ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ З ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ ПЛАВАННЯ І ОСНОВ РЯТУВАННЯ НА ВОДІ

18 лютого 2025 року згідно з Планом проведення відкритих занять на 2024-2025 навчальний рік викладачка освітнього компонента «Теорія і методика плавання і основи рятування на воді» Світлана КЛІМАКОВА провела відкрите лекційне заняття на тему: «Документація планування навчальної роботи з плавання в НУШ та ДЮСШ» для здобувачів освіти 3 курсу.
На занятті були присутні: Олена ФЕДУНОВА, заступниця директора з навчально-методичної роботи, Лілія ЧІВУРІНА, голова циклової комісії професійної та практичної підготовки, Марія СОВА, викладачка освітніх компонентів циклової комісії професійної та практичної підготовки, Галина ДУСЬ, методистка навчальної частини,.
Викладачка підготувала презентацію, при демонстрації якої порівнювались дві форми роботи – у новій українській школі і у дитячо-юнацькій спортивній школі. Розглядались документи планування навчальної роботи з плавання, такі як: навчальна програма, річний план, тематичний план та конспект уроку, так як робота завжди розпочинається з планування.
Аспектами навчальних програм є:
сучасні стандарти ДЮСШ і НУШ – інтеграція в програму х фізичної культури;
професійний спорт ДЮСШ – спеціалізований підхід до плавання;
підвищення безпеки НУШ – ознайомлення з технікою плавання.
Розглядались способи рухової діяльності в ДЮСШ та в НУШ на початковій ланці. Викладачка звернула увагу на те, що важливим документом для тренерів та вчителів є Річний план, оскільки він допомагає організувати навчальний та тренувальний процес та досягти поставлених цілей.
Викладачка підкреслила, що тематичний план визначає структуру та послідовність навчання, враховує фізичні можливості учнів, вік, рівень підготовки та вимоги стандартів.
Акцентувалась увага на специфіці проведення уроку з плавання:
Урок починається на суші, продовжується у воді і закінчується на суші.
Водне середовище як фактор навчання.
Обов’язковий інструктаж з техніки безпеки.
Специфічна розминка.
Методика навчання плаванню.
Велика роль наочності та демонстрації.
Контроль фізичного стану учнів.
Викладачка пояснила, у чому полягає різниця між уроком з плавання та навчально-тренувальним заняттям.
Здобувачі освіти з цікавістю сприймали навчальний матеріал, задавали питання. Викладачка досягла поставленої мети. Заняття проведено на високому методичному рівні.
Наприкінці заняття зроблено висновок.




