тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

Методична робота

Про навчання з мінної безпеки на спеціальних онлайн-платформах

Про навчання з мінної безпеки на спеціальних онлайн-платформах
Міністерство освіти і науки України інформаціє, що громадською організацією «Асоціація Саперів України» за підтримки міжнародної гуманітарної організації Save the Chidren International in Ukraine адаптовано навчальний онлайн-курс з «Мінної небезпеки» для учнів різної вікової категорії.
Онлайн курси є безкоштовними і знаходяться на платформі громадської організації «Асоціація саперів України» за покликанням https://www.uda.org.ua/,а саме:
«Мінна небезпека для дітей» 6-11 років за покликанням:
https://uda-training.org.ua/categories/eore-children-6-11/;
«Мінна небезпека для дітей» 12-18 років за покликанням:
https://uda-training.org.ua/categories/eore-children-12-18/.
Просимо розповсюдити інформацію про безпекові навчальні онлайн-курси серед педагогічних працівників та учнів закладів освіти

Батьківські збори 09.12.2023

Батьківські збори 09.12.2023
09.12.2023 на базі спортивно-гуманітарного центру "Акварена" відбулися батьківські збори учнів 8-Б класу відділення футболу ХФКС.
Порядок денний:
1. Стан успішності за перший семестр навчального року
Класний керівник: Васюкова Т Г.
2. Аналіз спортивних досягнень за перший семестр
Тренер: Черняєв А.А.
3. Формування мотивації, щодо підвищення рівня навчально-тренувальної діяльності сучасного футболіста
Старший тренер відділення футбол: Птачик О.І.
4. Заходи виховної роботи та заохочення батьків і дітей в їх організації та проведення в умовах воєнного часу.
Вихователька: Трач Л.В.
Була проведена бесіда з техніки безпеки: Мінна безпека в період воєнного часу. Також був проведений інструктаж: пам'ятка на зимові канікули та новорічні-різдвяні свята

День української хустки: бережемо традиції

ВІДКРИТИЙ УРОК ІНФОРМАТИКИ ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 2023

ВІДКРИТИЙ УРОК ІНФОРМАТИКИ ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 2023
Відповідно Закону України «Про загальну середню освіту», навчально-виховний процес має забезпечити умови для інтелектуального, соціального, морального і фізичного розвитку та саморозвитку учнів, виховання громадянина-патріота на українознавчих цінностях. Отож, сьогодні освіта – це простір розвитку особистості, разом з наукою і культурою, а також перспективна інвестиція у духовне становлення громадян України.
Серед основних завдань середньої освіти, поміж інших, виділяють розвиток творчої особистості здобувачами освіти, а також формування цілісного наукового світогляду учнів, що ефективно реалізується за умови інтеграції змісту навчальних предметів. У сучасній системі наук чітко відслідковується процес взаємного проникнення і звʼязку між науками. Таким чином, розвиваючись, кожна наука не лише поглиблює свої знання, але й розширює межі своїх досліджень. Реалізація міжпредметних зв’язків в освітньому процесі поєднана з виховним компонентом успішно впливає на його якість і ефективність.
6 грудня у нашій державі відзначається День Збройних Сил України. Тому педагоги ХФКС цього дня звернули увагу учнів до питань патріотизму, національної самосвідомості та самоідентифікації, історичної спадщини під час навчальних занять.
Так, з метою актуалізації та узагальнення раніше здобутих знань учнів з інформатики, розширення та збагачення знань за темами «Опрацювання документів на хмарному диску», «Поняття мультимедіа», «Програмне забезпечення для опрацювання мультимедіа», а також виховування у здобувачів освіти цікавості до пізнання історичної спадщини Української держави учителями інформатики Марією МАСЛОВОЮ, Наталією МОШЕНСЬКОЮ та Ольгою ГОРБЕНКО для вихованців 8-х класів коледжу був проведений відкритий урок інформатики із застосуванням ігрових технологій «Сторінками історії українського козацтва».
Під час уроку учні мали можливість перевірити свою обізнаність з історією українського козацтва, розвʼязуючи тематичний кросворд. Кросворди мають дидактичну цінність не тільки як засіб розвитку пізнавального інтересу учнів, але й як засіб узагальнення, повторення та систематизації знань. Розв’язування кросвордів це – своєрідна «гімнастика розуму». Виконуючи завдання, учні розвивають і тренують пам’ять, здатність логічно мислити, аналізувати, порівнювати.
Після розвʼязування кросворду увагу присутніх було зосереджено на зʼясуванні та обговоренні технічних моментів його створення програмними засобами інформаційних технологій. Було розглянуто переваги та недоліки різних способів створення обʼєктів мультимедіа залежно від мети і наявного інструментарію.

