тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Новини

Вільна боротьба. Підсумки Меморіалу Л. Дуная

Вільна боротьба. Підсумки Меморіалу Л. Дуная

Вже вдев’яте в харківському Палаці спорту «Локомотив» пройшов відкритий Всеукраїнський турнір з вільної боротьби пам’яті Заслуженого тренера України, майстра спорту СРСР Леоніда Дуная серед юнаків та дівчат 2002-2004 років народження.

Меморіал Леоніда Олександровича, за традицією, відкриває новий сезон в українській боротьбі і є одним з етапів підготовки до чемпіонату України в кадетській віковій групі.

Головною прикрасою турніру стало відкриття змагань. Після параду прапорів запрошених країн, які урочисто винесли борчині училища, розпочалася офіційна частина заходу, у якій взяли участь: президент Асоціації спортивної боротьби України Олег Кравченко; голова наглядової ради ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я" Олександр Доровський; ЗТУ, повний кавалер ордену «За заслуги» Руслан Савлохов; начальник Управління у справах молоді та спорту Віталій Кириленко; директор ХДВУФК №1 Юрій Назаренко та президент ГО «Федерація спортивної боротьби» Євген Ручка.

У вітальному слові Президент Асоціації спортивної боротьби України Олег Кравченко привітав присутніх зі святом боротьби, побажав спортсменам наполегливості, наснаги, успішних виступів та неупередженості суддям змагань.

Олександр Доровський, голова наглядової ради ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", яка вже багато років виступає головним спонсором турніру, у своїй промові поділився споминами про видатного тренера, зазначив, що за багаторічне існування цього спортивного заходу на ньому загорілося багато зірок вільної боротьби та висловив сподівання, що так буде і в цьому році.

У церемонії відкриття змагань взяли участь танцювальні колективи міста. Народний ансамбль «Заповіт» (керівник Борис Колногузенко) представив глядачам хореографічну композицію «Привітання», у якій презентував Україну та передав її танцювальні традиції. Ансамбль бального танцю «Креатив» (керівник Вадим Меліхов) подарував усім присутнім чуттєвий ліричний номер на композицію Едуарда Хіля «Пісня про тренера».

Чудовим прологом до нагородження ветеранів харківської боротьби стала пісня «Пам'ять, пам’ять» у виконанні ведучого заходу, випускника училища Гергія Серова. Відзнаку за вагомий особистий внесок у розвиток спортивної боротьби в Харкові, Харківській області, Україні та на міжнародній арені Олег Кравченко та Євген Ручка вручили Воскресенському Євгену, Костіну Юрію, Харламову Олександру, Водолажському Миколі та Манучаряну Георгію.

За традицією, яка склалася після відходу Леоніда Дуная, поминальні заходи пройшли і на кладовищі, де похований видатний тренер. 24 січня до могили Леоніда Олександровича поклали квіти та вшанували пам'ять хвилиною мовчання його друзі, учні, учасники турніру.

Щодо самих змагань, то організатори - ГО «Федерація спортивної боротьби» на чолі з президентом Євгеном Ручкою, Харківське державне вище училище фізичної культури №1 в особі директора Юрія Назаренка та тренерський колектив відділення вільної боротьби передбачили в регламенті триденну програму боротьби: у перший день, 22 січня, відбулися кваліфікаційні і втішні зустрічі в особистій першості; у другий день, 23 січня, визначалися переможці індивідуальних змагань. У заключний день, 24 січня, пройшли командні змагання.

Цього року участь у змаганнях взяли більш ніж 450 юнаків та дівчат з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Молдови та багатьох регіонів України.

За підсумками особистих змагань вихованці відділення вільної боротьби училища завоювали 2 срібні нагороди. Рустам Пелін у ваговій категорії до 110 кг провів три переможні сутички, але у фіналі поступився грузинському борцю Ніколозу Барабадзе.

Альбіна Рілля в новій для себе ваговій категорії до 53 кг на шляху до фіналу здолала чотирьох суперниць, у вирішальній сутичці за «золото» програла херсонській борчині Наталії Клівчуцькій.

