ХХХІІ Олімпійські Ігри у Токіо
У Токіо завершилися змагання Ігор ХХХІІ Олімпіади, які тривали на спортивних аренах з 23 липня по 8 серпня. Україна завоювала місце у ТОП-20 серед 206 країн-учасниць за загальною кількістю здобутих нагород.
Наші 153 спортсмена, які вийшли на старт, вибороли 19 олімпійських медалей (1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових). Ще 23 українця посіли 4-6 місця у фінальних змаганнях.
Ірина Коляденко випускниця ХФКС здобула «бронзу» у жіночій боротьбі. Це, без перебільшення, історична подія для нашого коледжу, бо це перша медаль з 1992 року, часу появи відділення вільної боротьби у закладі освіти та 2010 року - відкриття його жіночої частини!
Українська борчиня у бронзовій сутичці до 62 кг з рахунком 3:1 перемогла титуловану спортсменку, латвійку Анастасію Григор‘єву.
Вихованка відділення велоспорту ХФКС Олена Старікова завоювала шосту срібну, а також 19 медаль для України на Олімпійських іграх 2020 року!
На велодромі Ідзу серед жінок у жорсткому суперництві з 38-ма велосипедистками із 18 країн світу Олена стає другою найкращою спринтеркою планети! І це надзвичайно круто і почесно, бо це перший у її кар’єрі фініш на подіумі Олімпійських ігор і лише четверта нагорода в історії України на Олімпіадах у велоспорті. Попередні медалі: "срібло" у чоловічому командному спринті (Сідней-2000), "бронза" у жіночому спринті (Сідней-2000), "бронза" в жіночому переслідуванні (Пекін-2008).
У півфіналі Олена Старікова перемогла у двох заїздах представницю Гонконгу чемпіонку світу-2019 та бронзову призерку-2020 у спринті Лей Вайсі, випереджаючи її, відповідно, на 0.128 і 0.040 секунди.
А у фіналі Олена дала бій рекордсменці світу з Канади Келсі Мітчелл. Боролась сильно, відчайдушно, до останнього! Але суперниця таки виявилась швидшою - її перевага у двох фінальних заїздах склала 0.061(!) і 0.064 (!) секунди відповідно.
Виступ в індивідуальному спринті став для Старікової третім стартом на Олімпіаді-2020: вона змагалася у командному спринті (восьме місце) та кейріні (четверта позиція).
Українська збірна з плавання артистичного увійшла в історію, завоювавши дві олімпійські медалі. Першу у змаганнях дуетів українки отримали в сумі 189.4620 та здобули бронзові нагороди. Золото у збірної ОКР (195.9079), срібло - у Китаю (192.4499). В командному заліку українки також посіли трете місце з результатом 190,3018 бала!
Спортсменки, вихованки ХФКС Влада і Марина Алексеєви, Марта Федіна, Катерина Резнік, Анастасія Савчук, Аліна Шинкаренко, Ксенія Сидоренко та Єлизавета Яхно показали нову програму «Team of Brave», у якій продемонстрували високий темп впродовж усього виступу, вразили суддів і глядачів своїми комбінаціями та зв’язками. Вони були особливо видатними за своєю складністю, відрізнялися сильною роботою під кутом, ізольованістю та увагою до деталей в найдрібніших рухах. До того ж акробатика дівчат була, як завжди, найскладнішою і кращою на змаганнях.
Китай посів друге місце, а золото знов вибороли росіянки.
Зупинилась буквально в кроці від п'єдесталу і вихованка відділення легкої атлетики Mарина Килипко. Стрибунка із жердиною стала п'ятою на Олімпійських Іграх, і це- найкращий результат в історії України на Олімпіадах.
Марина вдруге у кар'єрі виступала на Олімпіаді-2020. На попередній у Ріо-де-Жанейро наша атлетка припинила боротьбу на стадії кваліфікації, у Токіо потрапила до складу 15 фіналісток.
Колектив Харківського фахового коледжу спорту вітає призерів з неймовірним успіхом та прекрасним виступом на Іграх в Токіо-2020!