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ «ДОСЛІДНИЦЬКА ДОБРОЧЕСНІСТЬ»

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ «ДОСЛІДНИЦЬКА ДОБРОЧЕСНІСТЬ»
6 грудня 2023 р. заступницею директора з виховної роботи Наталією МОШЕНСЬКОЮ для студентів І-ІІ курсів та учнів 8-х класів коледжу було проведено засідання круглого столу на тему «Дослідницька доброчесність». Захід проходив за допомого сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet.
До зустрічі долучилися викладачі коледжу Олена БИКОВА та Лілія ЧІВУРІНА, а також вихователька, учителька інформатики Ольга ГОРБЕНКО.
Під час заходу до уваги присутніх були представлені змістовні доповіді педагогів, в яких було розкрито поняття доброчесності, академічної доброчесності, видів порушення академічної доброчесності тощо. З цікавим повідомленням на задану тематику виступив студент ІІ курсу, група 2.1, відділення велоспорту, Данило КИРИЧЕНКО.
Під час заходу було також продемонстровано відеороботу з питань доброчесності в освітньому просторі, створену колективом виховної частини ХФКС.
Зворотній звʼязок з аудиторією було організовано за допомогою онлайн-сервісу миттєвих опитувань у режимі реального часу Mentimeter, в якому всі присутні мали можливість долучитися до створення тематично хмари слів.
Цікавим та емоційним було обговорення проблемних питань дотримання кодексу академічної доброчесності у різних галузях людської діяльності, а особливо – у спорті вищих досягнень. Дискутували з приводу антидопінгової політики у спорті, толерантної участі представників різних статей у змаганнях, розмірковували на тему участі в Олімпійських іграх трансгендерів, осіб з інвалідністю тощо.
Цілком захід проходив у доброзичливій атмосфері живого діалогу, а у підсумку було спільно вирішено, що подібні зустрічі на цікаві соціальні тематики пізнавального характеру мають бути доброю освітньою традицією у коледжі.

Привітання з днем святого Миколая 2023

Привітання з Днем Збройних Сил України 2023

Урок з академічної доброчесності

Урок з академічної доброчесності
5 грудня 2023 р. ХФКС вчителем «Мистецтва» Жук Олесей та вихователями 8-х класів Трач Ларисою, Школьною Ганною, Колеснік Іриною за допомогою сервісу зв’язку Google Meet була проведена просвітницька онлайн - зустріч «Академічна доброчесність». Урок №1 «Що таке доброчесність?».
Даний виховний захід сформував в учнів уявлення про доброчесність, ознайомив учнів з основними принципами доброчесності, із видами та суттю порушень академічної доброчесності та навчив їх розрізняти.
Під час онлайн – зустрічі також розглянули, що таке плагіат та інші види порушень, обговорили декілька кейсів.
Кожен учасник освітнього процесу несе відповідальність за дотримання принципів академічної доброчесності, моральних правил, етичних і корпоративних норм у навчальній, науковій, дослідницькій, управлінській та інших видах діяльності.
Дотримання академічної доброчесності-твоя запорука якісного навчання і професійного розвитку.

