«16 днів проти насильства»: Міжнародний день людей з інвалідністю (International Day of Persons with Disabilities; Journеe internationale des personnes handicapеes; Dіa Internacional de los Impedidos) - частина 2
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Україна приєднується до міжнародної спільноти заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про усі форми насильства, створити у кожному регіоні світу простір, вільний від насильства.
До цього 16-ти денного періоду входять важливі для демократичної спільноти дати: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством (торгівлею людьми), 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
З метою формування в учнівської та студентської молоді «нульової толерантності» до усіх форм насильства, привернення уваги до неприпустимості жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми у ХФКС проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів.
Щорічно, починаючи з 14 жовтня 1992 року, 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН, яким прогресивне людство засвідчує, що громадяни з інвалідністю потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до осіб з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства.
Так, вихователем Крохою Р.М. для вихованців коледжу була проведена виховна година «Паралімпійці. Феномен духу. Дивіться на нас як на рівних». Метою заходу було: формувати в учнів усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги і милосердя; сприяти розвитку толерантності, активної соціальної дії, доброчинності; показати надзвичайні досягнення людей з інвалідністю, формувати почуття поваги та гордості за їх перемоги, жагу до життя; показати внесок паралімпійців у розбудову нашої держави, піднесення авторитету України на міжнародному рівні; на конкретних прикладах повсякденної боротьби цих мужніх людей виховувати почуття патріотизму.
Українські паралімпійці здивували весь світ кількістю нагород і змусили нас пишатися! А ще вони надихнули наших воїнів! Бійці, які отримали важкі травми у зоні ООС, тепер активно займаються спортом.
Для нашого суспільства дуже важливим є розуміння: люди з інвалідністю – це в жодному разі не люди з обмеженими можливостями. Адже ці люди можуть все: плавати, бігати, грати у футбол, стрибати, незважаючи на інвалідність вони створюють сім’ї і реалізовують свій життєвий потенціал.
Спортивна родина ХФКС закликає: будьмо добрими й милосердними, толерантними і тактовними – у житті, у спорті, у бутті!