тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Поради психолога

РОДИНА В КАРАНТИНІ (прості поради психолога)

РОДИНА  В  КАРАНТИНІ (прості поради психолога)

Карантин – це чудова  нагода побути з сім’єю, зміцнити чи відновити втрачені зв’язки

1. Як пройде карантинна ізоляція залежить від кожного члена сім’ї. Будьте відповідальні!

2. Встановіть правила. По-перше – це складання  алгоритму базового фізичного захисту, турботи про своє фізичне здоровя і близьких ( маски, гігієна, ізоляція).   По-друге,  коли і скільки часу батьки працюють, діти навчаються, займаються, читають самостійно, займаються фізичними навантаженнями тощо.  Потім скільки  часу та як  родина проводить разом.

3. Потрібно попередньо домовитися  про обов’язки кожного члена родини.

4. Зараз не час відвідувати та приймати гостей. Варто всім залишатися по своїх домівках. Коли  все минеться – наверстаємо!

5. Пам’ятайте, що дітям не вистачає живого спілкування з однолітками і в сім’ї має бути живе емоційне спілкування, яке не замінити будь-якою діяльністю.

6. Намагайтеся підтримувати  ініціативи членів родини зайнятися справами за бажанням або для душі.

7. Можете зайняти себе справами, які давно відкладали.

8. Підтягніть знання. Інтернет-сервіси допоможуть прослухати лекції чи пройти курси для підвищення кваліфікації, навіть освоїти нову спеціальність.

9. Відвідайте онлайн-бібліотеку, тетр, кінотеатр, музеї світу, виставки, різні країни тощо.

 

10. Розвивайте критичне мислення. Завжди перевіряйте джерело інформації, оцінюйтье його якість, щоб зберегти власне психічне здоров’я та психіку близьких вам людей. Оберіть декілька джерел, яким можна довіряти.

11.   Не менше 8 годин сну. Намагайтеся засинати та прокидатися в один і той самий час, це позитивно вплине на ваше почуття стабільності. За таких умов мозок може нормально функціонувати, вчитися та розвиватися.

12. Сортуйте свої думки. У такі часи упродовж дня в нас може виникати тисячи думок. Щоб не піддаватися  руйнівним хвилюванням, почуттю тривоги задавайте собі питання «Це корисне чи некорисне переживання? Чи можу я на це вплинути, про що весь час думаю?»  Аргументи у відповідь  допоможуть вам відсортувати «негативні думки» та  звільнитися від зайвих негативних переживань.

13. Не соромтеся своїх хвилювань. Звертайтеся за допомогою – це абсолютно нормально. Будь-яка людина має на це право. Допомагайте один одному. Разом легше пережити скрутні часи.

14. За необхідністю використовуйте деякі способи для  зняття  напруги:  ароматерапія (олія лаванди, м’яти, меліси надають заспокійливий ефект), а також дихальні вправи,  музика, масаж для релаксу, чаювання у родинному колі тощо. Гумор також великій помічник у захисті від емоційної напруги.

15. Не забувайте  дзвонити близьким, рідним та  підтримувати їх. Коли ми підтримуємо інших у нас з’являється стимул і так буде легше пережити цей карантин. Кілька основних послань під час розмов: «Ми не можемо знати, що буде далі. Проте ми можемо робити те, що зараз залежить від нас», «Навіть у непростий час ми можемо дзвонити коханим, підтримувати один одного, робити приємні, гарні речі».

Згадайте, будь ласка, що таке любов, підтримка, щастя, доброта, сімейні цінності  і які, навіть прості речі, можуть їх нам забезпечити! Можливо цей час нам надан для того, щоб ми змогли переусвідомити, що насправді має занчення у нашому житті, а в які «ігри» ми дуже «загралися» і не помітили раптом, куди вони нас завели!!!

БУДЬТЕ МУДРИМИ, ЗДОРОВИМИ! БЕРЕЖІТЬ ОДИН ОДНОГО!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"