тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Фахові секрети та поради колег

ПАМʼЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: ЯК ВЧИТИ НАШИХ ДІТЕЙ НЕ ОБМАНЮВАТИ

ПАМʼЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: ЯК ВЧИТИ НАШИХ ДІТЕЙ НЕ ОБМАНЮВАТИ

Діти можуть обманювати за багатьма причинами. Брехня підлітків часто повʼязана з їхнім соціальним життям – з ким вони були і чим займались. Малеча може обманювати, щоб отримати перевагу або щоб захиститись проти небажаних наслідків. Діти можуть передбачати причину і наслідок, а також можливі проблеми. На певних етапах свого розвитку діти все більше хочуть приймати самостійні рішення, а батьки з найкращими намірами хочуть підтримувати контроль над сином чи донькою, що також може призводити до недомовок або брехні.


Як же вчити дітей не обманювати та не провокувати такі ситуації?

1. Сприймайте дитину безумовно. Любіть її не за те, що вона гарна, розумна, здібна, добре навчається, допомагає. Любіть її просто за те, що вона є.

2. Висловлюйте своє незадоволення окремими діями дитини, а не дитиною загалом.

3. Будьте вірними своєму слову, обіцянкам. Навіть якщо є об’єктивні причини і через якісь обставини Ви не зуміли дотриматися своєї обіцянки, не вважайте не гідним для себе пояснити дитині причин, з якої порушили її.

4. Будьте відвертими з дитиною. У побудові правильних і чесних відносин украй важливе бажання дитини бути з Вами відвертим. Це бажання можна й потрібно стимулювати. Величезну роль тут відіграє ваша доброзичливість у словах та інтонації.

5. Регулярно пояснюйте дитині, чому правда важлива. Переконуйте, що правда допомагає Вам її захистити.

6. Намагайтесь дитину не карати. Якщо Ви уникаєте покарання, то відкриваєтеся для комунікації з дитиною, тому вона ймовірніше прийде до Вас за допомогою. Якщо ж вже сталося так, що Ви викрили обман дитини, реагуйте спокійним тоном і розглядайте ситуацію як можливість для навчання. Наприклад: «Я впевнений, що все трапилось не зовсім так. Ти думаєш, все було саме так?». Розберіться, чому дитина обманула, це допоможе їй знайти рішення.

Якщо дитина розумітиме, що її не покарають за те, що вона зробила щось самостійно, вона не матиме причини брехати. Якщо обман болючий для Вас, можете сказати: «Як би ти почувався, якби хтось сказав таке тобі?». Сфокусуйтеся на тому, щоб вирішити проблему разом.

7. Впроваджуйте практику переговорів з дитиною у певних речах. Вона має знати, що її думку враховують. Пояснюйте дитині, що брехня руйнує довіру, а Вам потрібно довіряти один одному. Можливо, треба буде це повторити декілька разів, але коли дитина буде знати, що Ви не почнете нервуватися, вона навчиться звертатись до Вас частіше. Регулярно впевнюйтеся, що дитина знає, що Ви дуже цінуєте її чесність. Дайте дитині знати, що Ви розпізнаєте її обман і не схвалюєте його. Дайте їй зрозуміти, що вона може Вам довіряти і Ви допоможете їй впоратись з усіма негараздами без обману.


Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"