Плавання синхронне. Кубок Європи

Змагання з синхронного плавання поряд з художньою гімнастикою, мабуть, найефектніші і видовищні види спорту, особливо, якщо мова йде про відбіркові турніри до Олімпійських ігор. З 10 по 12 травня 2019 року в Санкт-Петербурзі відбувся Кубок Європи з синхронного плавання, який мав саме такий статус. Тож для участі у ньому приїхали 17 національних збірних у найсильніших, зіркових складах.
Україну на цих змаганнях представляли вихованки відділення плавання синхронного училища – випускниця Анастасія Савчук та одинадцятикласниця Марта Федіна. Дівчата виступали у змаганнях дієтів і завоювали срібні медалі в технічній (91.6143 бали) та довільній (93.1667 бали) програмах. Таким чином, в дуетах українки потрапили до числа двох володарів путівок на Олімпіаду-2020. Також олімпійську ліцензію отримав російський дует Світлана Колесніченко та Світлана Ромашина, які стали переможницями даного Кубку Європи з результатом 97.4667 в довільній програмі та 95.3768 в технічній програмі. Наступними кроком до ліцензій на Олімпійські ігри в Токіо 2020 буде чемпіонат світу, який з 09 по 20 липня відбудеться у м. Кванджу (Південна Корея). Збірна України з синхронного плавання боротиметься за ліцензію в командних змаганнях.