тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту

Новини

Вільна боротьба. Чемпіонат України серед юніорів та юніорок 1999-2001 р.н.

З 26 по 28 березня 2019 року в харківському Палаці спорту «Локомотив» відбувся чемпіонат України з вільної боротьби серед юніорів та юніорок 1999-2001 р.н. Національна першість зібрала близько 300 спортсменів, представників 21 області України.

Змагання відкривали:

• заступники голови Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Бабічев і Михайло Черняк;
  • голова наглядової ради ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я" Олександр Доровський;
  • президент ХОГО "Спортивна федерація вільної боротьби" Святослав Хоменко;
  • головний тренер штатної команди національної чоловічої збірної команди України з вільної боротьби Георгій Данько;
  • ЗМСУ, чемпіон та бронзовий призер Олімпійських ігор, багаторазовий переможець та призер чемпіонатів Європи та світу з вільної боротьби Ельбрус Тедеєв;
  • ЗМСУ, багаторазовий призер чемпіонатів Європи та Світу, учасник Олімпійських ігор з вільної боротьби Вадим Тосоєв.

Під час урочистої церемонії відкриття усіх присутніх від імені голови Харківської області Юлії Світличної привітали її заступники Анатолій Бабічев і Михайло Черняк та побажали спортсменам миру, натхнення і перемог.

"Подібні заходи дозволяють виявити найсильніших борців, які будуть представляти Україну на змаганнях європейського та світового рівня. Ми раді вітати спільноту борців на харківській землі, вважаємо, що умови сучасного Палацу спорту сприятимуть успішним виступам спортсменів. Впевнені, що переможці та призери цих змагань продемонструють на юніорських чемпіонатах Європи та світу результати, якими пишатимуться українці», – підкреслив Олександр Доровський, голова наглядової ради ТОВ "Фармацевтична компанія" Здоров'я".

На трибунах спортсменів палко підтримували глядачі, чимало вболівальників дивилося змагання он-лайн завдяки телевізійній групі KSTV. Серед тих, хто спостерігав за боротьбою були керівники Асоціації спортивної боротьби України, відомі в світі боротьби спортсмени: ЗМСУ, багаторазова переможниця і призерка чемпіонатів світу та Європи Катерина Бурмістрова; ЗМСУ, срібний призер Олімпійських ігор Андрій Стаднік; ЗМСУ, триразовий чемпіон Європи та призер чемпіонатів світу Василь Федоришин.

«Я тішуся з того, що дуже об’ємний чемпіонат виходить, є достатньо хлопців, талановитої молоді, яка в подальшому демонструватиме, я сподіваюся, хороші результати. Харківські борці завжди славилися своєю боротьбою, і зараз є хлопці, які заслуговують на увагу», - прокоментував свої враження від змагань старший наставник юніорської збірної Василь Федоришин.

Щодо самих змагань, то господарі чемпіонату - харківські борці здобули на рідних килимах 8 медалей, а також посіли перше загальнокомандне місце серед юніорів. Додамо, що 4 нагороди на рахунку випускників Харківського державного вищого училища фізичної культури №1, дві здобуто його учнями.

В жіночій боротьбі студентка ІІ курсу училища Христина Малявка стала переможницею чемпіонату. В боротьбі за золото у вазі 68 кг вона здолала Ганну Мазуркевич. В ході сутички Христина спершу здобула 4 бали власними силами, один бал додав їй невиправданий челенж від тренера суперниці, а скінчилося все туше, на який потрапила представниця Київської області. Вітаємо Христину та її тренерів: тренера-викладача Лозівської районної дитячо-юнацької спортивної школи "Спартанець" Аркадія Іліметова, який передав для подальшого навчання та підвищення спортивної майстерності до Харківського державного вищого училища фізичної культури № 1 талановиту борчиню та учителів з вільної боротьби училища Ігоря Прилуцького та Романа Осьмакова, які підготували чемпіонку України! Щиро дякуємо Аркадію Рашидовичу за довіру до нашого навчального закладу!

У ваговій категорії до 70 кг перемогу у бронзовому фіналі здобув Олександр Пандоєв. У сутичці за трете місце Олександр впевнено переміг харківського борця Еміля Каібова.

За крок від п’єдесталу залишилися троє студентів училища, а семе Михнюк Денис (вагова категорія до 57 кг), Гулієв Рустам (вагова категорія до 61 кг) та Могильченко Евген (вагова категорія до 65кг). Сподіваємося, що наступного разу вихованцям підкориться подіум.

Серед випускників училища переможцями стали Каміль Керимов та Олександр Євсєєнко. Каміль впевнено провів всі п’ять сутичок чемпіонату у вазі до 57 кг. Олександр у видовищній та напруженій сутичці здолав відомого борця Андрія Джелепа з Івано-Франківської області. «Найважче було підігнати вагу, і в сутичках важко було відновлюватися. У фіналі було найважче. Тому що відповідальність велика, змагання в рідному місті. Налаштовуватися потрібно по-іншому. Мені в іншому місті боротися легше», - проаналізував свою боротьбу Каміль Керимов у інтерв’ю Олександру Григорову для медіа групи «Об’єктив».

У секундах від золотої нагороди зупинився інший випускник училища Денис Бороган, який виступав у вазі до 65 кг. У фіналі проти херсонця Еріка Арушаняна була нічия на користь харків’янина, бо він виконав технічну дію останнім. Але перед самою сиреною супротивник провів прийом і залишив Дениса із «сріблом». «Сім секунд залишалося, я притримав суперника на голові і пірнув. Сів на таз, залишалася одна секунда, якби я відсидівся, то виграв би сутичку. А він зробив прийом, була частка секунди, і судді йому зарахували оцінку. Мало не сконцентрувався в кінці сутички, недопрацював», - поділився своїми думками після сутички Денис з глядачами «Об’єктиву».

Слід відзначити боротьбу Мухаммеда Алієва, який впевнено дістався до ½ фіналу, в якому поступився львів’янину Олександру Хомичу. У сутичці за бронзу Мухаммед переміг київського борця Артема Василенка.

Суто харківським вийшов фінал у ваговій категорії до 86 кг. У нього увійшли борці Грінченко Гліб та Караченко Демід, які не навчалися в училищі. Гліб впевнено розпочав фінальну сутичку і першим здобув 5 балів. На останніх секундах Демід почав активно атакувати і відіграв 3 бали. Можливо, якби поєдинок тривав довше він би міг зломити хід сутички, але цього разу об’єктивно Гринченко був сильнішим. Тож маємо золоту та срібну нагороди до скарбнички збірної області.

Вітаємо харківських юніорів, що показали як прогнозовані так і цілком несподівані перемоги. Бажаємо високих результатів на міжнародній арені!