«НАРКОМАНІЯ – ЗНАК БІДИ!»
Наркоманія – хвороба особлива. Чому, наприклад, вона виникає, в основному, серед молодих? Чому в однієї людини не виникає бажання до вживання наркотиків, а інша без цього зілля не може існувати? Треба не замовчувати проблеми наркоманії, а говорити про страхітливі наслідки цієї біди.
Проблема вживання наркотиків – це проблема величезної ваги, тому що від її вирішення залежить не просто майбутнє щасливе життя суспільства, а життя взагалі.
Так, вихователем Нонкою М.А. у рамках Плану заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі для вихованців коледжу була проведена виховна година – відверта розмова на тему «Наркоманія – знак біди!». На захід завітали наші традиційні партнери з виховної та превентивної роботи – представники Антинаркотичного молодіжного союзу – співдружності організацій, які займаються відновленням, реабілітацією та післяреабілітаційним супроводом людей, що страждають від різних типів залежностей: Керімов Роман, соціальний педагог, практичний психолог, Павлюк Дарина, консультант з хімічної залежності, Мімін Дмитро, консультант з хімічної залежності.
Метою заходу було: дати учням елементарні знання про хворобу наркоманію, дію наркотичних речовин на організм людини та шляхи профілактики наркозалежності та тютюнопаління в моральному, правовому і медичному аспектах, привести учнів до розуміння і переваг здорового способу життя, виховувати в них почуття відповідальності за власне життя і дії, а також життя інших людей.
Чому наркотична залежність може виникнути у деяких людей вже одразу після першого введення якоїсь наркотичної речовини, а для інших людей – залежить від наркотика і виникає через деякий час. Які існують програми профілактики наркозалежності, спрямовані на розвиток уміння людини швидко впізнати ситуацію ризику нарковживання та зробити свідомий вибір своєї поведінки. Які чинники частіше призводять до вживання, внутрішньої причини, особливості характеру людини та її непідготовленість до складних ситуацій. Як можна оцінити ймовірність для себе особисто потрапити у ситуацію ризику нарковживання та від чого це залежить. Чи може наркоман припинити вживання наркотика лише силою волі, без відповідного лікування? Чому? Ці та багато інших питань було розглянуто та обговорено під час виховного заходу.
Наркоманія – це небезпечне явище, і боротьба з ним повинна бути безкомпромісною! Необхідно добиватися повного його викорінення, не залишати йому будь-яких можливостей для проводження існування як на рівні всього суспільства, так і на рівні кожного окремо випадку.