Чимало учнів училища в останній день брали участь у командних змаганнях, які, на разі, представляли різні команди. Загалом було заявлено 12 команд, які були розподілені на 4 групи:

- у групу А потрапили команди: Грузії, Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного, м. Київ та м. Херсон (Васюк Єгор);

- у групі В змагалися команди Молдови (Скорик Кирило), м. Харкова (Соловей Руслан, Луценко Станіслав, Кіріченко Михайло, Грінік Руслан, Семерунь Денис, Карімов Рустам, Гризовський Сергій, Обух Денис, Донцов Єгор, Повторейко Олег) та м. Бахмута;

- група С була представлена збірною України (Руднєв Нікіта, Пєлін Рустам), командами м. Львова та м. Краматорська (Тарасов Юрій);

- до групи D увійшли юнаки з Вірменії, Полтавської та Одеської області.

Підсумки групового етапу змагань:

Група А: Грузія - Олімпійський коледж ім. Івана Піддубного, м. Київ - 9:1 (37:5),

м. Херсон – Грузія – 2:8 (12:29)

Олімпійський коледж ім. Івана Піддубного, м. Київ – м. Херсон - 5:5 (17:25)

Група В: Молдова – м. Харків – 6:4 (24:18)

м. Бахмут – м. Молдова -3:7 (15:29)

м. Харків – м. Бахмут 3:7 (14:30)

Група С: збірна України – м. Львів – 6:4 (22:16)

м. Краматорськ - збірна України – 0:10 (1:44)

м. Львів – м. Краматорськ – 0:10 (2:42)

Група D: Вірменія - Полтавська область – 9:1 (36:7)

Одеська область – Вірменія -3:7 (16:27)

Полтавська область – Одеська область – 6:4 (27:12)

 

Таким чином після групової стадії до наступного раунду змагань потрапили команди Грузії, Молдови, збірної України та Вірменії.

У півфіналах фаворити впоралися із завданням. Так, грузини розібралися з молдаванами 7-3 (30:12), а українці - з вірменами 7:3 (27:15).

У зустрічі за третє місце між командами Молдови та Вірменії перемога була на боці вірменських борців - 3: 6 (25:11).

Фінал між збірними Грузії та України вдався на славу. По ходу командної зустрічі господарі килима поступалися 0:2, 2:4,зрівнювали рахунок та вигравали 5:4, але 10 сутичок завершилося внічию 5:5. Довелося рахувати додаткові бали, а й тут рівність - 39:39. Переможець з’ясувався по якості проведених прийомів, і ці додаткові показники були на користь гостей турніру. Грузини перші, а підопічні Олега Зайця задовільнилися сріблом.

Потім було яскраве нагородження, де серед присутніх на п'єдесталі, за великим рахунком, переможених не було. Крім кубків і дипломів, призери як в особистих змаганнях, удостоїлися грошових премій від головного спонсору турніру - ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я".

Загалом проведений захід пройшов на високому організаційному рівні, що було відзначено президентом ГО «Федерація спортивної боротьби» м. Харкова. «Завдяки головному спонсору турніру - ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", ГО «Харківський обласний осередок федерації греко-римської боротьби» в особі її президента Сергія Рутенка та злагодженим діям нашого колективу, ми добре справилися з новими викликами. Провели змагання в триденному форматі, відповідно до нових правил боротьби. Учасники мали можливість перевірити рівень свої майстерності, набути та поділилися досвідом з гостями з інших країн, що є однією із запорук успішної підготовки до важливих стартів нового сезону», - сказав Євген Володимирович.

Турнір завдяки засобам масової інформації та соціальним мережам викликав велику зацікавленість у мешканців та гостей міста. Вболівали за кадетів борці старших та менших вікових груп, батьки, як завжди прийшли підтримати курсанти Військового інституту танкових військ  імені Верховної Ради України НТУ «ХПІ», вчителі, тренери та працівники училища, багато інших шанувальників вільної боротьби. Дякуємо за підтримку! Сподіваємося на неї наступного року, під час проведення Х відкритого Всеукраїнського турніру з вільної боротьби пам’яті Заслуженого тренера України, майстра спорту СРСР Леоніда Дуная!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"