V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії»
20 вересня 2023 р. відбувся V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії», до участі у роботі якого долучилася заступниця директора з виховної роботи ХФКС Наталія МОШЕНСЬКА.
Головним організатором заходу виступив Національний центр «Мала академія наук України». Співорганізатори заходу: Національна академія наук України, Національна академія педагогічних наук (НАПН) України, а також 24 стратегічні партнери Національного центру «Мала академія наук України» – наукові установи, заклади освіти і громадські організації.
Форум проводився відповідно до Програми спільної діяльності НАН України та НАПН України на 2023-2025 роки та зібрав понад 1000 науковців і освітян з усіх регіонів України та зарубіжжя, зокрема Бразилії, Словаччини, Китаю, Ізраїлю, США.
Головна мета, що об’єднала всіх учасників Форуму, – зробити українську освіту більш ефективною і в умовах війни не лише зберегти її, а й намагатись інноваційно рухатись вперед, застосовувати кращі освітні практики.
Робота Форуму проходила за наступними змістовними лініями:
-
цифровізація освіти на засадах STEM в умовах євроінтеграції;
-
наукова освіта, активи інноваційного розвитку освіти: технології, методики, ресурси;
-
позашкільна освіта в умовах воєнного стану;
-
освітні парадигми штучного інтелекту та інформаційно-цифрові середовища закладів освіти;
-
розвиток проєктної діяльності в контексті євроінтеграційних вимог впровадження інновацій у різних екосистемах;
-
softskills як сучасний інструмент можливостей та розвитку кваліфікованого фахівця у повоєнній відбудові України;
-
неперервний професійний розвиток дорослих: українські реалії, зарубіжний досвід;
-
підготовки кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України;
-
управління адаптивними процесами в освіті в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення та багато ін..
Під час заходу було проведено наукові панелі, які висвітлили активи інноваційного розвитку освіти, цифровізацію освіти на засадах STEM в умовах євроінтеграції, інформаційно-цифрові середовища закладів освіти тощо.
Також у межах Форуму було проведено круглий стіл «Перспективні освітні моделі спеціалізованої освіти наукового спрямування».