Презентація уроку з академічної доброчесності

Міністерство освіти і науки України: «Про освітній ступінь педагогічних працівників»

Міністерство освіти і науки України: «Про освітній ступінь педагогічних працівників»
Із набранням чинності наказу Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 №805 «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 р. за №1649/38985, пунктом 9 розділу І Положення було оновлено умови присвоєння кваліфікаційних категорій педагогічним працівникам.
Міністерство освіти і науки України, стосовно відповідності освіти, здобутої до 1991 року, повідомляє:
Відповідно до законодавства у сфері освіти, яке діяло до 1991 р., середня спеціальна освіта здобувалася в технікумах, училищах та інших закладах освіти, віднесених у встановленому порядку до середніх спеціальних навчальних закладів, головним завданням яких була підготовка кваліфікованих фахівців із середньою спеціальною та загальною середньою освітою, які мають необхідні теоретичні знання і практичні навички за спеціальністю.

Конференція «Освіта у віртуальному світі – практичні аспекти» (konferencji «Wychowanie w Świecie Wirtualnym – aspekty praktyczne»)

Конференція «Освіта у віртуальному світі – практичні аспекти» (konferencji «Wychowanie w Świecie Wirtualnym – aspekty praktyczne»)
29 листопада 2023 р. у рамках підвищення кваліфікації, з метою розвитку цифрової та комунікаційної ключових компетентностей педагогічного працівника відповідно до Постанови КМУ №800 від 21.09.2019 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» та частини першої статті 12 Закону України «Про освіту» заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у роботі конференції «Освіта у віртуальному світі – практичні аспекти», Польща (konferencji «Wychowanie w Świecie Wirtualnym – aspekty praktyczne», Polska), яка проходила за використанням центру гібридної командної роботи Microsoft – МС Teams.
Ініціатива реалізована Академією прикладних наук у Ломжі (Łomży) та співфінансована Міністерством освіти і науки Польщі, передбачає популяризацію знань у галузі актуальних тем, пов’язаних з функціонування людини у віртуальному просторі та перенесення все більшої кількості її діяльності у цей вимір.
Реалізований проєкт, популяризуючи знання про освітні процеси у віртуальному просторі та вміння їх проєктувати, покликаний сприяти педагогам і батькам у набутті педагогічних компетенцій у їх реалізації. Проєкт, посилаючись на існуючі рішення, має на меті привернути увагу вчителів і батьків до необхідності реформації освіти та виховання у новому вимірі існування людини.
Тематична спрямованість конференції відповідає сучасним потребам освіти у сфері гібридної реальності. Під час заходу обговорювалися не лише знання про медіаосвітні процеси, а й розглядалися механізми, як мати освітній вплив у віртуальному світі та як практично перенести освітні методи та техніки з реального світу у віртуальний вимір.
Змістовні блоки конференції:
► Освіта у віртуальному світі – популяризація знань серед батьків та вчителів;
► Смартфонізація освіти, або кому і навіщо ми віддали душі наших дітей;
► Віртуальний світ – це місце для підтримки розвитку та навчання дитини з міграційним досвідом. Можливості та виклики;
► Використання комп’ютерних ігор у процесах навчання та виховання;
► Виховне значення кінотвору. Тематика та функції віртуальних платформ, присвячених кіноосвіті;
► Віртуальні музеї як спосіб зацікавити молодь культурою;
► Наше віртуальне подвірʼя – приклади заходів, проведених у дитячому садку та школі.
Особливо корисним і цікавим було ознайомлення з досвідом освітньої адаптації та механізмами її оптимізації здобувачів освіти – мігрантів, що є наразі актуальним для українського учнівства.

Презентація успішних практик з національно-патріотичного виховання закладами вищої освіти

Презентація успішних практик з національно-патріотичного виховання закладами вищої освіти
29 листопада 2023 р. з метою підвищення фахової майстерності та обміну досвідом провадження виховної роботи у закладі освіти колектив виховної частини Харківського фахового коледжу спорту долучився до онлайн-трансляції з презентації успішних практик з національно-патріотичного виховання закладами вищої освіти, що проводилася за ініціативи Офісу підтримки вченого.
Мета цієї ініціативи полягає у вивченні, аналізі та обміні практиками з національно-патріотичного виховання задля вдосконалення цього процесу та поширення його загалом.
Завдання цієї ініціативи включають у себе:
  • аналіз існуючих практик з національно-патріотичного виховання на рівні різних закладів вищої освіти/наукових установ;
  • вивчення сучасних підходів до впровадження цінностей національної свідомості та патріотизму серед різних вікових груп та учасників;
  • визначення найкращих практик, досвіду та взаємодій щодо національно-патріотичного виховання, які можуть бути використані для поліпшення програм та заходів;
  • визначення можливостей співпраці між закладами вищої освіти/науковими установами та громадськими організаціями, владою, громадами для спільної реалізації програм національно-патріотичного виховання;
  • створення електронної збірки «Успішні практики та взаємодії щодо національно-патріотичного виховання».

