тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківський фаховий коледж спорту
Харківський фаховий коледж спорту

Методична робота

«НАСИЛЬСТВО – ЦЕ СМІТТЯ, ЯКЕ ТРЕБА ВИНОСИТИ З ДОМУ!»

«НАСИЛЬСТВО – ЦЕ СМІТТЯ, ЯКЕ ТРЕБА ВИНОСИТИ З ДОМУ!»

Ситуація, коли насильство в сім’ях стало майже буденним явищем, завдає суспільству великої соціальної та моральної шкоди. Виховання дітей в умовах насильства призводить не лише до втрати найдорожчого для людини життя та здоров’я, а також програмує нове покоління на здійснення насильства, утвердження аморальних стандартів поведінки в сім’ї, колективі, у суспільстві в цілому. Від того, наскільки чуйно, зважено та відповідально буде ставитися до проблеми насильства суспільство, громадськість, залежить, значною мірою, моральне здоров’я суспільства. А тому одним з основних завдань виховної роботи в ХФКС є протидія насильству в сім’ї, роз’яснення учнівству про можливі наслідки вчинення насильницьких дій та попередження їх вчинення у майбутньому.

Стаття 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначає: домашнє насильство – це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Статтею 126-1 Кримінального кодексу України домашнє насильство визначене, як умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

Домашнє насильство – це протиправні дії, про які не можна мовчати! Так, з метою виконання вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та формування у вихованців нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, усвідомлення насильства як порушення прав вихователями Морозовою С.В. та Школьною Г.А. була проведена година спілкування «Моя сімʼя – територія без насильства». Педагоги разом з учнями обговорювали сутність самого поняття домашнього насильства та насильства за ознакою статі, види насильства та передбачену чинним законодовством відповідальність за його вчинення. Вихованцям було надано номери безкоштовних та анонімних «Ліній довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі. Також діти були поінформовані про організації та спеціалістів, які готові допомогти, коли життя та здоровʼя у небезпеці.

Так, у рамках кампанії протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у коледжі проходив тематичний флеш-моб «Скажемо НІ! Насильству у родині».

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації (з телефонів будь-яких операторів) для отримання консультацій юриста або психолога, а також інформації щодо закладів, до яких можна звернутися по допомогу за місцем проживання:

0 800 500 335 (зі стаціонарного)

або 116 123 (з мобільного)

БЕЗКОШТОВНО!

ЦІЛОДОБОВО!

АНОНІМНО!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2021
Сайт создан "G-Studio"