22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ (фото-челендж «Україна соборна. Соборність – мета перемоги!» у ХФКС)
22 січня – не лише День Соборності України, але й 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.
Цього дня 1918 року уперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Постала держава, яка протягом трьох наступних років не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільноти.
Нагадування про проголошення незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року є важливим для протистояння російській пропаганді, зокрема спростування міфу, що ніколи не було незалежної Української держави.
Ключові повідомлення:
- 22 січня 1918 року вперше у XX столітті була проголошена українська незалежність. 24 серпня 1991 року відбулося її відновлення.
- Саме завдяки Українській революції 1917-1921 років наш народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, мобілізувавши національні сили. Ганебний статус українців у царській росії було ліквідовано. Більшовики вимушені були йти на культурно-національні поступки українцям, та й взагалі погодитися на проголошення квазідержавної УСРР.
- Українська революція 1917-1921 років розвивалася в контексті європейських державотворчих проектів.
- Українська Народна Республіка була серед перших нових суверенних країн, що постали у Східній Європі внаслідок державотворчих процесів періоду Першої світової війни: у грудні 1917-го незалежність проголосила Фінляндія, в січні 1918-го – УНР, потім утворилися Естонія, Литва, Чехословаччина, Польща та інші.
- Упродовж революції визвольний рух зазнав трансформації від прагнення політичної автономії і федерації до усвідомлення необхідності власної держави.
- Українська незалежність повалена внаслідок використання більшовиками методів «гібридної війни»: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримка антиукраїнських рухів.
- Незалежність і суверенність – запорука виживання нації. Втрата незалежності у результаті більшовицької окупації у подальшому призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.
Тематичним фото-челенджем «Україна соборна. Соборність – мета перемоги!» спортивна родина ХФКС долучилася до відзначення урочистої і такої значущої в умовах воєнного сьогодення дати.