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ (з досвіду роботи виховательки ХФКС Ольги ГОРБЕНКО)

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»: ПАМʼЯТАЙ ПРО НЕБЕЗПЕКИ!

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»: ЗНАЙ ПРО ПРАВА, ПАМʼЯТАЙ ПРО ОБОВʼЯЗКИ!

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»: БУДЬ ОБІЗНАНИМ

ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»: БУДЬ ОБІЗНАНИМ

Академічна доброчесність – кодекс честі у навчанні!

Академічна доброчесність – кодекс честі у навчанні!
Академічна доброчесність є важливою складовою успіху у навчанні. Знання про правила і норми, що регулюють академічну доброчесність, допомагають здобувачам освіти уникнути плагіату та інших порушень в освітньому процесі. Крім того, практика доброчесної поведінки у навчанні допомагає учнівству розвивати навички критичного мислення, аналізу та самостійності у навчальній діяльності. Важливим є також навчання повазі до однокласників, самоповазі, чесності та справедливості.
Дотримання принципів академічної доброчесності є важливою складовою успіху у навчанні та подальшій професійній самореалізації. Доброчесність є запорукою формування інтелектуальної гідності, розвитку чесності і відповідальності усіх учасників освітнього процесу.

ШЛЯХАМИ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

ШЛЯХАМИ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Закликаємо до неухильного дотримання Правил дорожнього руху.

Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями всіх учасників дорожнього руху можливо досягти зниження аварійності на автошляхах!

Про застосування державної мови у сфері освіти

Про застосування державної мови у сфері освіти
Міністерство освіти і науки України звертає увагу на те, що відповідно до Законів України «Про освіту» (стаття 7), «Про повну загальну середню освіту» (стаття 5), «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (стаття 21) мовою освітнього процесу є державна мова.
У рішенні Конституційного Суду України від 16 липня 2019 р. №10-p/2019 про визнання Закону України «Про освіту» таким, що повністю відповідає Конституції України, чітко зазначено, що «українська мова як державна є обовʼязковою на всій території України у державній сфері, а також у публічних сферах суспільного життя, у тому числі у сфері освіти». Рішення Конституційного Суду України є обовʼязковим до виконання, остаточним та не може бути оскаржене.
Згідно зі статтею 9 цього самого Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обовʼязків зобовʼязані, зокрема, керівники закладів освіти всіх форм власності, педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та/або наукових установ та працюють на тимчасовій основі як наукові, педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови.
Державна мова має використовуватися У рамках освітнього процесу, під час проведення навчальних занять (крім занять з навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин), у спілкуванні вчителів, викладачів, іншого персоналу закладів освіти як зі здобувачами освіти (вихованцями), так і між собою.
Під час організації освітнього процесу незалежно від його форми (урок, лекція, практичне, семінарське заняття, гурткова робота тощо) необхідно використовувати навчальні матеріали, виготовлені державною мовою (крім занять з навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин).
Представникам корінних народів і національних меншин України гарантовано право навчатися рідною мовою поряд із державною мовою в класах (групах), створених відповідно до частини першої статті 7 Закону України «Про освіту» та частини першої статті 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Згідно зі статтею 54 Закону України «Про освіту» педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники зобов’язані: виховувати у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України тощо.

ТРИВАЄ МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

ТРИВАЄ МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
Завжди памʼятай, твоя безпека – у твоїх руках!
Якщо ти знаєш правила дорожнього руху і дотримуєшся їх – ти захищений.

МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ «УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ» ТА ІІ ЕТАП НАЦІОНАЛЬНОГО ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ «УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ» ТА ІІ ЕТАП НАЦІОНАЛЬНОГО ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
У рамках ІІ Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, світове товариство реалізує низку заходів, спрямованих на скорочення кількості смертей та травм у результаті дорожньо-транспортних пригод на 50% до 2030 р..
Традиційно з 1 по 30 вересня у Харківському фаховому коледжі спорту та в інших закладах освіти України проходив місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі». А з 13 по 19 листопада 2023 р. в Україні проводиться ІІ етап національного Тижня безпеки дорожнього руху.
У рамках цих ініціатив у коледжі проходила низка заходів: фоточелендж, тематичні діалоги, інтерактиви, створювались фото- та відеороботи тощо.
Ці ініціативи покликані популяризувати дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах серед молоді та дорослих.

Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки

Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки
Щорічно у жовтні в Європі та США під час «кібермісяця», до відзначення якого минулого року приєдналась Україна, відповідні агенції різних країн реалізують інформаційно-просвітницькі кампанії щодо необхідності дотримуватися правил кібергігієни та інвестицій у кіберзахист на різних рівнях.
31 жовтня 2023 р. Інститут спеціального звʼязку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України проведуть всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки для учнів та студентів закладів освіти України.
Мета уроку – пояснити виклики, які стоять перед українцями, на прикладі кібератак з боку росії та сформувати компетенції кібергігієни.
Під час уроку будуть висвітлені такі питання:
– як атакують хакери, зокрема і російські, та яким чином можуть використати молодь для досягнення своїх цілей;
– к захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз;
– чому кібергігієна – важлива;
– як користуватися інтернетом безпечно тощо.
Дата й час проведення: 31 жовтня 2023 р., 13:00.
Тривалість уроку: 1 година.
Перегляд буде доступний на YouTube-каналі Держспецзв’язку за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCIZRZt90fMKxEKeSgY4LB9Q та на YouTube-каналі громадської ініціативи Медіацентр Україна-Укрінформ за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCLocFngfmsWdDFkm4j7gpGQ.

Навчання з мінної безпеки у Харківському фаховому коледжі спорту

26 жовтня 2023 р. колектив Харківського фахового коледжу спорту долучився до сесії з мінної безпеки, яка була організована за сприяння Європейського Союзу Міжнародною організацією з інформування населення по мінній безпеці DRC EORE (DANISH REFUGEE COUNCIL) та проходила в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom».
Основними змістовними модулями навчання були:
  • міни;
  • вибухонебезпечні залишки війни;
  • запали та підривники;
  • саморобні вибухові пристрої та міні-пастки;
  • типи травмування при вибухах;
  • типові локації, де можуть бути вибухонебезпечні предмети;
  • алгоритм безпечної поведінки;
  • правила поводження при виявленні мін або боєприпасів.
Також присутніх було ознайомлено зі Стопміна (https://stopmina.dk) – освітнім проєктом, створеним Датською Радою зі справ біженців, спрямованим на підвищення обізнаності дітей і дорослих на сході України о ризиках вибухонебезпечних предметів.

«Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України» (V Міжвузівська науково-практична конференція)

«Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України» (V Міжвузівська науково-практична конференція)
5 жовтня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА взяла участь у роботі V Міжвузівської науково-практичної конференції «Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України», яка проходила в online-форматі з використанням комунікаційної технології «Zoom» на базі Харківського державного професійно-педагогічного фахового коледжу імені В.І. Вернадського.
Робота конференції відбувалася за 4 змістовними напрямками:
Напрямок 1. Історія виникнення свята та його традиції.
Напрямок 2. Волонтерський рух – незламний дух нашого суспільства.
Напрямок 3. Студентство та викладачі на захисті наших кордонів.
Напрямок 4. Робота соціально-психологічної служби у військовий час.
У рамках роботи другого напрямку Наталія Валеріївна виступила із тезами доповіді на тему «Волонтерська діяльність на шляху формування громадянської соціалізації учнівської молоді (з досвіду роботи ХФКС)» та ознайомила учасників конференції з досвідом діяльності співробітників Харківського фахового коледжу спорту, які стали на захист інтересів нашої держави, на небезпечний, але такий життєво важливий шлях волонтерської діяльності, стали новими героями для кожного з нас, віддаючи свої знання, досвід, час у лавах ЗСУ, Територіальної оборони, волонтерстві (стор. 29-32).

