«БУЛІНГ – СПОСОБИ ПРОТИДІЇ»
Підлітковий вік – один з найбільш складних періодів розвитку людини. Не дивлячись на відносну короткочасність, він практично багато в чому визначає все подальше життя індивідуума. Саме в підлітковому віці переважно відбувається формування характеру та ціннісних основ особи. Ці обставини: перехід від опікуваного дорослими дитинства до самостійності, зміна видів соціальної діяльності, а також бурхлива гормональна перебудова організму роблять підлітка особливо уразливим і податливим до негативних впливів середовища. При цьому необхідно враховувати властиве підліткам прагнення вивільнятися з-під опіки – контролю рідних, учителів та інших вихователів. Нерідко це прагнення приводить і до заперечення духовних цінностей і стандартів життя взагалі. Саме в підлітковому віці переважно відбувається формування характеру, що нерідко супроводжується агресивними проявами.
Агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним тиском, визначається, у т.ч. й на законодавчому рівні, як булінг. Протидія булінгу у шкільному колективі є сьогодні вкрай актуальною та важливою темою.
У ХФКС з метою вироблення нульової толерантності до проблеми булінгу, розвитку співчутливого ставлення до жертв насилля, навичок надання і отримання допомоги, ознайомлення вихованців із способами протидії цькуванню вихователями Жук О.М., Амеліною З.І., Клипою О.М. для учнів 8-х та 10-х класів був проведений круглий стіл з елементами тренінгу «Безпечна школа». Педагоги разом з дітьми обговорювали принципи відповідального та толерантного спілкування, необхідність і важливість контролювати себе у різних критичних ситуаціях.
На захід були також були запрошені: Фень М.Д., начальник відділу комунікації та право просвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, Димченко Д., Моря А. та Магеррамов С. – студенти 4-го курсу юридичного факультету ХНУ ім.В.Н.Каразіна. Гості разом із вихованцями коледжу обговорили проблему булінгу в Україні, виділили його ознаки, а також визначили, чому виникає булінг. Особливу увагу запрошені приділили способам протидії булінгу всіх учасників освітнього процесу.
Дякуємо нашим гостям за інформативне та цікаве спілкування! Чекаємо нових зустрічей!
Спільнота ХФКС закликає: ви маєте знати, що #булитинекруто. Зовсім не круто! Буде набагато краще, якби люди замість булінгу будуть робити щось добре один для одного. Давайте об’єднаємося в єдине ціле на знак того, що ми разом виступаємо проти булінгу!