Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» 2023
25 листопада в ХФКС стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Вона проводиться щорічно в Україні, адже у світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Саме тому важливо збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у суспільстві, нагадати людям про те, що насильству немає виправдання, а також створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.
17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, але відзначатися він почав ще з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.
У всьому світі, представниці жіночої статі стають жертвами ґвалтувань та зазнають побутового насилля. Більше того, справжні масштаби та істинна природа цього явища нерідко приховані. Задля підвищення інформованості суспільства щодо питання насилля, уряди країн та міжнародні організації започаткували щорічну акцію «16 днів проти насильства». Символом проти будь-яких форм насильства над жінками стала біла стрічка. Вона символізує намір ніколи не залишатися байдужими до цієї проблеми. Цивілізований світ має викорінити це ганебне і небезпечне явище.
Наприкінці вересня ООН оприлюднили звіт у якому зафіксовано понад сотні випадків сексуального насильства із початку бойових дій.
Важливо кожному і кожній усвідомити — про проблему не треба мовчати! Жертвам насилля варто звертатися за допомогою до поліції та інших компетентних органів. Кривдник має понести покарання.
Скажіть насильству СТОП!!
25 листопада 2023 р. у Харківському фаховому коледжі спорту під керівництвом практичного психолога закладу Людмили ШЕВЧЕНКО за допомогою сервісу зв’язку Google Meet відбувся захід «Скажи насильству над жінками СТОП!».
Мета:
привернути увагу здобувачів освіти до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з жінками.
збільшити розуміння та обізнаність про форми насильства над жінками;
популяризувати серед освітнього середовища цінності ненасильства та взаємної поваги.