Поради батькам
ІНФОРМАЦІЯ З ПИТАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ У СФЕРІ ОСВІТИ ОСІБ, СТОСОВНО ЯКИХ ВСТАНОВЛЕНО ФАКТ ПОЗБАВЛЕННЯ ОСОБИСТОЇ СВОБОДИ ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ, ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ
23 лютого 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання державної цільової підтримки окремим категоріям осіб у сферах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти» (реєстр. №8400). Законопроєкт був поданий народними депутатами України та підтриманий МОН.Відповідно до прийнятого Закону приводиться у відповідність законодавство у сфері освіти до вимог ухваленого 26.01.2022 Закону України № 2010-IX «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей», а саме врегульовується питання надання таким особам та їхнім дітям державної цільової підтримки для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
Норми Закону забезпечують соціальну справедливість та доступ зазначених осіб до підтримки з боку держави, зокрема:
■ повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
■ пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
■ соціальної стипендії;
■ безоплатного забезпечення підручниками;
■ безоплатного доступу до мережі «Інтернет», систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти;
■ безоплатного проживання в гуртожитку;
■ інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.
УВАГА! Мінна небезпека! Будьмо обізнаними!
Захистить себе: кір!
Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк можуть швидко поширюватись та загрожувати вам та вашій дитині.
Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – зробити щеплення.
Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.
Важливо пам’ятати!
- Якщо дитина пропустила щеплення , то не потрібно починати з початку всі щеплення проти цієї інфекції.
- Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти любої інфекції у будь-якому порядку.
- Радимо робити кілька щеплень одночасно - це світова практика, що дозволяє захистити дитину від кількох захворювань одразу.
- В Україні зареєстрований спалах поліомієліту - небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу. Упевніться, що ваша дитина отримала принаймні 2 дози вакцини ІПВ.
- У 2023 році є ризик спалаху кору. Подбайте, щоб дитина у 12 місяців мала першу дозу вакцини КПК (кір-краснуха-паротит) та у 6 років – другу дозу.
- При травмах існує високий ризик правця, підвищується ризик заразитися на гепатит В (наприклад, під час хірургічної допомоги). Подбайте, щоб дитина мала 3 дози вакцини від гепатиту В та всі щеплення від правця згідно календаря щеплень.
- Немає потреби в обстеженнях (аналіз крові, сечі, імунограма) перед вакцинацією.
Захистіть себе та власну дитину!
Про впровадження у практичну діяльність мобільного застосунку «Reunite Ukraine» з пошуку зниклих дітей
ПРО ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ (Примірний алгоритм дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту)
БУДЬ УВАЖНИМ НА ДОРОЗІ! Міжнародний благодійний фонд «Допомога постраждалим внаслідок ДТП»
Міжнародний благодійний фонд «Допомога постраждалим внаслідок ДТП» більше 10 років працює у сфері безпеки дорожнього руху в Україні, допомоги тим, хто постраждав у ДТП, а найголовніше – над попередженням дорожньо-транспортної аварійності та численних людських втрат на дорогах. Це найбільша в Україні недержавна організація, що опікується даною проблемою.
Спираючись на кращий світовий досвід, принципи Генасамблеї ООН та Всесвітньої організації охорони здоров’я із безпеки дорожнього руху, фонд тісно співпрацює з цілою низкою державних та недержавних структур в Україні та за кордоном, зацікавленою громадськістю та бізнесом.
У числі постійних і надійних партнерів є Міністерство освіти і науки України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Державна служба України з безпеки на транспорті, ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» Міністерства охорони здоров’я України, Моторне (транспортне) страхове бюро України, Донецький державний університет внутрішніх справ України, компанії ТОВ «Єврокар», ТОВ «3М Україна», ТОВ «КОМПАНІЯ «БІКО», ТОВ «КВІНТО ПЛЮС» та інші.
Фонд долучається до впровадження державної політики та реалізує власні проєкти з підвищення безпеки на дорогах. Є постійним співорганізатором проведення загальнонаціональних Тижнів безпеки дорожнього руху.
Усі ми знаємо, що в основі більшості нещасних випадків на дорозі лежить людський фактор, тож метою усіх проєктів та заходів фонду є широка інформаційно-роз’яснювальна, просвітницька та навчальна робота з усіма категоріями учасників дорожнього руху.
Не полінуйся! Зайди за посиланням https://dopomogadtp.com та згадай (або ж дізнайся нових) правила своєї та колективної безпеки на дорозі!
ДАВАЙТЕ ЗРОБИМО НАШУ КРАЇНУ БЕЗПЕЧНОЮ РАЗОМ!
