МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «ТРАНСФОРМАЦІЇ В ОСВІТІ: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ»
Основна мета форуму – надання кваліфікованої допомоги в успішній адаптації до важливого етапу втілення концепції НУШ у базовій ланці середньої школи, підтримка вчителя, надання йому впевненості, допомоги у входженні в реформовану школу без зайвого занепокоєння і розчарувань. Захід передбачав обмін досвідом професійного співтовариства провідних вітчизняних та зарубіжних науковців, авторів навчально-методичних комплектів, керівників закладів загальної середньої освіти, методистів і вчителів. Робота форуму передбачала пленарне та секційні засідання: мовно-літературна, іншомовна, природнича + соціальна і здоров’язбережувальна, математична, інформатична, громадянська та історична, мистецька, технологічна, секція керівників закладів загальної середньої освіти.
На пленарному засіданні обговорювалися питання психолого-педагогічного портрету школяра в реаліях НУШ, покоління «Альфа», трансформації професійного розвитку вчителів Нової української школи, можливості оцінки нейромоторної готовності дітей до навчання, системи шкільної освіти Сінгапуру, трендів освіти Китаю, електронних дидактичних засобів як актуальних інструментів організації навчання в НУШ, навчання та розвитку особистості в умовах модернізації освіти та ін..
На форумі широко висвітлювалися проблеми підготовки вчителів до роботи в умовах реформи, переходу на наступний рівень (5-9 класи), були надані практичні поради щодо трансформації професійного розвитку вчителів і керівників закладів загальної середньої освіти.
На засіданні інформатичної секції із вступним словом виступила Марина Корнієнко, учителька інформатики вищої кваліфікаційної категорії Харківського приватного ліцею, учитель-методист, Заслужений учитель України, співавторка підручників та посібників з інформатики. На секції обговорювалися такі питання: модельні навчальні програми з інформатики, розвиток інформатичних компетентностей у базовій ланці НУШ, цифрові інструменти формувального оцінювання, Education Online Digital Library Project «Проєкт Цифрової Бібліотеки» (Даніела Мунка-Афтенєв, президент Академії інновацій та змін через навчання) та ін..
Підтримати вчителя, надати йому впевненості, допомогти увійти в реформовану школу без зайвого занепокоєння і розчарувань – це саме те, заради чого організатори форуму зібрали провідних українських та зарубіжних науковців, авторів навчально-методичних комплектів, керівників закладів загальної середньої освіти, методистів, учителів, авторів програм і підручників. Поєднання науки і практики, педагогічний досвід, без сумніву, надихне вчителів упевнено діяти в нових умовах.