінській, методичній, освітній, виховній, дозвіллєвій, самоосвітній діяльності.

Методист виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА зробила інформаційне повідомлення щодо методичної підготовки до виховних заходів, приурочених Дню Соборності України 2025 «Єдина країна – єдиний народ». Ознайомила присутніх із матеріалами, рекомендованими Українським інститутом національної пам’яті.

Урок технологій у 7-А класі «Куміхімо: японський шнурок – майстер-клас»

Урок технологій у 7-А класі «Куміхімо: японський шнурок – майстер-клас»
У Харківському фаховому коледжі спорту навчаються не тільки спортивно обдаровані діти, ми виховуємо талановиту і креативну молодь!
10 грудня 2024 р. учителькою технологій Олесею ЖУК для учнів і учениць 7-А класу був проведений урок за темою «Куміхімо: японський шнурок – майстер-клас». Для вихованців ця тема виявилася надзвичайно цікавою та корисною, оскільки вона відкрила перед ними нові підходи до власної творчості. Особливу увага дітей привернула техніка японського шнура, тож вони із задоволенням проявили свої творчі таланти.
Це може здаватися дивним, але ось деякі аспекти, які свідчать про користь уроків технологій для підготовки професійних спортсменів. Куміхімо, хоча й не пов՚язане безпосередньо зі спортом, проте може позитивно вплинути на розвиток фізичних і психологічних навичок спортсменів. Це творче поняття розвиває як фізичну спритність, так і психічну стійкість, яка важлива для досягнення високих результатів у спорті.
Спортсмени, особливо під час підготовки до важливих змагань, часто перебувають у стані психологічного напруження, а ця техніка має медитативний ефект, сприяє зниженню тривожності, відновленню енергії.
У таких видах спорту, як шахи, біатлон або плавання, дуже важливо вміння концентруватися. Куміхімо сприяє здатності до фокусування, уваги до дрібниць.
Куміхімо вимагає розуміння, як переплетення ниток у певному порядку може вплинути на кінцевий вигляд шнура, а це, в свою чергу, розвиває просторового бачення, тактичне мислення.
Під час реабілітації після спортивних травм (особливо рук чи пальців) куміхімо може бути корисним після низького рівня фізичного навантаження, яке при цьому покращує розвиток сили пальців і кистей, рухливість суглобів.
Перед стартами у спорті необхідно налаштуватися на спокій і концентрацію. Саме куміхімо сприяє цим властивостям.
Для спортсменів куміхімо – це не тільки творчі хобі, а й спосіб тренування важливих навичок: координації, концентрації, терпіння й стресостійкості. Це заняття може бути корисним як частина відновлення спортсмена, так і налаштування на старти.

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"