28 квітня – Всесвітній день охорони праці (дистанційний урок)
Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він уперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році. Всесвітній день охорони праці відзначається щороку 28 квітня за ініціативою Міжнародної організації праці (МОП). Ця організація була заснована в 1919 році урядами різних країн для забезпечення миру в усьому світі на основі усунення соціальної несправедливості та поліпшення умов праці.
МОП розробляє міжнародні трудові норми у формі конвенцій і рекомендацій, що встановлюють мінімальні стандарти основних трудових прав: робочий час, час відпочинку, оплата праці, здорові та безпечні умови праці, рівні можливості чоловіків і жінок тощо.
Починаючи з 2003 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Це зробили для того, щоб привернути увагу всього суспільства до проблеми збереження здоров’я людини на робочому місці, досягти зниження рівня виробничого травматизму, смертності на робочих місцях. Наша держава підтримала ініціативу відзначення Всесвітнього дня охорони праці і, відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.
У ХФКС до такої важливої складової діяльності як охорона праці ставляться відповідально та серйозно. Так, вихователем Колеснік І.С. був проведений тематичний дистанційний урок «28 квітня – Всесвітній день охорони праці».
https://classroom.google.com/w/MjE0MzAxNzAyNjkw/tc/MzI4NzU5ODI0MjY0
Захід проходив у дистанційному форматі. Offline до уроку долучилися методисти спортивної частини коледжу. Ірина Станіславівна розповіла про історію становлення свята, ознайомила із загальною класифікацією професій, окреслила основні законодавчі акти з охорони праці та принципи державної політики в галузі. Окремо наголосила на встановлених законодавством обов’язках з охорони праці, які повинні виконувати працівники усіх професій на кожному робочому місці. Зауважила про основні причини, через які найчастіше трапляються нещасні випадки на робочому місці.
Практичною частиною уроку було навчання користуванню вогнегасником.
Спортивна родина ХФКС закликає: ПЕРЕДБАЧАЙМО, ГОТУЙМОСЯ ТА РЕАГУЙМО НА КРИЗИ – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР!
ъ