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 27.10.2023

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВИХОВНОЇ ЧАСТИНИ ХФКС від 27.10.2023

27 жовтня 2023 р. в online-форматі з використанням сервісу відеотелефонного звʼязку Google Meet відбулося планове засідання методичного обʼєднання виховної частини ХФКС.

Під час зустрічі були обговорені наступні питання:

  1. Організація та провадження виховної роботи у ХФКС у І семестрі 2023-2024 н.р..
  2. Соціальний паспорт класів: стан наповнення банку даних дітей пільгових категорій.
  3. Підсумки місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» та підготовки до ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху 2023.
  4. Онлайн-курс з цифрової педагогіки «Цифровий учитель».
  5. Реалізація роботи щодо підтримки психічного (ментального) здоров’я учасників освітнього процесу у ХФКС (доповідь практичного психолога Людмили ШЕВЧЕНКО).
  6. Підготовка до атестації: планування індивідуальної освітньої траєкторії педагога (за матеріалами КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»).
  7. Різне.

Заступник директора з виховної роботи Наталія МОШЕНСЬКА ознайомила присутніх із технологією формування індивідуальної освітньої траєкторії педагога, рекомендаціями проректора з навчальної роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», к.пед.н. Людмили Лузан. Нагадала основні положення нормативно-правового забезпечення процедур підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників.

На засідання була запрошена практичний психолог коледжу Людмила ШЕВЧЕНКО, яка цікаво та змістовно розповіла про техніки підтримки ментального здоровʼя. Спільно була виконана практична вправа для саморегуляції «Метелик».

Для розвитку ключових цифрової і комунікаційної компетентностей зворотній звʼязок та інтерактивна спільна робота колективу з різним контентом проходила з використанням віртуальної дошки Padlet.


Радіодиктант національної єдності 2023

Радіодиктант національної єдності 2023
У День української писемності та мови, який цьогоріч відзначається 27 жовтня, колектив Харківського фахового коледжу спорту вже традиційно долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. До акції приєднувалися і дорослі, і діти, цілими родинами. Писали на робочому місці, вдома і, навіть, у дорозі та під час перерв на тренуванні.
Всеукраїнський радіодиктант був започаткований ще у 2000 р. командою Українського Радіо і з того часу став найбільшим україномовним флешмобом.
Головна мета події, і це суттєво, – не перевірити грамотність учасників, а обʼєднати українців і знавців української мови по всьому світу.
Цьогорічний текст називається «Дороги України». Його авторкою стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина КАЛИТКО. Читає текст актор, театральний режисер і виконавець ролі у фільмі «Довбуш» – Олексій ГНАТКОВСЬКИЙ.
Диктант звучав об 11:00 в етері «Українського радіо», Радіо Культура та телеканалу Суспільне Культура. Трансляції також доступні на ютуб-каналі «Українського радіо» і на фейсбук-сторінках Суспільного.
Адреса, на яку можна надіслати свій текст на перевірку, поштою або на е-mail:
  • Україна 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26 (️важливо, щоб гриф дати був не пізніше 29.10);
  • rd@suspilne.media (відсканована або фотокопія приймається до 11.00 30.11.2023);
Текст диктанту для перевірки «Суспільне» оприлюднить у понеділок 30 жовтня об 11:00 – на сайті Українського радіо та Суспільного Культура.
Українська – для українців!
Слава Україні!
Дякуємо ЗСУ!

