ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я В СИТУАЦІЇ ТИМЧАСОВОЇ ІЗОЛЯЦІЇ
Карантин і соціальна дистанція – загальноприйняті кроки в усьому світі, направлені на подолання спалаху короновірусу. Недавні дослідження науковців вказують на те, що карантин негативно впливає на психічне здоров’я більшості людей.
Прояви можуть бути різні: тривога, порушення сну, порушення апетиту, режиму харчування, апатія, немотивована агресія та гнів, можлива депресія та посттравматичний стресовий розлад, загострення хронічних хвороб.
Стресовими факторамив даному випадку виступають порушення звичного режиму життя, страхи бути зараженим, нудьга, недостатнє володіння інформацією або надмірна кількість різноманітної інформації, яка не дає змогу розібратися у дійсному положенні справ, фінансові втрати тощо.
Наявність даної проблеми змусила Всесвітню організацію охорони здоров’я розробити та оприлюднити поради щодо того, як вберегти своє психічне здоров’я під час карантину.
1. Дозвольте собі відпочити! Ви не витрачаєте час на дорогу, а значить можете нарешті виспатися. Відпочиньте, а вже потім плануйте свою подальшу карантинну ізоляцію.
2. Пам’ятайте про фізичний стан організму! Важливо знайти спосіб знімати емоційну напругу і забезпечити собі здоровий сон. В іншому випадку зявиться схильність до переїдання або хаотичного харчування, що негативно відгукнеться на загальному самопочутті. Обовязкові фізичні навантаження, йога, ранкова зарядка, танці тощо.
3. Якщо для вас дуже важливо продуктивно проводити свій час, розробіть свій особистий розпорядок дня, який би включав різні види діяльності. Це дозволить уникнути фрустрації потреб та відчуття марно втраченого часу.
4. Уникайте синдрому емоційного вигорання, для цього правильно розплануйте режим роботи і відпочинку. При активній розумовій діяльності необхідно щогодини надавати своєму організму 10 хвилин розвантаження.
5. Залишайтеся на зв’язку (особливо це стосується екстравертів, для яких спілкування – невідємна частина повноцінного життя). Максимально використовуйте сучасні технології та спілкуйтеся в онлайн режимі з друзями, рідними та колегами, щоб не відчувати дискомфорт у браку спілкування.
6. Не переповнюйте своє життя мас-медіа (засобами масової інформації). Обмежте себе у перегляді новин, які спричиняють виникнення масової паніки. Приділіть краще цей час саморозвитку!
7. Зосередьтесь на позитиві. Займайтесь діяльністю, яка приносить задоволення. Памятайте, карантин тимчасовий, врешті решт життя повернеться в своє звичне русло!
Дбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх рідних та близьких людей!
ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!