тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Фахові секрети та поради колег

КОМУНІКАЦІЯ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ: ЯК ПОТРІБНО СЕБЕ ВЕСТИ З «ПРОБЛЕМНИМИ» КОЛЕГАМИ

КОМУНІКАЦІЯ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ: ЯК ПОТРІБНО СЕБЕ ВЕСТИ З «ПРОБЛЕМНИМИ» КОЛЕГАМИ
Комунікація, мабуть, найважливіший компонент у створенні продуктивного і ефективного робочого місця. Позитивне спілкування в команді сприяє співпраці та обміну знаннями, підтримує здорові робочі стосунки. Чим більше співробітників організації пов’язані як колеги, тим ефективніше виконуватиметься робота.

На робочому місці можуть існувати різні типи взаємозв’язків. Наприклад, зв’язок з певною концепцією або проєктом, коли член команди бере на себе відповідальність за її розвиток – «хворіє душею» за цей проєкт. Інший член команди може емоційно злитися з цінностями або метою усієї організації і вийти на новий рівень розуміння значущості своєї ролі в команді, який раніше для нього не існував. Взаємозв’язок може бути і простим: наприклад, міцні дружні стосунки на робочому місці між колегами.

Іноді ці типи зв’язку залишаються непоміченими в організаціях. Звичайно, можна визнати їх позитивними аспектами, але на перший погляд вони здаються незначними порівняно з повсякденною роботою, яку ми виконуємо. І втрачаються в рутині, адже лідери рідко говорять про них. Може здатися дивним, незручним оголосити вашій команді, що такі-то відчуття пов’язані з проєктом X. Але подібні типи зв’язків – це те, що зближує команду і сприяє формуванню більш здорової корпоративної культури.

Робота в колективі завжди супроводжується певними психологічними труднощами. Викликано це тим, що співробітники, як правило, підбираються, в першу чергу виходячи з їх професійних якостей. А питання психологічної та емоційної сумісності, залишаються на другому плані. При цьому, на жаль, «токсичність» людини не завжди можна розпізнати з першого погляду при проведенні співбесід.

Але працювати треба. Тому наступні поради допоможуть вам справитися з труднощами роботи в колективі з «проблемними колегами».

1. Тримайте дистанцію.

Якщо ви виявите, що якийсь співробітник завжди погано відгукується про колег, бреше і має схильність до офісного політиканства, намагайтеся дистанціюватися від цієї людини.

Якщо вам «пощастило» розділити офіс з пліткарем, намагайтеся говорити з ним тільки про теми, повʼязані з роботою, припиняючи негативні обговорення інших людей в колективі.

2. Зберігайте позитивний настрій.

Ніхто не хоче бути поруч з людиною, яка постійно перебуває в поганому гуморі. Так, якщо якісь ваші колеги намагаються вивести вас з душевної рівноваги, постарайтеся в цей момент думати про позитивні моменти у вашій нинішній роботі та щосили демонструвати позитивний настрій.

3. Ігноруйте негативні випади.

Не приймайте близько до серця необґрунтовані негативні випади колег. Ні в якому разі не вдавайтеся в сварки і суперечки. Практика показує, що спокійне ігнорування, зберігає ваші нерви і здоровʼя. Необхідно чітко усвідомлювати, що ваша основна задача на робочому місці – якісне виконання ваших професійних функцій. Тому необхідно абстрагуватися від негативних випадів і зосереджуватися на завданнях, які повинні бути виконані. Але якщо слова або дії колеги починають отруювати вам життя, то необхідно або розібратися в можливих причинах такої поведінки співробітника, або скоротити спілкування з ним до мінімуму.

4. Будьте ввічливими.

Ви повинні розуміти, що не дивлячись на всі ваші спроби, вам навряд чи вдасться стати кращими друзями з усіма колегами. Ви можете виявити, що ви працюєте з кимось, кому ви не сподобалися і це нормально. Проте, необхідно прийти до усвідомлення того, що вам потрібно ставитися до всіх колег з повагою і ввічливістю.

Не давайте приводу своїм недоброзичливцям звинуватити вас у грубій і некоректній поведінці та зарахувати вас в розряд «токсичних» співробітників, з усіма наслідками, що випливають з цього.


Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"