тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Поради психолога

Я більше не можу: як впливають відключення світла на ментальне здоров'я українців?

Я більше не можу: як впливають відключення світла на ментальне здоров'я українців?
У зв’язку з плановими та екстреними відключеннями електроенергії ми помічаємо зміни у ментальному стані суспільства. Особливо це стосується тих людей, у кого разом із електроенергією зникає зв’язок та вода, а також тих, які не мають газової плити, або ж живуть у будинку, де екстрених відключень є доволі багато.
Наразі доволі часто можна почути про те, що “здають нерви”. Вулиці заполонив шум та шкідливі речовини від генераторів, в багатьох містах відсутнє вуличне освітлення, тож навіть вечірню спокійну прогулянку для саморегуляції запланувати стає вже дедалі складніше.
Давайте сьогодні поговоримо про те, як допомогти собі та близьким, якщо ви починаєте відчувати себе гірше.
Поміркуйте: як ви спите та харчуєтеся? І що саме провокує нервові зриви? Цей пункт може здатися занадто банальним, але обходити його стороною не можна: адже стан тіла напряму впливає на психоемоційний стан людини.
Давайте спробуємо знайти та вивести саме ваш подразник у площину свідомої задачі. Коли ми розуміємо, з чим маємо справу, можемо контролювати щось, ми знімаємо напруження з емоційного рівня. Фоново нам стає набагато легше.
 
Приклади задач та можливих рішень:
❌Не можу їсти, бо не маю газу = ✅ придбайте термос та їжу, яка не потребує термічної обробки, наприклад: хліб, печінка трески, сир, паштети, овочі, фрукти тощо. Придбайте термос та сублімовану їжу, щоб завжди мати доступ до гарячого напою та гарячої сублімованої їжі.
❌Не можу вимити голову, бо часто раптово вимикають світло та воду = ✅ зробіть великий запас води вдома. Якщо у вашому будинку часто спрацьювують екстрені відключення, перед тим, як іти у ванну, візьміть з собою додатковий запас води та гарячий чайник. Раптом що - ви зможете закінчити гігієнічні процедури спокійно за допомогою запасу води.
❌Не маю, чим зайнятися, бо нічого не працює = ✅ ретельно подумайте, спробуйте підійти до справи раціонально. Чи дійсно ви не маєте чим зайнятися? Складіть свій власний список активностей, які можливо виконувати, коли немає світла. Наприклад, це може бути медитація, читання під акумуляторною лампою, ведення щоденника під свічкою, виход на вулицю на невеличку прогулянку, самомасаж, чаювання при свічках та роздуми, планування дня/року, фізичні вправи або йога - подумайте, що може підійти саме для вас.
❌Не можу гуляти, бо навколо генератори = ✅ знайдіть інший спосіб займатися фізичною активністю. Пошукайте студії йоги, танців, розтяжки, спортзали, які працюють попри відключення світла (таких багато).
❌ Через відключення замерзаю і хворію = ✅ пошукайте альтернативні способи обігріву та займіться укріпленням загального стану здоров'я та імунітету. Наприклад, це може бути грілка (для її використання також може стати у нагоді великий термос), теплі напої, електронні ковдри з функцією нагрівання, використання акумулятору тощо. Також допоможе рух та фізична активність (піти в зал, поки немає світла, або зробити вправи вдома - чудово зігріває) та загальне зміцнення імунітету. Зверніться до сімейного лікаря, щоб дізнатися, як зміцнити імунітет.
❌ Я в скрутній фінансовій ситуації, і не можу придбати навіть термос = ✅ пошукайте необхідні речі на сайті https://social.edopomoga.gov.ua/uk. Також може бути корисно домовитися з друзями, знайомими або рідними проводити час відключень разом та допомагати один одному.
 Якщо емоційно вам тяжко переживати відключення і ви маєте можливість та сили евакуюватися або переїхати в будинок, де ситуація з електроенергією є кращою - не нехтуйте цією можливістю.
Бережіть себе!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"