5 грудня – Міжнародний день волонтерів в імʼя економічного і соціального розвитку
У всьому світі 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера в імʼя економічного і соціального розвитку, проголошеного рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства. В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках, а офіційно його визнали у грудні 2003 року.
Міжнародний день волонтера відзначається багатьма неурядовими організаціями, громадянським суспільством та приватним сектором. Він також підтримується програмою волонтерів ООН.
З 2018 року Міжнародний день волонтера зосереджується не лише на відзначенні волонтерства у всіх його аспектах, але й на висвітленні ролі, яку волонтери відіграють у побудові стійких громад.
Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога. Волонтери є практичним прикладом солідарності, яка пов’язує світ разом. Волонтерство – не робота. Це на100% покликання! Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – те, що веде волонтерів вперед.
З 2014 року для України цей день є, як ніколи, важливим і актуальним. Слово «волонтер» стало майже тотожним слову «порятунок». Саме завдяки волонтерам і їх роботі сотні тисяч українців, які вимушені були покинути свої домівки, забезпечені тим, без чого не обійтися в повсякденному житті, а українська армія отримала потужну підтримку, необхідну для захисту територіальної цілісності і незалежності нашої держави.
Сьогодні у нашій країні волонтерський рух набув рекордних масштабів. Не чекаючи допомоги, своєю самовідданою й добровільною працею, волонтери роблять Україну сильнішою.
Так, багато співробітників ХФКС з початком війни також стали на небезпечний, але такий життєво важливий шлях волонтерської діяльності. Гідним прикладом є діяльність директора коледжу спорту, волонтера, активіста громадської організації Гуманітарний центр «Акварена» (м. Харків) Ігоря ПРИХОДЬКА. Ми безмежно вдячні та пишаємося старшим учителем зі спорту відділення плавання ХФКС, головою відокремленого підрозділу федерації плавання України в Харківській області, директоркою СДЮШОР з плавання «Спартак» ХОО ФСТ «України», добровольцем у першому Добровольчому підрозділі територіальної громади м. Харків «Хартія» (127 батальйон ТРО ЗСУ) Аюною МОРОЗОВОЮ, учителем зі спорту відділення футболу ХФКС, засновником волонтерської організації «Салтовчанін» (м. Харків) Артемом ЧЕРНЯЄВИМ, учителем зі спорту відділення волейболу, волонтером благодійної організації «Благодійний фонд «Блек Хорс» (м. Харків) Юрієм СТОЛЯРЕНКО. Дякуємо всім тим, хто сьогодні як може допомагає запобігти гуманітарній катастрофі на Харківщині!
Прийміть щиросердну подяку за чуйність і незламну віру у свій народ, за бажання допомагати усім, хто опинився в скрутних обставинах! Нехай кожен добрий вчинок спонукає до дії інших, а люди – віддячують Вам добром і повагою! Адже доки в наших серцях є місце для допомоги, чуйності та співчуття – Україна житиме й процвітатиме! Низький уклін усім небайдужим, завдяки яким наш народ стоїть і переможе!
Бажаємо всім причетним до цього дня оптимізму, здоров’я, невичерпної енергії та миру! Все буде Україна!