тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hfks1971@gmail.com
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Фахові секрети та поради колег

ПІДГОТОВКА ДО АТЕСТАЦІЇ: ЯК ОФОРМИТИ ВЛАСНЕ ПОРТФОЛІО

ПІДГОТОВКА ДО АТЕСТАЦІЇ: ЯК ОФОРМИТИ ВЛАСНЕ ПОРТФОЛІО

Проведення комплексного оцінювання професійної діяльності педагогів, підготовка до атестації – масштабна та відповідальна робота. Вигідно представити свій педагогічний досвід, неординарно розповісти про нього, налаштуватися на професійне зростання можна шляхом самопрезентації, а саме: правильно сформованого портфоліо – добірки методичних матеріалів, документів та інших свідчень досягнень і прогресу у професійній діяльності педагогічного працівника.

Головне призначення портфоліо – продемонструвати найбільш значимі результати практичної діяльності для оцінки своєї професійної компетентності. У ньому педагог зможе відобразити усі свої професійні досягнення, показати знання і навики, рівень володіння методиками, свою креативність тощо. Наявність власного портфоліо є свідченням професіоналізму й результатів педагогічної діяльності.

Портфоліо стане у нагоді для: атестації, працевлаштування, презентації на батьківських зборах, саморозвитку, самоосвіти і підвищення самооцінки.

Слід зазначити, що якогось типового зразка портфоліо або вичерпного переліку матеріалів, що входять до нього, не існує і не може існувати. Портфоліо повинно відображати позицію автора як професіонала, що виражається в умінні вирішувати професійні завдання, використовуючи професійні знання і уміння, різні освоєні способи діяльності. При цьому способи вирішення професійних завдань, тактика і стратегія професійної поведінки педагогів можуть істотно відрізнятися.

Сьогодні перелік нових форм портфоліо складається з таких:

  • електронне портфоліо;
  • веб-портфоліо;
  • паспорт компетенцій і кваліфікації.

Загальними вимогами до формування й оформлення портфоліо, яке буде презентуватися під час атестації, служать:

  • наповнення матеріалами, які відображають роботу педагогічного працівника, його досягнення, опановані вміння та навички за весь міжатестаційний період (а не тільки за останній рік перед процедурою атестації);
  • структуризація матеріалів портфоліо;
  • доцільність і логічність викладу;
  • лаконічність усіх письмових пояснень;
  • актуальність та естетичність оформлення;
  • наочність представленої інформації.

Також можна творчо підійти до процесу створення власного портфоліо і підготувати не тільки його електронний варіант, а й візуалізацію, виконану у техніці лепбука – саморобної інтерактивної папки, в яку збираються і яскраво оформлюються різноманітні матеріали з певної тематики. Основна перевага такого подання у тому, що воно створюється власноруч і оформлюється за власним смаком автора, дозволяючи продемонструвати його творчі здібності.


Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"