ПАМ’ЯТКА для учнів та батьків на період зимових свят/зимових канікул в умовах воєнного стану
УЧЕНЬ! Передбачай–уникай–дій!!!
-
Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащені світловідбивачами.
-
В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти недалеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Повертайся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек. Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ далеко відходити від своїх домівок.
-
Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.
-
Контролюйте своє життя «онлайн»!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте «у друзі» лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах «де прилетіло», «куди прилетіло», розміщення та локації військових.
-
ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг – це насилля, яке карається Законом України!
-
Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!
-
Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1 м), не використовуй несправні та не суши на них речі!
-
Будь обережний з електроприладами. Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
-
Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну ілюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу – це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.
Пам'ятка щодо небезпеки чадного газу
Навчіть свою дитину правила "Тут мене не торкайся"
ПРОТИДІЯ ЗАЛУЧЕННЯ ДІТЕЙ РОСІЙСЬКИМИ ВІЙСЬКОВИМИ ДО ПРОТИПРАВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ
ДОВІДНИК БЕЗБАР’ЄРНОСТІ. У ВОЄННИЙ ЧАС ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ДИТИНА ПОБАЧИЛА ЩОСЬ ШОКУЮЧЕ І НАЛЯКАНА
Обличчя війни страшне. І, на жаль, у ці часи діти нарівні з дорослими переживають жахи війни і можуть стати свідками шокуючих ситуацій.
1. Не сваріть і не соромте дитину за її переляк. Страх – природне і нормальне почуття, частина інстинктивної програми самозбереження. Він не піддається контролю у дітей, проявляється на фізичному рівні – здригання, плаксивість, порушення сну і апетиту, нервові тіки, заїкання.
2. Якщо ви побачили, що дитина сильно налякана, заспокоюйте, міцно-міцно обіймайте, зігрівайте своїм тілом, гладьте по спинці – це допоможе зняти напругу.
3. Нехай дитина плаче, якщо їй це потрібно. Не зупиняйте, не заговорюйте, дайте виплакатися, просто будьте поруч і показуйте свою любов.
ПАМʼЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: «ДІТИ. ІНТЕРНЕТ. МОБІЛЬНИЙ ЗВʼЯЗОК»
З метою реалізації та додержання вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі, обігу продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру, продукції, що містить пропаганду культу насильства, жорстокості і порнографії, створено Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі (далі – Національна комісія).
РОЗБУДОВА БЕЗБАР’ЄРНОЇ УКРАЇНИ: ЗАПРОВАДЖЕННЯ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПРОЄКТУ «ОСВІТА БЕЗ БАР’ЄРІВ»
Навчіть дитину говорити "Ні!" - поради для батьків
Як захистити дітей від сексуального насильства 3 ігрові вправи
Як захистити дитину від сексуального насильства
Безпека на залізниці
Залізниця – це зона підвищеної небезпеки, причому з двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги. Це все свідчить про те, що знаходження в зоні залізниці може бути смертельно небезпечним, особливо для дітей. Номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.
Потенційними жертвами також стають меломани, що при знаходженні на залізничній інфраструктурі не розлучаються з навушниками і не вимикають звук на своїх гаджетах при переході через залізничні колії.
Дотримуйтесь правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них. Привчайте до цього своїх дітей. Пам’ятайте, що залізниця являється зоною підвищеної небезпеки і неможливо огородити тисячі кілометрів магістралі, як огороджуються промислові об’єкти.
ЖИТТЯ – ДУЖЕ ВЕЛИКА РОЗПЛАТА ЗА БЕЗТУРБОТНІСТЬ ТА ХАЛАТНІСТЬ.
ЗАЛІЗНИЧНА КОЛІЯ – ЦЕ ЗОНА ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ! ПРО ЦЕ ПОВИНЕН ПАМ’ЯТАТИ КОЖЕН!
Пам’ятка – рекомендації для працівників, студентів та учнів ХФКС щодо уникнення факторів небезпеки під час відпусток та канікул
Правила поведінки на канікулах
Літні канікули
Шановні батьки! Пам’ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті в школі знання і використовувати їх у домашніх умовах. Психологи рекомендують дотримуватися таких основних моментів на канікулах:
-
організуйте для вашої дитини правильний розпорядок дня (режим), дотримуйтеся його щодня;
-
організуйте дитині щоденний активний відпочинок на свіжому повітрі;
-
організуйте щоденну навчальну годину, оберіть постійний час і повторюйте навчальний матеріал;
-
постійно говоріть із дитиною (контролюйте вимову та правильність побудови висловлювань);
-
спостерігайте за поведінкою дитини, якщо в неї виникають труднощі, допомагайте їх розв’язувати, підтримуйте;
-
поважайте дитину як особистість.