тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Новини

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ТХЕКВОНДО ВТФ

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ТХЕКВОНДО ВТФ

Під час чемпіонату України 14 жовтня 2015р. відбулася прес-конференція президента Федерації тхеквондо ВТФ України Лесика Саманджи, віце-президента ФТУ Сергія Кіпоренка, а також головного тренера збірної України Андрія Литвиненка і старшого тренера жіночої збірної Олега Нама.

Під час зустрічі з журналістами керівники Федерації розповіли про розвиток тхеквондо ВТФ в Україні, підготовки спортсменів до міжнародних стартів, і шансах потрапити на Олімпійські ігри, а також обговорювали міжнародний семінар «Global Training Program» в Кореї, на якому вдалося побувати.

Лесик Саманджия, президент Федерації тхеквондо ВТФ України: «Сьогодні у нас вже 25-й за рахунком чемпіонат України. З них 15 років поспіль змагання проводяться в Харкові. У нинішньому чемпіонаті бере участь близько 700 спортсменів, що дуже значимо для нас. Такої великої кількості ще не було на чемпіонатах України, і говорить про те, що ми зростаємо, і йдемо вперед. По закінченню чемпіонату буде формуватися збірна команда на наступний рік - на участь у чемпіонаті Європи серед дорослих, а також на ліцензійний турнір до Олімпійських ігор, який відбудеться в січні наступного року в Туреччині. Ми розраховуємо на те, що наші спортсмени візьмуть ліцензію на Олімпійські ігри. Попередній список кандидатів буде визначений за підсумками чемпіонату. Також ми вже сформували календарний план на наступний рік. Міжнародний турнір «Ukraine Open Cup», який ми щороку проводили в Харкові, в наступному році плануємо провести у Львові. В останні два роки до нас у Харків побоялися їхати іноземні спортсмени. Вони були, але їх могло бути набагато більше. Тому довелося поміняти місце проведення турніру, і вперше він пройде у Львові. Хотів би також зазначити, що вчора повернулися з Південної Кореї наші тренера, де пройшли підготовку, тренерський семінар, і тепер зможуть поділитися своїм досвідом. Плануємо з їх допомогою провести в Україні такі ж семінари для наших тренерів і спортсменів. Я думаю, що такі семінари дадуть великий поштовх у розвитку нашого виду спорту. У першу чергу - це специфіка проведення тренування, а також, звичайно, будемо впроваджувати серед спортсменів правила етикету - як поводитися на змаганнях і як вести себе по відношенню до старших».

Олег Нам, старший тренер жіночої збірної України: «Я є одним з учасників семінару в Кореї, де на «Global Training Program» були учасники з 27 країн. Хочу подякувати Лесика Ражденовіча за те, що вніс нас в число кращих їх кращих, тому що на даний семінар можуть потрапити лише за рекомендаціями федерації. І критерій відбору не нижче 4 дана. Участь у семінарі взяли президенти федерацій, міжнародні рефері, міжнародні інструктори, і ми теж потрапили в їх число, набуті знання на цій програмі, вони дорого коштують. Корейці підійшли до цієї справи дуже педантично. Вони ознайомили нас не тільки з тхеквондо. Вони познайомили нас з культурою, традиціями. Крім самої підготовки було багато екскурсій, а також були уроки правопису корейських ієрогліфів. У Кореї ми побували в кращих спортзалах. Для нас були відкриті двері всіх спортзалів, всіх аудиторій. Ми могли користуватися всіма навчальними матеріалами, які там були. Мені дуже приємно, що я опинився учасником цієї програми, і я вірю, що ті знання, які ми придбали на цій програмі, ми зможемо передати українським тренерам, українським спортсменам, і щиро вірю, що це стане великим поштовхом у розвиток тхеквондо в нашій країні . Хочеться відзначити, що в цей період, коли ми проходили «Global Training Program», наші спортсменки Ірина Ромолданова і Тетяна Тетеревятнікова також проходили збори в Південній Кореї. У 2017 році в «Taekwondowon» проводитиметься чемпіонат світу, і ми заздалегідь змогли побувати і потренуватися на головній арені».

Сергій Кіпоренко - віце президент Федерації тхеквондо ВТФ України: «Хочу додати, що заняття у нас проходили в новому центрі «Taekwondowon», який був запущений тільки в минулому році. Це цілий національний парк, і на будівництво цього центру було витрачено мільярд доларів. У будівництві було задіяно і уряд Кореї, Міністерство спорту і культури, Національний Олімпійський комітет Кореї і Kukkiwon. У нас щодня проходили і практика і теорія. Кожен день приїжджали гранд-майстри, які сьогодні провідні і в Kukkiwon, і у Всесвітній Федерації тхеквондо. Таким чином, ми чули інформацію з перших вуст. Заняття проводили більше 20 майстрів не нижче 8 дана, і кожне заняття було дійсно повчальним і цікавим».

