тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

«ДОБРОЧЕСНІСТЬ І СПРАВЕДЛИВІСТЬ – ДОРОЖЧІ ЗА ЗОЛОТО»

«ДОБРОЧЕСНІСТЬ І СПРАВЕДЛИВІСТЬ – ДОРОЖЧІ ЗА ЗОЛОТО»

Чи трапляються ситуації, коли вам складно бути чесним? Хто, на вашу думку, несе відповідальність за те, аби ви поводилися чесно? Цікаві і неоднозначні питання. Так іноді трапляються ситуації, коли ми вчиняємо всупереч своїм цінностям. Наприклад, коли це загрожує нашому життю, або коли можуть постраждати інші. Але ми повинні пам’ятати, що будь-які результати, здобуті нечесним шляхом – це не шлях до успіху, а саме бути чесним є запорукою успіху.

Стаття 42 Закону України «Про освіту» дає визначення: академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та\або наукових (творчих) досягнень. Тобто, академічна доброчесність – це моральна якість, що базується на таких принципах: чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність, сміливість. Дуже актуальним є питання виховання академічної доброчесності у сучасного учнівства, а особливо – спортсменів. Адже принципи і норми академічної доброчесності дуже перетинаються з олімпійськими цінностями та настановами поводження – чесна спортивна боротьба за результат!

Так, з метою формування в учнів уявлення про академічну доброчесність, ознайомлення з основними принципами доброчесності, з видами порушень академічної доброчесності, наслідками недотримання академічної доброчесності як у навчанні, так і у професійному спорті, розвитку вміння творчо мислити та систематизувати отриману інформацію вихователем Крохою Р.М. для вихованців коледжу була проведена виховна інформаційна година «Доброчесність і справедливість – дорожчі за золото». Під час заходу діти ознайомилися з основними поняттями Закону України «Про освіту», а саме – зі змістом статті 42, визначили значення термінів «плагіат» та «академічна доброчесність», зʼясували наслідки тривалих і системних порушень академічної доброчесності, обговорили, чому академічна доброчесність важлива, у т.ч. у спорті.

Головною метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості, її можливостей, талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей. Виключно важливим при цьому є виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого вибору та спрямування своєї діяльності на користь суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного, спортивного потенціалу своєї країни. Академічна доброчесність, як чесність, порядність у виконанні своїх обов’язків, довіра, справедливість, повага та відповідальність, є базисом для фундаментального розвитку здобувачів освіти. Керування принципами чесної праці та навчання є невід’ємною складовою нової академічної культури українського та світового учнівства, передумовою для успішного розвитку суспільства.

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"