тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Інформація для здобувачів освіти

Інформація для здобувачів освіти

Безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул 2024

Детальніше...

Правила поведінки під час літніх канікул 2024

Правила поведінки під час літніх канікул 2024

ІНФОРМАЦІЯ З ПИТАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ У СФЕРІ ОСВІТИ ОСІБ, СТОСОВНО ЯКИХ ВСТАНОВЛЕНО ФАКТ ПОЗБАВЛЕННЯ ОСОБИСТОЇ СВОБОДИ ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ, ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ

ІНФОРМАЦІЯ З ПИТАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ У СФЕРІ ОСВІТИ ОСІБ, СТОСОВНО ЯКИХ ВСТАНОВЛЕНО ФАКТ ПОЗБАВЛЕННЯ ОСОБИСТОЇ СВОБОДИ ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ, ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ
Статтею 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» передбачено, що держава забезпечує особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення, дітям осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також дітям осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, які загинули (померли), у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття професійної (професійнотехнічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти.
23 лютого 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання державної цільової підтримки окремим категоріям осіб у сферах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти» (реєстр. №8400). Законопроєкт був поданий народними депутатами України та підтриманий МОН.Відповідно до прийнятого Закону приводиться у відповідність законодавство у сфері освіти до вимог ухваленого 26.01.2022 Закону України № 2010-IX «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей», а саме врегульовується питання надання таким особам та їхнім дітям державної цільової підтримки для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
Норми Закону забезпечують соціальну справедливість та доступ зазначених осіб до підтримки з боку держави, зокрема:
■ повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
■ пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
■ соціальної стипендії;
■ безоплатного забезпечення підручниками;
■ безоплатного доступу до мережі «Інтернет», систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти;
■ безоплатного проживання в гуртожитку;
■ інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Детальніше...

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯН НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (щодо забезпечення особистої безпеки при знаходженні на об’єктах залізничного транспорту)

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯН НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (щодо забезпечення особистої безпеки при знаходженні на об’єктах залізничного транспорту)

Керівництво Харківського регіонального відділу організації роботи станцій виробничого підрозділу «Служба роботи станцій» регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» звертає увагу на те, що останнім часом спостерігається тенденція до збільшення випадків травмування громадян на об’єктах залізничної інфраструктури, зокрема на станціях.

Залізниця є зоною підвищеної небезпеки не тільки через pyx поїздів та електропоїздів, а i у зв’язку з наявністю енергетичного обладнання, яке має напругу електричного струму від 220 вольт до 27500 вольт.

Найчастіше електротравми стаються на дахах вагонів поїздів, куди підлітки намагаються піднятися через бажання похизуватися перед однолітками, задля селфі, розваги тощо.

РОБОЧА НАПРУГА КОНТАКТНОЇ МЕРЕЖІ – 27500 ВОЛЬТ. ПІД ЧАС НАБЛИЖЕННЯ ДО ДРОТУ БЛИЖЧЕ НІЖ НА 2 МЕТРИ МОЖЕ ВИНИКНУТИ ЕЛЕКТРИЧНА ДУГА МІЖ ТІЛОМ ЛЮДИНИ І ПРОВОДОМ ТА ЗАВДАТИ ЕЛЕКТРОТРАВМУ З ВАЖКИМИ НАСЛІДКАМИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я.

На даху вагона існує велика ймовірність отримати ураження електричною дугою. Людину вражає струмом, внаслідок чого вона падає з даху вагона та отримує травми від падіння. Найчастіше це переломи рук, ніг, ребер та хребта, нерідко відкриті черепно-мозкові травми. Загоряння одягу та волосся супроводжується опіками шкіри. Струм проходить через yci органи i вражає ïx. ПІСЛЯ ТОГО ЯК ЛЮДИНА ОПИНИЛАСЯ НА ДАХУ ПОЇЗДА, ВОНА МОЖЕ ЗГОРІТИ ЗАЖИВО.

У рідкісних випадках може пощастити. Однак викладене в Інтернеті відео провокує екстремалів повторити «подвиги», а думка що «лихо може статись з ким завгодно, тільки не зі мною» може зіграти злий жарт ...


Детальніше...

УВАГА! Мінна небезпека! Будьмо обізнаними!

УВАГА! Мінна небезпека! Будьмо обізнаними!
Міністерство освіти і науки України інформує, що Мінреінтегації спільно з партнерами – проєктом Dovidka.info та благодійною організацією «Смарт ангел» – створено кілька просвітницьких відеороликів для здобувачів освіти, присвячених мінній безпеці.
Метою розробки та поширення цих матеріалів – нагадування про те, що третина України замінована або забруднена рештками зброї й техніки внаслідок війни. Тож мінна небезпека нині загрожує кожному – як дорослим, так і дітям. Учні мають знати, як виглядають міни-пастки, міни-розтяжки та інші їх види та, як діяти, коли знайшов міну.
У цих відео – правила поведінки з вибуховими предметами для дітей.
Під час війни це важливі знання, які можуть вберегти життя та якими варто поділитися!
Детальніше...

Аптечка психологічної самодопомоги

Аптечка психологічної самодопомоги

Безпечні літні канікули з песиком Патроном

Літні канікули під час війни. Пам'ятка для учнів і батьків

Правила безпечної поведінки під час літніх канікул

Про впровадження у практичну діяльність мобільного застосунку «Reunite Ukraine» з пошуку зниклих дітей

Про впровадження у практичну діяльність мобільного застосунку «Reunite Ukraine» з пошуку зниклих дітей
Управління ювенальної превенції Національної поліції України інформує про розроблення та використання мобільного застосунку «Reunite Ukraine» для пошуку осіб, зокрема дітей, що зникли безвісті, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України або були незаконно депортовані до російської федерації, білорусі та тимчасово окупованих територій.
Мобільний застосунок є складовою механізму комплексної системи пошуку зниклих дітей з урахуванням потреб нашої країни в умовах війни.
Мобільний застосунок розроблено у співпраці з американською приватною компанією «Find My Parent», основною метою діяльності якої є розширення можливостей людей у всьому світі щодо пошуку та відновлення зв’язків зі своїми сім’ями за допомогою технологій штучного інтелекту. За допомогою технологій можна зробити так, аби діти об’єдналися зі своїми родинами швидко та ефективно. «Reunite Ukraine» – це колективний додаток, тобто додаток, яким можуть користуватися багато людей для такої потреби, як повернення дітей в Україну.
Детальніше...

Правила безпеки

ДИВИСЬ, КУДИ ІДЕШ!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"