Андрій Литвиненко - головний тренер збірної України: «Як вже сказав Лесик Ражденовіч, чемпіонат України - це один з етапів підготовки до ліцензійного турніру. Це наш єдиний і останній шанс відібратися на Олімпійські ігри. Надії є, шанси також є на це. Попереду у нас міжнародний турнір в Хорватії, і, я думаю, що після нього ми остаточно визначимося з командою, яка поїде на ліцензійний турнір. На даний момент в Конча-Заспі проходять збори наші юніори, і готуються до чемпіонату Європи, який пройде в Латвії з 23 по 25 жовтня. Ще у нас в цьому році чемпіонат Європи серед молоді, який буде в листопаді в Румунії. Сподіваємося, що наші команди покажуть гідний результат. В принципі, останнім часом ми, що по молоді, що по юніорам добре виступали, показували високі результати. Сподіваємося, що традиція збережеться і на цей раз».

-          На даний момент як би оцінили стан наших лідерів?

Андрій Литвиненко: «Якщо серед жінок у нас ситуація більш-менш зрозуміла, і у нас є чіткі претендентки, які непогано конкурують на світовому рівні, то серед чоловіків ситуація складніша, скажімо так. Тому ми і відтягуємо момент формування команди до останнього. Швидше за все, остаточний склад зможемо назвати лише в грудні місяці. Серед чоловіків у нас зараз явних лідерів немає. Але у нас є можливість ще раз переглянути всіх їх на даному чемпіонаті України і на міжнародному старті в Хорватії».

- Чому сьогодні немає серед чоловіків лідерів? Хлопці нестабільно виступають?

Андрій Литвиненко: «Скажімо так рівень спортсменів по жінках у нас вище, і рівень їх міжнародного рейтингу теж набагато вище. Так вийшло, що дуже важко зберегти спортсменів. У нас дуже хороші юніори, молодь. Але коли спортсмен виходить у доросле життя, ми його утримати практично нічим не можемо. Звідси, напевно, у нас проблеми і з дорослою чоловічою командою».

-          У чому на сьогоднішній день ми поступаємося, наприклад, корейським спортсменам?

Олег Нам: «Мені здається, що основна проблема нашого спорту - це фінансування. Тому що на голому місці результати не народжуються. У нас дуже талановита молодь, і самі результати про те говорять. Але, на жаль, коли вони вже потрапляють у дорослий спорт, не кожну можна утримати. Одиниці залишаються, які готові присвятити своє життя цьому прекрасному виду спорту. Хочу також подякувати головному тренеру збірної України за комплементи на адресу жіночої збірної. Знаєте, коли ми були в Кореї, і у нас питали, хто в нашій країні домінує в збірній, я відповідав, що українське тхеквондо має красиве жіноче обличчя, і в Україні сильні спортсменки».

Андрій Литвиненко: «Фінансова сторона дуже важлива. Саме звідси випливають і інші проблеми, в тому числі психологічні. Наші спортсмени технічно підготовлені не гірше спортсменів світового рівня. Але сам момент психології присутній. Ті ж європейські спортсмени виїжджають настільки часто, що буквально на кожному турнірі відчувають себе як вдома, а вдома, як говориться, і стіни допомагають. Наші ж спортсмени можуть виїжджати на міжнародні турніри раз на кілька місяців. Крім того, є й такі дріб'язкові моменти, як бюрократичні. Спортсмени з інших країн з одних змагань відразу їдуть на інші, на треті, на четверті. У нас же так зробити складно, і навіть не тільки через фінансування, а через те, що нам постійно потрібно аргументувати, чому між змаганнями спортсмен повинен залишитися там закордоном, а не повернутися додому. Це нам теж дуже заважає»

- За технічним оснащенням наші змагання не поступаються міжнародним?

Лесик Саманджия: «По дорослим у нас є все. Сьогодні ми проводимо чемпіонат на шести доянгах, що, звичайно, складніше технічно. Тим не менш, всі забезпечені електронними жилетами. Зараз, звичайно, у нас є головний біль - це електронні шоломи, які ввели на міжнародних стартах. Потрібно їх придбати, а вони коштують чималих грошей - близько тисячі євро один шолом. Зараз наш спорт став дуже дорогим, тим не менш, ми плануємо закупити електронні шоломи, і з наступного року проводити наші внутрішні змагання на них».

- Чи всі найсильніші спортсмени України сьогодні беруть участь у чемпіонаті?

Лесик Саманджия: «Так, всі найсильніші спортсмени беруть участь. Єдине, немає Григорія Гусарова і Дениса Вороновського, які травмовані. Але ми зберігаємо надію, що вони зможуть в найкоротший термін відновитися, і також поборотися за місце в команді, яка потрапить на ліцензійний турнір. На жаль, як було сказано головним тренером збірної, ми сьогодні поступаємося за чоловічої збірної. Востаннє наші хлопці брали медалі, якщо не помиляюся, в 2007 році на чемпіонаті Європи. Чоловіча збірна непогано виступає на міжнародних змаганнях. Але, що стосується чемпіонатів Світу та Європи, там конкуренція набагато вище, і брати медалі складніше. Крім того часто не вистачає простого везіння, та й травми заважають показати результат».

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"