День спонтанного прояву доброти
Щороку 17 лютого у всьому світові відзначають День спонтанного прояву доброти. Метою цього дня є заохочення людей до прояву доброти до інших та світу загалом. Спонтанний прояв доброти означає робити щось для іншої людини від щирого серця, без очікувань та особистої вигоди.
Цьогоріч педагогічний колектив та здобувачі освіти ХФКС під керівництвом практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО долучилися до святкування. Здобувачам освіти було запропоновано власноруч створити листівку-побажання та подарувати другові або близькій людині, або пересічному перехожому для створення гарного настрою, спрямування думок у позитивне русло. Психологи пов’язують ці емоції з певними хімічними реакціями у мозку, що відповідають за викид гормону окситоцину. Зазвичай його називають «гормоном любові». Окситоцин надає людині почуття благоговіння, щирої радості та безмежної вдячності.
Під час години психолога «Добро починається з тебе!», здобувачі освіти дізналися, що доброю справою можна вважати будь-який прояв любові, турботи, милосердя та розуміння, а доброта – це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен.
День спонтанного прояву доброти дав змогу зрозуміти, наскільки наші елементарні дії, вчинки важливі для інших людей: дякувати, посміхатись, подавати руку, говорити приємні слова, просити вибачення і таким чином зробити звичайний день – ДНЕМ ЛАНЦЮГОВОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ.