29 ВЕРЕСНЯ – НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК ПАМ’ЯТІ (до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру)
29 вересня 2021 року в усіх українських закладах загальної середньої освіти пройшов Національний урок, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Захід проводився спільними зусиллями Міністерства освіти і науки України та Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» з метою формування історичної правди про події Голокосту.
Національний урок пам’яті покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Також урок має на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.
Так, вихователями коледжу Крохою Р.М. та Клипою О.М. був проведений тематичний дистанційний урок – національний урок пам’яті до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру «Бабин Яр: Червона точка памʼяті».
https://classroom.google.com/u/0/w/MjE0MzAxNzAyNjkw/tc/Mzk4MTU1ODU1NTA1
Захід проходив у дистанційному форматі. Offline до уроку долучилися вихователі та оргкомітет з числа учнівського самоврядування.
За результатами останніх досліджень, майже половина українців не знає, де знаходиться Бабин Яр. Місце, яке мало б стати місцем пам’яті, перетворилося на місце забуття. Вивчення Голокосту не може обмежуватися лише описом подій цієї трагедії. Вивчати трагедію Голокосту – означає сприяти утвердженню демократичних цінностей, необхідності відстоювання прав людини, формуванню поваги до людської гідності. Разом із тим, усвідомлювати небезпеку будь-яких форм зневаги, спотворення або придушення цих прав і цінностей. Розуміння причин Голокосту має допомогти розвинути громадянську відповідальність та емпатію, що особливо важливо для України, чиї демократичні інститути наразі в процесі становлення.
Педагоги коледжу всіляко сприяють формуванню у вихованців почуття національної самосвідомості та трактують трагедію Голокосту як життєво важливий досвід.
Бабин Яр був злочином фашизму. Але наше багаторічне замовчування чужого злочину стало злочином власним. Замовчування – це теж вбивство, убивство пам’яті.
Для багатьох народів незалежна Україна стала батьківщиною. Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні! Пам’ятаючи про трагедію минулої війни, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу!