тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Фахові секрети та поради колег

ДИТЯЧИЙ ТА ПІДЛІТКОВИЙ СУЇЦИД: ЯК ЗАПОБІГТИ ТА ДОПОМОГТИ

ДИТЯЧИЙ ТА ПІДЛІТКОВИЙ СУЇЦИД: ЯК ЗАПОБІГТИ ТА ДОПОМОГТИ

Особливістю дитячого та підліткового віку є те, що будь-яка суттєва проблема, що має важкий, гострий чи тривалий характер, здатна порушити процес формування й розвитку організму, психічних особливостей і функцій особистості. Найжахливіше, що в результаті цього дитина може скоїти непоправне – суїцид.

Треба констатувати, що в Україні на загальнонаціональному рівні немає правдивої статистики з проблеми суїцидів. І єдине, чим ми можемо користуватися – це статистичні дані, які у відкритому доступі на джерелах Державної служби статистики України. Але з багатьох позицій ті дані не можуть вважатися вичерпними й задовільними.


Кількість самогубств, скоєних дітьми, збільшується. Особливо вразливою до соціальних негараздів у суспільстві є молодь. Більше половини всіх самогубств підлітків повʼязані з проблемами в сімʼї, а також з черствістю і байдужістю близьких дорослих. Причинами суїциду у підлітків часто криються у нерозділеному коханні, домашніх сварках, нерозумінні з боку однолітків або просто самотності. Суїцидальна поведінка підлітків в основному повʼязана з бажанням позбутися якихось проблем, душевних мук. Якщо причина душевних мук буде усунена, то і бажання звести рахунки з життям пропаде само собою. Якщо зʼявилися хоч найменші натяки на бажання неповнолітнього вчинити самогубство, потрібно негайно зайнятися усуненням депресивних настроїв.

Що можна зробити, щоб попередити:

  • Слід відмовитися від авторитарності й наказового тону під час спілкування з дитиною.
  • Варто будувати стосунки на основі договору, прохань, пояснень.
  • Серйозно ставтеся до всіх погроз зі сторони дитини, не ігноруйте їх.
  • Давайте відчути дитині, постійно нагадуйте, що її люблять і її проблеми вам не байдужі.
  • Не соромтеся та не вагайтеся звертатися по допомогу до авторитетних для дитини / підлітка людей.
  • У разі необхідності не соромтеся та не вагайтеся звертатися разом з підлітком по допомогу до психоневрологічного диспансеру, дитячого чи підліткового психіатра. У боротьбі за життя не існує сорому.

На сучасному етапі розвитку суспільства ми можемо спостерігати багато чинників, які впливають на виникнення суїцидальних тенденцій серед підлітків та молоді. Діти повинні відчувати турботу і потрібність, як рідним, так і суспільству в цілому. Адже не одна людина не хоче померти, вона хоче лише втекти від деяких обставин, які вважає нестерпними. Варто пам’ятати – найкраще, що ми можемо дати нашій дитині – це любов та опору в цьому житті.

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"