тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

Тренінг за темою «Ненасильницька поведінка, ненасильницьке розвʼязання конфліктів у сімейних і міжособистісних відносинах»

Тренінг за темою «Ненасильницька поведінка, ненасильницьке розвʼязання конфліктів у сімейних і міжособистісних відносинах»

Зростання напруженості у сучасному суспільстві обумовлює збільшення різноманітних конфліктів та необхідність їх всебічного вивчення з метою нівелювання негативних наслідків та якнайповнішого використання закладених у них позитивних можливостей для розвитку особистості. Знання чинників, які обумовлюють виникнення міжособистісних конфліктів, дозволяє розробити комплекс методів, спрямованих на їх профілактику та формування навичок успішного вирішення. Така робота дозволяє не лише допомогти особистості одержати знання про ефективні способи розв’язання конфліктів, але і надає їй інформацію про основні психологічні особливості, які зумовлюють виникнення міжособистісних конфліктів, про можливості саморегуляції у складних життєвих ситуаціях, здійснює цілеспрямований вплив на особистість з метою гармонізації її психічного та соціального життя.

На виконання заходів Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2021 №145 практичним психологом ХФКС для педагогічних працівників було розпочато антологію навчальних семінарів і тренінгів за напрямом комунікаційної та емоційно-етичної компетентності.

З метою формування нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, усвідомлення домашнього насильства як порушення прав людини для вихователів коледжу було проведено перше корекційної-розвивальне заняття-тренінг на тему «Міжособистісні конфлікти в освітньому середовищі».

На даному занятті були виконані наступні завдання:

  •  актуалізація знань з основ конфліктології;
  •  формування навичок ненасильницької моделі поведінки;
  •  відпрацювання навичок відновлювальної комунікації;
  •  удосконалення навичок вирішення конфліктних ситуацій та шляхів їх попередження.

Під керівництвом практичного психолога вихователі виконували практичні вправи: «Моя риса характеру», «Ситуації конфлікту», «Притча», грали у гру «Ливарпамен», обговорювали проблеми булінгу (цькування), дискримінації, домашнього насильства тощо.

Попередження міжособистісних конфліктів є одним з найважливіших завдань педагогічного колективу, попередити конфлікт набагато легше, ніж конструктивно вирішити його. Профілактика міжособистісних конфліктів серед юнаків та дівчат коледжу повинна вестися одночасно по всіх напрямках: створення обʼєктивних умов, що перешкоджають виникненню і деструктивному розвитку передконфліктних ситуацій, оптимізація організаційно-управлінських умов роботи вихованців коледжу, блокування особистісних причин виникнення конфліктів, усунення соціально-психологічних причин виникнення міжособистісних конфліктів серед юнаків та дівчат.

Запобіганню конфлікту сприяє все, що забезпечує збереження нормальних міжособистісних стосунків, зміцнює взаємну повагу й довіру.

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"