Виставка «Азовсталь: нові сенси» у Національному музею історії України

Виставка «Азовсталь: нові сенси» у Національному музею історії України
24 лютого 2023 р., у річницю широкої війни, в історичному музеї відкрилась Виставка «Азовсталь: нові сенси» про один із найпотужніших символів героїзму та незламності російсько-української війни.
Понад два місяці, перебуваючи у повному оточенні, українські бійці чинили опір російським окупантам. Останньою фортецею українського опору став металургійний завод «Азовсталь».
Виставку допомогла створити громадська організація родин загиблих захисників України «Серце назовні». Голова організації Віра Литвиненко, мама загиблого бійця «Азову» Владислава Литвиненка, розповідає: «На світлинах, представлених на виставці – 183 життя. 183 нездійснених мрії. Це – мотивовані хлопці та дівчата, які поклали свої життя, щоб жили ми. Мета нашого, мого подальшого життя – вшановувати їхню пам’ять. Ми маємо нести пам’ять про цих героїчних людей, які в житті були звичайними хлопцями й дівчатами, звичайними чоловіками й жінками. В екстраумовах вони показали себе справжніми героями. Їхньою кров’ю написаний літопис Маріуполя, України, «Азовсталі».
Частина виставкового проєкту розповідає історію підприємства від часу заснування до сьогодення.
Ідея проєкту – показати історії 12 захисників, які уособлюють нові сенси.
Відвідати виставку можна за адресою: м. Київ, вулиця Володимирська, 2 (4-й поверх).
Рекомендуємо відвідати експозицію з метою вивчення правдивої історії війни, розвінчання міфів російської пропаганди, вивчення суті українського спротиву на прикладі надзвичайного героїчного подвигу і самопожертви Героїв полку «Азов».

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ 2023

Онлайн-тренінг від Google «Безпека дітей в Інтернеті: інструменти та поради для вчителів», організований (у співпраці з Міністерством освіти і науки України)

Онлайн-тренінг від Google «Безпека дітей в Інтернеті: інструменти та поради для вчителів», організований (у співпраці з Міністерством освіти і науки України)
10 жовтня 2023 р. співробітники виховної частини ХФКС взяли участь в онлайн-тренінгу «Безпека дітей в Інтернеті: інструменти та поради для вчителів», який проходив у межах співпраці Google та Міністерства освіти і науки України.
Захід складався з 4 блоків:
– ризики цифрового освітнього середовища;
– огляд складових програми «Безпека дітей в Інтернеті»;
– конструювання уроку з використанням можливостей програми;
– запитання та відповіді.
Тренеркою виступила Вікторія ЛЕЩЕНКО – сертифікована тренерка Google for Education, експертка Українського центру оцінювання якості освіти, директорка онлайн-школи Vixon School.
Тренінг спрямований на покращення навичок безпечного поводження учнів в Інтернеті.
Під час тренінгу учасники:
● дізналися, з якими викликами діти стикаються онлайн;
● розглянули особливості складових програми Google «Безпека дітей в Інтернеті»;
● дізналися, як інтегрувати інструменти програми у навчальний процес;
● отримали практичні поради від сертифікованого тренера Google for Education;
● взяли участь в інтерактивній вправі, аби одразу втілити знання на практиці.
Крім того, під час заходу було докладно розглянуто компоненти програми «Безпека дітей в Інтернеті» від Google, зокрема: посібник із безпеки дітей в Інтернеті; посібник із медіаграмотності для підлітків та онлайн-гра Interland.

Практичний семінар «Цифрова компетентність педагога. Атестація педагогічних працівників за новим положенням МОН»

Практичний семінар «Цифрова компетентність педагога. Атестація педагогічних працівників за новим положенням МОН»
5 жовтня 2023 р. заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА і методистка виховної частини Наталія АНДРІЄВСЬКА у рамках підвищення кваліфікації взяли участь у роботі практичного семінару «Цифрова компетентність педагога. Атестація педагогічних працівників за новим положенням МОН» (субʼєкт підвищення кваліфікації ГО «НППУ» – платформа для проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників).
Під час конференції розглядалася низка питань щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників та роботи у ЄАС (Єдиній Атестаційній Системі) для керівників/адміністраторів закладів освіти та педагогічних працівників» (режим доступу: https://eas.nppu.org/). Спікер заходу – Олександр Дячук, керівник проєкту «Єдина Атестаційна Система».

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"