тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

Урок з медіаграмотності (за матеріалами Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Смарт освіта»)

Урок з медіаграмотності (за матеріалами Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Смарт освіта»)

Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Рух інформаційного потоку не спинити. Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою медіа, але й вчити цьому наших дітей. Для того, щоб не потонути у щоденному вимірі інформації, ми повинні бути медіаграмотними, а це означає бути спроможним, знайти те, що шукаємо, вибрати те, що потрібно, і визначити, наскільки надійною є ця інформація.

За даними молодіжного опитування U-Report, лише 14% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію. Водночас молоді люди багато часу проводять в Інтернеті та щодня споживають значні обсяги контенту.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Смарт освіта» розробили урок з медіаграмотності для учнів 7-11 класів, створений на основі навчального серіалу BreaktheFake, у якому українські зірки розпізнають і спростовують міфи про COVID-19 та вакцинацію.

Так, вчителями інформатики Мошенською Н.В. та Горбенко О.Б. для учнів 8-х класів були проведені уроки з медіаграмотності, де вихованців коледжу навчали ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам. Метою уроків було: навчити учнів розпізнавати фейкову інформацію та усвідомлювати її негативні наслідки на прикладі повідомлень про COVID-19, формувати у школярів стійкість до можливих негативних впливів інтернет-медіа та соціальних мереж, розвивати в учнів критичне мислення щодо інформації, навички для її ефективного пошуку та аналізу, інформаційну та візуальну грамотності, розвивати вміння ідентифікувати фейки.

Діти дізналися про те, звідки беруться фейки, що таке конспірологічні теорії, чому не завжди варто довіряти блогерам, які слова-маркери мають насторожити у публікаціях та які методи допоможуть перевірити справжність фотографії чи відео. Навички медіаграмотності стануть у нагоді при вивченні різних дисциплін шкільної програми, наприклад, історія, правознавство, біологія тощо.

Освітяни ХФКС пропонують кожному до уваги прості лайфхаки з медіаграмотності:

  • Перевіряйте інформацію!
  • Не сперечайтеся з авторами фейків. Краще залишити аргументований коментар із достовірною інформацією.
  • Якщо якась новина вас особливо вразила, не поспішайте її поширювати, доки не будете абсолютно впевнені, що це – не фейк.
  • Сформуйте власний список надійних та перевірених медіа й не споживайте інформацію з сумнівних сайтів.
  • Частіше відволікайтеся від своїх девайсів і гаджетів та пам’ятайте, що справжні емоції можна отримати лише в реальному житті та спілкуванні!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"