ГАЛА-ЗУСТРІЧ ДО ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2025 (GALА DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2025)

11 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). З роками цей захід став знаковою подією в календарі онлайн-безпеки. Розпочавшись як ініціатива проєкту ЄС SafeBorders у 2004 р. та підхоплена мережею Insafe як одна з перших акцій у 2005 р., День безпечного Інтернету виріс за межі традиційної географічної зони та зараз відзначається у понад 180 країнах і територіях по всьому світу. Від кіберзалякування до соціальних мереж і цифрової ідентичності, щороку День безпечного Інтернету спрямований на підвищення обізнаності про актуальні та нові онлайн-проблеми.
До всесвітньої ініціативи долучилися й у Харківському фаховому коледжі спорту.
11 лютого 2025 р. з метою розширення своїх знань щодо запобігання ризикам в Інтернеті та отримання європейського досвіду у сфері цифрової освіти, в рамках підвищення кваліфікації відповідно до Постанови КМУ №800 від 21.09.2019 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» та частини першої статті 12 Закону України «Про освіту» заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА, вчителька біології та основ здоровʼя Тетяна ГУСЄВА, викладачка природничих дисциплін Олена БИКОВА взяли участь у гала-зустрічі до Дня безпечного Інтернету (Galа Dnia Bezpiecznego Internetu), що проходила у м. Варшава, Польща, у гібридному форматі – офлайн-робота та онлайн-трансляція на сайте dbi.pl і Facebook-сторінці Польського центру програми «Безпечний Інтернет». Ініціатива реалізована під почесним патронатом Міністерства освіти і науки Польщі, Міністра цифрових справ, Міністра освіти, Омбудсмена у справах дітей, Головування Польщі в Раді ЄС та Наукового центру Коперник.
Захід проходив за наступними змістовними напрямками:
1. Підліток між батьками та смартфоном.
2. Роль статевого виховання в запобіганні онлайн-загрозам.
3. Патотренди, або що молодь дивиться в соціальних мережах і що ми можемо з цим зробити.
4. Загрози дипфейків.
5. Мозок у мережі: як нові технології впливають на молодих користувачів.
6. Чи піддаються ваші учні азартним іграм? Скриньки з призами, темні візерунки та інші пастки у мережі.
День безпечного Інтернету – це час, коли ми об’єднуємо зусилля для створення безпечного та корисного онлайн-середовища. Будьмо грамотними та обізнаними у мережі!